14.09.2020, Branislav Sarňák

II. liga – Košičania ako jediní ešte neprehrali, Gáll: Chutí mi celá liga

14.09.2020, Branislav Sarňák
Doposiaľ jediný tím v druholigovom pelotóne, ktorý v aktuálnom ročníku ešte neprehral, je FC Košice. Východniari si naposledy poradili počas víkendu s Komárnom, keď ho zdolali 5:0, čo bola najvyššia výhra 7. kola. V doterajších dueloch nazbierali 16 bodov a dva strácajú na líderské duo Banská Bystrica, Skalica. Košičania však majú jeden zápas k dobru.
image
Gáll (s číslom 11) oslavuje gól proti Komárnu.
Autor: Šimon Pavlišin
Zdroj: Facebook FC Košice

Hráči klubu z druhého najväčšieho mesta Slovenska v 1. kole vyhrali v Liptovskom Mikuláši (1:0), v 2. kole zdolali Púchov (3:1), potom mali voľno, v 4. kole remizovali v Trebišove (1:1), v 5. kole si poradili s Bardejovom (1:0), v 6. kole zvíťazili v Šamoríne (1:0) a v ostatnom kole nasúkali Komárnu päť gólov. „Zápas mi chutil, chutí mi celá liga. Nech dávame tých gólov čo najviac. Je jedno, kto ich dá. V kabíne je vynikajúca partia. Sme tu výborní kamaráti, nielen Košičania, všetci sme tu jedna veľká rodina. Doma mám jednu rodinu, sem prídem do kabíny a mám ďalšiu. Na chlapcov sa viem stále spoľahnúť a to je výborné,“ povedal pre fckosice.sk strelec dvoch gólov do komárňanskej siete Boris Gáll.

Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin  / Zdroj:Facebook FC Košice

Z dvoch presných zásahov sa v sobotu tešil aj kapitán František Pavúk. „Koniec-koncov to mohlo skončiť ešte lepšie, ale vďaka za tých päť gólov. Stále sme hrali svoju hru, aj keď to bolo na ťažkom teréne, ale nenechali sme sa tým znechutiť. Máme svoj cieľ, nepozeráme sa na tabuľku. Sme radi, že sme body z vonku potvrdili aj doma. To je dôležité a ideme ďalej,“ uviedol Pavúk, ktorý spoluhráčov burcoval celých 90 minút. „Či je to 5:0 alebo viac, stále je potrebné hrať na sto percent, stále sa treba koncentrovať. Môže to byť 4:0, súper sa chytí nejakým gólom a príde k podceneniu. K tomu však nemôže dôjsť a myslím si, že chlapci takí nie sú. Ale radšej nabádam, aby sme to mali v hlave a nič nepodcenili,“ ozrejmil Pavúk.

image
Autor: SFZ

Košičania však prišli o zranených Ondreja Elexu a Dávida Keresteša. „Verím, že sa chlapi dajú čo najskôr dokopy. Horšie to vyzerá s Dávidom ako s Ondrejom. Ondrej má nakopnutú holeň, radšej šiel dole. Dávid má pravdepodobne niečo s predlaktím. Verím, že prognózy sa nenaplnia, že budú čo najskôr znovu pri nás a že kompaktnosť a homogénnosť mužstva bude stále taká, aká má byť a že dokážeme produkovať futbal, ktorý sa páči, ale ktorý je hlavne efektívny,“ povedal pre klubový web tréner Marek Fabuľa.

Ako videl kouč zápas proti Komárnu? „Obidva vstupy do polčasu sme mali grandiózne. To, čo stále hovoríme, že súperi sem prídu a aj napriek tomu, že dostanú gól, tak prídu v prvom rade dobre brániť. Preto som vyzýval aj divákov, aby boli trpezliví. Napokon sa dočkali a z relatívnej nespokojnosti je obrovská radosť. Som veľmi rád, že sa naše slová konečne naplnili, pretože ja rozumiem všetkému, ale tá druhá strana nám to búra. Napriek tomu sa my dokážeme presadiť a to sú obrovské pozitíva. Zápas sme zvládli veľmi profesionálne a s gráciou.“

image
Prečítané: 408x