V početnej presile mohli i prehrať

Šéfredaktor|24. sep 2020 o 08:45

Bardejovčania nedokázali využiť vylúčenie Václava, nakoniec boli radi i za bod

V 9. kole II. ligy privítali v Bardejove Petržalku. Kedysi vlajková loď nášho futbalu, v ktorej v jej slávnych časoch pôsobil aj terajší tréner brankárov Partizána Juraj Čobej a na jej lavičke v roli trénera sedí ďalší výborný futbalista a bývalý reprezentant SR  Ladislav Pecko, bola pred zápasom na šiestom mieste druhej ligy. Pri  nevýrazných výkonoch Partizána  boli hostia miernym favoritom.

Zápas sa skončil remízou 1:1. Herný prejav domácich bol o čosi lepší ako  v predchádzajúcich zápasoch ani to však nestačilo na zisk troch bodov.

Bardejovčania poslednýkrát vyhrali v druhom kole 8. 8. (doma s Liptovským Mikulášom po góle z jedenástky). Odvtedy získali len dva body. Nezadržateľne sa blížia k pásmu zostupu od ktorého ich delia už len 3 body. Katastrofálna je strelecká bilancia. Partizáni dali v ôsmich zápasoch 6  gólov, z toho tri v prvom  zápase v Poprade, jeden z pokutového kopu (Liptovský Mikuláš)  a z hry dokázali skórovať len dvakrát (Šamorín, Petržalka).

Úvod vyšiel lepšie domácim najmä zásluhou aktívneho Briganta. Ten predviedol dobrú techniku a individuálne  prenikol do pokutového územia. Jeho prihrávku však Partizáni nevyužili. Lopta skončila mimo brány. Nasledoval už zaužívaný scenár. Hrúbka v defenzíve a Jedinák poslal hostí do vedenia.

Bardejovčania to tentoraz nevzdali. Presadil sa Serečin. Pohral sa s brániacimi hráčom, pekne vystrelil, no lopta smerovala tesne nad brvno Shevchukovej brány.

Aj hostia však neskrývali svoju túžbu v Bardejove bodovať. Dopater nastrelil konštrukciu Čikoš-Pavličkovej brány. Vyrovnanie prišlo v 25. minúte. Po dobre rozohranej štandardke vyskočil najvyššie Horváth a hlavou zrovnal skóre. Po góle sa hra vyrovnala. Od 34. min. hrali domáci v početnej presile. Václav zatiahol záchrannú brzdu a po faule zozadu opustil ihrisko. Domáci to však využiť nedokázali. Do šatní sa išlo za nerozhodného stavu.

Druhú  časť hry začali lepšie reprezentanti bardejovského futbalu. Počas nej mali aj miernu prevahu. V podstate si ale nevytvorili gólovú príležitosť. Naopak, Petržalčania  si mohli pripísať tri body. Proti bol Čikoš-Pavličko. Ten zmaril príležitosť Hroneca i Alvesa.

Partizán Bardejov BŠK -  FC Petržalka 1:1 (1:1)

Góly: 25. Horváth – 12. Jedinák. ŽK: Maťaš – Jedinák, Horvát, Hronec, ČK: 34. Václav, Rozhodovali: Kišš - Zemko, Mihhalík, 611 divákov.

Bardejov: Čikoš-Pavličko  – Tatar (85. Černák), Švec (85. Lukáč), Maťaš (71. Š. Stachura),  Brigant, Santos (68. Selimi), Horváth, Jarzebak, Dzurík, Mikolaj,  Serečin.

Petržalka: Shevchuk  – Huba, Filipiak, Václav, Kozlovský (69. Hronec), Horvát, Petryk,  Turčák (78. Bojnák), Jedinák (59. Alves), Dopater (78. Gembický),  Gašparovič (46. Burian).

Vladislav Palša (asisten trénera Partizán) : „ Prvý polčas, do červenej karty, bol  hore-dole. Šance boli na oboch stranách. S druhým polčasom nie sme spokojní. Čakali sme, že súpera dostaneme pod väčší tlak, ale nepodarilo sa nám to. Nepodarilo sa nám vytvoriť si žiadnu gólovú príležitosť. Súper dokonca išiel do brejkov, dostal sa do dvoch vyložených šancí. Mohli sme ešte aj prehrať. Sme sklamaní, pretože sme chceli vyhrať a nepodarilo sa nám to.“

Dominik Tóth (tímový manažér FC) : „Prišli sme sem bodovať, čo sa nám aj podarilo. Sme radi aj za bod. Väčšiu časť zápasu sme hrali desiati. Musím pochváliť výkon mužstva, ktoré odbojovalo zvyšok zápasu. Škoda nevyužitých dvoch situácii v druhom polčase. Vyloženú šancu mal Jakub Hronec a následne na to mal aj Alves ,  ktorý bol v ťažšej situácii, ale sme spokojní aj s bodom."