Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

15. deň ZOH: Pozitívny dopingový test mal aj lotyšský hokejista

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 21. feb 2014 o 23:02

Kuzminovej brat Šipulin získal pre Rusko zlato v štafete, Slováci skončili na 12. mieste.

  • Beh žien na 30 kilometrov: 1. Marit Bjoergenová (Nór.)
  • Snoubord - paralelný slalom mužov: 1. Vic Wild (Rus.)
  • Snoubord - paralelný slalom žien: 1. Julia Dujmovitsová (Rak.)
  • Biatlon - štafeta mužov: 1. Rusko
  • Rýchlokorčuľovanie - družstvá mužov: 1. Holandsko
  • Rýchlokorčuľovanie - družstvá žien: 1. Holandsko
  • Zjazdové lyžovanie - slalom: 1. Mario Matt (Rak.)

((foto1))

zoh.jpg Online prenos z 15. dňa olympiády sme ukončili. Sledujte nás aj počas záverečného dňa ZOH 2014 v nedeľu.

hokej.jpg22:02 Pozitívny dopingový nález na olympiáde v Soči mal aj lotyšský hokejista Vitalijs Pavlovs.

V jeho vzorke našli 19. februára zakázaný metylhexanamín. Ide o rovnakú látku, akú objavili v tele nemeckej biatlonistky Evi Sachenbacherovej-Stehleovej 17. februára po pretekoch s hromadným štartom. Za pozitívnym výsledkom testov môže byť užitie kontaminovaného potravinového doplnku stravy.

21:43 Rusko je pred záverečným dňom prvé v medailovej bilancii. Druhé je Nórsko, tretia Kanada, štvrté USA a piate Holandsko. Pozrite si kompletné poradie.

21:39 Sedem zlatých medailí bolo udelených v predposledný deň olympiády. Všetkých medailistov nájdete v našom súhrne.

krasokorculovanie.jpg21:29 Krasokorčuliari sa so Soči rozlúčili exhibíciou. Niektorí, ako Kórejčanka Kim Ju-Na, sa s kariérou lúčili definitívne. Z galavečera pripravujeme fotogalériu.

fig_r6510_res.jpeg

FOTO - SITA/AP

zjazdove.jpg21:14Byť na olympijských hrách piaty a šiesty je paráda. Je to fantázia,“ tešil sa otec a tréner lyžiara Adama Žampu. „Adam síce nemá medailu, ale je dvojnásobný olympijský víťaz. Zatiaľ len v druhých kolách, ale máme čo robiť najbližšie štyri roky, aby sme to zlepšili.“ Čítajte viac

boby.jpg20:40 Slovenský štvorbob je po dvoch jazdách na 26. mieste z 30 posádok. Vedú Rusi pred Lotyšmi a Nemcami. Čítajte viac

slovakia_res.jpg

Slovenský štvorbob.
FOTO - SITA/AP

biatlon.jpg19:36 Pavol Hurajt, ktorý olympiádou v Soči ukončil kariéru, patrí medzi biatlonistami medzi najlepších strelcov. Zatiaľ nevie, čo bude robiť po skončení kariéry, pokojne by však mohol byť aj trénerom streľby v biatlone.

"Chalani mi vštepili jednu myšlienku, či by som si nevyskúšal súťažnú športovú streľbu a išiel do Ria de Janeiro na olympijské hry v roku 2016. Musím sa spýtať Joža Gönciho, aké tam majú vlastne disciplíny a čo by som mohol skúsiť," smial sa. Čítajte viac

boby.jpg18:48 Slovenský štvorbob v zostave Milan Jagnešák, Petr Nárovec, Lukáš Kožienka a Juraj Mokráš je po prvej zo štyroch jázd na 27. mieste z 30 posádok. Na vedúcich Rusov stráca 1,74 sekundy.

hokej.jpg18:26 Fínski hokejisti obhájili bronzové medaily z Vancouveru. V stretnutí o 3. miesto vyhrali nad Američanmi 5:0, Teemu Selänne strelil dva góly. Čítajte viac

selanne_res.jpg

Teemu Selänne a Tuomo Ruutu sa tešia z bronzových medailí.
FOTO - SITA/AP


zjazdove.jpg18:10 Veľký úspech dosiahol v slalome slovenský lyžiar Adam Žampa. Najlepšou jazdou v druhom kole sa z 26. pozície prepracoval na konečné šieste miesto.

