10.05.2020, Vladimír Hubka

Uvedení do siene slávy LFZ v roku 2019

10.05.2020, Vladimír Hubka
image
image
image
Július Eliáš. Jeho rodisko sú Zlaté Moravce 25.2.1958. Tam začínal aj s futbalom. Prešiel všetky vekové kategórie. V Dukle Prešov si odkrútil dva roky vojenskej základnej služby a prestupuje do Ružomberka pod vedenie trénera Jána Haspru st. Ku koncu kariery si zahral národnú ligu aj v Jelšave. Pokračoval na Liptove v nižších súťažiach v rámci SsFZ, v Dúbrave a vo Svätom Kríži. Úplný záver kariery strávil v okresných družstvách Vlachy, Kraľovany či Hrboltová. O Julovi sa dá povedať, že bol talent „od Boha“ a vo vtedajšej dobe by sa nestratil ani v kluboch najvyššej súťaže.
image
image
image
image
Ján Haspra starší. Rodák z Topoľčianok 1.11.1938. Hrával v útoku i na poste ofenzívneho stredopoliara. Vynikal výbornou technikou, presnou prihrávkou a motivačnými schopnosťami. Vojenskú základnú službu absolvoval v Rudej Hvězde Jihlava. Po vojne hrával v Zbrojovke Brno najvyššiu súťaž. Neskôr prestúpil do vtedy výborného Kysuckého Nového Mesta a v roku 1968 prišiel do Ružomberka. Pre zranenie aktívnu činnosť ukončil v roku 1971. Začal sa venovať trénerstvu a prešiel v Ružomberku všetkými kategóriami. V roku 1980 vybojoval s ružomberskými seniormi postup do 1. SNL. Treba tiež spomenúť i jeho úspech v susednom Bielom Potoku, kde po postupe z okresu za tri roky pre vtedy dedinský klub vybojoval súťaž Krajské majstrovstvo stredoslovenského kraja.
image
image
image
Anton Škorupa. Narodil sa v Starej Bystrici na Kysuciach, 26.2.1946. Tam začínal v dorasteneckom družstve so súťažným futbalom. Pre jeho talent si ho všimli v Kysuckom Novom Meste, kde študoval, a ako 17 ročný bol preradený do A dužstva dospelých. Vojenčinu strávil v Dukle Banská Bystrica, kde hral 1. ligu. Hrával i za Slovan Bratislava, či Tatran Prešov. Od roku 1975 je súčasťou družstva v Ružomberku, ktoré hráva 1. SNL. V roku 1970 figuroval aj v reprezentačnom výbere Jozefa Marka, ale na šampionát do Mexika sa nedostal. Záver kariery strávil v Liskovej ako hráč a tréner. „Piri“, ako ho familiárne volali bol hráčom, ktorý je vzácny v každej dobe. Vždy sa správal férovo, či už na ihrisku, alebo mimo neho.
image
image
image
Štefan Šeffer, in memoriam. Narodil sa 19.10.1932 v Liskovej. Tu začinal aj s futbalom. Prešiel všetkými vekovými kategóriami. Dva roky v rovnošate vojaka základnej služby si odkrútil v Kroměříži, kde hrával futbal za tamojšiu Duklu. Po skončení vojenčiny sa vracia do Liskovej, kde bol členom družstva, ktoré sa stalo preborníkom žilinského kraja. Jeho výkony upútali aj funkcionárov z vyšších súťaží a z Liskovej odchádza do susedného Ružomberka neskôr prestupuje do Martina. Záver kariery strávil v Liskovej, kde ako hrajúci tréner vybojoval s kolektívom pre obec vysokú súťaž, Krajské majstrovstvo stredoslovenského kraja. Po skončení kariery prechádza na funkcionársku dráhu. Nezištne pomáha futbalu nielen v obci, ale aj v regióne ako predseda Poľnohospodárskeho družstva v Liskovej, veľmi úzko spolupracuje i s Duklou Banská Bystrica, ktorá vtedy hrala aj európske súťaže. Až do svojho konca je aktívny a ako funkcionár je nápomocný nielen futbalu, ale celej, vtedy Telovýchovnej jednote v Liskovej. Po ťažkej chorobe zomiera 12.2.2015. Na jeho počesť sa v Liskovej každoročne hráva turnaj pod názvom Memoriál Štefana Šeffera.

