Nemeckí hokejisti sa tešia v zápase Dánsko - Nemecko na MS v hokeji 2019.
Nemeckí hokejisti sa tešia v zápase Dánsko - Nemecko na MS v hokeji 2019. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|12. máj 2019 o 16:15

Nemci majú plný počet bodov.

MS v hokeji 2019 - skupina A

Dánsko - Nemecko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 51. Bau Hansen (Meyer, O. Larsen) - 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolic (Rak.), Romasko (Rus.) - McCrank (Kan.), Oliver (USA), 5605 divákov

Dánsko: Dahm - O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser - Nicklas Jensen, Eller, Storm - Bödker, Regin, Madsen - Meyer, J. Jensen, Bau Hansen - Olesen, Jakobsen, Poulsen

Nemecko: Niederberger - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul - Plachta, Draisaitl, Eisenschmid - Tiffels, Kahun, Mauer - Ehliz, Hager, Pföderl - Noebels, Fauser, Bergmann

KOŠICE. Nemecko zvládlo aj svoj druhý zápas v základnej A-skupine na MS v hokeji 2019, keď v nedeľňajšom popoludňajšom zápase v Košiciach zdolalo výber Dánska tesne 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine, v ktorej rozhodcovia neuznali zásah Bergmanna, skórovali nemeckí hokejisti dvakrát v druhej polovici druhej tretiny.

Najprv sa presadil v presilovke Matthias Plachta a po ňom aj Frederik Tiffels, ktorý prekonal dánskeho brankára Dahma jedenásť sekúnd pred druhou prestávkou.

MS v hokeji: Momentky zo zápasu Dánsko - Nemecko: fotogaléria

12.5.2019

V 51. minúte síce skorigoval Mathias Bau Hansen, ale Dánom sa už nepodarilo vyrovnať napriek hre bez brankára v závere duelu.

Obaja súperi majú v pondelok voľno, v utorok Nemci vyzvú Francúzov a Dáni si zmerajú sily s Britmi.

Nemecko, ktoré je strieborným medailistom z vlaňajšej olympiády, vo svojom úvodnom stretnutí na šampionáte zdolalo Veľkú Britániu 3:1. Dánsko pri vstupe do turnaja porazilo Francúzsko 5:4 po samostatných nájazdoch.

Hlasy po zápase

Matthias Plachta, útočník a strelec prvého gólu Nemecka: "Dnes sme chceli predviesť lepší výkon ako včera, myslím, že sa nám to podarilo. V obrane sme boli veľmi dobrí. Na konci sme zachránili tri body. To je jediné, na čom záleží."

Mathias Niederberger, brankár Nemecka: "Hrali sme kompaktne a dobre. Dáni majú ofenzívnu kvalitu, ale ubránili sme ich. Pre ďalší priebeh turnaja je veľmi dôležité, že sme z tohto tesného zápasu vyšli víťazne."

Mikkel Bödker, útočník Dánska: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, no oni dali o gól viac. Bol to bojovný duel, ich brankár bol výborný. Je to tvrdá prehra, no tak to chodí. Znova sme neboli efektívni v presilovkách. Mali sme množstvo príležitostí, no nedali sme góly. Musíme na tom popracovať."

Online prenos: Dánsko - Nemecko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, A-skupina, Košice)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2018/2019
12.05.2019 o 16:15
Dánsko
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 51. Bau Hansen (Meyer) – 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels. Rozhodca: Nikolic, Romasko – McCrank, Oliver.
Tretia tretina bola v réžii dánskych hokejistov, ktorí akoby dobiehali zameškané z úvodných dvoch tretín. Dánsky tlak prišiel neskoro. V priebehu 51. minúte znížil Bau, ale to bol jediný gól Dánska. Nemecko teda získava tri body a na konte ich už má šesť.

