TASR|20. dec 2019 o 20:38

Košice vyhrali v Michalovciach 2:1 a sú novým lídrom Tipsport ligy.

Hokejová Tipsport liga: Michalovce - Košice: fotogaléria

20.12.2019

MICHALOVCE. V 32. kole hokejovej Tipsport ligy videli na Zemplíne dramatické východniarske derby.

Domáci sa síce ujali vedenia, ale Skokan vyrovnal a ten istý hráč 12 sekúnd pred koncom predĺženia zabezpečil Košiciam dva body.

Košičania sa tak po výhre Popradu nad Slovanom posunuli na čelo tabuľky.

Priebeh zápasu

V prvej tretine dominovali obrany, do jednej z mála šancí sa dostal Korhonen, no z bekhendu netrafil bránku.

V závere úvodného dejstva Repe fauloval domáceho Mašlonku v sľubnej príležitosti, no rozhodcovia nenariadili trestné strieľanie, presilovku Michalovce nevyužili.

Diváci sa dočkali gólu v 24. minúte, domácich poslal do vedenia Korhonen, keď tentoraz bekhendom trafil presne.

Hostia však vzápätí vyrovnali. V 28. minúte išiel na tresnú lavicu Mašlonka a Skokan využil presilovku.

V tretej časti hry bojovnosť tímov nepriniesla želaný efekt a nasledovalo predĺženie.

Keď sa už zdalo, že o víťazovi rozhodnú až nájazdy, Haščák ideálne prihral Skokanovi, ktorý druhým zásahom v stretnutí 12 sekúnd pred klaksónom rozhodol o triumfe Košíc.

Štatistika

Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Korhonen (Lalancette, Ventelä) - 28. Skokan (Haščák, Majdan), 65. Skokan (Haščák).

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia:0:0, rozhodovali: Novák, Rencz (Maď.) - Rojík, Valo, 3 800 divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Ventelä, Vorobjev, Kolba,Hančák, Novický, Mesikämmen, Zekucia - Spilár, Lalancette, Korhonen- Mašlonka, Galamboš, Hričina - Giľák, Linet, Safaralejev - Hvila,Toma, Chalupa.

HC Košice: Košarišťan - Ružička, Čížek, Repe, Slovák, Koch, Michalčin, Zeleňák - Haščák, Skokan, Majdan - Klhufek, Suja, Belluš- Vrábeľ, Bortňák, Rapáč - Jokeľ, Faith, Milý.

Domov»Sportnet na východe»Derby na Zemplíne rozhodol pred koncom predĺženia Skokan