Správy

U17 – Bannikovov memoriál: na záver turnaja víťazstvo

šur|30. aug 2021 o 19:35
Reprezentačná sedemnástka, ktorá nastúpila na úvod zápasu s Arménskom.
Reprezentačná sedemnástka, ktorá nastúpila na úvod zápasu s Arménskom. (Zdroj: SFZ, Autor: JELENA LUKIČOVA)

BUCHA/BRATISLAVA (SFZ) – Muselo to prísť! Vo svojom štvrtom zápase o konečné umiestnenie na Bannikovovom memoriáli slovenská sedemnástka vyhrala nad Arménskom presvedčivo 3:0 a na turnaji obsadila 7. priečku.

SPOKOJNOSŤ S VÝHRADOU. Tréner Branislav Fodrek vyjadril akúsi podmienenú spokojnosť. „Áno, potešilo ma víťazstvo, náš výkon bol solídny, rozdiel troch gólov napovedá, že sme mali celý zápas pevne v rukách, ale...“ Došlo aj na tú výhradu. „Efektivita! Mali sme byť efektívnejší, už do polčasu mohlo byť o víťazovi rozhodnuté. Zahodili sme veľa šancí, vrátane pokutového kopu,“ vysvetlil, čo sa mu nepozdávalo.

Trener sedemnástky Branislav Fodrek vyjadril „podmienečnú“ spokojnosť s posledným zápasom. (Zdroj: SFZ, Autor: JELENA LUKIČOVA)

PRIEBEH PODĽA PREDSTÁV. Po troch stretnutiach v skupine bez víťazstva šli sokolíci od 1. minúty jednoznačne za plným úspechom. „Zostavu sme zložili tak, aby si zahrali na turnaji všetci hráči približne s rovnakou minutážou a to, ako sa chlapci do toho vložili, nás uspokojilo. Musím však znova pripomenúť slabšiu efektivitu, aj keď tri góly vyzerajú solídne,“ Fodrek nemal pri hodnotení ružové okuliare.

KVALIFIKÁCIA NA OBZORE. V septembri má sedemnástka v pláne dva medzištátne zápasy s Bosnou a Hercegovinou s prívlastkom „prípravné“ a potom sa už pôjde na ostro do 1. kola kvalifikácie. „Káder máme poskladaný, iste sú možné dve-tri výmeny, ale na 90 percent máme jeho podobu v hlave. Práve preto sa ešte raz vrátim k tej efektivite: proti silným súperom, a práve takí nás v kvalifikácii čakajú, musíme byť potentnejší. Musíme dávať góly z nižšieho počtu príležitostí, inak nebudeme úspešní,“ je presvedčený tréner Branislav Fodrek.