Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

66. Kitzbühel - víťazom zjazdu Walchhofer: "Sníval som o tom"

TASR|Publikované 21. jan 2006 o 13:40

Kitzbühel 21. januára (TASR) - Domáci matador Michael Walchhofer sa stal v sobotu triumfátorom hlavného menu 66. ročníka tradičných hahnekammských pretekov ...

Kitzbühel 21. januára (TASR) - Domáci matador Michael Walchhofer sa stal v sobotu triumfátorom hlavného menu 66. ročníka tradičných hahnekammských pretekov Svetového pohára, keď v nablýskanom rakúskom stredisku Kitzbühel vyhral kráľovský zjazd. Na obávanej, hoci o 160 metrov skrátenej trati Streif sa ani on nevyhol chybám, ale hoci v dolnej časti stratil, pred Marcom Büchelom z Lichtenštajnska uhájil 5 stotín, tretí bol so stratou 33 stotín Američan Daron Rahlves.

Walchhofer, bývalý majster sveta v najrýchlejšej alpskej disciplíne, zaznamenal svoj prvý triumf na uctievanom "Páse". V rámci SP je to pre neho najhodnotnejší primát, aj keď nie na celej trati. Nad legendárnou zjazdovkou sa v sobotu vznášala hmla a tak jury štart presunula na prelom dvoch svetoznámych pasáží "Mausefalle" a "Steilhangu". Pretekári tak neabsolvovali výjazd do 100-metrovej extrémnej strminy, ani následný hlboký skok do "Myšej pasce" a až za ňou štartovali cca 20 metrov vo vnútri kľúčového esíčka tzv. "Strmého svahu". Jeden z dvoch rozhodujúcich úsekov trate tak stratil na údernosti a všetko sa sústredilo na začiatok poslednej štvrtiny zjazdovky. Práve v nájazde do nepríjemne naklonenej "Traverzy" sa dostal Walchhofer do záklonu, zvládol to však bravúrne a v cieli zadýchaný vyhlásil: "Na štarte mi povedali, že vedie Büchel, hoci na Traverze ho to na chvíľu rozhodilo. Tak som to po tej chybičke v mysli ani na chvíľu nevzdal, zabojoval som a teraz sa teším, ale šialene. Skvelá atamosféra, skvelá súťaž a skvelý pocit. Veď kto kedy nesníval vyhrať na Streife, nepoznám nikoho z okruhu dobrých zjzdárov...."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.