Rozhodli až penalty. Trnava vyhrala Slovnaft Cup a zahrá si v Európskej lige

Momentka zo zápasu Trnava - Žilina vo finále Slovnaft Cupu 2018/2019 v Nitre.
Momentka zo zápasu Trnava - Žilina vo finále Slovnaft Cupu 2018/2019 v Nitre. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|1. máj 2019 o 18:00

Žilina senzačný obrat nedokonala.

Slovnaft Cup 2018/2019 - finále

Trnava - Žilina 3:3pp (3:3, 2:0), na pok. kopy 4:1

Góly: 45.+ a 48. Markoski, 20. Miesenböck - 50. a 71. Balaj, 68. Boženík

ŽK: 17. Košút, 26. Miesenböck, 31. Lovat, 100. Čonka - 37. Káčer, 90.+ Anang, rozhodovali: J. Pavlík - Somoláni, Pozor, 6053 divákov

Pokutové kopy: Košút - 1:0, Holúbek - 1:1, Depetris - 2:1, Káčer - nepremenil, Lovat - 3:1, Boženík - nepremenil, Abena - 4:1

Trnava: Bolek (119. Rusov) - M. Turňa, Abena, Košút, Lovat - M. Janečka (107. Depetris), A. Sloboda - Markoski (75. Hing-Glover), Miesenböck (72. S. Pekár), Čonka - Yilmaz

Žilina: Volešák - Anang (106. Minárik), Králik, Kaša, B. Sluka - Mihalík (99. Bernat), Káčer, Škvarka, I. Diaz (46. J. Holúbek) - Balaj (112. Pečovský), Boženík

NITRA. Futbalisti FC Spartak Trnava sa stali víťazmi slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2018/2019.

V stredajšom finále v Nitre zvíťazili 4:1 na pokutové kopy nad hráčmi MŠK Žilina, po druhom polčase a aj po predĺžení bol stav nerozhodný 3:3.

Na Štadióne pod Zoborom, kde arbitri museli pre výtržnosti fanúšikov trnavských fanúšikov zápas postupne trikrát krátko prerušiť, viedli Trnavčania po 48 minútach už 3:0, no v druhej časti o náskok rýchlo prišli.

Slovnaft Cup - finále: Najlepšie momentky zo zápasu Trnava - Žilina: fotogaléria

7.5.2019

V prvom polčase sa o úvodný gól postaral v 20. min Rakúšan Fabian Miesenböck a v nadstavenom čase zvýšil na 2:0 Kire Markoski. Ten istý hráč po zmene strán upravil na 3:0 a Trnava bola blízko k zisku trofeje.

Potom však prišli chvíle Žilinčanov, ktorí skórovali trikrát v rozpätí 21 minút - dva góly strelil Filip Balaj a jeden pridal Róbert Boženík.

V penaltovom rozstrele neuspeli Žilinčania Miroslav Káčer a Róbert Boženík, za Trnavu skórovali všetci štyria exekútori.

Zverencom trénera Michala Ščasného za triumf v 50. ročníku národného pohára patrí miestenka do predkola Európskej ligy 2019/2020, právo účasti v zápase o Česko-slovenský superpohár a šek na 50-tisíc eur.

V ére samostatnosti Slovenska (od sezóny 1993/1994) je to pre Spartak druhý triumf v národnom pohári a celkovo šiesty v rámci existencie súťaže. Naposledy sa to Trnavčanom podarilo v sezóne 1997/1998.

Žilinčania sa vo finále predstavili ôsmykrát a nepridali druhý triumf. Dosiaľ uspeli len v sezóne 2011/2012.

Hlasy po stretnutí

/zdroj: RTVS/

Michal Ščasný, tréner Trnavy: "Klobúk dole pred chalanmi. Viedli sme 3:0, ale prišli sme o náskok a potom je ťažké dostať sa späť do duelu. Nám sa to podarilo a charakter tímu ukazuje aj to, že sme zvládli penalty. Na žilinské štandardky sme sa pripravovali, ale ale dostali sme z nich tri góly. Nemalo by sa to stávať.