Ďakujeme za pozornosť, večer sa na vás tešíme počas ďalších dvoch zápasov na MS.
Koniec zápasu.
59:39
Dáni znovu strácajú puk a nevyzerá to s nimi už dobre. Snaha sa však určite cení.
59:24
Bezpečne puk odstrelil z obranného pásma brankár Niederberger a získal množstvo sekúnd.
58:44
importantŠtvoricou dánski hráči napádajú nemeckú rozohrávku a už sú na ľade v šestici!
58:14
importantMorten Madsen mal fantastickú možnosť z tesnej blízkosti. Niederberger perfektne zasiahol svojimi betónmi a šancu zmaril.
57:45
Meyerova strela spoza ľavého kruhu bola dosť vysoká, Niederberger iba nadskočil a skontroloval strelu pohľadom.
57:16
Dáni pokračujú v dobrej hre, prečíslujú priestory v strednom a útočnom pásme a snažia sa byť prvý na puku.
56:29
importantDôležitý moment mal paradoxne vo vlastnom oslabení Leon Draisaitl, ktorý sa vysunul po krídelnom priestore, prešiel pred bránku a ohrozil Dahma.
56:03
Prihrávka z hokejky Jensena Aaba smerovala na pravý kruh na Boedkera, ktorý vystrelil priamo na betóny gólmana Niederbergera.
55:30
V strednom pásme zachytil puk Moritz Müller, ktorý chvíľu s ním pobudol na hokejke a potom ho odovzdal preč.
55:02
Storm vybojoval puk v rohu klziska, ale na modrú čiaru neponúkol vôbec presnú prihrávku a Dáni sa sami vyhodili z pásma.
54:34
Dánsko získava možno kľúčovú presilovku v tomto zápase. Dve minúty dostáva Benedikt Schopper a je to za neskoré napadnutie.
54:03
Nemeckí hráči nemôžu striedať a Dáni môžu pokračovať v tlaku na bránku. Pískalo sa zakázané uvoľnenie a hra sa presúva pred Niederbergera.
53:28
Do zakončenia sa na opačnej strane pretláčal aj Peter Regin, ktorý prekorčuľoval pred bránkovisko, avšak zblízka neprekvapil Niederbergera.
53:11
Seider bol s pukom v útočnom pásme, nahadzoval ho však len po mantineli. Nemeci sa viac sústredia na defenzívu.
52:34
Tiffels sa v obrannom pásme zbavil protihráča a nemeckí hokejisti môžu teraz bezpečne zakladať novú útočnú akciu.
51:42
Vynikajúca strela Nicklasa Jensena z pravého kruhu poriadne preverila pravý betón Mathiasa Niederbergera. Aktívna hra Dánov pokračuje.
51:09
Boedker dokázal ujsť Plachtovi po ľavom krídle. Dáni pokračujú v dobrej aktívnej hre, výrazne zvýšili aj početnosť streľby, čo rozhodne musia.
50:18
goalDánsko dalo gól!
Dánsko znižuje stav stretnutia a je späť v zápase. Po ľavom krídle rýchlo prenikol dopredu Nicolai Meyer, ktorý prihrávkou našiel pri zadnom mantineli MATHIASA BAUA. Prekorčuľoval pred bránku a pod brvno zavesil.
Asistencia: Nicolai Meyer.
49:26
Nemci sa v posledných chvíľach na ihrisku dostávajú pod vcelku veľký tlak od dánskych hokejistov a rozhodne im to neprospieva.
49:04
Zakončenie od modrej čiary z hokejky Markusa Lauridsena smerovalo na Niederbergera, ktorý dokázal odolať.
48:25
Do útočného pásma sa postupne pretláčal Lars Eller. Pri mantineli bol postavený, ešte sa naskytla možnosť pre Olivera Lauridsena, ktorý napálil na Niederbergera.
47:53
Prihrávku si v útočnom pásme od mantinelu chcel spracovať Nick Olsen. Hokejku však nemal na ľade, a tak z toho dánska šanca nebola.
47:07
Regin si myslel, že sa pred ním otvorí priestore na zakončenie. Úspešne proti nemu zabojovala nemecká dvojica, ktorá dostala puk preč z obranného pásma.
46:39
Polovica dánskej presilovej hry je už minulosťou a Dáni sa stále poriadne nevedia nasťahovať do útočnej tretiny.
45:53
