Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

A. Lehocký verí v zlom

Sportnet|Publikované 6. okt 2008 o 22:00

MŠK Tesla Stropkov čaká na svoje druhé víťazstvo v sezóne už osem kôl a nepriaznivú sériu neprelomili jeho hráči ani proti MFK Slovan Giraltovce.

Hoci domáci mali hneď niekoľko výborných príležitostí, ich boj s psychikou pokračuje ďalej.

STROPKOVC: MŠK Tesla neprekonal streleckú kómu a výsledkovú mizériu ani proti MFK Slovan Giraltovce. Zverenci trénera Alojza Lehockého sa chceli od prvých minút presadiť aktívnou hrou, no keď sa dvakrát dostali k zakončeniu, brankár súpera P. Štefaník svoj tím podržal.

Krok za krokom

Úvod druhého polčasu sa niesol v znamení situácie, v akej sa obidva tímy nachádzajú. Stropkovčania hľadali kľúč k bráne súpera, ale do 66. min. chýbala ich hre väčšia pružnosť. Záver stretnutia sa však hral už podľa iných nôt. Domáci preniesli hru do krídelného priestoru, čo im vynieslo hneď niekoľko príležitostí volajúcich po góle, ale radosť z presného zásahu im dopriata nebola. "Plakať nám v tejto chvíli určite nepomôže. Musíme ísť krok za krokom ďalej a trpezlivou prácou pomaly dvíhať úroveň hry nahor. Náznaky zlepšenia v našom výkone sú, ale psychická bariéra nás zatiaľ k lepšiemu výsledku opäť nepustila. Futbal prináša aj takéto situácie, a pokiaľ by sme spanikárili, resp. nezachovali chladnejšie hlavy, mohlo by to byť s nami ešte horšie. Budem sa opakovať, náznaky v hre sú, len musíme ďalej kráčať krôčik po krôčiku, pretože raz sa to zlomiť musí," konštatoval tréner MŠK Tesla Alojz Lehocký.

Cieľ splnený

MFK Slovan Giraltovce pricestoval do Stropkova s cieľom neprehrať, a preto bol tábor hostí s konečným výsledkom spokojný. Giraltovce sa už v minulej sezóne zaradili medzi lepšie tímy v najvyššej regionálnej súťaži a aktuálnymi výsledkami naznačujú, že ústup z pozícií neplánujú. Hoci sa hostia po zmene strán nechali zatlačiť na vlastnú polovicu, zodpovedným prístupom podporeným výborným výkonom P. Štefaníka pritiahli šťastenu a ďalší plusový bod na svoju stranu. "V prvom rade chcem povedať, že do Stropkova sme prišli s cieľom neprehrať. Keďže pred zápasom sme bod brali, prispôsobili sme tomu tiež taktiku, a preto sme vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá bola pre nás prioritou. V prvom polčase sme sa dostali aj k dvom príležitostiam, pričom si myslím, že situácia po stiahnutí P. Blaška zaváňala pokutovým kopom. Po zmene strán sme sa už trošku obávali o výsledok a z toho dôvodu sme sa do ofenzívy príliš nehrnuli. Stropkov sa prepracoval k optickej prevahe s niekoľkými šancami, no podržal nás brankár a mali sme i trošku potrebného šťastia. S bodom sme spokojní, lebo sme si splnili naše predzápasové predsavzatia," hodnotil hrajúci tréner Slovana Giraltovce Ľubomír Puhák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.