Brankár Rusov nám v tejto sezóne vychytal penalty v Košiciach a tak sme ho nasadili aj teraz. A vyšlo to. Tento triumf je fantastický, spolu s postupom do pohárovej Európy je to pre nás super. Oslavy však mať nebudeme, pretože už v v sobotu nás čaká ligový zápas.“

Dobrivoj Rusov, brankár Trnavy v rozstrele: "Pre mňa je to neopísateľný pocit. Keď som bol mladší, tak som o niečom takom sníval. Aj keď som dnes nechytal, tak v závere som dostal šancu. Trénerovi za ňu ďakujem. Som rád, že nám to vyšlo. Keď sme dostali tretí gól, cítil som sa veľmi zle. Chalani však ukázali neskutočnú mentálnu a fyzickú silu.“

Opäť sme ukázali výbornú mentalitu a ani za stavu 0:3 sme neskladali zbrane. Je neuveriteľné, že sme vyrovnali.

Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina

Marek Ondrejka, prezident Trnavy: "Za stavu 3:0 sme verili, že by sa nám to mohlo podariť, po vyrovnaní súpera sme mali tlak snáď 220. Napokon sme to zvládli. Pre tak malý klub ako Spartak je zisk titulu pred rokom a teraz úspech v Slovenskom pohári je niečo výnimočné.

Dlho sme na toto čakali. Aktuálne prebiehajú vážnejšie rokovania o predaji klubu, ale to je parketa vlastníka. Vážim si, že nás stále podporuje.“

Marek Janečka, kapitán Trnavy: "Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo, aj keď sme sebe aj fanúšikom spôsobili infarktové stavy. Myslím si, že toto finále bolo dobrou reklamou na slovenský futbal. Som rád, že som v Trnave získal nejakú trofej. Súper dal tri gól z rohov, to by sa nemalo stávať. Chceme si však užiť to, čo sa nám podarilo.“

Štefan Pekár, hráč Trnavy: "Je to skvelý pocit. Máme tu domáce prostredie, pre niečo také hráme futbal. Takýto priebeh asi netipoval nikto. Nepochopiteľne sme sa stiahli a prišli o trojgólový náskok. Verili sme si a som rád, že nám to vyšli.“

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Všetci sme sklamaní, pretože chalani do toho dali všetko. Penalty sú lotéria a Trnava to zvládla lepšie. Ideme ďalej. Opäť sme ukázali výbornú mentalitu a ani za stavu 0:3 sme neskladali zbrane. Je neuveriteľné, že sme vyrovnali. Musím povedať, že sme dostali dva lacné góly a súper nás potrestal.“

Cesta FC Spartak Trnava za celkovým triumfom

• 1. kolo:

Voľno

• 2. kolo:

FK Rača (vonku) 9:0, góly: Miesenböck 3, Schirtladze 2, M. Bakoš, Godál, Janso (z pok. kopu), Jarovič

• 3. kolo:

FK Slovan Most pri Bratislave (v) 3:1, góly Trnavy: Miesenböck, Schirtladze, Ali Ghorbani

• Finále:

MŠK Žilina (hralo sa v Nitre) 3:3 po predĺžení, na pok. kopy: 4:1, góly Trnavy: Markoski 2, Miesenböck

Online prenos - LIVE: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina (futbal, Slovnaft Cup 2018/2019, finále)

Slovenský pohár - Slovnaft cup Finále 2018/2019
01.05.2019 o 18:00
Trnava
3:3
(2:0, 1:3, 0:0, 0:0, 0:0)
120' minúta
Ukončený
Žilina
Prehľad
Góly: 20. Miesenböeck, 45+3. Markoski, 48. Markoski – 50. Balaj, 68. Boženík, 71. Balaj. ŽK: 16. Košút (TRN), 26. Miesenböeck (TRN), 31. Lovat (TRN), 100. Čonka (TRN), 114. Pekár (TRN) – 37. Káčer (ZIL), 90+2. Anang (ZIL). Rozhodca: Pavlík – Somoláni, Pozor. Diváci: 6053.
S konštatovaním, že Spartak Trnava porazil vo finále Slovnaft Cupu MŠK Žilina sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok sviatočného dňa. Dočítania priatelia.