Strela Frederika Storma z ľavého kruhu nebola presná, ale Dáni sa dokázali udržať v útočnom pásme.
45:27
Dáni majú príležitosť dostať sa späť do zápasu. Marco Nowak dostáva dve minúty za držanie.
45:15
Nepríjemnú strelu švihom vyslal z pravého kruhu Markus Lauridsen. Strela však zapadla iba na zadný mantinel.
44:43
Nemci v tejto chvíli už strácajú útočné pásmo a nevyužijú teda ďalšiu presilovú hru, keďže Jensenov trest sa chýli ku koncu.
44:20
Puk sa opäť vrátil na hokejku Draisaitla, ktorý chcel niečo vymyslieť z pravého kruhu, no veľmi sa mu to nepodarilo.
43:40
Zakončenie prišlo až teraz z hokejky Draisaitla. Bola to skôr taká strieľaná prihrávka, ktorá hľadala pred bránkou Kahuna. Nemci sa sami vyhodili z pásma.
43:28
Nemci už sú nasťahovaní v útočnom pásme a kombinujú po obvode. Zatiaľ sme strelu nevideli.
42:47
Sledujeme vylúčenie na dánskej strane. Nicklas Jensen odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
42:06
Po ľavej strane vyštartoval dopredu nikým nechránený Morten Poulsen. Jeho strelecká možnosť z ľavého kruhu smerovala vedľa.
41:29
Dánski hráči zase mali možnosť prečíslenia dvoch proti jednému. Z ľavého krídla sa na strelu pripravil Meyer, ale mieril mimo bránky.
41:08
importantDominik Kahun mal na hokejke vynikajúcu možnosť. Osamotený sa ocitol po prihrávke pred bránkou, zoči-voči Dahmovi však stroskotal.
40:33
Delovka Nicklasa Jensena spoza ľavého kruhu rozhodne nebola vôbec presná. Puk preletel von z útočného pásma.
40:09
Začala sa tretina, v ktorej musia Dáni doháňať dvojgólový náskok súpera, ak chcú ešte zabojovať o mimoriadne cenné body.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry priniesla prvé dva góly. Plachta otvoril skóre stretnutia v priebehu 31. minúty. V závere druhej tretiny pridal druhý gól do dánskej siete Tiffels.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:49
39:49
goalNemecko dalo gól!
Nemecko strieľa Dánom gól do šatne! Dobrú prihrávku na ľavý kruh dostal FREDERIK TIFFELS, ktorý korčuľoval do otvoreného priestoru pred bránkou a bekhendom zasunul za Dahma.
39:37
Tieffels si na ľavej strane vybral voľného Kahuna, ktorého však dlhšou prihrávkou zahnal.
39:14
Dáni sú v útočnom pásme a snažia sa ešte v závere dvadsaťminútovky niečo pred bránkou vymyslieť.
38:35
Nemci držia puk v obrannom pásme a snažia sa ho čo najdlhšie kontrolovať na svojich hokejkách.
38:14
Eisenschmid prenikal dopredu po pravom krídle, nepodarilo sa mu však dostať až do útočného pásma.
37:37
Nemecká rozohrávka teraz nebola veľmi dôsledná, Nemci nedokázali dostať puk preč z obranného pásma úspešne.
37:04
Nicklas Jensen si z pravého krídla šikovne prehodil puk, dostal sa s ním pred nemeckú bránku a zakončoval. Niederberger to celé zachránil.
36:40
36:40
Zo súbojov o puk pri mantineli v strednom pásme vzišli ako najúspešnejší Lars Eller a zatiahol puk do obrannej tretiny.
35:58
Od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Müller, ale jeho strelecké zakončenie bolo zrazené. Nemci zvýšili výrazne obrátky a majú Dánov na lopate.
35:13
importantNemeckí hokejisti si vytvorili ďalšiu príležitosť. Dostali sa do bezprostrednej blízkosti pred bránku, no neskončilo sa to gólom.
34:52
Draisaitl od modrej čiary dával krížom cez útočné pásmo na slepo Eisenscmidovi, ktorý si nestihol spracovať prihrávku.
34:07
Šikovne to na teč dával Frederik Tiffels, ktorý hľadal pred bránkou Hagera. Jeho zakončenie napokon už neprišlo, reagoval neskôr na odrazený puk.