Július Eliáš

Jeho rodisko sú Zlaté Moravce 25.2.1958. Tam začínal aj s futbalom. Prešiel všetky vekové kategórie. V Dukle Prešov si odkrútil dva roky vojenskej základnej služby a prestupuje do Ružomberka pod vedenie trénera  Jána Haspru st. Ku koncu kariery si zahral národnú ligu aj v Jelšave. Pokračoval na Liptove v nižších súťažiach v rámci SsFZ, v Dúbrave a vo Svätom Kríži. Úplný záver kariery strávil v okresných družstvách Vlachy, Kraľovany či Hrboltová. O Julovi sa dá povedať, že bol talent „od Boha“ a vo vtedajšej dobe by sa nestratil ani v kluboch najvyššej súťaže.

Ján Haspra st.

Rodák z Topoľčianok 1.11.1938. Hrával v útoku i na poste ofenzívneho stredopoliara. Vynikal výbornou technikou, presnou prihrávkou a motivačnými schopnosťami. Vojenskú základnú službu absolvoval v Rudej Hvězde Jihlava. Po vojne hrával v Zbrojovke Brno najvyššiu súťaž. Neskôr prestúpil do vtedy výborného Kysuckého Nového Mesta a v roku 1968 prišiel do Ružomberka. Pre zranenie aktívnu činnosť ukončil v roku 1971. Začal sa venovať trénerstvu a prešiel v Ružomberku všetkými kategóriami. V roku 1980 vybojoval s ružomberskými seniormi postup do 1. SNL. Treba tiež spomenúť i jeho úspech v susednom Bielom Potoku, kde po postupe z okresu za tri roky pre vtedy dedinský klub vybojoval súťaž Krajské majstrovstvo stredoslovenského kraja.

Anton Škorupa

Narodil sa v Starej Bystrici na Kysuciach, 26.2.1946. Tam začínal v dorasteneckom družstve so súťažným futbalom. Pre jeho talent si ho všimli v Kysuckom Novom Meste, kde študoval, a ako 17 ročný bol preradený do A dužstva dospelých. Vojenčinu strávil v Dukle Banská Bystrica, kde hral 1. ligu. Hrával i za Slovan Bratislava, či Tatran Prešov. Od roku 1975 je súčasťou družstva v Ružomberku, ktoré hráva 1. SNL. V roku 1970 figuroval aj v reprezentačnom výbere Jozefa Marka, ale na šampionát do Mexika sa nedostal. Záver kariery strávil v Liskovej ako hráč a tréner. „Piri“, ako ho familiárne volali bol hráčom, ktorý je vzácny v každej dobe. Vždy sa správal férovo, či už na ihrisku, alebo mimo neho.

Štefan Šeffer, in memoriam

Narodil sa 19.10.1932 v Liskovej. Tu začinal aj s futbalom. Prešiel všetkými vekovými kategóriami. Dva roky v rovnošate vojaka základnej služby si odkrútil v Kroměříži, kde hrával futbal za tamojšiu Duklu. Po skončení vojenčiny sa vracia do Liskovej, kde bol členom družstva, ktoré sa stalo preborníkom žilinského kraja. Jeho výkony upútali aj funkcionárov z vyšších súťaží a z Liskovej odchádza do susedného Ružomberka neskôr prestupuje do Martina. Záver kariery strávil v Liskovej, kde ako hrajúci tréner vybojoval s kolektívom pre obec vysokú súťaž, Krajské majstrovstvo stredoslovenského kraja. Po skončení kariery prechádza na funkcionársku dráhu. Nezištne pomáha futbalu nielen v obci, ale aj v regióne ako predseda Poľnohospodárskeho družstva v Liskovej, veľmi úzko spolupracuje i s Duklou Banská Bystrica, ktorá vtedy hrala aj európske súťaže. Až do svojho konca je aktívny a ako funkcionár je nápomocný nielen futbalu, ale celej, vtedy Telovýchovnej jednote v Liskovej. Po ťažkej chorobe zomiera 12.2.2015. Na jeho počesť sa v Liskovej každoročne hráva turnaj pod názvom Memoriál Štefana Šeffera.Prečítané: 73x