Zdroj: livestream.com/futbalnet
importantTrnava víťazí v rozstrele zo značky pokutového kopu 4:1 a získava tak Slovenský pohár – Slovnaft Cup!
Začína penaltový rozstrel.
Minca padla, o poradí strelcov je rozhodnuté, poďme na to!
Na oboch stranách ešte bojová porada o jednotlivých strelcoch, uvidíme, kto sa dnes bude napokon tešiť z víťazstva.
Je tu koniec predĺženia, rozuzlenie prinesú pokutové kopy!
120
Druhé predĺženie sa skončilo.
120
V samom závere predĺženia ešte útočná akcia Trnavy, David Depetris však nemieril presne.
119
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Bolek, prichádza Rusov.
119
Trnava v útoku, center Čonku z ľavej strany ale pred Miloša Volešáka neprešiel.
118
importantTrnava chystá pomerne prekvapujúce striedanie, do hry príde namiesto Petra Boleka Dobrivoj Rusov!
118
Žilinčania opäť kombinujú v strede poľa.
117
Blíži sa nám záver predĺženia a je veľmi pravdepodobné, že dnes sa rozhodne až v sérii pokutových kopov.
116
Loptu zatočil z priameho kopu Michal Škvarka vysoko nad bránku Petra Boleka.
115
Po faule Pekára na Miroslava Káčera majú Žilinčania výhodu priameho kopu z veľmi dobrej pozície.
114
yellowCardŽltú kartu dostáva Pekár (FC Spartak Trnava).
113
Žilinčania sú stále pri lopte, Trnava stiahnutá v hlbokej defenzíve.
112
Futbalisti MŠK opätovne kombinujú v strede poľa, ale tentoraz nepresne.
111
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Balaj, prichádza Pečovský.
111
Do hry príde v drese Žiliny aj skúsený Viktor Pečovský. Pre MŠK to bude už štvrté dnešné striedanie, ale keďže hráme predĺženie, tak je to povolené.
111
Na opačnej strane útočná akcia Trnavy, David Depetris bol však v postavení mimo hru.
110
Center Jakuba Holúbeka z ľavej strany končí v náruči pozorného Petra Boleka.
110
Žilinčania opätovne kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor v obrane Spartaka Trnava.
109
Trnava v útoku, výborný obranný zákrok pred Davidom Depetrisom predviedol Martin Králik.
108
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Janečka, prichádza Depetris.
108
Miroslav Káčer dlhým centrom hľadal na hrote žilinského útoku Filipa Balaja, ktorý bol však v postavení mimo hru.
107
Do hry príde v drese Trnavy kanonier David Depetris.
106
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Anang, prichádza Minárik.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
Po prvom predĺžení máme v Nitre stále stav zápasu 3:3. Po krátkej prestávke bude nasledovať druhé predĺženie.
105
Prvé nadstavenie skončilo.
105
Káčer ostáva ležať na trávniku po súboji s Antonom Slobodom, loptu tak do svojej moci získa znovu Žilina.
104
Hra sa prelieva zo strany na stranu, oba tímy vyčkávajú na chybu súpera.
103
Po útočnej akcii Žiliny však bude nasledovať len odkop Petra Boleka od vlastnej bránky.
103
Obrana MŠK však rohový kop svojho súpera bez väčších problémov odvrátila a Šošoni tak môžu ísť znovu dopredu.
102
Na opačnej strane šiesty rohový kop Spartaka Trnava v dnešnom zápase.
101
Kapitán Žiliny Michal Škvarka sa dostal do dobrej streleckej pozície, z voleja však pálil vysoko nad bránku Petra Boleka.
100
yellowCardŽltú kartu dostáva Čonka (FC Spartak Trnava).
99
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Mihalík, prichádza Bernát.
98
Trnava sa dostala do útoku, napokon z toho bola strela Štefana Pekára, ktorá však skončila v rukaviciach Miloša Volešáka.
97
Tréner Žiliny Jaroslav Kentoš chystá striedanie, do hry príde Ján Bernát.
97
Oba tímy si dávajú veľký pozor v defenzíve, každá chyba v tejto časti zápasu už môže znamenať fatálnu pohromu.
96
Anton Sloboda v strede poľa fauloval Jakuba Holúbeka, dopredu tak pôjde znovu Žilina.
95
V týchto momentoch sa hrá prevažne v strede poľa, Sluka sa pokúsil o ofenzívny výlet po ľavej strane, nebol však úspešný.
94
Po ňom však futbalisti Žiliny nedokázali ohroziť bránku Trnavy.
93
Futbalisti MŠK v kombinácii, Mihalík sa však pred Bolekom nepresadil, no napokon to bude desiaty rohový kop Žiliny v dnešnom zápase.
92
importantŠtefan Pekár z ľavej strany poslal výbornú loptu na bránku Žiliny, Miloš Volešák s námahou vyškriabal loptu na rohový kop!
92
Štefan Pekár výborne zabojoval v súboji s Filipom Kašom a vybojoval rohový kop pre svoj tím.
91
Prvá útočná akcia v predĺžení patrí Žiliny, Boženík však v útoku fauloval a dopredu tak pôjde Trnava.
91
Úvodný výkop prvého predĺženia pre MŠK Žilina.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Po prvom polčase máme teda v Nitre stav zápasu Spartak Trnava – MŠK Žilina 3:3. Po krátkej prestávke sa začne prvé predĺženie.
90+4
Druhý polčas sa skončil.
90+3

