Messi sa majstrom sveta nestane ani v Rusku, Argentína vypadla už v osemfinále

Francúz Kylian Mbappé sa raduje po svojom góle na 3:2.
Francúz Kylian Mbappé sa raduje po svojom góle na 3:2. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. jún 2018 o 00:00

O postupe Francúzska rozhodol 19-ročný Kylian Mbappé.

MS vo futbale 2018, osemfinále:

Francúzsko - Argentína 4:3 (1:1)

Góly: 64. a 68. Mbappé, 13. Griezmann (z 11 m), 57. Pavard - 41. Di María, 48. Mercado, 90.+3 Agüero

ŽK: Matuidi, Pavard, Giroud - Rojo, Tagliafico, Mascherano, Banega, Otamendi. Rozhodovali: Feghani - Sokhandan, Mansouri (všetci Irán), 42 873 divákov

Francúzsko: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, Lucas - Pogba, Kante - Mbappé (89. Thauvin), Griezmann (83. Fekir), Matuidi (75. Tolisso) - Giroud

Argentína: Armani - Mercado, Otamendi, Rojo (46. Fazio), Tagliafico - Perez (66. Agüero), Mascherano, Banega - Pavon (75. Meza), Messi, Di María

KAZAŇ. Francúzsko sa stalo prvým štvrťfinalistom MS vo futbale 2018 v Rusku. V úvodnom sobotňajšom osemfinálovom zápase v Kazani zvíťazilo nad Argentínou 4:3.

O dva góly víťazného tímu sa postaral Kylian Mbappé, raz skórovali Antoine Griezmann a Benjamin Pavard.

Za zdolané mužstvo sa presadili Angel Di María, Gabriel Mercado a v nadstavenom čase znížil Sergio Agüero.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Francúzsko - Argentína: fotogaléria

1.7.2018

Mbappé sa stal prvým tínedžerom za ostatných 60 rokov, ktorý na majstrovstvách sveta strelil v jednom zápase dva góly. Francúzskemu mladíkovi sa to podarilo vo veku 19 rokov a 6 mesiacov.

Predtým naposledy podobný kúsok predviedol legendárny Brazílčan Pelé, ktorý vo veku 17 rokov a 8 mesiacov dvakrát skóroval vo víťaznom finále MS 1958 proti domácim Švédom (5:2).

Úradujúci vicemajster Európy Francúzsko nastúpi vo štvrťfinále proti víťazovi druhého sobotňajšieho súboja medzi Uruguajom a Portugalskom (20.00).

Hlas po stretnutí:

/zdroj: FIFA/

Didier Deschamps, tréner Francúzska: "Byť trénerom je úžasné práve pre takéto momenty, keď hráte na plnom štadióne proti výborným mužstvám. Náš tím je mladý, no má veľký charakter. Keď Argentína otočila skóre, nebolo to ľahké, ale stále sme bojovali. Nemohli a nenechali sme si ujsť postup. Som šťastný a hrdý."

Jorge Sampaoli, tréner Argentíny: "Je to veľmi bolestivé, najmä keď vidíte, koľko úsilia vynaložili moji hráči. Bol to veľmi ťažký zápas a mrzí ma, že sme nedosiahli náš cieľ. Som frustrovaný a nahnevaný, ale to je asi v tejto situácii normálne."

Kylian Mbappé, útočník Francúzska: "Som veľmi šťastný. Teším sa, že som dal ako 'tínedžer' vo vyraďovacej fáze dva góly rovnako ako Pelé. On je úplne iná kategória, no je skvelé byť v spoločnosti takýchto hráčov. Na majstrovstvách sveta hrajú najlepší futbalisti a treba tu predviesť svoje schopnosti. Svetový šampionát je najkrajšie miesto."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

V 9. minúte ukázal prvýkrát svoju rýchlosť Mbappé a Mascherano ho zastavil tesne pred šestnástkou iba za cenu faulu. Z priameho kopu opečiatkoval Griezmann brvno argentínskej bránky.

Krátko na to predviedol sólo cez trištvrte ihriska opäť aktívny Mbappé. Jeho rýchly prienik zastavil až faulom v pokutovom území Rojo. Z jedenástky skóroval Griezmann a Francúzi viedli 1:0.