Zlatú medailu získal Rakúšan Mario Matt pred krajanom Marcelom Hirscherom a Nórom Henrikom Kristoffersenom. Čítajte viac

zampa_res.jpg

Adam Žampa dosiahol v Soči výborné výsledky.
FOTO - SITA

hokej.jpg18:08 Fíni nastrieľali Američanom v tretej tretine tri góly, vedú už 5:0 a bronz majú na dosah.

hokej.jpg17:05 Fínski hokejisti mali výborný úvod do druhej tretiny zápasu o bronz. Teemu Selänne a Jusi Jokinen v priebehu 11 sekúnd strelili Američanom dva góly a Fínsko vedie 2:0.

Gól Selänneho - 1:0

sel.gif

Gól Jokinena - 2:0

joki.gif

biatlon.jpg16:58 Juraj Sanitra si myslí, že jeho zverenkyňa Anastasia Kuzminová bude súťažiť aj na ďalších zimných olympijských hrách o štyri roky. Povedal to v priamom prenose RTVS. Kuzminová má 29 rokov, v roku 2018 bude mať 33.

korculovanie.jpg16:47 Medailové správy z rýchlokorčuliarskeho oválu: Holanďania absolútne ovládli preteky družstiev, ich muži aj ženy dokonca dosiahli olympijský rekord. Čítajte viac o pretekoch mužov a žien.

biatlon.jpg16:43 Šipulin má viac síl ako Schempp a odpútava sa od neho. Pár desiatok metrov pred cieľom sa pozerá za seba a dvíha ruky nad hlavu, víťazstvo domácim už nikto nevezme. Rusko je prvé, Nemecko druhé, Rakúsko tretie.

Slovenský finišman Matej Kazár prichádza do cieľa na dvanástom mieste. Čítajte viac

ship_res.jpg

Anton Šipulin sa teší z víťazstva v cieli.
FOTO - TASR/AP

biatlon.jpg16:40 Anton Šipulin, brat Anastasie Kuzminovej ide bežecky lepšie ako Nemec Schempp a dostáva sa pred neho. Ten sa ho však drží. Obaja sú už na štadióne.

biatlon.jpg16:36 Na poslednej streľbe strieľal najlepšie Nemec Schempp, Šipulin ide hneď za ním, strata je 4 sekundy, ale má výbornú bežeckú formu.

Rakúšan Landertinger tiež nie je ďaleko za nimi (+14 s). Nór Svendsen katastrofálne odstrieľal a ide trestné kolo. Kazár tiež ide trestné kolo.

biatlon.jpg16:33 Nór, Nemec, Rus a Rakúšan idú vpredu spolu a má mierny náskok. Šipulin ide vpred, má zrejme najlepšiu bežeckú formu.

Slovák Kazár medzitým bojuje o 11. miesto s Čechom Moravcom.

biatlon.jpg16:29 Predposledná streľba. Nórsko a Nemecko dobíjali raz, Rusko dvakrát. Do boja o zlatú medailu sa vďaka Landertingerovi zapája Rakúsko.

Rozdiel medzi prvým a štvrtým je šesť sekúnd, všetko je otvorené. Náš finišman Matej Kazár prišiel na strelnicu 11., dvakrát dobíjal a pozíciu si udržal.

biatlon.jpg16:26 Za Nórov finišuje Svendsen, za Nemcov Schempp. Spoločne idú na prvú streľbu. Rusko ide vďaka veľmi rýchlemu Šipulinovi na tretiu pozíciu a vedúcu dvojicu má na dohľad.

biatlon.jpg16:24 Nemec Peiffer na bežeckom úseku výrazne stiahol náskok Nóra Björndalena. Po streľbe bol medzi prvým Nórskom a druhým Nemeckom 20-sekundový, na poslednej odovzdávke sa scvrkol na 2 sekundy.

biatlon.jpg16:20 Miroslav Matiaško nás pred druhou streľbou vďaka dobrému behu posúval dopredu, ale na strelnici zaváhal, dlho sa pripravoval a stratil kontakt s ďalšími tímami. Priebežné dvanáste miesto.

biatlon.jpg16:18 Björndalen odstrieľal famózne aj po druhýkrát a opúšťa strelnicu. Pred druhým Nemeckom má náskok 20 sekúnd.

boby.jpg16:16 V zostave slovenskej reprezentácie prišlo na poslednú chvíľu k jednej zmene pred sobotňajšou súťažou v štvorboboch. Chorého Martina Tešoviča nahradil Petr Nárovec, ktorý sa predstaví spolu s pilotom Milanom Jagnešákom, Lukášom Kožienkom a Jurajom Mokrášom.

biatlon.jpg16:11 Nór Ole Einar Björndalen odstrieľal na svojej prvej streľbe čisto a náskok zostáva na úrovni 20 sekúnd, Rusko je druhé, Rakúsko tretie.

