Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

A. Csatlós: Počkal som si do poslednej chvíle

Pohoda. Prispel k nej i brankár Krásnej Csatlós. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 10. aug 2009 o 00:00

Aj po 3. kole platí, že Krásna má stále stopercentnú bilanciu. V zápase s MŠK Tesla Stropkov sa pod víťazstvo domácich podpísali gólmi D. Kičura s M. Chitavom a zlikvidovaným pokutovým kopom sa zaskvel A. Csatlós.


Rozhodla výška

Hoci sa v zápase objavilo viacero momentov, ktoré sa mohli podpísať pod konečný výsledok, rozhodujúca situácia prišla v 78. min., o čo sa postarala dvojica A. Csatlós - K. Pavlík. Dvanásť minút pred koncom mal domáci brankár loptu vo svojom náručí a J. Vachaľ dohrával súboj. Kapitán Krásnej D. Kičura stiahol útočníka hostí za krk na zem, a preto okrem červenej karty musel byť nariadený aj pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil K. Pavlík, ale A. Csatlós jeho strelu vyrazil. "Počkal som si do poslednej chvíle a potom som sa hodil na stranu. Hovorí sa, že pokutový kop sa nedá chytiť, iba zle kopnúť, ale nemám pocit, žeby K. Pavlík mieril zle. Mojím šťastím mohlo byť maximálne to, že lopta letela pre mňa v optimálnej výške. Možno keby išla po zemi, mohlo to dopadnúť inak. Šťastie však stálo na mojej strane a to rozhodlo," opísal moment zo 78. min. brankár Csatlós.

Efektívnejší domáci

Domáci išli do vedenia v 10. min. zásluhou D. Kičuru. Stropkov kontroval v závere prvého polčasu, ale Ľ. Ličko nastrelil brvno a súboj J. Vachaľa s A. Csatlosóm hasil sklzom 20 cm pred bránkovou čiarou M. Korfanta. Po zmene strán sa Stropkov snažil napádať súpera už na jeho polovici a hoci jeho hráči mali častejšie loptu na kopačkách, do streleckých pozícií sa nedostávali. V 75. min. rozbehol rýchlu kontru M. Chitava, ktorú v pokutovom území zastavil faulom K. Pavlík. P. Matia však prekopol bránu a o tri minúty si s penaltou na druhej strane neporadil ani kapitán MŠK Tesla K. Pavlík. Bodka M. Chitavu v nadstavenom čase bola už iba kozmetickou úpravou. "Futbal sa hrá na góly, ktoré sme dali my, zatiaľ čo hostia doplatili práve na nízku efektivitu. Zápas mohol mať iný priebeh, keby Ľ. Ličko nemieril v závere prvého polčasu do brvna. Určite aj tento moment sa podpísal pod konečný výsledok, pretože obaja súperi by sa ocitli v inej situácii. Po troch kolách máme plný počet bodov a môžeme hrať v psychickej pohode," hodnotil duel A. Csatlós.

Súvisiace články