MS v cyklistike 2018

MS v cyklistike 2018 sa konali v rakúskom meste Innsbruck od 22. do 30. septembra. Cestné preteky kategórie ELITE boli na programe v nedeľu 30. septembra.

Na šampionáte sa predstavil aj slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý vyhral predošlé šampionáty v rokoch 2015 (Richmond, USA), 2016 (Dauhá, Katar) a 2017 (Bergen, Nórsko).

Sagan ako jediný v histórii dokázal vyhrať majstrovstvá sveta v kategórii elite trikrát za sebou.

Šance slovenského cyklistu na pridanie štvrtého titulu však boli nízke. Na trati sa nachádzalo viacero náročných stúpaní, favoritmi boli najmä kvalitní vrchári, a to aj potvrdili.

Zlato si vybojoval Španiel Alejandro Valverde, ktorý uspel v záverečnom súboji štvorice pretekárov. Striebro získal Francúz Romain Bardet a bronz bral Kanaďan Michael Woods.

Peter Sagan (vľavo) dal symbolicky medailu pre majstra sveta na krk Alejandrovi Valverdemu.
11.10.20181
Valverdeho podráždili médiá otázkami o dopingovej kauze: Je to hlúpeNahnevaný Valverde odvetil, že na toto odpovedať nebude.
11.10.20181
Matúš štoček v drese najlepšieho slovenského cyklistu na Okolo Slovenska.
Miloslav Šebela08.10.2018
Slovenský talent: Ani Sagan nemôže v Bore povedať - zoberte tohtoŠtoček odporúča mladým Taliansko.
Peter Sagan.
03.10.2018
Sagan predstavil nový dres, na Giro chce ísť pred ukončením kariéryDúhový dres po troch rokoch mení majiteľa.
03.10.2018
Peter Sagan pred štartom pretekov v Innsbrucku.rozhovor
Miloslav Šebela01.10.201812
Ľudia nechápu, že Sagan nie je superhrdina, vraví jeho mediálny manažérAký je Sagan v zákulisí?
Alejandro Valverde sa raduje zo zlata, vzadu Peter Sagan.
01.10.20184
Pre doping pauzoval, medailu mu dal Sagan. Valverde sa dočkalŠpaniel sa stal majstrom sveta.
01.10.20184
Tréner Ján Valach (vpravo), po jeho boku Juraj a Peter Saganovci, Martin Haring a na druhom konci stola šéf slovenskej cyklistiky Peter Privara.rozhovor
Miloslav Šebela30.09.201811
Tréner Valach po pretekoch: Krutá realita slovenskej cyklistikyTréner Ján Valach hodnotí vystúpenie Slovákov na MS.
30.09.20182
Koniec dominancie. Takto Sagan odovzdal medailu novému majstrovi svetaTakto vyzerali nedeľňajšie preteky na záberoch fotografa denníka SME Jozefa Jakubča.
30.09.20182
Miloslav Šebela30.09.201815
Sagan po pretekoch: Nemalo to význam, tak som odstúpilNik zo Slovákov preteky majstrovstiev sveta nedokončil.
30.09.2018
VIDEO - Sagan nedokončil preteky na MS v cyklistike 2018 - PriebehPozrite si stručný priebeh pretekov.
30.09.2018
30.09.20188
Sagan svojimi výkonmi vyvracia teórie, ale aj on má svoje hraniceObhajca titulu preteky MS v Innsbrucku nedokončil.