Na snímke hráč Popradu Samuel Takáč (vpravo) a Samuel Petráš zo Zvolena počas zápasu 50. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad - HKM Zvolen 13. februára 2019 v Poprade. (Autor: Oliver Ondráš TASR)
SITA|13. feb 2019 o 19:31

Mikuláš prehral piaty zápas po sebe.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali doma s Miškovcom 0:2 v stredajšom zápase 50. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Magosi pridal ďalší gól

V úvodnej tretine boli Liptáci strelecky aktívnejší, ale nepodarilo sa im prekonať brankára Ádáma Vaya. Prvýkrát sa menilo skóre v 23. min, keď už svoj 26. gól v aktuálnom ročníku zaznamenal Bálint Magosi.

Následne mali hostia výhodu niekoľkých presiloviek, ale v nich neboli úspešní. Zverenci Glena Hanlona zvýšili svoj náskok až na začiatku tretej časti, keď strelou pod hornú žrď uspel slovinský útočník Žiga Pance.

Liptovský Mikuláš sa nezmohol na výraznejší tlak a prehral piaty zápas po sebe. Naopak, Miškovec zvíťazil v ôsmom z predošlých desiatich súťažných duelov.

Buzzeo rozhodol v závere

Hokejisti HK Poprad zvíťazili doma nad Zvolenom 3:2. Do dvojgólového vedenia sa domáci dostali už po prvej tretine vďaka rýchlym zásahom Petra Kundrika a Mareka Zagrapana.

Rovnako rýchlo odpovedali hostia spod Pustého hradu v druhej časti hry gólmi Petra Zuzina a Petra Šišovského. Popradčanov to však nemuselo mrzieť. Ich víťazný gól prišiel necelé tri minúty pred koncom stretnutia zásluhou Justina Buzzea.

Domáci HK vyhral už v treťom zápase v sérii. Naopak, Zvolenčania stratili sériu štyroch duelov bez prehry.

HK Poprad - HKM Zvolen (Tipsport liga, 50. kolo): fotogaléria

13.2.2019

Košice s Bystricou nevedia hrať

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali v stredajšom zápase HC Košice jednoznačne 5:1. Na úvodný gól čakali diváci takmer do polovice stretnutia. Skóre duelu otvoril v 29. min Éric Faille, ktorý potrestal vylúčenie Jereho Pulliho.

Pre Kanaďana to bol už 62. bod v sezóne, vďaka čomu sa stal priebežne najprodukítvnejším hráčom súťaže. Domáci hokejisti boli v zápase aktívnejší a v 49. min viedli už trojgólovým rozdielom. Do streleckej listiny sa zapísali Ben Marshall a Marek Bartánus.

Presilovku v zápase využili aj Košice. V 51. min vykresal iskričku nádeje svojim premiérovým gólom v košických farbách Elizer Šerbatov, ale hosťom to na body nestačilo. Naopak, v 57. min skóroval Karol Sloboda a dve sekundy pred koncom stretnutia spečatil domáci triumf É. Faille.

Bystrica tak zdolala Košice už siedmykrát po sebe a zároveň využili zaváhanie vedúceho Zvolena, za ktorým zaostávajú už len o skóre.

Radivojevič zabezpečil predĺženie

Hokejisti Dukly Trenčín zdolali hráčov Žiliny 3:2 po predĺžení. Do zápasu vstúpili lepšie hostia a už v tretej minúte sa dostali do vedenia zásluhou Martina Podešvu.

Trenčania síce mali jasnú streleckú prevahu, ale brankár Tomáš Fučík dlho odolával. Naopak, v 35. min využil po peknej kombinácii presilovú hru Petr Beránek a hostia boli oveľa bližšie k víťazstvu.

Žilina odohrala u nás výborný zápas. My sme nehrali, čo sme si pred zápasom povedali. Nevyšiel nám vstup do zápasu. Nebol to výkon hodný boja o prvú šestku.