Matiaško raz netrafil a dobíjal, jeho strata na lídra je zhruba 75-sekundová.

16:05 Do tretieho úseku opäť vybieha prvá štafeta Nórska. Naši strácajú približne minútu, Marek Matiaško na trať vybehol na 11. mieste. "Beží sa dnes od 3. do 9. miesta v rozpätí sekúnd, budú to ešte napínavé preteky," hovorí v cieli RTVS Pavol Hurajt.

16:00 Tomáš Hasilla musel pri streľbe postojačky dvakrát dobíjať, i tak je to po polovici pretekov skvelá úspešnosť 0 trestných kôl a len dve dobíjania. Slováci síce spadli na deviate miesto, stále sú však v kontakte s ďalšími štafetami v prvej desiatke. V ťažkom stúpaní sa napokon prepadol na 11. miesto.

15:57 Slovák Hasilla stále na štvrtom mieste so stratou 25,4 desatín sekundy beží na svoju druhú streleckú položku. Na vedúce Nemecko sa dotiahlo Nórsko a Rusko.

15:53 Ani Tomáš Hasilla na svojej prvej streleckej položke neminul terč a našu štafetu opäť vrátil na skvelé štvrté miesto. Na vedúcich Nórov zatiaľ naši strácajú 23 sekúnd.

15:47 Pavol Hurajt poslal Tomáša Hasillu do druhého úseku na šiestom mieste. Stále jednoznačne vedie Nórsko, druhé je Nemecko a tretie domáce Rusko.

15:39 Biatlonovou štafetou mužov sa dnes v Soči končia preteky v biatlonovom areáli. Slovák Pavol Hurajt prišiel na druhú streľbu na siedmom mieste. Čistou streľbou dokonca poskočil na štvrté miesto. Prvé je Nórsko.

Hurajt trafil na svojom úseku všetkých desať terčov a na vedúcu štafetu stráca len pár sekúnd, po prvej streľbe to bolo šesť.

15:31 Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová je už najúspešnejšou ženou v histórii zimných olympiád. Rodáčka z Trondheimu si triumfom na 30 km voľnou technikou vybojovala v Soči už tretiu zlatú medailu.

S celkovou bilanciou 6 - 3 - 1 Björgenová predstihla dosiaľ najúspešnejšie zimné olympioničky - ruskú bežkyňu na lyžiach Ľubov Jegororovú (6 - 3 - 0) ako aj rýchlokorčuliarku z bývalého ZSSR Lidiu Skoblikovovú (6 - 0 - 0).

V počte medailí zo ZOH sa na čele ženského poradia vyrovnala Ruske Raise Smetaninovej, ktorá si v behu na lyžiach pripísala desať cenných kovov (4 - 5 - 1).

15:21 "Dúfam, že po prvom kole budem v elitnej tridsiatke, aby som štartoval medzi prvými v druhej časti. Bola to z mojej strany opatrná jazda, hornú časť aj spodnú som išiel zadržane. V druhom kole nemám čo stratiť, musím ísť naplno. Verím, že to bude lepšie, pretože toto nebola moja jazda," povedal pre RTVS Adam Žampa.

Slovenský lyžiar je po prvom kole na 26. mieste a do druhého kola vyštartuje ako piaty. Čítajte náš online prenos.

15:22 Kórejský olympijský výbor vyzval Medzinárodnú korčuliarsku úniu, aby preskúmala výsledky súťaže žien na zimných olympijských hrách v Soči.

V ázijskej krajine sa stále nevedia zmieriť s výsledkami a nezdá sa im najmä bodové ohodnotenie olympijskej víťazky Adeliny Sotnikovovej z Ruska.

Kórejská favoritka, obhajkyňa prvenstva Kim Ju-Na síce zajazdila výbornú jazdu, ale skončila na druhom mieste. Čítajte viac.

14:38 Rakúsky lyžiar Mario Matt je na čele po 1. kole slalomu. Trojnásobný majster sveta si vytvoril pred druhým Andre Myhrerom zo Švédska náskok 45 stotín sekundy, o priebežné tretie miesto sa delil Talian Stefano Gross s ďalším Švédom Mattiasom Harginom (obaja +0,75).

Slovák Adam Žampa figuroval po odjazdení elitnej tridsiatky na poslednej klasifikovanej 24. priečke s odstupom 2,64 na lídra (šiesti pretekári vypadli). Čítajte náš online prenos.

