Bundesliga je späť. Priniesla výhru Pekaríka aj šláger so štyrmi gólmi

Zápas Borussia Dortmund vs Schalke 04.
Zápas Borussia Dortmund vs Schalke 04. (Autor: AP/Martin Meissner)
Športové prenosy SME, TASR|16. máj 2020 o 15:30

Nemecká futbalová súťaž odštartovala za prísnych opatrení.

DORTMUND. Najvyššia nemecká futbalová súťaž sa po dvojmesačnej pauze vynútenej pandémiou koronavírusu opäť rozbehla 26. kolom.

Druhý tím tabuľky Borussia Dortmund si poradil v šlágri so Schalke hladko 4:0.

V ďalšom sobotnom dueli Hertha Berlín v základnej zostave s Petrom Pekaríkom triumfovala na ihrisku Hoffenheimu 3:0.

Práve slovenský obranca dostal prvú žltú kartu po bundesligovom reštarte, za tím z hlavného mesta odohral celý zápas a mal podiel na prvom góle hostí, keď jeho strelu si stečoval do vlastnej siete Kevin Akpoguma.

Momentky zo zápasu Dortmund - Schalke: fotogaléria

17.5.2020

Haaland prvým strelcom pri reštarte

Prvý bundesligový gól po reštarte strelil Erling Haaland. Nórsky útočník vo vestfálskom derby poslal Dortmund do vedenia v 29. minúte, keď usmernil do siete center Thorgana Hazarda z pravej strany.

Náskok Borussie zvýšil tesne pred prestávkou Raphael Guerreiro, vysoký triumf spečatili v druhom polčase T. Hazard a svojím druhým gólom v zápase Guerreiro.

Dortmund sa vďaka víťazstvu priblížil vedúcemu Bayernu na rozdiel jedného bodu, úradujúci majster si môže prinavrátiť štvorbodový náskok v prípade nedeľnej výhry na ihrisku Unionu Berlín.

Schalke kleslo zo šiestej priečky na priebežnú ôsmu.

Prvú žltú kartu po obnovení sezóny dostal v 11. minúte duelu v Hoffenheime za nedovolený zákrok slovenský reprezentant Peter Pekarík. S Herthou napokon slávil nečakane hladký triumf 3:0.

Po bezgólovom prvom polčase sa ujali hostia vedenia v 58. minúte, keď volej Pekaríka stečoval do vlastnej siete domáci Akpoguma. O dve minúty poistil náskok Herthy Vedad Ibiševič, výhru spečatil v 74. minúte Matheus Cunha.

Úspešnú zápasovú premiéru na lavičke Herthy absolvoval nový tréner Bruno Labbadia. Berlínčania poskočili na priebežné 11. miesto, Hoffenheim je deviaty.

V ďalšom súboji tretie Lipsko iba remizovalo doma s Freiburgom 1:1. Hostia mohli aj vyhrať, ale gól Robina Kocha v štvrtej minúte nadstaveného času napokon neplatil, systém VAR odhalil ofsajd.

Wolfsburg uspel na trávniku Augsburgu 2:1, víťazný gól strelil v nadstavení striedajúci Daniel Ginczek.

Tréner Augsburgu Heiko Herrlich po porušení karantény sledoval stretnutie iba ako divák z VIP-tribúny.

Bénes sa dostal na ihrisko v závere

V dueli dvoch tímov zo spodku tabuľky hrala Fortuna Düsseldorf s SC Paderborn nerozhodne 0:0.

Vo večernom súboji zvíťazila Borussia Mönchengladbach na ihrisku Eintrachtu Frankfurt 3:1. Slovenský reprezentant v službách hostí László Bénes sa dostal na ihrisko v 90. minúte.

Borussia otvorila skóre už po 40 sekundách, keď sa presadil Alassane Plea.

Opatrenia spojené s koronavírusom počas reštartu Bundesligy: fotogaléria

17.5.2020

Bundesligu reštartovali bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Hráči si museli zvyknúť na komornú atmosféru na štadiónoch, odpustiť si museli aj spoločné oslavy gólov či podávanie si rúk.

Zakázané bolo odpľúvanie si, náhradníci i tréneri museli dodržiavať rozostupy a nosiť ochranné masky. Tréneri však mohli v zápasoch vystriedať až piatich hráčov.

Novinka má chrániť zdravie futbalistov, ktorých čaká nahustený program, keďže v pláne je dokončiť ročník do 30. júna.