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína

Napriek kontaktnému gólu Petra Sojčíka mohla Žilina pomýšľať na plný bodový zisk, ale šestnásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal pri hre bez brankára Branko Radivojevič a na Zimnom štadióne Pavla Demitru sa muselo predlžovať.

Dukla síce nedokázala využiť presilovku štyroch proti trom, ale v 65. min zariadil dva body pre domácich Milan Bartovič. Žilina tak prehrala piaty duel v sérii a na predposledný Liptovský Mikuláš stráca poltucet bodov.

Asistoval aj Košarišťan

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad Detvou 3:2 po predĺžení. Ako prví skórovali v 17. min hostia zásluhou Petra Valenta, ale detvianske vedenie vydržalo len 21 sekúnd.

O rýchle vyrovnanie sa postaral po kombinácii prvého domáceho útoku Juraj Jurík. V 35. min sa zverencom Milana Jančušku podarilo otočiť vývoj duelu, keď presilovku využil reprezentačný útočník Eduard Šimun.

Napokon sa však muselo v Nových Zámkoch predlžovať, pretože na začiatku 48. min strelil svoj premiérový gól v tomto ročníku Tomáš Török. Hrdinom stretnutia sa napokon stal Henrich Ručkay, ktorému na rozhodujúci gól prihrával aj brankár Andrej Košarišťan.

Šialená prvá tretina

Hokejisti Nitry zvíťazili nad domácim tímom MAC Budapešť 7:4. Nitranom fantasticky vyšla najmä úvodná tretina, v ktorej nastrieľali poltucet gólov. Po dvadsiatich minútach viedli 6:0, pričom sa strelecky presadilo šesť rôznych hráčov.

Vyzeralo to na poriadny debakel, no opak bol pravdou. Hráčom z hlavného mesta Maďarska sa podarilo zápas zdramatizovať. V prostrednej časti dvakrát skóroval Tomáš Klempa, ďalšie dva góly pridali jeho spoluhráči, a tak bol zrazu náskok nitrianskych hokejistov iba dvojgólový.

Záverečnú tretinu ale zverenci Antonína Stavjaňu zvládli a ich víťazstvo spečatil svojim druhým presným zásahom v stretnutí Judd Blackwater. MAC Budapešť zdolali Nitrania aj piatykrát v sezóne, pričom v týchto zápasoch zaznamenali dovedna 29 gólov.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 50. kolo - streda:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - DVTK Jegesmedvék Miškovec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. Magosi (Loiseau), 44. Pance (N. Crawford)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Lištiak (Liptovský Mikuláš) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel - Stanzel, Ľ. Šoltés, 965 divákov

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Šimko - R. Suchý, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Fereta - Richard Huna, Róbert Huna, J. Sukeľ - R. Varga, A. Tamáši, Uram - Lištiak, Uhrík, Nechaj - Vybiral, Oško, L. Žiak - Števuliak

Miškovec: Vay - D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz - Kulmala, Vas, Pance - Magosi, Loiseau, R. Harrison - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Ritó, Hajós, Vojtkó - Albert

Hlas po zápase

Anton Tomko, tréner Liptovského Mikuláša: "Opäť zápas bez streleného gólu. Neboli sme efektívni. Ak chceme vyhrať musíme využiť z minima maximum. Škoda toho nájazdu v oslabení, v ktorom sme sa mohli ujať vedenia. Z našej strany to bolo chaotické a chýbala nám aj agresivita. Škoda, ale bez streleného gólu sa ťažko vyhráva."

