VARTA FUTSAL LIGA

"Či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," smeje sa Kamdem. Prievidza má perspektívny tím, pomáha aj milá Janka

Matej Kubove Kubove|Aktualizované 23. okt 2020 o 15:28

TNF Prievidza sa na úvod novej sezóny prezentoval sympatickými výkonmi, k čomu pomohol aj Gabriel Antoine Fotso Kamdem. Skúsený rodák z Kamerunu žije na Slovensku, kde si založil rodinu a okrem veľkého futbalu nastupuje aj na slovenských palubovkách.


Zatiaľ sa prezentoval jedným gólom v 1. kole proti MŠK Žilina FUTSAL: "Predviedli sme dobrý výkon, ale súper bol skúsenejší. Pred tým stretnutím sme nemali systém, trénovali sme spolu s novým trénerom asi tri alebo štyrikrát. Súčasný tréner nás ale pozná veľmi dobre, nakoľko v Prievidzi sa stretávame dlhé roky. O každého sa zaujíma. S každým hráčom hovoril o tom, čo od neho očakáva a vyžaduje. Proti MŠK si ale myslím, že sme nesklamal. Pochválili nás aj diváci," hovorí Kamdem.

V 2. kole pri výhre v Nových Zámkoch hrali mladí hráči, Kamdem sa znova predstavil v stretnutí s Levicami, ktoré skončilo tesnou prehrou: "Prvé dva góly sme vôbec nemuseli dostať. Spravili sme individuálne chyby. Tretí gól beriem na seba, pretože ja som stratil loptu, nedokázal sa vrátiť dozadu a kvôli tomu sme inkasovali. Druhý polčas sme ale boli lepším tímom a pokojne sme mohli vyhrať, alebo aspoň remizovať. To je môj názor. Ešte však musíme priviesť do praxi nejaké automatizmy," tvrdí.

Momentálne je v Prievidzi veľmi dobrá partia a aj podľa Kamdema ide tamojší futsal správnym smerom: "Trénujeme trikrát do týždňa, čo tu nikdy nebolo. Inokedy sme sa stretli len na zápasoch. Nový tréner nás všetkých pozná, dal to celé dohromady. Spoločne s ďalšími hráčmi sme pôsobili v mestskej lige aj vo veľkom futbale na dedinách v okolí. Kolektív je super. S futbalom som pobehal veľa a naučil som sa, že keď máš partiu, čo drží pri sebe, chodí na tréningy a dáva do toho všetko, tak kvalita neznamená nič," myslí si: "Za osem rokov sa v Prievidzi premlelo veľmi veľa hráčov, prakticky sme dvakrát po sebe nenastúpili v rovnakom zložení nikdy, ale teraz tu je záujem, kvalita a srdce," doplnil.

Ak to takto bude pokračovať, tak úspech prísť môže: "Nechcem povedať, že ideme hore alebo dole, snažíme sa učiť a napredovať. Prievidza možno pôjde nahor, ale všetko chce čas. Máme mladý tím s priemerom okolo 23 alebo 24 rokov, nad 30 máme asi len traja. Je tu veľká perspektíva," jasne konštatuje Kamdem, ktorý zatiaľ naskakoval na menej minút: "Dohodol som sa tak s trénerom. V poslednom stretnutí Varta futsal ligy som prišiel priamo z futbalového zápasu, tam som hral asi 60-70 minút, čiže som nemohol odohrať aj väčšinu futsalového stretnutia," vysvetlil.

Prievidžania sa pripravujú aj napriek tomu, že súťaž musela byť prerušená: "Dodržiavali sme nariadenie o šiestich ľuďoch. Boli sme v posilňovni, na palubovke sme trénovali štandardky. Stále trénujeme, točíme sa v skupinkách. Všetko to majú pod palcom tréner aj jeho asistentka Janka. Úprimne sa priznám, že neviem priezvisko, ale tiež hráva futsal, je v ženskej reprezentácii, je milá, poslušná," smeje sa Gabriel Antoine Fotso Kamdem.

Zaujímavosťou je, že bez bicykla sa nepohne ani na krok: "Chodím tak všade a stále. Robil som si trénerské aj rozhodcovské kurzy a počas nich sa dozvedel, že keď bicykluješ, tak si telo zvykne na reakcie, ktoré sa potom dajú preniesť aj na ihrisko. Stále chcem byť v pohybe a bicykel ma veľmi baví. Je jedno či prší alebo sneží, z bicykla nezleziem," dodal na záver výborne naladený Kamdem.

Súvisiace články