Správy

Branislav Sarňák|16. nov 2021 o 19:53

ALYTUS (SFZ) – Slovenskí reprezentanti do 21 rokov v utorok nastúpili na posledný tohtoročný zápas kvalifikácie ME 2023. V Litve si pripísali prvé víťazstvo na pôde súpera, keď domácich zdolali 2:0.

V prvej desaťminútovke zaujali dva priame kopy a Lavrinčíkovo zakončenie. V 5. min mali výhodu štandardnej situácie naši hráči, Bernátov nákop skryl v rukaviciach litovský brankár Baliutavičius. O tri minúty neskôr sa dostal do zakončenia Lavrinčík, lopta z jeho kopačky letela nad brvno. V 10. min mali výhodu štandardky z hranice našej šestnástky domáci futbalisti, Kalinauskas trafil len hráčov v múre.

V 12. min Kaprálik potiahol loptu, vystrelil spoza veľkého vápna, jeho pokus Baliutavičius vyrazil priamo pred seba. Tam už číhal Trusa, ktorý loptu poslal do bránky – 1:0.

Na ďalšiu stopercentnú šancu sme si museli počkať až do 41. min. Prsty v nej mali opäť Kaprálik – Trusa. Prvý menovaný odcentroval do stredu šestnástky, do lopty sa vložil Trusa. Jeho hlavičku skvelým zákrokom vytlačil Baliutavičius na roh.

Do druhého polčasu vybehli sokolíci s jasným zámerom, zvýšiť rozdiel v skóre. To sa im podarilo v 55. min. Zlý odkop domáceho gólmana vystihol Kaprálik, vystrelil a lopta skončila v sieti – 2:0. Slovenskí mladíci ešte do konca stretnutia vyslali niekoľko striel na bránku Litvy, ale brankár si s pokusmi poradil.

Priebeh stretnutia

0'
U21 – Sokolíci po góloch Trusu a Kaprálika vyhrali v Litve, tréner Kentoš: Som rád, že sme dobre zareagovali na prehru v Rusku | SPORTNET