21.10.2020, Ivan Mriška

Podal fantastický výkon. V jednom zápase strelil 6 gólov (+VIDEO)

21.10.2020, Ivan Mriška
Kapitán Jozef Vraňák je oporou OŠK Babín.


image
Autor: archív hráča

BABÍN. Z posledných dvoch zápasov majú skóre 16:1. Naposledy si to odskákali hráči Oravského Podzámku, ktorí v derby s Babínom prehrali 0:8.

Fantastickým výkonom sa blysol kapitán Babína, ktorý strelil šesť gólov, a teda dvojitý hetrik.

„Ako zápas beží a človeku sa darí, skúša to ďalej. Tento raz to padalo. Samozrejme, nachádzali ma kolmice ala De Bruyne,“ zhodnotil kapitán OŠK Babín Jozef Vraňák.

Súperi sa dobre poznajú

Babín je v siedmej lige Oblastného futbalového zväzu Dolný Kubín aktuálne na tretej priečke.

„Už pred začiatkom sme vzhľadom na okolnosti tušili, že to bude posledný zápas jesene. So súperom sa dobre poznáme, hrali sme proti sebe už nejeden raz. Za posledné dva roky sme doma prehrali len tri stretnutia a jedno práve s Oravským Podzámkom. Preto sme si na nich dávali pozor,“ prezradil.

Prvé dejstvo bolo vyrovnané, domácim sa v 17. minúte podarilo otvoriť skóre. Druhý polčas už bol v znamení perfektnej hry celého tímu Babína, ktorý nasúkal ďalších sedem presných zásahov.

„Od brankára cez obranu, zálohu po útok. Všetci hrali výborne. Strieľali sme na bránu a lopta končila v sieti,“ dodal autor šiestich gólov.

Chcú sa držať na čele

Cieľom klubu je držať sa na popredných priečkach tabuľky.

„Všetko závisí od kádra. Ideme od zápasu k zápasu a uvidíme. Niekedy sa darí viac, inokedy menej,“ povedal o ambíciách a pokračoval:

„Po návrate pracujúcich legionárov zo zahraničia a doplnení dorastencami podávame výborné výkony. Škoda, že pandemická situácia zasiala futbal na celom Slovensku. Posledné zápasy sa nehrali, preto dúfame, že sa situácia na jar stabilizuje a budeme zase radi na ihrisku.“

name
Brankár, spíš? Kráľovský Chlmec má špecialistu na priame kopy
Tomáš Batta nosí aj kapitánsku pásku a verí v záchranu vo štvrtej lige.

Medzi najväčšie futbalové úspechy Jozefa Vraňáka patrí postup do celoslovenského kola Neymar Cupu.

„Konfrontovali sme sa s hráčmi z vyšších líg, no napriek tomu sme prenikli až do Bratislavy. Tam sme stroskotali na kopačkách neskorších víťazov.

Na to, aby boli dobré výsledky je potrebné mať partiu. Na ihrisku aj mimo neho. Pokriky, rôzne zbierky, tímové akcie - toto všetko prispieva k budovaniu tímového ducha a tým aj morálky kabíny,“ uzavrel Vraňák.

Boli ste svedkami zaujímavého futbalového momentu, videli ste parádny gól, akciu, alebo inú nezvyčajnú situáciu v zápase? Dajte nám o tom vedieť na futbalnet@sportnet.sk

Aj vy tvoríte obsah futbalnetu. Ďakujeme.


Prečítané: 792x