Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

3b plážový futbal: Prvý triumf Ševčovič teamu

Hokejový obranca Gernát sťaby brankár. Z víťazstva sa napokon tešil iný tím, no teší aj striebro. (Autor: viza)
Ján Jacoš|Publikované 2. júl 2018 o 22:00

Plážový futbal si prišiel zahrať aj hokejista Martin Gernát.

PREŠOV. Napriek chladnejšiemu a veternému počasiu sa dvanásty ročník turnaja 3b plážový futbal v areáli letného kúpaliska Sun Park na Sídlisku III vydaril.

Priniesol zaujímavé a dramatické stretnutia, bohatú gólovú nádielku, bravúry hráčov i brankárov.

Z prvého triumfu na tomto podujatí – pripravil ho Team malého futbalu Prešov – aj keď na ňom hrá od jeho vzniku, sa tešil Ševčovič team.

Veľká radosť jeho hráčov bola navyše umocnená aj tým, že jeho šéf Erik Ševčovič si prevzal cenu pre najlepšieho hráča turnaja.

„Na tento turnaj chodíme od začiatku a tento ročník je pre nás šťastný, lebo po prvý raz sme na ňom zvíťazili,“ podčiarkol kapitán víťazného tímu Erik Ševčovič a duša futbalu v Žehni.

„Išli sme sa vlastne zabaviť a nakoniec to vypálilo tak, že sme vyhrali. Ešte zopár rokov plánujeme na tomto turnaji hrať, lebo je to super akcia. Z prvenstva máme radosť, je to i odmena za to, že na toto podujatie chodíme každý rok. Energiu nám dodalo to, že aj keď sme v prvom zápase prehrávali 1:5, dokázali sme v ňom uhrať remízu a vyhrať i penaltový rozstrel. To nás poriadne naštartovalo, vynikali sme bojovnosťou a mali i šťastie. Hrať na piesku je náročné, dôležité sú bojovnosť i skúsenosti, tiež vedieť dobre brániť. Keď ma vyhlásili za najlepšieho hráča, mal som zimomriavky, lebo takú cenu som nečakal, na turnaji hrali viacerí chlapci výborne.“

V bránke družstva Atak Galacticos hviezdil hokejista Martin Gernát. Aj preňho je to obľúbené spestrenie letnej prípravy. Strelecky zaujali Tomáš Dyačovský a Jakub Čorej.

Nakoniec sa najlepším kanonierom stal T. Dyačovský: „Dôležité sú bojovnosť i technika. Boli sme dobrý tím, darilo sa nám dávať góly, podporila ma i priateľka. Je to dobrá akcia, škoda len, že počasie nebolo lepšie. Každé ocenenie teší, je to fajn.“

Fakty

Poradie: 1. Ševčovič team 14 bodov, 2. Atak Galacticos, 13, 3. PO-City 8, 4. Jedáleň Mirka 7, 5. TMF Prešov 3, 6. Pro Mobil Michalovce 0.

Výsledky víťazného tímu: Ševčovič team – Atak Galakticos 7:7, 3:2 na pok. kopy, TMF Prešov 9:1, Jedáleň Mirka 6:5, Michalovce 10:1, PO-City 9:6.

Zostavy najlepších tímov: 1. Ševčovič team: Štvarták – E. Ševčovič, M. Ferko, A. Ševčovič, R. Ševčovič, J. A. Muňoz, 2. Atak Galacticos: M. Gernát – M. Šoltís, D. Turák, J. Guntáš, T. Dyačovský, D. Stanislav, M. Kopaňa, A. Vyhonský, S. Turák, O. Krajňák, 3. PO-City: M. Koloszy – I. Durkáč, M. Stavač, P. Kreheľ, M. Vaščura, M. Bombík, S. Kopytko.

Najlepším brankárom turnaja sa stal Marián Koloszy (PO-City), najlepším hráčom Erik Ševčovič (Ševčovič team). Cenu pre najlepšieho strelca turnaja si prevzal Tomáš Dyačovský (Atak Galacticos) – 24 gólov. Najviac gólov: T. Dyačovský – 24, J. Čorej (Jedáleň Mirka) – 21, M. Ferko – 13, M. Stavač – 12, R. Ševčovič – 11, A. Ševčovič – 9.

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.25/2018. V predaji od utorka 3. 7. do pondelka 9. 7.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.