Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

A. Kroták: "Keby sme dali tretí gól, dopadlo by to inak"

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Košice - V šlágri 31. kola hokejovej ST extraligy Košice - Zvolen to spočiatku vyzeralo na úspech domáceho celku, ale napokon sa po záverečnom

klaksóne radovali z víťazstva 5:3 hostia.

Východniarom fantasticky vyšiel vstup do stretnutia, keď v 2. minúte otvoril skóre Kroták a o ďalšie dve minútky prvýkrát v sezóne trafil do siete aj mladý Troliga. Lepšdí úvod si Košičania priať nemohli. "Sám som bol z toho začiatku trošku prekvapený. Vyšla nám akcia, na ktorej konci som bol ja, dával som to už do poloodkrytej bránky. Potom sme pridali druhý gól, zápas sme si super rozbehli. Bohužiaľ, nedotiahli sme ho do víťazného konca," povedal nám autor dvoch košických gólov Arne Kroták a dodal: "Za stavu 2:0 sme mali niekoľko dobrých príležitostí, keby sme dali tretí gól, myslím si, že zápas by sme už vyhrali. Nestalo sa a rozhodujúcim momentom bolo, že za stavu 2:2 sme tretíkrát inkasovali a museli sme otvoriť hru. Potom sme dostali ešte dva veľmi lacné góly." Jednu z ideálnych možností spálil za stavu 2:1 aj Kroták, po vydarenej kombiminácii strieľal bez prípravy mimo bránky. "Ako hovorím, keby sme dali ten tretí gól, zápas by sa vyvijal ináč."

Zvolenčania zlikvidovali dvojgólový náskok domácich v prostrednej tretine. V nej pribudlo na ľade vzruchu, nervy pracovali a pri niektorých vzájomných stretoch hrozilo, že začnú úradovať aj päste. Hostia pritvrdili, modro-bieli ich zákroky oplácali a akoby tým vypadli z rytmu. Zvolenčania z toho dokonale ťažili. "Pravdepodobne to bol ich taktický zámer, aby nás vyviedli v koncepcie a celkovej hernej pohody, čo sa im podarilo. Trošku sme im na to naleteli. Určite, že hra bola v tých chvíľach rozháraná. Nemyslím si však, že to bola hlavná príčina našej prehry. Nemali sme inkasovať tretí gól, po ňom sme hru museli každopádne otvoriť a súper nám z prečíslení strelil ďalšie góly," dodal A. Kroták. Ten štyri sekundy pred koncom ešte skorigoval výsledok na 3:5. Potrestal tým bezstarostnosť Zvolenčanov v úplnom závere, čo tak rozčertilo brankára HKm Križana, že po poslednom hvizde rozhodcu roztrieskal svoju hokejku a vyletel na svojho spoluhráča Klepáča. Križan si za nešportové správanie vyslúžil desaťminútový osobný trest, ale na víťazstve zverencov Ernesta Bokroša to už nič nezmenilo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.