Oznamy

Víťazom NŠK 1922 Bratislava o postup do IV. ligy seniorov BFZ

Pavel Príkopa|23. júl 2021 o 13:38

Víťazom NŠK 1922 Bratislava o postup do IV. ligy BFZ

V kvalifikačnom stretnutí o poslednú miestenku do budúceho ročníka IV. ligy seniorov BFZ pre sezónu 2021/2022 sa stretli družstvá NŠK 1922 Bratislava s TJ Slovan Vištuk.

Stretnutie, ktoré organizovalo ŠTK BFZ sa odohralo dňa 21.07. 2021 o 17,30 hod. na neutrálnej pôde na štadióne ŠK Nová Dedinka sa účasti dvoch družstiev, ktoré skončili na 2. mieste 5. ligy seniorov S5M a S5V v uplynulom ročníku. Stretnutie sa hralo pred peknou diváckou kulisou za vynikajúcej organizačnej podpory funkcionárov ŠK Nová Dedinka. NŠK 1920 sa ujalo vedenia v 18. minúte zápasu, keď sa presadil Filip Novák. Na polčasových 2:0 zvýšil v 40. minúte Ľubomír Gerát. Do druhého dejstva vstúpil Vištuk s jednou zmenou keď Patrika Sedláka nahradil Daniel Čaputa. V 58. minúte zvýšil NŠK na 3:0, keď na zadnej žrdi zakončil presnou hlavičkou mladý stopér Peter Kovalík. O tri minúty musel zraneného Jakuba Tomšíka vystriedať Boris Šlahor z NŠK. Na konečných 4:0 pre NŠK upravil v 75. minúte po presnej prihrávke Horváta z ľavej strany svojím druhým gólom v zápase Novák. Ďalšie góly už v zápase nepadli a tak NŠK 1920 zdolalo TJ Slovan Vištuk 4:0 a doplnilo IV. ligu seniorov BFZ na 18-eho účastníka pre sezónu 2021/2022.

NŠK 1922 Bratislava - TJ Slovan Vištuk 4:0 /2:0/

Góly: 18´, 75´ Novák, 40´ Gerát, 58´ Kovalík

Zostavy družstiev:

NŠK 1922 Bratislava: K. Šlahor, Križan, Varga, Kovalík, Uhlár, Horvát (88.Krutka), Beňo, Tomšík (61´ B. Šlahor), Zaťko, Novák (86´ Blanár), Gerát.

TJ Slovan Vištuk: Mlynek, P. Peško, D. Peško, Turinič, Sobol, Mizera, Ochaba, Gréč (86´ Štellár), Augustín, Ujhelyi, Sedlák (46´ Čaputa).