2.liga

  II. LIGA – Podbrezová spečatila víťazstvo v súťaži, tréner Skuhravý: Pochvala pre chlapcov

  Branislav Sarňák|13. máj 2022 o 20:05
  Hráči Podbrezovej oslavujú víťazstvo v II. lige.
  Hráči Podbrezovej oslavujú víťazstvo v II. lige. (Zdroj: SFZ, Autor: Branislav Sarňák)

  PODBREZOVÁ (SFZ) – Druhá najvyššia súťaž pozná svojho šampióna pre sezónu 2021/22. Hráči FK Železiarne Podbrezová prevzali po víťazstve 7:1 v 29. kole nad Bardejovom pohár pre víťaza súťaže z rúk predsedu Stredoslovenského futbalového zväzu Stanislava Neuschla a predsedu komisie pre riadenie II. ligy Miroslava Richtárika, ktorý je zároveň vedúci oddelenia riadenia súťaží.

  Podbrezovčania dali v sezóne spomedzi druholigistov najviac gólov – 84, vyhrali 23 duelov, prehrali štyri stretnutia a dvakrát remizovali. Víťaznú trojbodovú pečiatku, ktorou získali železiari pohár, dali v piatok proti Bardejovu Kováčik, Pavúk, Galčík, Kuzma, Kukoľ a Špyrka. Jeden gól bol do štatistík zapísaný ako vlastný, zásah na 6:1 rozhodca pripísal Bardejovčanovi Kucovi. Za hostí sa zapísal do listiny strelcov Župa.

  Železiari sa tak vracajú do Fortuna ligy, z ktorej vypadli v ročníku 2018/19.

  „Tento krok sa rodil rovnako ťažko, alebo ľahko, podľa toho, kto sa ako na to pozrie, ako zvyšné kroky k postupu. Keď som videl, ako mužstvo pracuje od úvodu sezóny, tak som vedel, že pôjdeme za týmto celkovým triumfom. Mať v 29. kole 71 bodov, 84 gólov, tak to je pochvala pre chlapcov,“ povedal po víťazstve a spečatení postupu tréner Podbrezovej Roman Skuhravý.

  Pri podbrezovskej postupovej ceste platilo „zlý začiatok, dobrý koniec“. Železiari totiž vstúpili do ročníka prehrou 0:1 v Humennom. „Už sa mi to stalo tretíkrát... Môj systém práce je taký, že od začiatku kladiem na hráčov veľké nároky a z toho vyplývajú aj následné chyby. Vždy je to potom tak, že tím sa postupne zlepšuje a som zvedavý, kde sa toto mužstvo zastaví, pretože je hladné po úspechoch a toto je v dnešnej dobe veľmi dôležité,“ konštatoval Skuhravý.

  A ako budú vyzerať oslavy? „Bojím sa, veľmi sa ich bojím. Dnes som sa viac bál času 19.00, kedy začínala slávnostná ceremónia, ako výkopu stretnutia (úsmev). Užijeme si to, ale keďže ja veľmi nepijem, bude to pre mňa náročné,“ zakončil tréner.

  Galčík: Mal som slzy v očiach

  Pre Rolanda Galčíka to bol posledný zápas za Podbrezovú, keďže si od novej sezóny bude obliekať dres MŠK Žilina. „Galo“ sa so železiarmi rozlúčil gólovo. „Prežívam krásne pocity, nedajú sa opísať. Keď som schádzal pri striedaní z ihriska, tak som mal v očiach slzy. Na Podbrezovú budem spomínať len v dobrom, veľmi sa tešíme z vysnívaného postupu,“ hľadal slová Roland Galčík.

  Podbrezovčanom na majstrovské oslavy stačil bod, lenže nič nepodcenili a napokon si tri body pripísali po výhre 7:1. „Snažili sme sa myslieť na víťazstvo, nekalkulovali sme s remízou. Pripravovali sme sa zodpovedne, predviedli sme dobrý výkon a to sa prenieslo aj do výsledku,“ vravel Galčík.

  Hráči Banskej Bystrice ďakujú fanúšikom za podporu.
  Hráči Banskej Bystrice ďakujú fanúšikom za podporu. (Zdroj: www.mfkdukla.sk, Autor: Alexander Almáši)

  Po piatkových zápasoch poznáme aj istého postupujúceho do barážového dvojzápasu o najvyššiu súťaž. Hráči FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble si zmerajú sily s druholigovou Banskou Bystricou. Dukla si druhé miesto v II. lige zaistila výhrou 3:0 nad FK Humenné.

  „Končíme v druhej lige na druhom mieste, ale cieľ splníme až vtedy, ak postúpime do Fortuna ligy. A je jedno akým spôsobom, pretože Dukla si zaslúži byť v najvyššej súťaži. Posledný druholigový duel s Rohožníkom neviem, či bude dobrou prípravou. Pokiaľ ide o vyskúšanie si nejakých vecí na Zlaté Moravce v zápase s Rohožníkom, Moravce tiež nespia, určite tam budú mať niekoho, takže skúšať môžeme na tréningu a nie v zápase. Čo sa týka prínosu zimných posíl Záhumenského, Mazana a Franka, ten je viditeľný. Aký však budú mať prínos pre nás celkovo, ukážu až barážové zápasy,“ uviedol pre web Dukly tréner Stanislav Varga.

  Výsledky a zostrihy z predposledného 29. kola

  FK Železiarne Podbrezová - Partizán Bardejov BŠK 7:1

  MFK Dukla Banská Bystrica - FK Humenné 3:0

  MFK Skalica - ŠK Slovan Bratislava 3:0

  FC Košice - MŠK Žilina B 2:1

  FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Dubnica nad Váhom 4:0

  MŠK Púchov - Slavoj Trebišov 2:0

  KFC Komárno - FC Petržalka 6:0

  MŠK Námestovo - FC Rohožník 0:1

  Tabuľka

  Program záverečného 30. kola II. ligy sezóny 2021/22

  JOJ Šport odvysiela zápas: FK Dubnica nad Váhom - MŠK Púchov

  Futbalnet.tv odvysiela zápasy: ŠK Slovan Bratislava B - FK Železiarne Podbrezová, FC Rohožník - MFK Dukla Banská Bystrica

  Súvisiaci obsah

  Nachádzate sa tu: