Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur
Správy

SLOVNAFT CUP – V predkole ešte 88 zápasov, známy je už prvý postupujúci

(Zdroj: Facebook FC Družstevník Rybky, Autor: brucki.blogspot.com)
Branislav Sarňák|22. júl 2021 o 13:00
Hráči FC Družstevník Rybky postúpili do 1. kola Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. (Zdroj: Facebook FC Družstevník Rybky, Autor: brucki.blogspot.com)

BRATISLAVA (SFZ) – Nový ročník Slovenského pohára – Slovnaft Cupu odštartoval zápasom predkola FC Družstevník Rybky – OFK Mokrý Háj (5:0). Ďalších 88 stretnutí tejto fázy 53. ročníka pohára je na programe od 24. do 29. júla.

V predkole si zmeria sily 178 mužstiev z regionálnych a oblastných zväzov. Hrá sa na jeden zápas a v prípade nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase nasleduje jedenástkový rozstrel. Ten nebol potrebný v úvodnom dueli pohárovej sezóny FC Družstevník Rybky – OFK Mokrý Háj, domáci sa tešili z jednoznačnej výhry 5:0. „Všetci chlapci sa na zápas tešili aj napriek tomu, že sme neboli v plnej sile, ale zápas sme nakoniec presvedčivo vyhrali. Pre hostí to bol krutý výsledok, keďže sa snažili, ale domáca obrana jednoznačne prevýšila. Druhýkrát v histórii klubu sme mali možnosť hrať Slovnaft Cup (ako víťaz pohára ObFZ), ale tentoraz sme boli úspešnejší a zaslúžene sme postúpili do 1. kola, kde sa stretneme s úspešnejším z dvojice Brodské - Radimov,“ uviedli zástupcovia Družstevníka Rybky na svojom webe.

V tomto ročníku Slovnaft Cupu je možné striedať v jednom zápase maximálne päť hráčov, striedania môžu byť vykonané len v 3 prerušeniach počas celého stretnutia. Polčasová prestávka sa do tohoto limitu nezapočítava (príklad: do polčasu mužstvo vystrieda 1 hráča, v polčasovej prestávke druhého, tak mu zostáva v 2. polčase možnosť striedania ešte 3 hráčov, ale má k dispozícii už len 2 prerušenia, čiže ich musí vystriedať v možnostiach: 1+2, alebo 2+1, nemusí však vyčerpať všetky striedania).

Predkolo a prvé kolo je založené na regionálnom princípe, to znamená, že sa medzi sebou stretnú spravidla len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice si žrebujú samotné regióny a vytvára sa pavúk. Od štvrtého kola sa už každé ďalšie žrebuje samostatne.

Mužstvá, ktoré sa zapoja do predkola, respektíve do 1. kola, dostanú zápasové lopty – domáci klub päť a hosťujúci tri.

Do tohtosezónnej edície Slovnaft Cupu sa prihlásilo 226 klubov – 23 mužstiev z Bratislavského futbalového zväzu, 61 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 66 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 50 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov a 14 druholigistov.

SLOVNAFT CUP – O TROFEJ ZABOJUJE 226 KLUBOV, HRAŤ SA BUDE AJ PREDKOLO

Program predkola SC 2021/22

SDM Domino – FK Rača Bratislava, ŠK Harichovce – 1. ŠK Tatran Spišské Vlachy, TJ Družstevník Zvončín – Športové kluby Blava 1928, TJ Slavoj Boleráz – Spartak Myjava, FK Baník Handlová – FC Baník Prievidza, FK Veľký Cetín – FC Nitra, FC Komjatice – TJ Veľké Lovce, 1. FK Buzitka – FTC Fiľakovo, FC Slovan Modra – PŠC Pezinok, Sokol FC Chocholná-Velčice – AFC Nové Mesto nad Váhom

TJ Jasenov – MŠK Spartak Medzilaborce, TJ Ptava NV Ptičie – TJ Slovan Belá nad Cirochou, OFK Tatran Bystré – OFK Hencovce, OFK Lastomír – OŠK Pavlovce nad Uhom, OFK Vojčice – OŠK Budkovce, FK Kechnec – FK Čaňa, TJ Maratón Seňa – TJ Mladosť Kalša, FK Šaca – MFK Ťahanovce, OFK Slovan Poproč – MFK Spartak Medzev, MFK Rožňava – TJ Dvorníky-Včeláre, FC Lokomotíva Košice – MFK Gelnica, OŠK Teplička – FK NOVES Spišská Nová Ves, OFK Vikartovce – FK Poprad, FK Veľká Lomnica – FK 05 Levoča