33:48
Dahm vyšiel príliš ďaleko z bránky po prieniku Bergmanna z ľavého kruhu. Napokon to však Nemci neurobili dobre.
33:19
Opäť sa pôjde do hry štyroch proti piatim. Znevýhodnení budú Dáni, keďže sa ich hráčska lavica dopustila trestu za príliš veľa hráčov na ľade.
33:01
V jednej z dobrých príležitostí sa ocitol Lars Eller, ktorý pálil z pravého kruhu. Jeho zakončenie smerovalo ponad bránku.
32:28
Sledovali sme viacero súbojov o puk pri mantineli v obrannom pásme Nemecka. Vzišli z toho víťazne dánski futbalisti.
31:55
Markus Lauridsen si teraz z obranného pásma s pukom neporadil veľmi dobre. Poslal ho na nemeckú striedačku, kde atakoval protihráčov.
31:08
Po pravom krídle smeroval dopredu Nicolai Meyer. Už sa pomaličky bude končiť aj vzájomný trest a po dlhšej dobe budeme sledovať hru piatich proti piatim.
30:27
30:27
Nemci využívajú presilovku a idú do vedenia. Draisaitl nabíjal na pravý kruh MATTHIASOVI PLACHTOVI, ktorého delovka skončila priamo v bránke.
Asistencie: Leon Draisaitl, Markus Eisenschmid.
30:15
Nemci to opäť skúšali svojou typickou prihrávkou od Draisaitla krížom na Eisenschmida. Jeho strelecké zakončenie smerovalo na Dahma.
30:02
Sme svedkami ďalšieho vylúčenia na strane Dánska. Lars Eller dostáva dve minúty za podrazenie a presilovku 4 na 3 budú hrať Nemci.
29:32
Šikovne sa uvoľňoval medzi kruhmi Dominik Kahun. Český rodák však dokázal vystreliť iba na Dahmove betóny.
29:07
Sledujeme obojstranné vylúčenie. Korbinian Holzer dostáva dve minúty za podrazenie a Nicklas Jensen rovnako dlhý trest za filmovanie.
28:36
Individuálny výpad si vyskúšal aj dánsky útočník Lars Eller, ktorý prenikol sám medzi kruhy a odtiaľ strieľal. Nemecká gólman bol pripravený opäť.
28:13
importantDáni to teraz výborne zakombinovali. Pred bránkoviskom sa na strelu uvoľnil Mathias Bau, ktorý si spracoval puk od Nicklasa Jensena a tvrdou delovkou preveril Niederbergerove betóny.
27:28
Nicklas Jensen si nespracoval úspešne prihrávku pri mantineli. Jesper Jensen potom puk hodil rukou na hokejka Storma a bolo to samozrejme odpískané.
26:57
Dánsko získava presilovú hru, už niekoľkú v poradí. Dve minúty za držanie dostáva Dennis Reul.
26:26
Dáni vystupňovali aktivitu v útočnom pásme. Spoza pravého kruhu zlikvidoval strelu Regina brankár Niederberger.
25:48
Jesper Jensen Aabo tentokrát iba nahadzoval puk preč do útočného pásma a jeho spoluhráči šli striedať. Druhá tretina má zatiaľ vlažný priebeh.
25:14
Jesper Jensen nahadzoval puk preč z obranného pásma a za týchto okolností je to dánske zakázané uvoľnenie.
24:38
Prvý dánsky útok výborne zatlačil Nemcov v ich rozohrávke. Na konci akcie vyštartovali dopredu Nemci. Draisaitl mal na ľavom krídle Eisenschmida a posunul mu puk.
24:13
Nicklas Jensen sa dostal s pukom k mantinelu, ale okamžite pri ňom boli viacerí nemeckí hráči.
23:38
V tejto chvíli sú už nemeckí hokejisti na ľade v plnom počte a dánska presilovka ostala nevyužitá. Skóre je stále bezgólové.
23:15
Boedker posunul puk na modrú čiaru Jensenovi Aabovi, ktorý pálil od modrej, no nasmeroval to vedľa brány. Dáni naďalej kombinujú.
22:23
Z obranného pásma vykorčuľoval s pukom Noebels a nazbieral ďalšie cenné sekundy pre svoj tím.
21:43
Strela Mikkela Boedkera z pravého kruhu smerovala priamo na Niederbergera, ktorý mal síce odkrytý výhľad, ale nebol úplne stopercentný.
21:35
