Švajčiari sa postarali o senzáciu, vo štvrťfinále MS vyradili Švédov

Sklamaní švédski hokejisti po prehre vo štvrťfinále na MS v hokeji do 20 rokov 2019. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. jan 2019 o 01:55

O medailu nezabojuje ani domáca Kanada.

VANCOUVER, VICTORIA. Hokejisti Švajčiarska do 20 rokov postúpili na MS tejto vekovej kategórie do semifinále.

Vo štvrťfinále vo Victorii senzačne zdolali obhajcu strieborných medailí z vlaňajšieho šampionátu Švédsko 2:0.

Bez medailí prekvapivo zostane aj domáca reprezentácia Kanady, ktorú vo Vancouveri zastavili Fíni. Severania zvíťazili 2:1 po predĺžení.

Švédi na šampionáte zvíťazili vo všetkých zápasoch B-skupiny, proti Švajčiarsku boli jasný favorit. Helvéti však duel zvládli a navyše ich podržal brankár Luca Hollenstein, ktorý vykryl všetkých 41 striel súpera.

V semifinále sa Švajčiari stretnú s Fínskom, ktoré vo Vancouveri pred 17.047 divákmi zdolalo Kanadu 2:1 po predĺžení.

V nadstavenom čase mohli domáci hokejisti rozhodnúť už po 74 sekundách, keď mal Maxime Comtois príležitosť trestného strieľania, ale fínsky brankár Ukko-Pekka Lukkonen úspešne zasiahol.

V 66. minúte napokon rozhodol o postupe severanov Toni Utunen. Fíni sa v boji o finále stretnú so Švajčiarmi.