90+3
importantŠtefan Pekár poslal parádnu loptu na bránku Žiliny, Miloš Volešák výborným zákrokom podržal svoj tím napriek tomu, že lopta ešte tesne pred ním nepríjemne skočila!
90+2
Priamy kop pre Spartak Trnava z ľavej strany.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Anang (MŠK Žilina).
90+1
Futbalisti Trnavy kombinujú pred šestnástkou Žiliny.
90
V druhom polčase bude hlavný rozhodca Pavlík nadstavovať minimálne 3 minúty.
90
Filip Kaša dostal loptu vnútri šestnástky Trnavy na kopačku od Mihalíka, jeho následnú strelu ale zblokoval Tomáš Košút.
89
Blíži sa nám záver riadneho hracieho času a stav zápasu je stále 3:3.
88

88
importantTrnava v týchto chvíľach kombinuje na polovici Žiliny, Matúš Čonka centrom poriadne vystrašil Miloša Volešáka, ktorý loptu len tak tak vyškriabal spod brvna vlastnej bránky! Tak to bol parádny futbalový moment!
87
Loptu bude v tomto momente odkopávať od svojej bránky gólman Trnavy Petr Bolek.
86
Žilina opäť kombinuje na polovici súpera, obrana Trnavy je ale opäť kompaktná a veľmi koncentrovaná.
85
Opticky to vyzerá, že futbalisti Spartaka Trnava už sú fyzicky pomerne dosť vyčerpaní.
85
Dnešné stretnutie sleduje 6053 divákov.
84
Michal Škvarka centroval z pravej strany, Košút loptu znovu odvrátil do bezpečia.
83
Bolek pri páde na trávnik nepríjemne trafil spoluhráča Myentyho Abenu, ten však bude napokon v poriadku a bude pokračovať v zápase.
82
Ďalší rohový kop v podaní Žiliny, loptu však po zmätkoch končí v strede poľa.
81
importantAle pozor! Veľká šanca v podaní Trnavy, pretože Lovat poslal výborný center priamo na hlavu Yilmaza, ktorý však namieril len presne do náruče Miloša Volešáka!
80
Boženík pri rozohrávke napádal Petra Boleka a takmer sa mu podarilo získať loptu. Český brankár v službách Trnavy útočníka MŠK v týchto momentoch rozhodne podcenil.
79
Krátka pauza na občerstvenie v podaní hráčov oboch tímov, hlavnému rozhodcovi Pavlíkovi sa to však vôbec nepozdáva.
78
Nasledoval rýchly protiútok Žiliny, strela kapitána Michala Škvarku však bola zblokovaná stopérom Trnavy Tomášom Košútom.
78
Spartak sa znovu dostal do útoku, center Matúša Turňu z pravej strany bol však nepresný.
77
Žilinčania stále s obrovským držaním lopty, uvidíme či sa im to v závere zápasu podarí zužitkovať na vedúci gól.
76
Sluka kombinoval na ľavej strane s Mihalíkom, ktorému však obrana Trnavy doslova nedala dýchať.
75
changeStriedanie v tíme FC Spartak Trnava: z ihriska odchádza Markoski, prichádza Hing-Glover.
74
Situácia na trávniku sa mierne upokojila, stav máme 3:3 a Trnava sa rozhodne potrebuje dostať späť do zápasu.
73
Futbalisti Trnavy sa nakrátko pozreli pred Miloša Volešáka, po zisku lopty však idú dopredu znovu futbalisti Žiliny.
72
Tak dnes nás čaká mimoriadne napínavý záver zápasu.
71