HK Poprad - HKM Zvolen 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Kundrik (Buzzeo, Š. Fabian), 5. Zagrapan (S. Takáč), 58. Buzzeo (Zagrapan) - 24. P. Zuzin (Obdržálek), 27. Šišovský (Fraser, Vandane)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Salija (Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Babic - Gajan st., Árkovics (Maď.), 1468 divákov

Zostavy:

Poprad: Nechvátal - D. Brejčák, Miner, Salija, Ťavoda, Š. Fabian, Petran, Erving - Kevin Miller, Heizer, D. Bondra - P. Svitana, Zagrapan, S. Takáč - Abdul, Kundrik, Buzzeo - Belluš, Paukovček, Macík - Paločko

Zvolen: Tomek - Fraser, Pöyhönen, Hraško, Vandane, Ulrych, D. Ružička, Michal Roman - Handlovský, Kytnár, Vandas - P. Zuzin, Mitchell, Obdržálek - Šišovský, S. Petráš, Kelemen - Andrisík, Holovič, Marcinek

Hlasy po zápase

František Štolc ml., asistent trénera HK Poprad: "My sme zahrali prvú tretinu veľmi dobre, súpera sme dobrou hrou možno aj prekvapili. Potom sme si však mysleli, že to pôjde samo. Zvolen zvýšil obrátky a dokázal vyrovnať. V tretej tretine sme chceli hrať zodpovedne, aby sme nedostali gól. Po šťastnom odraze sme strelili víťazný gól a túto výhru si veľmi ceníme."

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: "Dnes sme nezachytili úvod, prvých päť minút sme boli statickí a Poprad dal dva góly. Potom sme sa z toho zobudili a začali hrať hokej. Druhá tretina bola aktívnejšia, mali sme šance, dali sme dva góly. Aj keď Poprad v tretej tretine mal tiež šance, mali sme ich viac a mali sme dať gól my. Dostali sme gól dve minúty pred koncom po chybe, to sa nesmie stávať."

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Góly: 29. É. Faille (Higgs, Selleck), 38. B. Marshall (É. Faille, Mihálik), 49. Bartánus (Higgs, K. Sloboda), 57. K. Sloboda (M. Lunter, Bartánus), 60. É. Faille (Mihálik, Selleck) - 51. Šerbatov (Ignatuškin, Kafka)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich - Výleta, Krajčík, 2691 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Lisutin - B. Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík - Asselin, É. Faille, Selleck - M. Bartánus, Higgs, M. Lunter - Šoltés, T. Surový, Zigo - Koper, A. Šťastný, Matoušek

Košice: Habal - Šedivý, Dudáš, Koch, T. Slovák, Derľuk, Čížek, Pulli - Suja, Brophey, Spilar - Šerbatov, Ignatuškin, M. Haščák - Kafka, Galamboš, J. Sýkora - Lušňák, Klíma, Hričina - Š. Petráš

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Cez reprezentačnú prestávku sme veľa hovorili s hráčmi, aké sú naše možnosti a čo musíme urobiť. Potrebujeme štyri päťky meniť v krátkych striedaniach a hrať to, čo si povieme. Aj sme to urobili, asi to bol najlepší náš zápas v sezóne čo sa týka celých 60 minút. Splnili sme v ňom naozaj všetko, čo sme si povedali na začiatku."

Roman Šimíček, tréner Košíc: "Ani neviem, čo povedať, z našej strany to bola tragédia, prepadli sme v obrane i v útoku. Bol to jeden z najhorších zápasov, čo sme odohrali. Mrzí nás to po tých dvoch vydarených, no nenaskočili sme po prestávke do rovnakej formy. Dátum trinásteho bol pre nás so všetkým nešťastným, no v piatok hráme ďalší zápas, a ten chceme zvládnuť a predstaviť sa po dlhšom čase divákom víťazne."

HK Dukla Trenčín - MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 39. Sojčík (T. Bokroš), 60. Radivojevič (Sojčík), 65. Bartovič - 3. Podešva (Beránek, Dubeň), 35. Beránek (Surovka, Matejka)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše D. Hudec 10 min za vrazenie na mantinel, O. Mikula (obaja Trenčín) 10 min za nešportové správanie sa - Matejka (Žilina) 10 min za napadnutie rozhodcov, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: M. Novák, Rencz (Maď.) - Šefčík, Kis-Király (Maď.), 2042 divákov

Zostavy:

Trenčín: M. Valent - Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Radjenovič, T. Varga - D. Hudec, Dlouhý, J. Švec - M. Hlinka

