Nedeľa, 16. mája, 2021Meniny má Svetozár
Reprezentácia SR "A" muži

Slovensko postúpilo na EURO 2022

13. apr 2021 o 17:50

Slovenskí reprezentanti dokázali vyhrať v Moldavsku proti domácemu výberu a prvýkrát v histórii postúpili na futsalové EURO, ktoré sa budúci uskutoční v Holandsku.

Moldavsko – Slovensko 0:4 (0:1)

Góly: 6. Rafaj, 25. Směřička, 27. Rick, 39. Rick (pen.)

ŽK: Tacot, Chitoroagi - Rick

Rozhodovali: Perona, Colombin (obaja ITA), Buganko (MDA)

Bez divákov

Moldavsko: Chitoroagi (Iovu) – Nicolaiciuc, Negara, Laşcu, Tacot, Ţîmbalist, Munteanu, Costin, Podlesnov, Stan, Gurjui, Negară, Niţa

Slovensko: Karpiak (Herko) – Rick, Kozár, Doša, Drahovský, Rafaj, Serbin, Směřička, Zdráhal, Kyjovský, Zaťovič, Brunovský, Ševčík

Od úplného začiatku bolo jasné, že slovenskí reprezentanti si idú za víťazstvom, ktoré by nás priamo posúvalo na EURO 2022. Okamžite sme získali hernú prevahu a vytvárali si aj šance. Už na konci prvej minúty krížnym pokusom mieril tesne veľa Gabriel Rick, tvrdú ranu Drahovského usmernil zblízka nepokrytý Kozár, dokonca na bránku, no brankár Chitoroagi to reflexívne chytil. Počas šiestej minúty sme sa už tešili, Dušan Rafaj ostal voľný na šestke, dostal presnú prihrávku a zoči-voči gólmanovi sa nemýlil. Tomáš Drahovský mohol zvýšiť skóre, strela zo štandardky prešla Chitoroagimu pomedzi nohy tesne vedľa. Ako sa blížila polovica polčasu, tak sme sa ako keby trochu uspokojili, no nepremenené šance nás mohli mrzieť. Asi dva-trikrát bol poslednou inštanciou znova veľmi dobre chytajúci Marek Karpiak. V závere polčasu dostal ešte žltú kartu Gabriel Rick.

Druhé dejstvo sme ale mohlo otvoriť fantasticky, avšak Chitoroagi sa blysol proti obrovskej šanci, ktorú mal Rick a z dorážky aj Drahovský. Nakoniec to až tak nevadilo, pretože po peknej akcii sme išli do vedenia, na konci kombinácie bol Martin Směřička a Slováci viedli 2:0. Ešte krajšie to bolo v 27. minúte, do listiny strelcov sa zapísal aj Gabriel Rick a všetko vyzeralo nádherne (3:0). Deväť a pol minúty pred koncom sa Moldavsko prvýkrát odhodlalo k powerplay, pretože nič iné ako výhra by ich neposunulo pred nás. Slovensko hralo v štvorici veľmi dobre, dlho neprichádzali žiadne zakončenia a navyše sme držali loptu aj vpredu, čiže Chitoroagi sa musel niekoľkokrát vrátiť do svojej svätyne. Neskôr už Moldavci zatlačili, no naďalej sme vzadu na čele s Marekom Karpiakom držali čisté konto. Navyše, Martin Doša strelou cez celé ihrisko do prázdnej bránky len tesne minul. V závere sme potvrdili výhru štvrtým gólom a postúpili sme na EURO 2022. Prvýkrát v histórii Slovenska.

Súvisiace články