14:20 Do slalomu mužov v prvom kole už vyštartovalo 25 pretekárov. Stále sa v cieli teší z najlepšieho času Rakúšan Mário Matt a prvé kolo dnes zrejme už vyhrá. Druhý je Švéd Myhrer a tretia je hneď dvojica pretekárov Talian Gross - Švéd Hargin.

Veľký favorit pretekov Marcel Hirscher je so stratou 1,28 len na deviatom mieste. Čítajte náš online prenos.

13:49 Majster sveta a momentálne vedúci muž svetového pohára Marcel Hirscher prvé kolo slalomu mužov pokazil. Nepredbehol ani jedného z predchádzajúcich troch pretekárov a aktuálne je štvrtý so startou 1,28 na vedúceho Matta. Čítajte náš online prenos.

13:52 Slovinská reprezentantka v alpskom lyžovaní Tina Mazeová oznámila, že sa nepredstaví na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. "Toto sú moje posledné zimné olympijské hry," vyhlásila 30-ročná Mazeová, ktorá v Soči získala dve zlaté medaily - v obrovskom slalome a spoločne so Švajčiarkou Dominique Gisinovou aj v zjazde. Vo svojej olympijskej zbierke má aj dva strieborné kovy z Vancouveru 2010.

12:38 Paralelný slalom snoubordistov vyhral v USA narodený a Rusko reprezentujúci Vic Wild pred Slovincom Zanom Koširom a Rakúšanom Benjaminom Karlom. Čítajte viac.

Rovnakú disciplínu žien vyhrala Rakúšanka Julia Dujmovitsová, druhá skončila Nemka Anke Karstensová pred svojou krajankou Amelie Koberovou. Čítajte viac.

((wild))

wild_tasr_600.jpg

Rus narodený v Amerike Vic Wild.

FOTO: TASR/AP

11:53 Agentúra AP priniesla správu, podľa ktorej mala ukrajinská bežkyňa na lyžiach Marina Lisogorová dopovať. Americkej agentúre to povedali predstavitelia Ukrajinského olympijskeho výboru.

Tridsaťročná olympionička tvrdí, že zakázaná substancia sa do jej tela dostala nevedome. Lisogorová je už tretím dopingovým prípadom na olympiáde v Rusku.

Ukrajinka dobehla v šprinte i v behu na 10 kilometrov zhodne na 58. mieste. Čítajte viac.

11:45 Suverénnym triumfom reprezentantiek Nórska sa skončili preteky žien v behu na lyžiach na 30 kilometrov s hromadným štartom. Prvá skončila skvelá Marit Bjoergenová, druhá Therese Johaugová a čisto nórske stupne víťazov doplnila Kristin Stoermer Stieraová. Čítajte viac.

11:43 Po pozitívnom dopingovom teste Evi Sachenbacherovej-Stehleovej už jej polícia prehľadal dom. Bavorská federálna kriminálna polícia urobila raziu aj v biatlonovom stredisku v Ruhpoldingu.

Šéf nemeckej olympijskej výpravy Michael Vesper povedal, že vyšetrovanie, ktoré nariadil sudca, sa sústredilo na používanie stravy a stravovacích doplnkov. Čítajte viac.

11:41 Takto vyzerá jedna z najkrajších fotografii zo Soči podľa amerického Magazínu People.

11:25 Napriek neúspešnému vystúpeniu slovenských hokejistov v Soči je Andrej Meszároš presvedčený, že pod piatimi kruhmi osobne získal dôležité skúsenosti do ďalšej kariéry.

"Osobné pocity sú celkom dobré. Odohral som veľa minút. Nastupoval som vo všetkých herných situáciách, takže to bolo dobré pre moje sebavedomie. Celkovo to však skončilo pre nás skutočne neúspechom," cituje Meszároša zámorský portál csnphilly.com. Čítajte viac.

11:18 Desať kilometrov pred cieľom pretekov žien v behu na lyžiach na 30 kilometrov s hromadným štartom si trojica nórskych bežkýň Bjoergenová, Johaugová, Steiraová na čele vypracovala 50 sekundový náskok.

Štvrtá je momentálne Češka Vrabcová-Nývltová.

10:46 Tempo pretekov žien v behu na lyžiach na 30 kilometrov s hromadným štartom udávajú nórske reprezentantky.

