Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

51-ročný brankár podpísal kontrakt s Minnesotou

Paul Deutsch (Autor: http://larrybrownsports.com)
SITA|Publikované 24. nov 2011 o 09:38

Hokejový brankár Paul Deutsch sa vo veku 51 rokov dočkal prvej profesionálnej zmluvy s jedným z klubov zámorskej NHL.

ST. PAUL. Vedenie mužstva Minnesota Wild s ním v stredu pred duelom proti Nashvillu podpísalo skúšobný kontrakt, pretože hrozilo, že Joshovi Hardingovi nebude mať kto "kryť chrbát".

Wild totiž prišli z rodinných dôvodov o jednotku Niklasa Bäckströma a Matt Hackett, ktorého "divosi" povolali z farmy, mal problémy s dopravou z Houstonu do dejiska duelu.

Deutsch s betónmi bývalého gólmana Minnesoty Mannyho Fernandeza absolvoval s prvým tímom predzápasovú rozcvičku na ľade, M. Hackett však tesne pred samotným meraním síl dorazil na štadión a post náhradníka na lavičke zaujal on.

"Bol som trochu nervózny, aby som neurobil nejakú hlúposť. Snažil som sa robiť všetko, čo som mal. Mojou úlohou bolo vystriedať Hardinga, keď si potreboval oddýchnuť," povedal Deutsch, ktorý je trénerom miestneho tímu dievčat do 14 rokov.

Päťdesiatjedenročný "šťastlivec" sa v súťažnom stretnutí naposledy predstavil v roku 1978 ešte v mládežníckej kategórii, na amatérskej úrovni chytal naposledy pred štrnástimi rokmi. Zápas napokon sledoval z lóže.

Po víťaznom súboji nad Nashvillom si na margo predzápasovej situácie zavtipkoval tréner Mike Yeo. "Keby sa dostal do bránky, to by bolo niečo. So situáciou sa vyrovnal vynikajúco, na rozcvičke zapadol do tímu," povedal kormidelník Wild.

Brankárska jednotka Minnesoty v stredajšom stretnutí Josh Harding prezradil malé tajomstvo z konverzácie s Deutschom. "Povedal mi, aby som chytal dobre, nech nemusí ísť do bránky," povedal s úsmevom Harding.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články