Dánsko získava presilovú hru. Patrick Hager dostáva dve minúty za faul kolenom.
20:35
Dominik Kahun to skúsil k bližšej žrdi z pravého kruhu, trafil však iba priamo brankára Dahma, ktorý mal tyčku dostatočne pokrytú.
20:08
V útočnom pásme ponaháňal puk Eller, ktorý prihrávkou poslal puk Boedkerovi. Jeho zakončenie smerovalo vedľa, Nemci hrajú ešte skrátenú presilovku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná časť hry bola veľmi pomalá, nevideli sme nejaké veľké príležitosti, v ktorých jeden či druhý celok bol. Videli sme jeden neuznaný gól a hru, ktorá sa často kúskovala.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:31
Nemci vymysleli zaujímavý prihrávkový biliard pomedzi na široko od seba postavených dánskych hráčov. Chceli to dať finálne pred bránku, ale Eisenschmid už nedobre prihrával.
18:48
V závere získavajú presilovú hru Nemci. Frederik Storm dostáva dve minúty za držanie.
18:38
Dominik Storm ponaháňal nemeckých obrancov, ktorí sa však chyby nedopustili a neprenechali Dánom puk.
18:06
Dobrú streleckú príležitosť mal Yannic Seidenberg, ktorý zakončoval spomedzi kruhov. Dahm urýchlene vytiahol svoju lapačku.
17:24
Oba tímy bojovali o puk pri mantineli a napokon ho vybojovali Dáni. Dánski hráči sa však previnili zakázaným uvoľnením.
16:33
Puk si dopredu nahodil Mathias Bau a okamžite za ním vyrazil, aby ho dostihol. Podarilo sa mu to a Dáni môžu kombinovať v pásme.
16:04
Prechod do pásma z pohľadu Holzera a Eisenschmida nebol úplne v súlade s normami. Hráči sa previnili postavením mimo hry.
15:26
Storm krížnou prihrávkou na pravý kruh hľadal Ellera. Dáni už sú rozostavení a rozmýšľajú, ako ďalej.
14:52
Dánom vôbec na druhý pokus nevyšlo založenie útoku. Akcia dánskeho tímu bola ukončená ešte pred útočnou modrou čiarou.
14:16
Regin sa ihneď zapojil do hry v útočnom pásme a snažil sa rýchlo korčuľovať za nahodeným pukom. Získali ho nemeckí hokejisti a vyhodili preč.
13:44
Striedanie si príliš nevypočítali nemeckí hokejisti. Dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade dostáva Nemecko.
13:09
Eisenschmid dostal krížnu prihrávku od Draisaitla a brankár Dahm sa musel mať na pozore. Napokon Dáni získali puk a poslali ho preč z pásma.
12:36
Ehlizova krížna prihrávka z ľavej strane bola príliš čitateľná a prečítal ju Morten Madsen, ktorý sa vysunul do protiútoku a preveril Niederbergerovu lapačku z ľavého kruhu.
12:08
Presilovku si zahrajú nemeckí hráči. Za podrazenie si dve minúty odsedí Nicklas Jensen.
11:43
Nemecký hráč Matthias Plachta to vyskúšal strelou spomedzi kruhov. Mieril však tesne mimo Dahmovej bránky.
11:09
importantLeon Draisaitl sa vysunul do samostatného zakončenia a z tesnej blízkosti bránky nastrelil pravú žrď!
10:34
Nemci sa dokázali znovu zbaviť puku a bezpečne ho odstreliť cez všetky čiary. Dánom táto presilová hra vôbec nevychádza a nejde podľa predstáv.
09:56
Nepríjemné zakončenie od modrej čiary z hokejky Nicklasa Jensena gólman Niederberger vytesnil svojou hokejkou na mantinel a jeho tím sa oslobodil.
09:21
Hráčom v červených dresoch zatiaľ presilovka príliš nevychádza. Puk z obranného pásma teraz dokázal vyviezť Patrick Hager.
08:53
Presilovú hru bude hrať Dánsko. Benedikt Schopper dostáva menší trest za hákovanie.
08:34
Nahodenie puku z hokejky Nicolaia Meyera smerovalo pomaly na nemeckú bránku. Niederberger pre istotu prikrýval a nechal hru prerušiť.
08:25
