10.08.2020, Ivan Mriška

Chytal proti Ajaxu a Celticu. Teraz kosí trávnik a trénuje brankárov

10.08.2020, Ivan Mriška
Norbert Juračka je verný futbalu aj po päťdesiatke.
image
Autor: Ivan Mriška

Na vrchole si NORBERT JURAČKA zahral proti Ajaxu Amsterdam či Celticu Glasgow. Po skončení profesionálnej kariéry je futbalu verný stále.

V Dukle Banská Bystrica trénuje brankárov, vo voľnom čase kosí trávnik a stará sa o ihrisko.

Na konte máte viacero štartov v niekdajšom Pohári UEFA. Ako na zápasy po vyše dvadsiatich rokoch spomínate?

Len najkrajšie. Sú to zážitky na celý život. Či už to bolo za Duklu Banská Bystrica proti Ajaxu Amsterdam alebo za Košice proti Celticu Glasgow.

Najmä zápasy vonku na krásnych nových štadiónoch pred obrovskou kulisou boli výnimočné. To bolo v tých časoch ako iný svet, u nás sme o niečom takom len snívali. Až teraz po rokoch začíname s budovaním.

Pamätáte si ešte, ako tie zápasy prebiehali?

Proti Ajaxu sme vyhrávali doma aj vonku, ale ich sila bola veľká. Predvádzali totálny futbal a nakoniec obe stretnutia otočili na 3:1 a 6:1.

So Celticom sme doma remizovali 0:0, no u nich to bolo ako v pekle. Škóti boli ako besní, hnali svoj tím do poslednej sekundy a nakoniec ho aj dotlačili ku gólu na 1:0. Bolo to v posledných minútach, keď sme už hrali bez vylúčeného hráča. Potešila ma chytená penalta, ale nakoniec nám to nebolo nič platné.

Ako sa za ten čas európsky futbal zmenil?

Je trošku rýchlejší, konkurencia je väčšia. Ale ako taký sa nezmenil. Každý, koho sa spýtate, vám povie, že futbal vždy bol a bude ťažký. My sme hrali viac srdcom, teraz sú hráči lepšie technicky vybavení. Ale je to aj dobou, lopty a ihriská sú kvalitnejšie.

Viac sa dočítate v článku Denníka SME

name
Chytal proti Ajaxu a Celticu. Teraz kosí trávnik a trénuje brankárov
Norbert Juračka je verný futbalu aj po päťdesiatke. Dúfa, že do Banskej Bystrice sa vráti najvyššia súťaž a Európska liga.


Prečítané: 1537x