10.08.2020, Branislav Sarňák

II. liga – FC Košice sa rozlúčil so „Šalenym brankarom“ Pulenom: Najväčší úspech je, že som sa cítil šťastný a spokojný

10.08.2020, Branislav Sarňák
KOŠICE – Gejza Pulen, futbalový brankár, ktorý si naposledy obliekal dres FC Košice, sa rozhodol zavesiť rukavice na klinec. Počas bohatej kariéry hájil farby klubov na Slovensku a v Česku a nosil na sebe aj reprezentačný dres Slovenska v mládežníckych kategóriách.
image
Gejza Pulen sa lúčil s aktívnou kariérou.
Autor: Šimon Pavlišin
Zdroj: Facebook FC Košice

V sobotu sa s Pulenom rozlúčili predstavitelia FC Košice, ktorí mu za odvedené služby poďakovali pred stretnutím 2. kola II. ligy proti Púchovu (3:1). „V FC Košice nám bolo cťou, že v ňom mohol ukončiť kariéru taký človek a hráč, ako je Gejza. ,Šaleny brankar‘, ako ho fanúšikovia v Čermeli často nazývali pri svojom fandení, odohral za FC Košice počas dvoch sezón celkovo 30 súťažných zápasov, počas ktorých si pripísal 19 čistých kont,“ píše sa v poďakovaní FC Košice na stránke klubu.

Ako sa rodili myšlienky o konci kariéry? „Bohužiaľ sa zranenia kopili, za dva roky som absolvoval dve operácie. Už minulý rok to bolo na hrane, ale definitívne ma položilo, keď dva týždne po tom, ako som zložil dlahu, sa mi ozvali staré zranenia v ramene a k tomu ešte problém s achilovkou. Vtedy som vedel, že to už nedám,“ opísal Pulen, ktorý začínal s futbalom v Rožňave, keď mal desať rokov.

image
Gejza Pulen sa lúčil s aktívnou kariérou.
Autor: FC Košice
Zdroj: fckosice.sk

Za viac ako dvadsať rokov kariéry vystriedal viacero klubov – MFK Košice, MŠK Tatran Spišské Vlachy, FK Pokrok SEZ Krompachy, MFK Rožňava, Tatranu Prešov, FK Jablonec, FC Ličartovce, MFK Vranov nad Topľou, MFK Karviná, MŠK Rimavská Sobota a FC Košice. „V každom klube som strávil časť môjho života, ktorú som si užil a som zato vďačný. Samozrejme, srdcovkou sú a aj pre mňa budú Košice,“ povedal Pulen.

Práve v Košiciach hral za MFK a aj za terajší FC. „Naozaj je to ťažké porovnanie. Vtedy sa tu hrala 1. liga a boli tu hráči ako Nemanja Matić, Janko Novák, Marko Milinkovič a ďalší. Teraz je tu tiež veľmi ambiciózne mužstvo, veľa talentov aj skúsenejších hráčov s kapitánom Ferim Vancákom. Som presvedčený, že kvalita kádra sa ukáže.“

image
Gejza Pulen sa lúčil s aktívnou kariérou.
Autor: FC Košice
Zdroj: fckosice.sk

Pulen však futbalové kruhy neopustil, momentálne trénuje deti. „Baví ma práca s deťmi, baví ma sledovať to, ako sa zlepšujú. Ako to bude s mojou trénerskou kariérou ďalej, to ukáže čas. Som však rád, že som dostal možnosť byť v kontakte s futbalom skrz trénerstva,“ vravel 41-ročný bývalý brankár.

Na čo bude najradšej spomínať? „Z úspechov je to určite 5. miesto na ME U21 a účasť v ďalšej kvalifikácii za SR U21. Ďalej sem radím výhru v Slovenskom pohári, finále Českého pohára, postup do 2. ligy iba s jednou prehrou počas celej súťaže. V mojich rokoch už však úspech definujem trochu inak. Preto najväčším úspechom pre mňa je, že počas celej mojej kariéry od detstva až doteraz, som sa pri futbale cítil šťastný a spokojný,“ uviedol pre fckosice.sk Pulen.

Autor:FC Košice / Zdroj:fckosice.sk Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:FC Košice / Zdroj:fckosice.sk Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice Autor:Šimon Pavlišin / Zdroj:Facebook FC Košice
Prečítané: 1038x