07.08.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Púchovský futbal oslavuje storočnicu a vstupuje do novej sezóny, Šimáček: Hlavným cieľom je vyhnúť sa súbojom o vypadnutie

07.08.2020, Branislav Sarňák
PÚCHOV – Posledným tímom, ktorý vstúpi do druholigovej sezóny 2020/21 je MŠK Púchov, ktorý mal v 1. kole voľno. Púchovčania odštartujú púť novým ročníkom proti FC Košice, pred stretnutím sa posilnili o Ondreja Matejku, ktorý do MŠK prichádza z Trenčína.
image
Na predsezónnej tlačovej konferencii MŠK Púchov boli zľava viceprimátor Púchova Lukáš Ranik, manažer mužstva Marek Šimáček, tréner Lukáš Kaplan a kapitán mužstva Patrik Mráz.
Autor: Tomáš Somr
Zdroj: mypovazska.sme.sk

„Rozhodol som sa na základe dobrej kvality tímu a perspektívy hrať II. ligu v púchovskom drese,“ povedal Matejka pre facebookový profil MŠK Púchov, ktorý prezradil aj prvotné pocity z nového klubu: „Cítim sa tu dobre. Chalani ma prijali bez problémov do kolektívu, za čo som vďačný. Fungovanie klubu je na profesionálnej úrovni.“

Aké má Matejka ciele v Púchove? „Postupne zbierať skúsenosti s mužským futbalom a využiť svoje silné stránky v prospech tímu,“ vravel Matejka.

Púchov predstavil počas tohto týždňa aj ďalšieho nového hráča Slavomíra Kapusniaka, ktorý doposiaľ pôsobil v kluboch MŠK Žilina, Teplička nad Váhom, Čadca, Krásno nad Kysucou. „MŠK Púchov je klub, ktorý ma výbornú históriu. Páči sa mi herný prejav, ktorým sa chceme prezentovať a to behavý a kombinačný futbal. V klube sa cítim veľmi dobre. Jeho fungovanie ako aj mužstvo je výborné. Som rád, že ma chalani v šatni prijali medzi seba. Môj cieľ je vyhrávať zápasy, podávať čo možno najlepšie výkony a získavať čo najviac bodov,“ uviedol stredopoliar.

image
Posily MŠK Púchov pred novou sezónou Ondrej Matejka (vľavo) a Slavomír Kapusniak.
Autor: MŠK Púchov
Zdroj: Facebook MŠK Púchov

Aké sú ciele MŠK Púchov pred štartom v sezóne 2020/21? „Pred novým ročníkom nemáme nejaké veľké oči. Hlavným cieľom je vyhnúť sa súbojom o vypadnutie, najlepšie by sa nám dýchalo niekde v strede tabuľky. Chceme hrať pekný atraktívny futbal s chlapcami, ktorí majú vzťah ku klubu, teda sú našimi odchovancami. Ak sa nám toto podarí, budem spokojný so sezónou,“ povedal počas tlačovej konferencie pre mypovazska.sme.sk manažér mužstva Marek Šimáček.

Púchovčanov povedie v ročníku namiesto Vladimíra Cifraniča Lukáš Kaplan. „Boli sme asi jedným z prvých mužstiev, ktoré začalo prípravu na nový ročník už v polovici júna. Nakoľko som tím nepoznal, chcel som prípravu začať čo najskôr. Odohrali sme sedem prípravných zápasov, boli tu horšie, ale aj lepšie zápasy,“uviedol tréner Kaplan.

Klub oslavuje v tomto roku sto rokov, čo si pripomenie aj na dresoch, ktoré budú potlačené zlatou číslicou sto. „Ide o špeciálnu limitovanú sadu dresov. Štartom nového ročníka, chceme oficiálne spustiť oslavu storočnice futbalu v meste Púchov. Je to fantastické, že futbal v Púchove existuje sto rokov a má za sebou množstvo úspechov. Spomenúť treba remízu s Barcelonou v roku 2003,“ ozrejmil viceprimátor mesta Púchov Lukáš Ranik.

image
Autor: SFZ

Káder A-tímu

Kristián Strelčík, Peter Pilný - Michal Riška, Tomáš Kopiš, Rastislav Ozimý, Martin Petro, Stanislav Lacko, Jakub Michlík, Juraj Martinček, Peter Rypák, Daniel Pilný, Matej Vápeník, Péter Varga, Patrik Mráz /C/, Matej Loduha, Kingsley Iheme, Ondrej Matejka, Tobias Raffay, Slavomír Kapusniak, Jakub Pavlovič

Realizačný tím

Hlavný tréner: Lukáš Kaplan
Asistent: Jozef Pagáč
Manažér mužstva: Marek Šimáček
Vedúci mužstva: Patrik Mynář
Tréner brankárov: Martin Leško
Masér: Vladimír Mišák
Lekár: Ladislav Vozárik

Záznam tlačovej konferencie MŠK Púchov pred vstupom do sezóny 2020/21

Program 2. kola

Prečítané: 620x