Do krídelného prieniku sa presunul po pravej strane Geritt Fauser, ktorý nakorčuľoval až pred Dahma a jednou rukou zakončoval. Brána bola posunutá a hra prerušená.
07:39
Strelecké zakončenie z hokejky Jespera Jensena Aaba smerovalo iba na nemeckého hokejistu. Niederberger teda ohrozený nebol.
07:11
Dánska akcia nebola úspešne založená a nemeckí hráči vyprevadili svojich súperov von z pásme.
06:46
importantRozhodcovia po zhliadnutí videa majú jasno a napokon gól neuznávajú!
06:46
Dánsky tréner si ešte vyžiadal aj challenge, aktuálne to rozhodcovia preverujú, či Ehliz bránil brankárovi vo výhľade.
06:46
importantŠesť sekúnd pred koncom presilovky ju Nemci využívajú! Seider od modrej čiary našiel medzi kruhmi Leana Bergmanna, ktorý namieril presne a trafil voľný priestor pri Dahmovej lapačke. Gól však uznaný nebol kvôli Ehlizovi, ktorý bránil Dahmovi, i keď nestál v bránkovisku.
06:14
Draisaitlovi sa medzi kruhmi ukazoval a uvoľňoval spoluhráč. Neposunul mu napokon presný puk a Nemci o útočné pásmo prišli.
05:49
Aj po druhýkrát to nemeckí hráči hrali na pravorukého Eisenschmida, od ktorého sme videli ďalšie strelecké zakončenie.
05:22
Krásnu krížnu prihrávku dostal na svoju hokejku Markus Eisenschmid. Jeho tvrdé zakončenie po pase Draisaitla smerovalo na Dahmove betóny. Nemci zatiaľ dobre rozbehli presilovku.
04:52
Nemecko bude hrať ako prvé presilovú hru. Na dve minúty za držanie odchádza sedieť Mikkel Boedker.
04:11
V rohu klziska o puk bojoval Regin spoločne s Mortenom Madsenom. Puk si naďalej hráči posúvajú pri mantineli a nemajú veľa priestoru.
03:45
Zakončenie z hokejky Mortena Madsena smerovalo spoza ľavého kruhu priamo do lapačky nemeckého gólmana Mathiasa Niederbergera. Uvidíme vhadzovanie po jeho pravici.
03:25
V rohu klziska sa pri puku na istý čas ocitol Frederik Storm, ale dokázal iba nahadzovať späť za nemeckú bránku.
02:41
Opäť vidíme podobnú situáciu ako pred minútou. Nemci zatiahli puk za vlastnú bránku a čakajú na oddýchnutých spoluhráčov zo striedačky.
02:20
Nemci zostali pri puku v útočnom pásme. Z ľavého kruhu sa pokúšal o strelu Fauser, ale napálil to iba do dánskeho hráča stojaceho pred ním.
01:45
Za nemeckou bránkou obranca Seidenberg čaká na čerstvých spoluhráčov, ktorí už prichádzajú na ľad zo striedačky.
01:17
O puk na zadnom mantineli bojoval Mathias Bau spoločne s niekoľkými nemeckými hráčmi. Puk napokon získali práve Nemci, ktorí boli v prevahe pri mantineli.
01:02
Do útočného pásma prenikal po pravom krídle Marco Nowak, ktorému sa podarilo zakončiť z pravého kruhu. Gólman Dahm trochu vyšiel z brány a poradil si so strelou lapačkou.
00:30
Z pravej strany ihriska sa strelecky dokázal presadiť Lars Eller. Gólman Niederberger predviedol jednoznačný zákrok.
00:12
V úvode zápasu do útočného pásma prekorčuľoval Oliver Lauridsen, ale Dáni zanechali puk v pásme a oň prišli.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche máme pripravené oba celky. Dáni odohrajú zápasu v červených dresoch, Nemci v bielych.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dahm (Nielsen) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Boedker, Regin, Madsen – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Nemecko: Niederberger (Treutle) – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul – Plachta, Draisaitl, Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Ehliz, Hager, Pföderl – Noebels, Fauser, Bergmann.

