Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

1. HFC Humenné si môže poistiť postup

Môže byť rozhodnuté. Po nedeli sa môžu futbalisti 1. HFC Humenné tešiť. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 2. jún 2012 o 00:00

Víťazstvo môže byť postačujúce, avšak rovnako dôležitý bude aj výsledok v Stropkove.HUMENNÉ. Keďže ostatný dvojzápas u súperov (Giraltovce 0:2, Spišské Podhradie 2:2) nedopadol celkom podľa humenských predstáv, potvrdenie víťazstva v súťaži majstrovstiev regiónu východ sa pre 1. HFC Humenné vždy posúvalo.

Aktuálny stav v tabuľke hovorí, že humenský líder má tri kolá pred koncom náskok piatich bodov. Je ešte o čo hrať, ale už po zajtrajšku môže byť definitíva prvého miesta stanovená.

Otázka špice tabuľky sa týka dvoch nedeľňajších stretnutí 28. kola: Humenné - Bardejovská Nová Ves a Stropkov - Haniska. Okrem nováčika z horného Šariša to sú prvé tri celky tabuľky: 1. Humenné (56), 2. Haniska (51), 3. Stropkov (49)...

„V jarnej odvete sme vonku nenahrali toľko, čo sme chceli, takže náskok sa nám scvrkol na päť bodov. Nedeľa môže byť rozhodujúca, potrebujeme víťazstvo, pričom však aj minimálne jednobodový zápis Stropkova. Zápas v kabíne vnímame ako každý iný, nie sme pod tlakom, dôležité je pripraviť sa zodpovedne,“ mienil Michal Paraska, kapitán 1. HFC Humenné.

Stav sa lepší

Naposledy v Spišskom Podhradí nastúpili Humenčania nekompletne. Šarapatila maródka, chýbali harcovníci Ljubarskij i Paraska, ako aj mladý Ledgan. Zlepšil sa stav kádra po zdravotnej stránke?

„Je to lepšie, mali by sme nastúpiť kompletne, aj keď dôležitý bude v otázke zostavy až dnešný tréning,“ podotkol skúsený obranný pilier 1. HFC Humenné.

1. HFC Humenné doteraz hrával svoje domáce stretnutia vždy v sobotu. Po prvýkrát v sezóne sa stane, že sa termín posúva na nedeľu.

Vychádza to z nariadenia ŠTK VsFZ, ktorá rozhodla, že stretnutia, ktoré majú priamy dosah na postup, respektíve vypadnutie, sa v posledných troch kolách sezóny musia hrať v rovnaký deň i úradný hrací čas, t. j. v nedeľu o 17.00 hod. A v tomto prípade ide o postup.


Súvisiace články