12.11.2020, Ivan Mriška

Na dedine by mali hrať výlučne domáci hráči, tvrdí šéf oravského klubu

12.11.2020, Ivan Mriška
Rabča chce futbal v dedine dostať na vyššie méty.
image
Autor: TJ Oravan

RABČA. Do redakcie nám prišiel tip na článok.

„Dorastenci Rabče sa nemali prihlásiť do súťaže a teraz vedú tabuľku piatej ligy,“ napísal fanúšik Patrik Kvasňák.

Na čele sú s 28 bodmi, keď z desiatich zápasov deväťkrát vyhrali remizovali len raz. Disponujú tiež impozantným skóre 50:4.

„Na prvom mieste tabuľky sme po prvý raz. Pohybovali sme sa však vždy v horných častiach. Preto nie je pravda, že by sme uvažovali nad neprihlásením tímu dorastu do súťaže,“ vyvrátil predseda TJ Oravan Rabča Vladimír Lubas.

Lubas roky pôsobil v MŠK Námestovo. Zlé výsledky Rabče ho však prinútili vrátiť sa domov. Prikývol ponuke starostu obce Júliusa Pitáka.

„Zobral som si pár dní na rozmyslenie a nakoniec sme sa dohodli, že to vezmem. Ďakujem mu za túto možnosť. Nelichotivá situácia v našom futbale mi nie je ľahostajná a budem sa snažiť s ňou niečo urobiť. Bude ťažké nadviazať na prácu môjho predchodcu pána Adamčíka, no popasujem sa s touto úlohou,“ povedal pred časom pre MY noviny.

Podľa Lubasa sa dorastencom darí aj preto, že päť hráčov pravidelne nastupuje aj v A tíme.

image
Autor: TJ Oravan

„Má to svoje výhody. Naberajú skúseností a v zápasoch dorastu potom sú o krok vpred. Som rád, že sa im darí, ešte musíme pozdvihnúť žiakov,“ povedal o ambíciách rodák z Rabče.

Muži TJ Oravan Rabča sú po nedohranej jesennej časti na treťom mieste šiestej ligy Oravského futbalového zväzu. Na lídra zo Zubrohlavy strácajú päť bodov.

Prečítané: 1862x