Rozhodca: Nikolic, Romasko – McCrank, Oliver.
Prajem vám príjemné hokejové popoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého dnešného zápasu tretieho hracieho dňa na MS v hokeji. O 16:15 je v košickej skupine A na programe duel medzi Dánskom a Nemeckom. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Dánska reprezentácia, ktorej najväčšou hviezdou je Lars Eller vstúpila do šampionátu víťazne. Dáni si v prvom zápase zmerali sily s výberom Francúzska. V zápase bohatom na góly sme videli aj kuriózny gól Francúzov z polovice ihriska, ale aj niektoré viaceré presilovky. Dánsko v stretnutí raz viedlo 2:1 a napokon dokázalo dokráčať za ziskom dvoch bodov po triumfe v samostatných nájazdoch 5:4.

Nemeckí hokejisti so svojou najväčšou hviezdou útočníkom Edmontonu Oilers Leonom Draisaitlaom vstúpili do turnaja zápasom s outsiderom košickej skupiny Veľkou Britániou. Nemci šli v zápase do vedenia v priebehu druhej tretiny, no Veľká Británia dokázala na tento zásah ešte odpovedať. Záver stretnutia už však bol v réžii Nemcov, ktorí skórovali dvakrát a získali plný počet bodov po triumfe 3:1.

Posledný vzájomný zápas medzi Nemeckom a Dánskom sa odohral na minuloročnom šampionáte. Dánsko vtedy dokázali zvíťaziť nad Nemeckom 2:3 po nájazdoch. Podobný zápas určite bude chcieť zopakovať dnes.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.
MS v hokeji 2019 sa konajú na Slovensku v štadiónoch v Bratislave a Košiciach 10. až 26. mája 2019. (Autor: SME - Miro Mezei)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemecko v dôležitom zápase zdolalo Dánsko, súboj bol dramatický do úplného záveru