71
goalŽilina dala gól!
MŠK vstal z mŕtvych! Center Michala Škvarku z pravej strany pristál na hlave FILIPA BALAJA, ktorý vyrovnáva na 3:3! Tak to je priam neuveriteľné!
70
Máme tu však ďalší rohový kop pre Žilinu.
70
Chystá sa prvé striedanie v drese Trnavy, do hry príde Štefan Pekár.
69
Nuž a dva góly dodali Šošonom novú energiu do žíl a okamžite sú znovu pred Petrom Bolekom.
68

68
Po rohovom kope Žiliny sa lopta dostala až ku RÓBERTOVI BOŽENÍKOVI, ktorý z ľavej strany volejom loptu poslal presne k pravej tyči Bolekovej bránky!
68
importantSluka poslal výborný center z ľavej strany pred bránku Petra Boleka, pred Filipom Balajom loptu skvele upratal Tomáš Košút na rohový kop!
67
Jaroslav Mihalík to skúsil sólovo stredom trnavskej obrany, ale tento zápas zatiaľ nepatrí k tým vydarenejším v podaní žilinského krídelníka.
66
Žilina je znovu na polovici súpera, Trnava sa v týchto momentoch stiahla hlboko do defenzívnej ulity.
65
importantPriamy kop Žiliny v podaní Miroslava Káčera, ktorý pálil po zemi a namieril len do nôh kapitána Trnavy Mareka Janečku!
64
Boženík faulovaný tesne pred hranicou šestnástky Trnavy, toto je priamy kop z výbornej pozície pre MŠK!
63
Žilinčania v týchto momentoch vo veľkom tlaku, Trnava má veľký problém dostať sa vôbec na polovicu súpera.
62
Miroslav Káčer sa na hranici šestnástky Spartaka Trnava porúčal k zemi, napriek protestom futbalistov Žiliny to ale pokutový kop nebude.
61
Futbalisti MŠK znovu na polovici Trnavy, kombinácia sa im však v týchto momentoch nedarí podľa predstáv.
60
Po hodine hry vedie Spartak Trnava nad Žilinou 3:1.
59
Ďalšia akcia Žiliny, Sluka ale v súboji fauloval Markoskeho a tak loptu získava do svojej moci Trnava.
58
Spartak po dlhšom čase na polovici Žiliny, výborný obranný zákrok však predviedol Filip Kaša.
57
Žilinčania majú stále obrovskú prevahu v držaní lopty, prím však hrá obrana Trnavy, ktorá je do týchto chvíľ skutočne výborná. Ak k tomu prirátame famóznu efektivitu Spartaka, tak aktuálny stav skóre dáva jasný zmysel.
56
Žilina znovu kombinuje v strede poľa, Trnava má však výborne prepracovanú defenzívu a skvele vykrýva priestor pred Petrom Bolekom.
55
Center z pravej strany našiel hlavu žilinského stopéra Martina Králika, ktorý však mieril vedľa ľavej tyče Bolekovej bránky.
54
Hostia však z rohového kopu žiadnu vážnejšiu šancu nevymysleli, napriek tomu ostávajú pri lopte a kombinujú pred šestnástkou Trnavy.
54
Po akcii Mihalíka so Slukom bude nasledovať šiesty rohový kop Žiliny v dnešnom zápase.
53
Turňa našiel pred šestnástkou Žiliny úplne voľného Fabiana Miesenböecka, ktorý však mieril vysoko nad bránku Miloša Volešáka.
53
Balaj v ďalšom hlavičkovom súboji, tentoraz bol úspešný stopér Trnavy Košút.
52
Žilinčania v týchto momentoch kombinujú na polovici Trnavy.
52
Dymovnica je tentoraz odpálená pre zmenu v sektore fanúšikov Žiliny, v hre sa však pokračuje ďalej.
51
Nuž, máme za sebou dva góly a stále Trnava vedie rozdielom dvoch gólov.
50

