Správy

  FUTSAL - Tréner Berky oznámil nomináciu na ME 2022 v Holandsku

  Peter Zeman|17. jan 2022 o 13:54
  Tréner Marián Berky na tlačovej konferencii slovenskej futsalovej reprezentácie pred odchodom na ME 2022 (Piešťany, 17.1.2022). (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

  PIEŠŤANY (SFZ) – Tréner slovenskej futsalovej reprezentácie Marián Berky oznámil na tlačovej konferencii v Piešťanoch konečnú 16-člennú nomináciu, ktorá bude reprezentovať Slovensko na blížiacich sa futsalových ME 2022 v Holandsku. Slovensko sa v základnej skupine stretne s mužstvami Ruska, Poľska a Chorvátska.

  BRANKÁRI:
  Marek Karpiak (SK Slavia Praha (Čes.)
  Richard Oberman (Podpor Pohyb Košice)
  Marek Kušnír (MIMEL Lučenec)

  HRÁČI DO POĽA:
  Tomáš Drahovský (Futbol Sala Garcia / Špa.)
  Gabriel Rick (SK Interobal Plzeň / Čes.)
  Peter Kozár (SK Interobal Plzeň / Čes.)
  Martin Zdráhal (SK Interobal Plzeň / Čes.)
  Martin Doša (FK Chrudim / Čes.)
  Matúš Ševčík (SK Slavia Praha / Čes.)
  Vojtech Turek (ASD Bernalda / Tal.)
  Patrik Zaťovič (Piast Gliwice / Poľ.)
  Dominik Ostrák (MIMEL Lučenec)
  Martin Směřička (MIMEL Lučenec)
  Peter Serbin (MIMEL Lučenec)
  Daniel Čeřovský (MIMEL Lučenec)
  Anton Brunovský (MIMEL Lučenec)

  Traja brankári a trinásť hráčov do poľa, alebo z pohľadu pôsobenia v ligových súťažiach 9 legionárov a 7 hráčov najvyššej domácej súťaže, sa objavilo v konečnej nominácii trénera Berkyho na blížiace sa futsalové Euro 2022. Reprezentačné mužstvo dnes absolvovalo posledný deň prípravného kempu pred zajtrajším odletom do dejiska záverečného turnaja, do Holandska.

  Prípravné obdobie a podrobnosti v súvislosti s nomináciou zástupcom médií priblížil tréner Marián Berky: "Na prípravu na turnaj sme mali dostatok času, no záverečná nominácia sa rodila veľmi ťažko. Do prípravy sa zapojilo viacero hráčov, na šampionát však môžeme nominovať iba 16 futsalistov. Rozhodli sme sa pre troch brankárov a potom nám zostávalo do kádra nominovať trinásť hráčov do poľa. Prihliadali sme na posty a využiteľnosť hráčov v skupinových zápasoch a tiež na súčinnosť štvorčlenných formácií. Výber nám sťažila skutočnosť, že domáca liga bola prerušená a hráčom chýbala zápasová prax,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii tréner Berky.

  Smerom k úspešným výsledkom v príprave, kedy naše mužstvo zdolalo Bosnu a Hercegovinu, Rakúsko a silné Česko a k súperom, s ktorými sa stretne naše mužstvo na kontinentálnom šampionáte dodal: "V príprave sme dosiahli niekoľko cenných výsledkov, verím, že na ne nadviažeme aj na Eure. Hneď v prvom zápase nás čaká jeden z ašpirantov na celkové prvenstvo – Rusko. Nemáme čo stratiť, pokúsime sa odolávať čo najdlhšie a pokúsime sa uhrať prijateľný výsledok. S Poľskom sme na približne rovnakej výkonnostnej úrovni a Chorvátsko disponuje kvalitným kádrom, ich prvá štvorka môže konkurovať aj Rusom. Zápasy ukážu, či dokážeme nájsť na týchto súperov recept ako ich zdolať, s Poľskom a Chorvátskom sa chceme pobiť o postup do ďalšej fázy turnaja.“

  Tréning slovenskej futsalovej reprezentácie pred odchodom na ME 2022 (Piešťany, 17.1.2022). (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

  Za hráčsku kabínu zavítali na tlačovú konferenciu kapitán tímu Peter Kozár a dlhoročná opora a líder tímu Tomáš Drahovský. „Počas kariéry som odohral tých kvalifikácií o niečo viac ako Tomáš, niekoľkokrát sme siahali po postupe, ale podarilo sa to až teraz. Pred nami je vytúžená účasť na európskom šampionáte, sme odhodlaní uspieť a pobiť sa o čo najlepšie výsledky a verím, že v budúcnosti sa bude objavovať Slovensko na ME častejšie,“ povedal kapitán Peter Kozár.

  Tomáš Drahovský je top hviezdou španielskej ligy a je tým hráčom, do ktorého vkladá futsalové Slovensko najväčšie nádeje. „Verím, že nás na Eure nečakajú len tri zápasy, sme odhodlaní ukázať sa na premiérovom šampionáte v čo najlepšom svetle. V tíme máme niekoľko hráčov so skúsenosťami z ťažkých zápasov Ligy majstrov, náročné duely sme odohrali aj v reprezentácii. Hoci sa predstavíme na Eure premiérovo, radi by sme tam urobili nejakú dieru do sveta a potvrdili ambície byť príjemným prekvapením turnaja,“ povedal Tomáš Drahovský.

  ZÁPASY SLOVENSKA NA ME 2022

  21.1.2022 Rusko – Slovensko / 17:30 Amstredam (Ziggo Dome)
  25.1.2022 Poľsko – Slovensko / 20:30 Amstredam (Ziggo Dome)
  29.1.2022 Chorvátsko – Slovensko / 14:30 Groningen (MartiniPlaza)

  Zľava tréner Marián Berky, kapitán Peter Kozár a Tomáš Drahovský na tlačovej konferencii slovenskej futsalovej reprezentácie pred odchodom na ME 2022 (Piešťany, 17.1.2022). (Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)

  Súvisiace články

  Nachádzate sa tu: