Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

A-skupina - Portugalsko - Grécko - hlasy

SITA|12. jún 2004 o 22:00

PORTO 12. júna (SITA) - Hlasy po sobotňajšom otváracom stretnutí majstrovstiev Európy 2004 vo futbale Portugalsko - Grécko 1:2 (0:1):


Luiz Felipe Scolari (tréner Portugalska): "Dostali sme góly po hrubých individuálnych chybách. Potom sa súper zameral na obranu, ktorá mu vychádzala veľmi dobre, a hrozil z rýchlych protiútokov. Duel poznačila nervozita z oboch strán. V druhom polčase sme mali tlak, ale nedokázali sme dať gól. Teraz musíme vyhrať zvyšné dva zápasy v skupine."


Otto Rehhagel (tréner Grécka): "Stratégia a taktika, ktoré sme zvolili pre dnešný zápas, boli úspešné. Grécko malo vždy dobre individuálne vybavených hráčov, ale teraz sme navyše zohratí ako tím. Každý pracuje pre mužstvo a jeden spoločný cieľ. Je dobré, že pred dôležitým duelom proti Španielsku máme čas na oddych."


Luis Figo (stredopoliar Portugalska): "Na veľkom turnaji, akým európsky šampionát je, nemôžeme robiť takéto chyby. Aj tak si ale myslím, že výsledok nie je spravodlivý. Mali sme aspoň vyrovnať, ale v rozhodujúcich momentoch nám lopta utiekla. Musíme sa otriasť a bojovať ďalej."

Súvisiace články