Futsalslovakia

Prioritou víťazstvá a nie góly. Kúpi už teraz Barcelona Drahovského?

Aktualizované 16. nov 2020 o 10:34

Tomáš Drahovský v piatok strelil dva góly Barcelone a zariadil výhru jeho Santa Coloma 2:1. Opäť potvrdil, že proti „Blaugranas“ sa mu nesmierne darí.


Barcelonské derby teda rozhodol slovenský futsalista: „Pocity sú výborné. Nielen tým, že sme porazili FC Barcelona, ale celkovo to bol pre nás dôležitý zápas, pretože sme v niekoľkých nevydarených záveroch prišli o body. Potrebovali sme už vyhrať, čo sa nám podarilo, dokonca v derby. Do stretnutia sme vstupovali s tým, že súper nie je v najlepšom rozpoložení, čo vidieť aj na výsledkoch. Chceli sme vyhrať, dobre brániť a spoliehať sa na to, že sa k nám prikloní aj šťastie,“ hovorí spokojný Drahovský.

Najskôr sa presadil v druhej minúte, rozhodol dve minúty pred koncom: „Hrali sme powerplay, mali sme aut na našej polovici. Súper išiel do pressu, ja som ostal sám pred brankárom, dostal prihrávku a využil ju,“ skonštatoval: „V minulých zápasoch sme viackrát prišli o víťazstvo, teraz sa nám to podarilo. Opäť sme sa v tabuľke posunuli vyššie.“ Santa Coloma je momentálne na jedenástom mieste, na tretí tím FS Peniscola RehabMedic však stráca iba tri body. Aj to hovorí o veľkej vyrovnanosti ligy.

Drahovský opäť potvrdil, že na Barcelonu to vie: „Vôbec neviem, čím to je. Barcelona je tím, proti ktorému sa mi darí. Strelil som jej hattrick za Cartagenu, presadil sa ešte v jednom stretnutí za tento tím a takisto som skóroval, keď som bol v Sparte Praha. Možno je to aj tým, že som fanúšikom Barcelony,“ zamyslel sa „Draho“. Nedal však už dosť dôvodov na to, aby ho Barcelona kúpila? „To neviem, nad tým sa nezamýšľam, sústredím sa na súčasnosť a mám v pláne pokračovať ako doteraz.“

Znova sa dostal na čelo tabuľky strelcov španielskej ligy, na konte má deväť gólov: „Najdôležitejšie sú výhry tímu. Som rád, že sa mi darí strelecky a môžem pomôcť tímu, čo je pekné, ale prioritou nie je, aby som bol najlepším strelcom súťaže, no tímové víťazstvá. Ak sa ale pridajú aj góly, budem rád,“ dodal Tomáš Drahovský.Súvisiace články