TJ Tatran Ľubica – FK Gerlachov, FK Široké – FC Pivovar Šariš Veľký Šariš, AŠZ Torysa – MFK Slovan Sabinov, OŠK Fintice – OcFK Marhaň, OŠK Sokol Chminianska Nová Ves – FK Košická Nová Ves, TJ Plevník-Drienové – TJ Spartak Kvašov, TJ Partizán Domaniža – ŠK LR Crystal, TJ Vápeč Horná Poruba – TJ Partizán Prečín, FK Slovan Bolešov – OŠK Trenčianske Stankovce, Futbal-FK Melčice-Lieskové – OK Častkovce

TJ Iskra Holíč – TJ Nafta Gbely, TJ Baník Brodské – TJ Družstevník Radimov, FK Bestrent Horná Krupá – MFK Vrbové, PFK Piešťany – OFK Trebatice, FK Junior Kanianka – ŠK Vegum Dolné Vestenice, TJ Tatran Uhrovec – MFK Spartak Bánovce nad Bebravou, TJ Slovan Zemianske Kostoľany – OFK Tovarníky, FC Topoľčany – OFK Solčany, ŠK Veľké Zálužie – FC Slovan Hlohovec, ŠK Báb – OFK Kovarce

ŠK Nevidzany – OŠK Lipová, TJ Družstevník Trstice – FC Neded, FC Jelka – MŠK Thermál Veľký Meder, FC Okoličná na Ostrove – MŠK Hurbanovo, ŠK Termál Podhájska – TJ Družstevník Veľké Ludince, TJ Družstevník Bešeňov – FKM Nové Zámky, TJ Slovan Skalité – OFK Kotešová, TJ Družstevník Bitarová – ŠK Olympia Bobrov, ŠK Čierne – TJ Pokrok Stará Bystrica, ŠK Gbeľany – OFK Teplička nad Váhom

FK Predmier – MŠK Kysucké Nové Mesto, TJ Tatran Chlebnice – ŠK Tvrdošín, TJ Družstevník Dlhá nad Oravou – OŠK Baník Stráňavy, TJ Sokol Zubrohlava – MFK Dolný Kubín, Oravan Oravská Jasenica – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica, MFK Baník Veľký Krtíš – TJ Tatran VLM Pliešovce, OŠK Likavka – OŠK Rosina, TJ Višňové – ŠK Javorník Makov, OŠK Švošov – ŠK Dynamo Diviaky

ŠK Kriváň Važec – FK Brezno, TJ Slovan Magura Vavrečka – ŠK Závažná Poruba, TJ Slovan Dudince – FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Strojár Krupina – TJ Jednota Málinec, ŠK Hrochoť – FK Podkonice, OFK Slovenská Ľupča – TJ Sokol Medzibrod, OTJ Hontianske Nemce – MFK Zvolen, FK Filjo Ladomerská Vieska – ŠK Prameň Kováčová, FK Selce – FK Šalková, FK Jesenské – MFK Detva, FK Iskra Hnúšťa – TJ Sklotatran Poltár

TJ Slovan Tomášovce – ŠK Badín OZ, TJ Sokol Opatovská Nová Ves – MŠK Novohrad Lučenec, ŠK Lozorno, FO – OŠK Láb, FC Malacky – Lokomotíva Devínska Nová Ves, FK Karpaty Limbach – ŠK Tomášov, FC Slovan Častá – ŠK Svätý Jur, TJ Slovan Viničné – ŠK Vrakuňa Bratislava, NŠM 1922 Bratislava – OFK Dunajská Lužná, FK Danubia Veľký Biel – ŠK Nová Dedinka, MŠK Kráľová pri Senci – MŠK Senec, MŠK Tisovec – MŠK Rimavská Sobota, OFK Olováry – FC 98 Hajnáčka, TJ Jarovce Bratislava – FK Inter Bratislava, FK II. Rákóczi Ferenc Borša – FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany

Súvisiace články