50
Ale pozor, Žilina okamžite kontruje! Po rohovom kope z pravej strany sa do vzduchu zavesil FILIP BALAJ a nedal Bolekovi šancu na úspešný zákrok!
48

48
goalTrnava dala gól!
Tak to je fantastický úvod polčasu v podaní Trnavy, KIRE MARKOSKI loptu z hranice šestnástky s prispením teču Martina Králika zatočil nechytateľne k pravej tyči Volešákovej bránky a Trnava vedie už 3:0!
47
Trnava kombinuje na žilinskej polovici ihriska a snaží sa o prelomenie obrany.
47
Spartak Trnava nastúpil do druhého polčasu bez zmeny v zostave.
46
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Diaz, prichádza Holúbek.
46
Úvodný výkop druhého polčasu pre Žilinu.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedie Spartak Trnava vo finále Slovnaft Cupu nad MŠK Žilina 2:0. Druhý polčas sa začne približne o 19:05.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3

45+3
Tak toto je neuveriteľná efektivita Trnavy! KIRE MARKOSKI dostal na pravú stranu ideálnu loptu od Slobodu a aj s prispením šťastia prestrelil žilinského brankára Miloša Volešáka!
45+3
Záver prvého polčasu sa nesie v znamení prevahy Trnavy.
45+2

45+2
importantPo rohovom kope Spartaka sa lopta dostala ku Abenovi, ktorý skúsil strelu. Lopta bola ešte tečovaná a napokon končí v náruči Miloša Volešáka!
45+1

45+1
importantAle pozor! Markoski sa presadil cez Sluku a technickou strelou poriadne vystrašil Miloša Volešáka! Gólman Žiliny ale loptu s námahou vytlačil na rohový kop!
45
Prvá strela Žiliny na bránku Trnavy v dnešnom zápase, Michal Škvarka však Boleka neprekvapil.
45
V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 4 minúty.
44
Trnava v kombinácia na polovici Žiliny, Yilmaz s Turňom však loptu na Mareka Janečku napokon nedostali.
43
Jaroslav Mihalík dostával loptu na pravú stranu, tá mu však napokon ušla za postrannú čiaru.
43
Nasledoval rýchly protiútok Trnavy, všetko však vyriešil Miloš Volešák.
43
Káčer pekne vysunul po ľavej strane Balaja, ktorý sa však cez dvojicu hráčov Trnavy nedokázal presadiť.
42
Po centri Škvarku z rohového kopu predviedol výborný obranný zákrok kapitán Trnavy Marek Janečka.
41
Hráči sú späť na hracej ploche, môžeme teda pokračovať v zápase.
40
importantZápas je znovu prerušený! Kapitán Trnavy Marek Janečka ide okamžite dohovárať fanúšikom svojho tímu!
39
Ďalšia akcia Žiliny, tentoraz loptu na rohový kop upratal pozorný stopér Trnavy Abena.
38
Žilina to skúša ako sa len dá, obrana Trnavy je však do týchto chvíľ nesmierne pozorná a kompaktná.
37
yellowCardŽltú kartu dostáva Káčer (MŠK Žilina).
36
Miroslav Káčer v strede poľa nepekne poslal k zemi Yilmaza a zaslúžene uvidí žltú kartu.
36
Hrá sa zatiaľ pomerne zaujímavý futbal, chýbajú však vyložené gólové šance. Jedinú mala Trnava a tú aj dokázala využiť.
35
Sluka fauloval v strede poľa Mareka Janečku, Trnava tak získava loptu do svojej moci.
34
Center z rohového kopu v podaní kapitána Žiliny Michala Škvarku Petr Bolek poľahky stiahol do svojej náruče.
33
Center Boženíka upratal Tomáš Košút na ďalší rohový kop pre Žilinu.
32
Po uhasení svetlice môžeme pokračovať v zápase ďalej. Pri loptu sú znovu Žilinčania, kombinačne sa im však nedarí prekvapiť obranu Spartaka.
31
Zápas je pre pyrotechniku v sektore fanúšikov Trnavy po druhý raz prerušený.
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Lovat (FC Spartak Trnava).
30
Lovat nepríjemne fauloval Boženíka a zaslúžene uvidí žltú kartu.
30
Máme za sebou úvodnú polhodinu dnešného zápasu, Trnava vedie stále 1:0.
29
Na oboch stranách vidíme pomerne dosť faulov a hra je rozkúskovaná viac, než je potrebné.
28
Benson Anang sa predieral dopredu po pravej strane, zastavil ho však Matúš Čonka.
27
Futbalisti Žiliny majú viac loptu na svojich kopačkách, Trnava je však efektívna a zatiaľ vedie zaslúžene 1:0. Hostia sa síce snažia, zatiaľ si však žiadnu vyloženú šancu nedokázali vypracovať.
26
yellowCardŽltú kartu dostáva Miesenböeck (FC Spartak Trnava).
25
Žilina má výhodu rohového kopu z pravej strany, center Michala Škvarku však upratal Tomáš Košút do bezpečia.
24
Nuž a po rohu Žiliny obrana Trnavy loptu upratala ďaleko do poľa, výbornú prácu odviedol najmä Tomáš Košút.
23
Kapitán Žiliny Michal Škvarka mieril z priameho kopu dobre, lopta však bola tečovaná na rohový kop.
22
Markoski fauloval pred vápnom Trnavy, Žilina má výhodu priameho kopu z výbornej pozície.
21
Žilinčania sa snažili okamžite odpovedať, v šestnástke Trnavy to však hráči MŠK až príliš prekombinovali.
20

