Strkanie, bitka a obliaty rozhodca. Vo veľkom derby padlo 9 kariet (+VIDEO)

Ivan Mriška|22. sep 2020 o 14:15

Domáci vyhrávali 2:0, prehrali 2:3.

ŠUŇAVA. V nervóznom duchu sa nieslo stretnutie šiestej ligy Podtatranského futbalového zväzu medzi OFK Šuňava a TJ Tatran Liptovská Teplička.

Derby vedľajších dedín malo vybičovanú atmosféru od prvej sekundy, v prestížnom zápase chceli oba tábory zvíťaziť.

V 18. minúte poslal domácich do vedenia Vladimír Kožuch a zakrátko bolo po zakončení Jozefa Zemana už 2:0.

Napriek tomu fanúšikovia pokrikovali na rozhodcov, neboli spokojní s ich verdiktami.

„Hlavný arbiter to nezvládol. Pískal tendenčne v prospech hostí, limitoval nás kartami pre obrancov,“ opísal funkcionár OFK Šuňava Milan Zeman.

Nervozita vyvrcholila po prvom polčase, kedy sa pri schádzaní do kabín strhla hromadná mela. Jej výsledkom boli dve červené karty. Jednu uvidel domáci a druhú hosťujúci futbalista.

„Došlo k udretiu súpera nadmernou silou do tváre. Po udelení červenej karty vylúčený hráč oblial postranného rozhodcu vodou. V druhom prípade došlo k soteniu súpera nadmernou silou oboma rukami,“ dôvod udelenia červených objasnil hlavný rozhodca v oficiálnom zápise.

Celkovo padlo v susedskom derby až 9 kariet, v druhom polčase za fauly aj druhá pre Šuňavu.

„Pre oba celky to bol prestížny zápas, každý chcel vyhrať. Prišlo aj veľa ľudí. Škoda, že to takto dopadlo. Šarvátka bola len vyústením nepresných verdiktov rozhodcu,“ dodal Zeman.

Po zmene strán hostia skorigovali zásluhou Petra Pitoňáka a v samom závere využili presilu v poli na dokonalý obrat. V 74. a 90. minúte sa presadil Tomáš Bruk.

Analyzovať zápas sme chceli aj s Tepličkou, ale telefón nám hostia nezdvíhali.

Šuňava je po ôsmich kolách na 11. mieste tabuľky, Liptovská Teplička je za vedúcou Štrbou druhá.

Domov»Futbalnet»Strkanie, bitka a obliaty rozhodca. Vo veľkom derby padlo 9 kariet (+VIDEO)