Michalovce zakončili zápas likvidačným faulom. Valábik očakáva vysoký trest

Momentka zo zápasu Poprad - Michalovce. (Autor: TASR)
Michal Šášky, TASR|20. apr 2021 o 19:28 (aktualizované 20. apr 2021 o 20:05)

Semifinále sa presúva do Michaloviec.

Tipos extraliga - semifinále play off - 4. zápas

Poprad - Michalovce 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

/stav série: 2:2/

Góly: 8. Tavi (Dalhuisen, Zagrapan), 36. Mashinter (Mešár), 41. Haščák (Dalhuisen, Svitana), 52. Vandas (Handlovský), 60. Skokan – 16. Erkinjuntti (Korhonen), 36. Regenda (Hickmott, Lalancette)

Rozhodovali: Baluška, Goga – Kacej, J. Konc ml.

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Michalovce: Škorvánek – Mihálik, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý, Louis, Chalupa, Lačný – Hickmott, Lalancette, Regenda – Korhonen, Galamboš, Erkinjuntti – Bartánus, Lehtonen, Takáč – Mašlonka, Suja, Török

POPRAD. Hokejisti HK Poprad vyhrali štvrtý zápas semifinále play off Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 a sériu zápasov vyrovnali na 2:2.

Oba kluby vyhrali svoje domáce stretnutia.

Piaty zápas je na programe vo štvrtok 22. apríla o 18.00 h v Michalovciach.

ONLINE prenos

Rozhodla tretia tretina

Na prvý gól sa čakalo do 8. minúty. Na konci rýchlej kombinácie bol fínsky útočník v službách Popradu Tavi, ktorý brankára Škorváneka prekonal z ostrého uhla.

Postupne réžiu hry prebrali hostia z Michaloviec. K vyrovnaniu sa dopracovali po chybe popradskej obrany, pred Vošvrdu sa preštrikoval Erkinjuntti a blafákom poslal puk do siete.

Druhá tretina pripomínala úvodnú priebehom aj výsledkom, čoraz viac sa dostávali k slovu hostia. Michalovce napokon do vedenia poslal v 36. minúte Regenda, ktorý profitoval z pohotovej dorážky.

Domáci však dokázali rýchlo odpovedať, jeden z hráčov Michaloviec sa za vlastnou bránkou zrazil s hlavným rozhodcom Baluškom, Mešár poslal odrazený puk medzi kruhy na voľného Mashintera a ten vymietol pavučinu Škorvánekovej bránky - 2:2.

Záverečná časť ale patrila domácemu tímu. Do jednogólového vedenia šli hneď po 24 sekundách hry, keď Dalhuisenovu strelu šikovne tečoval Haščák.

Gólová poistka prišla až v 52. minúe z hokejky Vandasa a keď hostia nevyužili ani presilovú hru 5 proti 3, ktorú umocnili dokonca odvolaním brankára, do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Popradu Skokan.

Valábik očakáva prísny trest

Semifinálový súboj bol plný emócií a sprevádzaný množstvom súbojov. Najväčší ohlas mal ten z konca zápasu.

Keď domáci útočník Dávid Skokan osem sekúnd pred záverečným klaksónom zvýšil na 5:2 do prázdnej brány, likvidačným zákrokom ho poslal na ľad michalovský útočník Marek Mašlonka.

Popradský hokejista zostal ležať na ľade a medzi ostatnými hráčmi sa strhla šarvátka, ktorej hlavnými aktérmi boli Haščák a Louis. Skokan sa po návrate na lavičku sťažoval na bolesť v oblasti krku.

"Bol to doslova likvidačný zákrok na jedného z najlepších hráčov na ihrisku a našej súťaže. Je to neakceptovateľné. Takýto zákrok nemá čo v hokeji robiť a očakávam zaň vysoký trest," reagoval v televíznom štúdiu po zápase bývalý hokejista Boris Valábik.

Rozladený bol po zápase aj tréner Michaloviec Tomasz Juhani Valtonen, ktorý po skončení stretnutia išiel na ľadovú plochu a diskutoval s arbitrami.

"Niekto si má na ľade robiť svoju prácu, ale nespraví si ju, alebo ju robí zle. Každý to má vo svojej moci," povedal Valtonen v televíznom rozhovore pre RTVS.

Hlasy po zápase

Peter Mikula, tréner Popradu: "Prvá tretina bola obojstranne vyrovnaná. Michalovce mali v druhej časti hry navrch. Po druhej tretine som hráčov upozornil, aby sa vrátili k hre z pondelka. Hostí sme tak dostali výrazne pod tlak a zaslúžene sme vyhrali. Až na malé výnimky sme hrali lepšie ako v Michalovciach. Myslím si, že doma treba vyhrávať."

Tomasz Juhani Valtonen, tréner Michaloviec: "My sme boli lepší väčšinu zápasu, ale prehrali sme. Niekto si má na ľade robiť svoju prácu, ale nespraví si ju, alebo ju robí zle. Každý to má vo svojej moci. Uvidíme, ako séria dopadne."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovce zakončili zápas likvidačným faulom. Valábik očakáva vysoký trest