Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

4. liga: Česť zachraňovala Radvaň

Medzilaborce v modrom v Zámutove prehrali 0:1. (Autor: Vladimír Vasilenko)
Sportnet|Publikované 13. jún 2016 o 22:00

Spartakovci najtesnejšie prehrali v Zámutove, nedarilo sa ani Pakostovu, ktorý prehral v Dubovej.

V záverečnom kole 4. futbalovej ligy, skupiny Sever, cestovali naše mužstvá na ihriská súperov. Po výbornom výkone celého mužstva priviezla Radvaň n/L domov všetky body zo zápasu vo Finticiach.

Zámutov-Medzilaborce 1:0 (0:0)

Gól: Fako

ŽK: Potoma

Rozhodoval: Bobko, 100 divákov

Medzilaborce: Vodilka - Holovačko, Chripák, Gaľ, Gonos, Grib, Guba, Potoma, Gavula, Kuruc, Gič (Stirčák, Višňovský)

Spartakovci nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, no aj napriek tomu boli počas celého zápasu lepším mužstvom. V úvodných minútach si hostia vypracovali šance, no tie nepremenili Chripák s Potomom.
V 26. minúte strelu domáceho Záhradníka zastavila pravá žrď Vodilkovej brány. V 35. minúte sa oprel do lopty hráč Spartaka Grib, ktorého tvrdá strela skončila na brvne.

V druhom polčase to skúšali spartakovci po stranách, no dobre hrajúcu defenzívu domácich sa im nepodarilo prekonať. Po hodine hry prišla azda jediná chyba v obrane hostí, ktorú využil Fako, ktorý zblízka prekonal Vodilku.

Spartak odpovedal strelou Višňovského, no lopta z jeho kopačky opečiatkovala brvno Žofčákovej brány a osem minút pred koncom domácemu brankárovi pomohla pravá žrď pri strele Chripáka.

Strely domácich futbalistov spoľahlivo kryl brankár Vodilka. Spartak si za predvedený výkon zaslúžil bodovať.

Fintice-Radvaň nad Laborcom 1:3 (0:2)

Góly: Lupták-Lojan, Ondica, Pčola

ŽK: Gmitro

Rozhodoval: Bochnovič, 100 divákov

Radvaň nad Laborcom: Diňa- Beták, Horvat, Paraska, Kudláč, Komjatý, Ljubarskij, Pčola, Macej, Lojan, Kuzma (Ondica, Čeremeta, Vaško)

Aj napriek tomu, že sa Radvaň n/L chcela dohodnúť na zmene termínu zápasu nebolo im vyhovené, a tak sa zápas odohral v nedeľu podvečer. Od úvodných minút boli hostia futbalovejší, lepšie kombinovali a bolo len otázkou času, kedy sa im podarí skórovať. Hneď v úvode stretnutia sa nepríjemne zranil tvorca hry hostí Ljubarskij, ktorý po zrážke s protihráčom zostal ležať na zemi a putoval do nemocnice.

Šance Ondicu, Kuzmu a Pčolu zostali nevyužité, no v 35. minúte sa presadil Lojan, keď spoza šestnástky prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. O dve minúty neskôr pridala Radvaň n/L Ondicom druhý gól, keď autor gólu zužitkoval výbornú robotu Komjatýho s Lojanom.

Hneď po prestávke sa strelecky presadil aj Štefan Pčola, ktorý sa pred pokutovým územím zbavil brániacich hráčov a prudkou strelou nedal šancu domácemu brankárovi. Azda jediné zaváhanie obrany hostí využili domáci, ktorí Luptákom znížili na konečných 1:3.

Radvaň n/L potvrdila tabuľkové postavenie a predviedla veľmi dobrý výkon. Pre starostu obce Michala Svičina je to tretie víťazstvo v rade na lavičke svojho mužstva, keď v závere sezóny vystriedal Leonida Kocurišina a pokračoval v jeho výbornej robote.

Vyšný Mirošov-Pakostov 2:0 (1:0)

Góly: P. Kentoš, Vachaľ

ŽK: J. Berdák

Rozhodoval: Djordjevič, 100 divákov

Pakostov: Klamár- T. Gombita, Berdák, Dubás, Rudy, P. Ragan, Olexik, S. Ragan, P. Gombita, J. Durilla, Karabin (Tomčák, Fedorko)

Ajax nastúpil na zápas posledného kola v pozmenenej zostave, šancu dostali hráči, ktorí počas sezóny väčšinou striedali. Úvodné minúty sa niesli v znamení domácich, ktorí hostí pritlačili no pozorná defenzíva na čele s Klamárom ich tlaku odolala.

V 16. minúte sa ujali vedenia domáci, keď nakopnutú loptu si v pokutovom území prebral nikým neobsadený Kentoš a prudkou strelou nedal Klamárovi žiadnu šancu. Ajax odpovedal po priamom kope Karabina, ktorého prudkú strelu domáci gólman Vateha vyrazil pred Petra Gombitu, no ten loptu netrafil.

V druhom polčase Ajax pridal, lepšie kombinoval, no gólovo sa nedokázal presadiť. Strela Petra Gombitu len tesne minula domácu bránu a vo vyloženej šanci sa nepresadil Marek Rudý. V 72. minúte domáci pridali druhý gól, keď si na centrovanú loptu nabehol Vachaľ, ktorý z rohu šestnástky postupoval sám na Klamára, ktorému nedal žiadnu šancu.

Kontaktný gól mal na kopačke Tomčák, ktorého strelu z priameho kopu brankár vyrazil a pri samostatnom úniku Rudýho smerovala lopta z jeho kopačky nad Vatehovu bránu. V závere prišli čisté šance domácich, no stav zostal nezmenený.