Frankfurt - Mönchengladbach 1:3 (0:2)

Góly: 81. Silva - 1. Plea, 7. Thuram, 73. Binsibajní (11 m)

/Bénes (Borussia) nastúpil v 90. minúte)

Online prenos: Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen (futbal, Bundesliga 2019/2020, LIVE, NAŽIVO, dnes, sobota)

Nemecká Bundesliga  2019/2020
16.05.2020 o 15:30
Dortmund
4:0
(2:0, 2:0)
90' minúta
Ukončený
Schalke
Prehľad
Góly: 29. Häland, 45. Guerreiro, 48. T. Hazard, 64. Guerreiro. ŽK: 53. Delaney (DOR), 73. Brandt (DOR). Rozhodca: Aytekin D. (Ger).
Máme za sebou "Revierderby", ktoré prekvapivo zvládol Dortmund až príliš hladko a uštedril Schalke debakel 4:0. Domáci neboli jednoznačne lepší, ale prakticky každú gólovú šancu dokázali využiť. V prvom polčase sa presadili Haaland a Guerreiro, po prestávke vedenie ešte zvýšili Hazard a druhým gólom Guerreiro. Schalke pokračuje aj po koronavírusovej v prestávke v mizérii a v tabuľke sa ešte viac prepadne. Naopak Dortmund stráca na vedúci Bayern už len jeden bod, ten však bude toto kolo dohrávať ešte zajtra. Ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalšom online prenose!
90
Koniec zápasu.
90
Lenže domáci sa ubránili po Haritovom centri a už to vyzerá na čisté konto pre Burkiho.
89
Schalke ešte vybojovalo v závere rohový kop.
87
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Mahmoud Dahoud, prichádza Mario Götze.
87
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Raphaël Guerreiro, prichádza Marcel Schmelzer.
87
changeStriedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Jonjoe Kenny, prichádza Timo Becker.
86
Matondo sa snažil prejsť do šestnástky Dortmundu, ale nakoniec len fauloval.
84
Schalke dnes toho dopredu moc nepredviedlo a hlavne pohorelo na chybách v obrane.
82
Tréner Dortmundu Lucian Favre môže byť s dnešným výsledkom aj hrou mužstva maximálne spokojný, pretože jeho zverenci dnes vyťažili z minima maximum.
81
Schalke sa snaží ešte útočiť, ale väčšina ich pokusov končí na pozornej obrane domácich.
80
Čaká nás záverečných desať minút hry, nič nenasvedčuje tomu, že by si Burki nemohol udržať čisté konto.
79
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Thorgan Hazard, prichádza Jadon Sancho.
77
Hráči Dortmundu s prehľadom držia loptu na kopačkách a vôbec nedávajú hráčom Schalke pomyslieť na jej získanie.
76
changeStriedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Daniel Caligiuri, prichádza Juan Miranda.
75
Domácim nevyšiel ďalší pokus o rýchlu kontru, prihrávka na Haalanda bola nepresná.
74
Nepresná hlavička Saného po rohovom kope Oczipku.
73
yellowCardŽltú kartu dostáva Julian Brandt (Borussia Dortmund).
72
O víťazovi dnešného stretnutia je rozhodnuté, takže sa už obidve mužstvá dopredu vo veľkom počte nehnú.
70
70
70
Tak toto zakončenie jedného z hráčov Schalke ani nestojí za komentár.
69
Zakončenie Saného bolo zablokované, ale následne Burgstaller vybojoval zaujímavý priamy kop.
68
changeStriedanie v tíme Borussia Dortmund: z ihriska odchádza Thomas Delaney, prichádza Leonardo Balerdi.
67
Už ani Dortmund sa nemá kam ponáhľať a je možné, že dnešný šláger sa nám bude len dohrávať.
66
Ďalšiu akciu domácich musel zastaviť až Schubert, ktorý loptu vzal do náručia a rozohral.
65
Schalke sa zdá byť už definitívne odovzdané a zrejme už veľký odpor klásť nebude.
64
goalDortmund dal gól!Lenže teraz už je asi definitívne po nádeji pre Schalke, pretože RAPHAEL GUERREIRO zaznamenáva dnes druhý gól v zápase po narážačke s Haalandom a momentálne je to už naozaj debakel pre hostí!Asistencia:Haaland
61
Schalke zakladá ďalší útok a stále sa nevzdáva.
60
Pokus o rýchly brejk a vysunutie Haalanda, ale rýchlejšie u lopty bol Schubert a odkopol.
58
Loptu už má obranná trojica domácich a v kľude kombinuje.
57
Domáci stratili loptu v strede poľa a dopredu ide Schalke.
56
Slabú strelu Burgstallera chytil Burki bez problémov.
55
Haaland prešiel až do pokutového územia, ale nedokázal nájsť presnou prihrávkou Hazarda.
54
Dortmund zle rozohral, ale hostia nedokážu zakončiť ani po takýchto chybách.
53
yellowCardŽltú kartu dostáva Thomas Delaney (Borussia Dortmund).
52
Harit bol faulovaný a získal štandartnú situáciu pre hostí, z ktorej ale hostia nič nevyťažili.
51
importantNa druhej strane šanca pre Oczipku, ale z uhla už nedokázal ani zakončiť.
48
48
goalDortmund dal gól!Rýchly brejk domácich, Haaland bol síce faulovaný, ale v akcii pokračoval Brandt, ktorý našiel na druhej strane úplne voľného THORGANA HAZARDA a ten už zvyšuje na 3:0!Asistencia:Brandt
