Z PREHIER NEROBIA TRAGÉDIU

Ján Miroľa|16. aug 2024 o 16:34
ZVIDITEĽNIL SA TOMÁŠ ČURIJ
Vstup do nového ročníka im nevyšiel. Po dvoch kolách sú bez bodu, skóre 1:7 - a tak nečudo, že im v aktuálnej tabuľke najvyššej okresnej súťaže patrí predposledná priečka. K tomu pasívne skóre 1:7. Reč je o futbalistoch FK Uzovský Šalgov, ktorí v prvom kole nevyužili výhodu domáceho prostredia a podľahli Kojaticiam 1:5. Čestný úspech zaznamenal Peter Malík. Možnosť na reparát mali zverenci trénera Jána Slaninku minulú nedeľu, no nepochodili v Jarovniciach. Nedali si pozor na začiatky polčasov a ani na jedného hráča v drese súpera. Inkasovali v prvej minúte prvého dejstva a rovnako niekoľko sekúnd po úvodnom výkope druhého dejstva. Dvakrát sa takýmto spôsobom zviditeľnil jarovnický útočník Tomáš Čurij. Bezpochyby ide o unikáty zápis, ktorý nebude ľahko v budúcnosti napodobiť.
„Kojatice u nás vyhrali zaslúžene. Majú veľmi mladý káder a sú dobre kondične pripravení. Kým sme fyzicky vládali, držali by sme bezgólový stav. Gól do šatne na 0:1 bol pre našich chlapcov deprimujúci. Prestali si veriť, že zápas sa dá ešte otočiť. Škoda...“ zhodnotil premiérový súboj už spomínaný kauč Uzovského Šalgova. Na margo merania síl v Jarovniciach uviedol: Inkasovali sme rýchle góly , no potom sa hra vždy hneď vyrovnala. Problémy nám však robili hrboľatý terén a veľká tráva. Domáci hrali jednoducho, nakopávali loptu za našu obranu a využívali rýchlosť svojich útočníkov. My sme mali dve, tri gólové šance, ktoré domáci brankár zneškodnil. Inak to bol slušný zápas a Jarovnice si za svoju aktivitu, pohyb, rýchlosť a snahu víťazstvo aj zaslúžili.“
Avšak, ako J. Slaninka na záver zdôraznil: „Zo žiadnej prehry nemienime robiť tragédiu. Na sezónnej súpiske máme 24 hráčov, z ktorých tretina sú veteráni. Bez nich by sme vo viacerých zápasoch nemali ani základnú jedenástku. Preto namiesto kritiky musíme poďakovať všetkým hráčom, čo chcú reprezentovať náš klub a našu obec Uzovský Šalgov.“