Žilina: Fučík - Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Turian, Piegl, Bagin, M. Hudec - Rudolf Huna, Húževka, Jenčík - Beránek, Podešva, Hvila - Milý, Surovka, Dominik Rehák - Síkela, Ondruš, Coma

Ján Pardavý st., asistent trénera Trenčína: "Žilina odohrala u nás výborný zápas. My sme nehrali, čo sme si pred zápasom povedali. Nevyšiel nám vstup do zápasu. Nebol to výkon hodný boja o prvú šestku. Rešpekt chlapcom patrí za to, že verili až do konca. Sme šťastní aj za dva body."

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Hráčom ďakujem za vynikajúci výkon a súperovi gratulujem k víťazstvu."

MHC Mikron Nové Zámky - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 18. J. Jurík (H. Ručkay, Zbořil), 35. Šimun (T. Pospíšil, Kudla), 64. H. Ručkay (Zaťko, Košarišťan) - 17. P. Valent (Török, Sládok), 48. Török (Sládok, Martin Ďaloga)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Štefik - D. Konc ml., Gegáň, 863 divákov

Zostavy:

Nové Zámky: Košarišťan - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, M. Henderson, Andersons - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - T. Pospíšil, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Rogoň

Detva: Petrík - Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, D. Jendroľ, Golian - Puliš, Murček, Ščurko - Žilka, McLean, Hodgson - R. Gašpar, Matúš Chovan, Král - Martin Ďaloga, P. Valent, Török

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Videli sme zaujímavý zápas, rýchly, rušný. Hralo sa hore-dole. Na oboch stranách bolo veľa šancí. Detva je nepríjemný a húževnatý súper. Sme radi, že sme získali aspoň dva body. Obaja brankári vynikli. Dnes bolo strašne veľa šancí, aj v predĺžení. Som rád, že sme tie dva body získali."

Jozef Turek, tréner Detvy: "Začali sme veľmi dobre. V Zámkoch je vždy dôležité prečkať prvú tretinu, čo sa nám vcelku podarilo. Domáci mali veľký tlak. O výsledku rozhodol fakt, že v druhej tretine sme nevyužili presilovku o dvoch hráčov. No boli sme trochu rozhodení z množstva presiloviek a oslabení. Niektorí hráči boli viac vyťažení. Góly sme však nedali. Som, že sme sa v poslednej tretine zmobilizovali. Hrali sme veľmi dobre a zase sme sa vrátili do zápasu. Som rád, že sme bodovali. V predĺžení sme mohli i rozhodnúť, mali sme samostatný nájazd, nedali sme ho. Súper potom dal gól, no sme radi za bod. V Zámkoch sa vždy hrá ťažko."

MAC Budapešť (Maď.) - HK Nitra 4:7 (0:6, 4:0, 0:1)

Góly: 23. Dansereau (Dudás, J. Brown), 30. T. Klempa (Dansereau, J. Brown), 30. Pozsgai (C. Bodó, Macaulay), 36. T. Klempa (C. Bodó) - 6. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 9. Kerbashian (M. Slovák, Morrison), 10. Bortňák (B. Rapáč), 12. Korím (M. Versteeg, B. Rapáč), 13. Blackwater (Majdan, M. Slovák), 15. Čaládi (Morrison), 58. Blackwater (Mezei, Lantoši)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše J. Brown (MAC Budapešť) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky 1:3, oslabenia 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík - Tvrdoň, Vyšný

Zostavy:

Budapešť: Bálizs (12. Rajna) - Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Vokla, Garát, Bugár - C. Bodó, C. Langkow, Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Pápa

Nitra: Hanuljak (30. Šimboch) - McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím - Lantoši, M. Slovák, Blackwater - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, S. Buček - Hrušík, Čaládi, Fominych - Minárik

Domov»Hokej»Slovensko»Zvolen zaváhal v napínavom zápase s Popradom, Nitra vyhrávala po prvej tretine o šesť gólov