Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

1.MHK Košice - ŠKP Sečovce 23:21 v prvom finále

TASR|14. apr 2001 o 19:14

Košice 14. apríla (TASR) - V prvom finálovom zápase o titul majstra Slovenska v hádzanej mužov sa stretli vlaňajší finalisti a obhajcovia majstrovského ...

Košice 14. apríla (TASR) - V prvom finálovom zápase o titul majstra Slovenska v hádzanej mužov sa stretli vlaňajší finalisti a obhajcovia majstrovského titulu SR. Hráči 1. MHK Košice zvíťazili vo vyrovnanom súboji 23:21, a tak o týždeň v Sečovciach budú mať k dobru iba dvojgólový náskok.

1.MHK Košice - ŠKP Sečovce 23:21 (14:11)

Zostavy a góly:

Košice: Pramuk, Miščík - Antl 7/3, Jurko 5, Chripák 3, Martanovič 2, Vikartovský 2, Zaťko, Schmiedt, Saloka a Daňo po 1, Jančík,

Sečovce: Bakša, Fecman - Petrišák 5/3, Servátka 4, Čorej 4, Seman 3/1, Szücs 2, Pavol Jano, Kraus a Mrva po 1, Murín.

Rozhodcovia: Kohout a Dolejš (ČR), vylúčení 4:3, 7m hody: 3/3 - 6/4, 1300 divákov.

Úvod vyšiel lepšie hosťom. Trikrát viedli rozdielom gólu (v 9. minúte 3:4), ale potom prišla šnúra domácich 5:0 najmä zásluhou Antla a v 29. minúte aj najväčší náskok v zápase 14:9. Posledná minúta a nástup do 2. polčasu však Košičanom nevyšli. Sečovce dotiahli viackrát na rozdiel dvoch gólov a v 50. minúte bolo dokonca iba 19:18 pre domácich. V dramatickom závere Košičania síce opäť zvýšili vedenie na 4 góly (v 54. minúte 22:18), ale posledné slovo mali predsa len hostia, ktorí nakoniec uhrali prijateľnú prehru.

Hlasy trénerov:

Slavomír Šipoš (Košice): "Súper má skúsené mužstvo, ktoré vedelo využiť naše chyby. Nezahrali nám najmä spojky s výnimkou Jurka a to sa prejavilo na výsledku. Predstavoval som si pre odvetu vyšší náskok, Sečovce sú teraz na koni."

Martin Lipták (Sečovce): "Na môj vkus hráči v tomto zápase urobili veľký počet technických chýb. V prvom polčase hlavne naši, po zmene strán aj Košičania. Súperom nemožno vyčítať nasadenie a bojovnosť, ale nie vždy to stačí. Rátal som s prehrou maximálne do štyroch gólov, podľahli sme o dva, takže máme šancu."