20
Žilina stratila loptu v rozohrávke, Abena sa presadil cez Diaza a našiel ideálne FABIANA MIESENBÖCKA, ktorý ju z prvej upratal k ľavej tyči Volešákovej bránky!
20
Lovat znovu posielal centrom loptu do vápna Žiliny, obrana MŠK ju ale dokázala odvrátiť do bezpečia.
19
Káčer fauloval Miesenböecka, znovu je to zaujímavý priamy kop pre Spartak Trnava.
18
Benson Anang sa po prihrávke Miroslava Káčera snažil presadiť na pravej strane, okamžite bol však bránený dvojicou hráčov v bielych dresoch Trnavy.
17
Žilina opäť kombinuje v strede poľa, Trnava však poctivo bráni stred poľa.
16
yellowCardŽltú kartu dostáva Košút (FC Spartak Trnava).
15
Loptu do ohňa z priameho kopu zakrútil Lucas Lovat, zatiaľ mu však trošku chýba presnosť.
15
Balaj fauloval pri postrannej čiare súpera, Trnava má výhodu priameho kopu zo vcelku zaujímavej pozície.
14
Tentoraz majú vo svojej moci loptu futbalisti Trnavy, ktorí sa snažia kombinačne dostať na polovicu Žiliny.
13
Dym sa už rozplynul, môžeme pokračovať v zápase.
13
Obaja tréneri využívajú prerušenú hru na rozdanie taktických pokynov pre svojich hráčov.
12
Hlavný rozhodca Pavlík hru prerušil pre pyrotechniku pred bránkou Petra Boleka. Uvidíme kedy sa znovu začne hrať.
11
Marek Janečka je zatiaľ motorom akcií Trnavy, center z pravej strany mu však v tomto momente nesadol ideálne na kopačku.
10
Trnava znovu s pokusom o rýchly protiútok po pravej strane, obrana MŠK si tentoraz dala na akciu Spartaka veľký pozor.
9
Žilina opäť v kombinácii v strede poľa, do rozohrávky sa zapája aj brankár Miloš Volešák.
8
Nuž, Trnava po rohovom kope poriadne pohrozila a obrana Žiliny si na to musí dávať veľký pozor.
7

