Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána
Správy

SFZ - Disciplinárna komisia udelila predbežné opatrenia v súvislosti s nedohraným zápasom Trnava - Slovan

SFZ|21. okt 2021 o 19:52

BRATISLAVA (SFZ) - Disciplinárna komisia SFZ dnes (štvrtok 21. 10. 2021) síce nerozhodla o trestoch za nechutné udalosti, ktoré sa udiali počas zápasu 11. kola Fortuna ligy medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava, ale udelila predbežné ochranné opatrenia.

Stretnutie musel rozhodca pre bitky a vniknutie fanúšikov predčasne ukončiť už v 12. minúte a prezídium riadiaceho orgánu súťaže - Únie ligových klubov v stredu 20. októbra rozhodlo o kontumácii zápasu v prospech Slovana Bratislava 3:0. Udalosťami sa zaoberala na dnešnom zasadnutí aj disciplinárna komisia SFZ, ktorá tresty zatiaľ nevyriekla, keďže chce získať čo najviac pokladov a všetko dôkladne prešetriť. Už budúci štvrtok 28. októbra vypočuje zástupcov oboch klubov a mali by padnúť tresty.
Dovtedy však uložila predbežné ochranné opatrenia Spartaku Trnava na všetky domáce zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu odohrať ich bez divákov s tým, že vstup bude umožnený iba deťom do 15 rokov pokiaľ sa nerozhodne vo veci samej. Predbežné ochranné opatrenia DK uložila aj Slovanu Bratislava s tým, že ich fanúšikovia majú zákaz vycestovať na všetky zápasy Fortuna ligy i Slovnaft Cupu hrané na ihriskách súperov až kým sa nerozhodne vo veci samej. Nejde teda o sankcie, ale len o predbežné opatrenia, ktoré budú platiť, kým nebude rozhodnuté o trestoch.

Súvisiace články