Na medzičase po ôsmom kilometri vedie Therese Johaug pred Marti Bjoergenovou a Kristin Stoermer Steiraovou. Až štvrtá je iná ako nórska bežkyňa, Švédka Charlotte Kallaová.

norske_bezkyne_tasr_600.jpg

Vedúca trojica nórskych bežkýň.

FOTO: TASR/AP

9:47 Vedenie našej výpravy v Soči nehodnotí vystúpenie našich športovcov ako neúspech, i keď sa im nepodarilo splniť medailové očakávania. Predolympijské vyhlásenia o aspoň troch medailách sa naplnili iba z jednej tretiny vďaka úspešnej obhajobe biatlonistky Anastasie Kuzminovej.

"Celkové výsledky nemôžeme považovať za úspech. Aj my v lyžiarskej asociácii budeme robiť hĺbkovú analýzu a budeme ich hodnotiť reálne. Športovci odovzdali to, čo v danom momente vedeli odovzdať. No určite majú na viac," povedala vedúca výpravy slovenských športovcov v Soči Janka Gantnerová.

"Ja osobne sklamaný nie som, skôr naopak. Máme niekoľko pozitívnych výsledkov," povedal prezident Slovenského olympijského výboru František Chmelár. Čítajte viac.

9:35 Výbornú pozíciu do vyraďovacích bojov si vybojovala česká snoubordistka Ester Ledecká v olympijskom paralelnom slalome. Z kvalifikácie postúpila druhým najrýchlejším časom, takže sa v úvode najsilnejším súperkám vyhne. V osemfinále sa stretne s domácou Sobolevovou.

Najlepší súčet časov z dvoch jázd má Rakúšanka Marion Kreinerová a medzi mužmi domáci Vic Wild.

8:35 Ani nemá svoje klubové číslo, obľúbenú štrnástku nosí v tíme Kanady Chris Kunitz. Keď mali vlani v lete zámorské hviezdy sústredenie, jeho tréneri nepozvali.

Teraz je Jamie Benn hrdina. Jeho gól poslal Kanadu do olympijského finále, keď zabezpečil výhru 1:0 nad USA. Čítajte viac.

8:15 Po pozitívnom dopingovom teste Evi Sachenbacherovej-Stehleovej anuloval Medzinárodný olympijský výbor všetky výsledky nemeckej biatlonistky v Soči.

Anuloval jej dve štvrté miesta na 12,5 km s hromadným štartom a v mixovanej štafete. Slovensko sa tak posunulo v konečných výsledkoch na piate miesto. Čítajte viac.

00:04 Na trať prvého kola slalomu vyštartujú po 13:45 aj traja slovenskí reprezentanti. Pred štartom dostali nasledujúce čísla.

Štartové číslo Meno pretekára
30. Adam Žampa
61. Matej Falat
82. Andreas Žampa

00:02 Hokejové semifinále v piatok vyhrali hokejisti Švédska a Kanady a v nedeľu si zahrajú finále. Švédsko najskôr 2:1 zdolalo Fínsko a jediný gól potom stačil na výhru Kanady v zápase s USA.

Viac nájdete v našej olympijskej sekcii či v piatkovom spravodajstve minútu po minúte.

Piatok v Soči na fotkách

((fotogaleria))

Program ZOH 2014 - sobota

Slováci do akcie

13.45 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: slalom - 1. kolo (Falat, Žampovci)

15.30 BIATLON: štafeta na 4x7,5 km (Hasilla, Hurajt, Kazár, Matiaško, Otčenáš)

17.15 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: slalom - 2. kolo (Falat, Žampovci)

17.30 BOBY: 1. jazda štvorsedadlových bobov - Sanki,(Jagnešák, Tešovič, Kožienka, Mokráš)

19.00 BOBY: 2. jazda štvorsedadlových bobov - Sanki, (Jagnešák, Tešovič, Kožienka, Mokráš)

Finálový program

10.30 BEH NA LYŽIACH: beh na 30 km voľnou technikou s hromadným štartom

11:46 SNOUBORDING: Paralelný slalom žien

11:46 SNOUBORDING: Paralelný slalom mužov

13.45 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: slalom - 1. kolo

14:51 RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky družstiev mužov

14:51 RÝCHLOKORČUĽOVANIE: Preteky družstiev žien

15.30 BIATLON: štafeta na 4x7,5 km

17.15 ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: slalom - 2. kolo

17.30 BOBY: 1. jazda štvorsedadlových bobov – Sanki

19.00 BOBY: 2. jazda štvorsedadlových bobov - Sanki

Hokejový turnaj

16:00 Súboj o tretie miesto: USA - Fínsko

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.