47
Schalke s dvomi novými hráčmi na hracej ploche sa bude snažiť oživiť útočnú hru.
46
changeStriedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Jean-Clair Todibo, prichádza Guido Burgstaller.
46
changeStriedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Benito Raman, prichádza Rabii Matondo.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou úvodný polčas šlágru 26.kola Bundesligy medzi Dortmundom a Schalke. Domáci vyhrávajú 2:0, keď sa presadili najprv kanonier Haaland po peknom centri od Hazarda a v poslednej minúte prvého polčasu zvýšil Guerreiro po tom, čo ho vysunul do úniku Brandt. Schalke zatiaľ toho dopredu veľa nepredviedlo a bude to mať mimoriadne ťažké, ak bude chcieť zabojovať aspoň o bod. Druhý polčas začína približne o 16:35.
45
Prvý polčas sa skončil.
45
45
goalDortmund dal gól!Brankár Schubert nepresne rozohral a Dortmund založil rýchlu kontru, Brandt vysunul do úniku RAPHAELA GUERREIRA a ten sa nemýlil, prízemnou strelou prekonal brankára hostí a zvýšil na 2:0.Asistencia: Brandt
42
Píska sa faul Mckennieho a rozohrávať bude Dortmund.
41
Teraz Sané dostal poriadnu delovku do hlavy a roh sa bude opakovať.
40
Teraz domáci chceli využiť otvorenú obranu hostí, ale Hakimiho zakončenie zblokoval Nastasič.
39
Ofsajdové postavenie Harita zastavilo útok Schalke.
38
Dahoud teraz jasne fauloval hráča hostí, ale hlavný rozhodca nepochopiteľne nepíska.
37
Obrana domácich sa zdá byť zatiaľ stopercentná a okrem jednej šance Caligouriho sa Schalke nevie dostať ani k zakončeniu.
36
V dobrej pozícii sa po prieniku Hakimiho ocitol Hazard, ale nedokázal trafiť bánu Schuberta.
34
Hosťom sa nepodaril rýchly brejk, a preto môže ísť dopredu opäť Dortmund.
32
Dortmund sa dostal na koňa, aj keď podstatne lepší od svojho súpera určite zatiaľ nebol, ale Haaland sa dokázal presadiť pri svojej druhej šanci v zápase a domáci majú výhodu.
29
goalDortmund dal gól!Rýchla akcia domácich po osi Brandt-Hazard-Haaland a posledný menovaný ERLING HAALAND sa dostal po fantastickom centri do výbornej pozície a dokázal prekonať Schuberta! Asistencia:Hazard
26
importantNa druhej strane veľká šanca pre Caligouriho, ale Burki predviedol výborný zákrok nohou.
25
Akcia domácich začína opäť u Hummelsa s Akanjim.
24
importantŠanca pre Haalanda, ktorý sa ocitol v dobrej pozícii, ale v rýchlosti dokázal zakončiť len do bočnej siete.
23
23
Hakimi zakončoval štandartku z výbornej pozície, ale tiež nedokázal prestreliť múr.
21
Domácim sa naozaj veľmi ťažko prechádza cez stred, pretože hostia vynikajúco prehusťujú priestor.
20
Dortmund sa snaží útočiť po strane Brandta, ale Schalke sa zatiaľ dokázalo ubrániť a dokonca získalo vhadzovanie.
19
Dortmund sa dostal k bránke hostí, ale jeho útočnú snahu zastavil útočný faul Hakimiho.
17
Hra je veľmi kúskovaná, na prvú veľkú gólovú šancu stále čakáme.
16
Dortmund rozohrával rohový kop, z ktorého nedokázal vôbec nič vyťažiť.
13
importantŠanca Dortmundu po prieniku Hakimiho, ale jeho strieľaný center nedokázal nikto usmerniť do brány.
11
11
Hlavný rozhodca musel skontrolovať, či sa nejednalo o ruku hráča hostí vo vlastnej šestnástke, ale po porade sa v hre pokračuje ďalej a Dortmund nebude kopať penaltu.
7
7
Harit vybojoval pre svoje mužstvo nádejnú pozíciu štandartnej situácii, ale Caligouri neprestrelil múr.
5
Pri lopte stopér hostí Sane sa snaží založiť akciu.
4
Útočný faul Harita a Akanji s Burkim rozohrávajú ďalšiu akciu od vlastnej brány.
3
Prvý nádejný útok Schalke skončil na pevnej defenzíve domácich.
2
Hráči Dortmundu sú pod veľkým pressingom hráčov hostí a Schalke vybojovalo loptu na polovici súpera.
1
Dortmundu sa nepodaril prvý útok po nákope Akanjiho a tak Hummels zakladá ďalší.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko je pripravené na začiatok šlágru 26.kola Bundesligy.
Vážení futbaloví fanúšikovia a fanúšičky, ako prvá z veľkých európskych futbalových súťaží začína po koronavírusovej prestávke nemecká Bundesliga. Hneď na úvod nám ponúka fantastický šláger, ktorý bude ostro sledovaný viac než obvykle, pretože sa momentálne toho vo futbalovom svete naozaj moc nedeje. V zápase 26.kola sa stretnú dvaja odvekí rivali v súboji známom aj ako "Revierderby". Máme sa na čo tešiť, pretože stretnutia medzi Dortmundom a Schalke bývajú vždy pikantné a vypäté. Poďme sa pozrieť na formu oboch celkov ešte pred nútenou prestávkou.

