Aktuality

Prípravkári Banskej Štiavnice zaslúženými oblastnými majstrami

Tomáš Gemza|21. jún 2019 o 13:05

Na hlavnom ihrisku Metského futbalového štadióna v Žiari nad Hronom sa v piatok 14. júna 2019 uskutočnil finálový turnaj Miniligy U11 ObFZ Žiar nad Hronom. Po minuloročnom víťazstve Pohronia sa na pozíciu oblastného majstra tejto kategórie po roku zaslúžene vrátili futbalisti FK Sitno Banská Štiavnica.

Na základe výsledkov základnej časti súťaže si účasť na finálovom turnaji zabezpečili obhajca titulu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa, ďalej FK Sitno Banská Štiavnica, MFK Nová Baňa a MFK Žarnovica. Zloženie finálovej štvorky tak bolo rovnaké ako vlani. Turnaj sa už tradične hral systémom semifinále - finále, pričom nasadenie určilo poradie v základnej časti súťaže.

V semifinálových stretnutiach dominovali budúci finalisti. Pohronie zdolalo Žarnovicu 5:2, aj keď treba pripomenúť, že domáci futbalisti prehrávali už 0:2. Do polčasu však vyrovnali a v druhom polčase odpor Žarnovičanov definitívne zlomili. V druhom semifinále nemali Štiavničania väčšie problémy s oslabenou Novou Baňou, ktorej pre ochorenie chýbala až trojica hráčov. Banská Štiavnica triumfovala 3:0.

Stretnutie o bronz prinieslo konfrontáciu dvoch klubov žarnovického okresu, ktorú rozhodol jediný gól. Ten strelili Žarnovičania a obhájili vlaňajší bronz.

Oblastné majstrovstvá U11 zažili pod rôznymi názvami každý rok finále tých istých klubov - FK Pohronie a FK Sitno Banská Štiavnica. Inak tomu nebolo ani tento rok. Štiavničania sa ujali vedenia v 4. minúte gólom Samuela Hanzlíka, tesne pred prestávkou poistil ich vedenie Oliver Hrubčo. V úvode druhého polčasu sa ešte snažili domáci niečo s výsledkom urobiť, no v 19. minúte ich gólom na 0:3 schladila Ema Hanzlíková. Aj keď 6 minút pred koncom Pohronie znížilo Branislavom Lukáčom, ďalšie góly už neprišli. Prišla však obrovská a zaslúžené radosť futbalistov Banskej Štiavnice, zverencov trénera Pavla Hanzlíka.

Poháre a medaile si z rúk predsedu ObFZ Jána Matonoka, sekretára a správcu súťaží zväzu Tomáša Gemzu a predsedu Komisie mládeže ObFZ Martina Fungáča prevzali všetci účastníci finálového turnaja, postupne od štvrtého po prvé miesto. Hospodár FK Pohronie Maroš Pažout navyše venoval najlepšiemu strelcovi finálového turnaja Branislavovi Lukáčovi dres juniorskej reprezentácie Anglicka.

Výsledky - finálový turnaj Miniligy U11 2018/2019 ObFZ Žiar nad Hronom:

Semifinále:

FK POHRONIE - MFK ŽARNOVICA 5:2 (2:2)

Góly: Lukáč 3, Struhár, Líška - Garaj, Suja

FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA - MFK NOVÁ BAŇA 3:0 (2:0)

Góly: S. Hanzlík, Olej, Buzalka

O 3. miesto:

MFK NOVÁ BAŇA - MFK ŽARNOVICA 0:1 (0:1)

Gól: Ždánsky

Finále:

FK POHRONIE - FK SITNO BANSKÁ ŠTIAVNICA 1:3 (0:2)

Štiavnická radosť po finálovom triumfe:

Žiarski futbalisti si prevzali pohár a strieborné medaily...

...a Banskoštiavničania, samozrejme, najväčší pohár a medaily zlatého odlesku.

FK Sitno Banská Štiavnica - majster ObFZ Žiar nad Hronom 2018/2019 v kategórii U11: