Halák predviedol skvelý výkon a vychytal výhru, Černák nedohral zápas

Erik Černák v zápase proti Columbusu. (Autor: TASR/AP)
Miroslav Kováčik, TASR|23. jan 2021 o 22:48

Tatar si pripísal ďalší bod za asistenciu.

AKTUALIZOVANÉ O 8:00

NEW YORK, BRATISLAVA. Slovenský hokejista Erik Černák nedohral sobotňajšie stretnutie NHL na ľade Columbusu. Obrancu Tampy Bay už v tretej minúte tvrdo narazil na mantinel domáci útočník Nick Foligno.

Rodák z Košíc bol mierne otrasený, ale po chvíľke sa postavil na nohy a zamieril na striedačku. Paradoxne, kapitán Columbusu nebol za svoj zákrok potrestaný a o dve minúty neskôr skóroval.

Rozsah zranení Černáka nie je známy

Černák absolvoval ešte jedno striedanie. Vo vlastnom obrannom pásme však zrejme stúpil na ryhu a nekontrolovateľne spadol na ľad.

Po odohraní troch minút a 24 sekúnd putoval do šatne a už nezasiahol do ďalšieho priebehu duelu, ktorý napokon Tampa Bay prehrala 2:5.

"Nemáme žiadne informácie o Erikovi Černákovi, ktorý vynechal väčšinu prvej tretiny. Bola by to veľká strata, špeciálne na pravej strane," napísal na twitteri zámorský novinár Joe Smith, ktorý sa špecializuje na Tampu Bay.

"McDonagh a Hedman odohrajú väčšinu minút a viac času by mal dostať aj Foote (nováčik v NHL, pozn.)," doplnil.

Neskôr potvrdil, že Černák sa už do zápasu nevráti. Obhajca Stanleyho pohára musel dohrávať zápas len s piatimi obrancami.

Rozsah zranení slovenského obrancu zatiaľ nie je známy. Nevedno, či zápas nedohral pre spomenutý náraz na mantinel, alebo pre prípadné svalové problémy.

Smolný večer tímu zo štátu Florida podčiarklo aj zranenie kanadského útočníka Mitchella Stephensa, ktorý opustil ľadovú plochu za pomoci hosťujúcich lekárov.

Darilo sa Halákovi aj Tatarovi

Hokejisti Bostonu Bruins sa v noci na nedeľu proti Philadelphii Flyers mohli oprieť o kvalitný výkon Jaroslava Haláka.

Slovenský brankár si pri svojom druhom štarte v novej sezóne pripísal 16 úspešných zákrokov a pomohol svojmu tímu k vysokému víťazstvu 6:1. Prekonal ho iba Kevin Hayes na začiatku druhej tretiny.

Úvod sezóny zastihol vo výbornej forme Tomáša Tatara, ktorý sa na výhre Montrealu Canadiens nad Vancouverom Canucks 5:2 podieľal asistenciou.

Tridsaťročný slovenský krídelník má po šiestich zápasoch na konte šesť kanadských bodov za tri góly a rovnaký počet asistencií. Jeho tím figuruje na čele tabuľky Severnej divízie.

NHL 2020/2021 - základná časť:

Columbus - Tampa Bay 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Góly: 5. Foligno (Atkinson, Del Zotto), 11. Grigorenko (Stenlund, Gerbe), 20. Gavrikov (Foudy, Robinson), 47. Werenski (Texier, Jenner), 59. Robinson (Nash) - 5. Hedman (Stephens, Volkov), 20. Palát (Point, Hedman)

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 3:24 min a v zápase skončil predčasne/

Boston - Philadelphia 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

(1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 9. Bergeron (Ritchie, Krejčí), 23. Smith (Coyle, Lauzon), 38. Coyle (Frederic, Smith), 45. Marchand (Bergeron, DeBrusk), 48. Marchand (Ritchie, Zbořil), 54. Bergeron (Marchand, McAvoy) - 22. Hayes (Voráček)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 16 zo 17 striel, úspešnosť 94,1 percenta/

Vancouver - Montreal 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 44. Pettersson (Benn, Boeser), 47. Höglander (Schmidt, Horvat) - 11. Suzuki (Kulak, Drouin), 32. Perry (Chiarot, Toffoli), 50. Gallagher (TATAR), 53. Drouin (Anderson), 58. Edmundson

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:17 min, zaznamenal asistenciu, získal plusový bod, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

St. Louis - Los Angeles 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 14. Krug (Perron, O'Reilly), 23. Dunn (Thomas, Hoffman), 28. Perron (Thomas), 60. Schwartz (Schenn, O'Reilly) - 21. Kempe (Iafallo, Roy), 37. Brown (Kopitar, Doughty)

Winnipeg - Ottawa 6:3 (1:0, 1:3, 4:0)

Góly: 15. Ehlers (Pionk, Lowry), 29. Connor (Wheeler, Scheifele), 43. Copp (Šťastný, Ehlers), 56. Šťastný (Wheeler, Scheifele), 57. Copp (Šťastný, DeMelo), 58. Scheifele (Connor, Wheeler) - 25. Dadonov (Paul, Gudbranson), 32. Tkachuk (Watson), 35. Paul (Anisimov, Reilly)

Carolina - Florida

/odložené na neurčito/

Domov»Hokej»NHL»Halák predviedol skvelý výkon a vychytal výhru, Černák nedohral zápas