Slovan B - Bardejov 1:2

Šéfredaktor|27. sep 2020 o 12:50

Na víťazný obrat potrebovali hostia päťminútovku po zmene strán

Slovan B bol pred zápasom posledný. V predchádzajúcich siedmich zápasoch nezískal ani bod a mal skóre 2:20. Napriek tomu, že hostia boli favoritmi, skórovali domáci. Presadil sa Lavrinčík a poslal Slovan do vedenia.

V 18. min. aktívny Brigant prihral Serečinovi ale  s jeho  strelou si brankár  Slovana poradil. V 35. minúte  hrozili domáci do šance sa dostal Strelec. Gól našťastie nepadol. Strelec mal možnosť aj v úplnom závere polčasu. Na loptu však nedosiahol. Už v úvode druhej časti hry mohlo byť 2:0. Matoš však bránu v dobrej pozícii netrafil. Vzápätí prenikol Maťaš až do pokutového územia domácich. Nikto zo spoluhráčov mu však nepomohol. Práve striedajúci Maťaš priniesol na ihrisko oživenie a Partizán postupne získaval prevahu. Hostia mohli zrovnať skóre po centri Keresteša. Jarzebakova hlavička skončila v náručí Ružinského. Nasledoval rýchly protiútok a svoje kvality potvrdil aj Čikoš-Pavličko. Partizáni sa pred bránu Slovana dostali aj v 71. minúte. Bez dôrazu však nebezpečne zakončiť nemožno. O minútu neskôr Švec stratil loptu a Matoš mohol druhýkrát skórovať. Čikoš-Pavličko hostí podržal. Striedajúci Lukáč sa pretlačil cez brániaceho hráča a strelil vyrovnávajúci gól. Druhý pridal po  presnom centri Maťaša a Partizán sa ujal vedenia. Do konca zápasu už gól  nepadol a tak si Bardejovčania odvážajú z Bratislavy tri body.

Góly: 10. Lavrinčík – 74. a 78.  Lukáč , rozhodovali Holas, Hrenák, Tuma , ŽK: Majling - Mikolaj, Švec 100 divákov.

Bardejov: Čikoš-Pavličko  – Keresteš, Tatar (67. Lukáč), Švec, Brigant (88. Santos), Horváth,  Jarzebak, Dzurík, Mikolaj, Stachura (67. Selimi), Serečin (46. Maťaš)

Jozef Kukulský (tréner Bardejova) : „Tešíme sa. Doteraz sa nám herne nedarilo. Nedali sme góly, chýbala finálna prihrávka. Dnes sa nám to podarilo."