7
importantPo rohovom kope Trnavy upratal loptu do siete Žiliny Marek Janečka, bol však v postavení mimo hru!
7
Po centri Mareka Janečku si Trnavčania pýtali pokutový kop za ruku Ananga, napokon je to len rohový kop.
6
Rýchla kontra Trnavy po chybe žilinskej obrany, Markoski si však loptu príliš predkopol a Filip Kaša ju v obrane upratal na rohový kop pre Spartak.
5
Po pravej strane sa snažil preniknúť žilinský útočník Róbert Boženík, pri svojej snahe však fauloval súpera a loptu znovu získava Trnava.
4
Žilinčania v akcii, po ľavej strane sa snažil presadiť Branislav Sluka, no cez Markoskiho sa mu to nepodarilo. Nasleduje odkop od bránky Petra Boleka.
3
Ďalší útok Žiliny tentoraz zastavil Sloboda. Lopta končí za postrannou čiarou a získava ju do svojej moci Trnava.
3
Žilina s tradičnou kombináciou v strede poľa, Šošoni hľadajú voľný priestor v obrane Andelov.
2
Káčerov dlhý center za obranu Trnavy hľadal Boženíka, ktorý bol však zastavený obrancom Trnavy.
1
Prvá útočná akcia patrí Trnave, center z pravej strany však v priestore pred Volešákom nenašiel adresáta.
1
V Nitre vládne od začiatku zápasu skvelá futbalová atmosféra o ktorú sa starajú fanúšikovia oboch tímov.
1
Úvodný výkop v prospech Spartaka Trnava.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Bolek – Turňa, Abena, Miesenböeck, Sloboda, Čonka, Markoski, Lovat, Košút, Janečka (C), Yilmaz
Náhradníci: Rusov – Olasunkanmi, Hing-Glover, Depetris, Rada, Lovás, Pekár

MŠK Žilina: Volešák – Anang, Kaša, Králik, Sluka, Káčer, Diaz, Škvarka, Boženík, Balaj, Mihalík
Náhradníci: Holec – Lochošvili, Jánošík, Pečovský, Holúbek, Bernát, Minárik

Rozhodca: Pavlík – Somoláni, Pozor.
Príjemný dobrý deň z Nitry, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu finále Slovenského pohára vo futbale – Slovnaft Cupu, v ktorom proti sebe nastúpia futbalisti FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Zápas pod Zoborom sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

FC Spartak Trnava vyradil cestou do finále šesť tímov. Najskôr Trnavčania zvíťazili v Rači vysoko 9:0. Následne porazili Slovan Most 3:1, Bardejov 5:0 a Podbrezovú 2:0. V jarnej časti pohárovej súťaže uspeli proti Košiciam až po strelách zo značiek pokutových kopov, následne o postupe do finále z dvojzápasu proti Senici rozhodol jediný gól.

Žilina najskôr zvíťazili v Slovenských Ďarmotách 7:0, následne v Krásne nad Kysucou 6:0. V ďalšom súboji v Prešove Šošoni zvíťazili 2:1. V domácom súboji žltozelení vyradili Sereď pomerom 3:1 a následne aj Skalicu hladko 4:1. V dvojzápase proti Michalovciam najskôr futbalisti MŠK remizovali na domácej pôde so Zemplínčanmi 1:1, no v odvete zvíťazili na východe 2:0 a zaslúžene tak postúpili do finále súťaže.

Oba tímy si vzájomný zápas vo finále pohára zopakujú po 33 rokoch, podobne ako v sezóne 1985/1986 v Prievidzi.

Vyjadrenia kapitánov pred zápasom:
Marek Janečka (kapitán Spartaka Trnava):„Myslím si, že sa všetci môžeme tešiť na skvelú kulisu. Naši fanúšikovia vedia vytvoriť fantastickú atmosféru, určite nás poženú dopredu a budeme cítiť ich podporu. Rešpektujeme kvalitu súpera, ale verím, že po zápase sa budeme tešiť my".

Michal Škvarka (kapitán MŠK Žilina): „Vieme, že sme posledné ligové zápasy prehrali. Pohár je však o niečom inom, na finále sa tešíme a verím, že v ňom pôjdeme na maximum. Posledné prehry sme hodili za hlavu. Sme mladé mužstvo a finále je pre nás veľká vec."

Zápas v Nitre sa teda začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Futbalnet»Rozhodli až penalty. Trnava vyhrala Slovnaft Cup a zahrá si v Európskej lige