Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

A. Lehocký: Celý zápas sme odohrali v jednej rýchlosti

Sportnet|Publikované 17. aug 2009 o 22:00

MŠK Tesla Stropkov a FK Drustav Svidník nastupovali proti sebe v nepríjemnej situácii bez plného bodového zisku v novej sezóne, a preto bolo otázkou, ako sa pod tento moment podpíše ešte aj honor nevyspytateľného derby.

Tešia iba body

Úvodná aktivita Stropkova vyniesla jeho hráčom strelecké pokusy K. Pavlíka, M. Kapišovského a J. Vachaľa, ale bezprostredné nebezpečenstvo pre J. Čikoša-Pavlička neznamenali. Svidník sa z defenzívnej ulity vytiahol v druhej polovici prvého polčasu a J. Biroš mal plné ruky práce s príležitosťami M. Vyravca s J. Puchírom. Rozhodnutie padlo v 48. min., keď sa po rohovom kope presadil hlavou Ľ. Ličko. Po šanciach K. Pavlíka, R. Gonosa a R. Potomu mohol domácich potrestať v nadstavenom čase J. Soušek. V priamom súboji so stredopoliarom Svidníka zachránil tri body pre svoj tím J. Biroš. Hoci víťazstvo ostalo doma, s predvedeným výkonom tréner A. Lehocký byť spokojný nemohol. "Každý zápas je psychicky náročný a práve derby by malo hráčov vyburcovať, ale, bohužiaľ, v dnešnom zápase s výnimkou brankára a stopérskej dvojice už nemôžem pochváliť nikoho. Nie sme typom mužstva, ktoré by hralo silový futbal, a pokiaľ sa nám nedaria kombinácie, presadzujeme sa s problémami. Kvalita zápasu sa mi hodnotí iba veľmi ťažko, lebo ani jeden z tímov nešiel na maximum. Keď si niektorí chlapci neuvedomia, že ich príprava na zápas musí byť iná, budeme sa trápiť všetci. Po prestávke sme dokázali ožiť na 3 - 4 minúty, no potom sme opäť upadli do stereotypu. V našom prejave mi chýbal vírivý pohyb a zmena rytmu, pretože celý zápas sme odohrali v jednej rýchlosti. Hrali sme na náhodu, pretože trpíme na stratu formy krajných stredopoliarov, hoci podiel na tom majú aj objektívne dôvody. Momentálne sa nám nedarí hra po krídlach, ktorá bola našou silnou stránkou, čo sa premieta do celkového obrazu a diania na trávniku," konštatoval po stretnutí tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.

Body pomedzi prsty

Svidník zažíva v úvode sezóny jedno trpké sklamanie za druhým a výnimkou nebol ani duel v Stropkove. Hostia stavili na pozornú defenzívu s trpezlivým prechodom do rýchlych kontier. Najväčšou slabinou zverencov trénera Pavla Piršča je momentálne koncovka. Mužstvo si dokáže pripraviť šance, no strelecky sa trápi, čo sa odráža v jeho tabuľkovom postavení. Aj napriek tomu vo Svidníku veria, že žiadna séria netrvá večne a v najbližšom kole by ju už radi pretrhli. "Tento zápas je iba ďalším z kategórie, ktorý nás môže mrzieť. Dokázali sme si vypracovať tri gólové príležitosti, ale opäť bola brána súpera pre nás zakliata. Naopak, inkasovali sme zo štandardnej situácie, na čo sme sa pripravovali. Neviem, či nás šťastena už celkom opustila, pretože dali sme dva góly, len pre ofsajd neplatili. Iné mužstvá naše zaváhania trestajú gólmi, no my sa v koncovke trápime. Musíme si trpezlivo počkať na prelomenie streleckej smoly, a potom to už bude hádam lepšie," povzdychol si tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.