Borussia Dormund: Domáci sa nachádzajú v tabuľke na druhom mieste a na vedúci Bayern strácajú štyri body. Do konca ligy však zostáva stále dosť zápasov a Dortmund sa určite pokúsi zabojovať o titul. Preto bude pre Borussiu dôležitý každý jeden bod, takže proti Schalke sa očakáva víťazstvo. Dortmund mal pred prestávkou výbornú formu, vyhral posledné štyri zápasy a hlavne dokázal zvíťaziť v ťažkom zápase na pôde Gladbachu 2:1 a poskočil na druhé miesto pred Lipsko.

FC Schalke 04: Hostia boli za prestávku paradoxne asi radi, pretože ich forma pred ňou bola žalostná. Nedokázali zvíťaziť v posledných siedmich ligových zápasoch, čo sa samozrejme premietlo na ich umiestnení v tabuľke. Dobre rozbehnutá sezóna sa im začala kaziť a na súboj o titul alebo Ligu majstrov musí Schalke zabudnúť. Momentálne im patrí až šiesta priečka so stratou priepastných desiatich bodov na piaty Leverkusen. Takže Schalke nezostáva nič iné, len pokúsiť sa zabojovať ešte o Európsku ligu vo zvyšku sezóny.

Čo sa týka vzájomných zápasoch, tak v posledných štyroch uspelo dvakrát Schalke, raz sa zrodila remíza a raz vyhral Dortmund. Domáci nemôžu počítať s piatimi dôležitými hráčmi: Reusom, Schultzom, Witselom, Canom a zranený je aj francúzsky obranca Zagadou. Naproti tomu má Schalke zranených iba dvoch hráčov Mascarella a Stambouliho. Dortmund sa nebude môcť oprieť ani o tradičnú podporu skalných fanúšikov, pretože hrať sa bude bez divákov. Schalke tak určite nie je bez šance na bodový zisk, ale jednoznačným favoritom je Dortmund. Zápas v Signal Iduna Parku začína v tradičnom čase o 15:30.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bundesliga je späť. Priniesla výhru Pekaríka aj šláger so štyrmi gólmi