Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

1. FC & Bohemians: prípad Čontofalský, zdá sa, uzavretý

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Košice - To, čo sa ťahalo od jesene 1999, sa podľa všetkého doťahuje do konca. Reč je o prípade Kamila Čontofalského, za ktorého nebolo zo strany

Bohemians Praha vyrovnané všetko, čo malo byť a hrozilo, že po iniciatíve vedenia 1. FC a opačnom postupe klokanov sa prípad dostane až pred príslušnú komisiu FIFA. Medzi 1. FC Košice a Bohemians Praha však v týchto dňoch došlo v prípade vyplatenia odstupného k dohode. Suma, ktorú by mal doplatiť Bohemians, bola médiami odhadovaná na jeden až 1,5 milióna korún.

"S funkcionármi Bohemiansu sme sa dohodli, podmienky sú pre 1. FC výhodné, konkrétnu sumu však špecifikovať nechcem," hovorí generálny riaditeľ 1. FC Košice Róbert Varga, ktorého sme večer zastihli po prechode česko slovenských hraníc. Vedenia oboch klubov sa navyše dohodli na zozname hráčov, ktorých sú si ochotní navzájom vymeniť na hosťovanie. Malo by ísť zhruba o štyroch hráčoch z jednej i druhej strany, hosťovanie sa bude realizovať v prípade záujmu trénerov oboch tímov. "Konkrétne mená hráčov ešte nie sú. Ponuku na hosťovanie však dostaneme z viacerých klubov. Tí ponúknu svojich hráčov, my dáme na hosťovanie nejakých svojich. V prvom rade však pôjde o Bohemku." Keďže sa spomenuli viaceré české kluby a tak sa štylizujeme do pozície tipujúcich. Z tipovačky sa nakoniec vykľuje klubové kvarteto z ČR: Bohemians Praha, Baník Ostrava, Olomouc, Vítkovice.

Medzi našimi tipmi bola i Marila Příbram. "Příbram, to je iná záležitosť. My tam máme hráča, ktorý ešte nie je vyplatený (Róbert Novák - pozn. red.). Tam už došlo ku písomnému uznaniu záväzku, aj so splátkovým kalendárom, ale neplnia to. Zrejme, ak budú takto nereagovať na naše výzvy, tak to budeme riešiť cez FIFA," dodáva R. Varga, ktorý po ceste do Prahy absolvuje ešte jednu cestu do ČR, tentokrát na Moravu.

Aj tá možno prispeje ku zlepšeniu pozícií 1. FC. Generálny riaditeľ však prízvukuje ešte niečo: "Všetko bude závisieť aj od toho, či pristúpi mesto na nejakú spoluprácu. My musíme stále vychádzať z nejakého rozpočtu. Ak nám ho pomôže znášať aj mesto, bude môcť dôjsť k väčším zmenám. Ak nie, tak nie..." To je výzva...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.