V 19. minúte opäť faulovali Argentínčania pred vlastnou šestnástkou Mbappého. Priamy kop zahral Pogba, no zvolil silu a jeho strela letela vysoko nad.

Argentína mala loptu častejšie na kopačkách, ale pred francúzskeho brankára Llorisa sa nedostávala. V 41. minúte sa predsa len dočkala vyrovnania, keď nádherne trafil z 25 metrov dovtedy takmer neviditeľný Di María.

II. polčas:

Hneď v úvode druhého dejstva otočili Argentínčania skóre vo svoj prospech. Banegov center odvrátili Francúzi len k Messimu, ktorého strelu tečoval tesne pred Llorisom Mercado a poslal svoj tím do vedenia.

V 56. minúte prišlo k nedorozumeniu medzi argentínskym brankárom Armanim a stopérom Faziom, no Griezmann nedokázal tiesnený skórovať. O minútu neskôr však Pavard krásnou krížnou strelou z hranice šestnástky vyrovnal.

V 64. a 68. minúte rozhodol výborne hrajúci Mbappé. Najskôr zblízka prestrelil Armaniho a o štyri minúty neskôr presne zakončil ukážkový protiútok po prihrávke Girouda a Francúzi viedli už 4:2.

V 85. minúte prešiel celou francúzskou obranou Messi, no jeho zakončeniu chýbala razancia. V strhujúcom závere skorigoval Agüero, ale Francúzi už neprišli o víťazstvo a postúpili medzi osem najlepších tímov MS 2018.

Online prenos: Francúzsko - Argentína (MS vo futbale 2018, 1. osemfinále)

Majstrovstvá sveta Osemfinále 2017/2018
30.06.2018 o 16:00
Francúzsko
4:3
(1:1, 3:2)
90+5 minúta
Ukončený
Argentína
Prehľad
Góly: 13. Griezmann (pen.), 57. Pavard, 64. Mbappé, 68. Mbappé – 41. Di María, 48. Mercado, 90+3. Agüero. ŽK: 71. Matuidi (FRA), 72. Pavard (FRA), 90+3. Giroud (FRA) – 11. Rojo (ARG), 20. Tagliafico (ARG), 43. Mascherano (ARG), 49. Banega (ARG), 90+3. Otamendi (ARG). Rozhodca: Faghani – Sokhandan, Mansouri (všetci IRN).
Lepší prvý osemfinálový zápas sme si snáď priať ani nemohli! Prvý polčas až tak zaujímavý nebol, ale druhé dejstvo prinieslo veľkolepé predstavenie. Najprv sa Argentína v jeho úvode po góle Mercada dostala do vedenia 2:1 a nikto nečakal, že prídu ešte štyri presné zásahy. V 57. minúte sa podarilo na 2:2 vyrovnať Pavardovi a od tohto momentu už Francúzsko začalo dominovať. Od 64. minúty po 68. minútu prišli veľké chvíle Mbappého, ktorý dvakrát skóroval a poslal Francúzsko do vedenia 4:2! Argentína sa potom už len márne o niečo pokúšala a gól na 4:3 v nadstavenom čase z kopačky Agüera už prišiel neskoro.

Francúzsko teda postupuje do štvrťfinále a vicemajster sveta z Argentíny na svetovom šampionáte v Rusku končí už v osemfinále. Boli sme tak svedkami výborného zápasu a sledovali sme hviezdny zápas Mbappého, ktorý rozhodol o postupe Francúzska.

Druhé osemfinálové stretnutie sa začína o 20:00, môžme sa tešiť na súboj Uruguaju s Portugalskom. Snáď uvidíme podobne zaujímavé stretnutie, aj tento zápas môžte sledovať prostredníctvom nášho online textového prenosu.

S týmto konštatovaním sa nateraz lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+5
Koniec zápasu.
90+5
90+5
importantV pokutovom území sa ešte do zakončenia dostal Meza, ale jeho pokus ide tesne nad bránu súpera. Francúzsko si už postup ustrážilo!
90+4
Pomaly sa už naplní aj nadstavený čas, Argentína je vo veľkom tlaku. Tak predsa len sa ešte Francúzsko obáva o svoje víťazstvo.
90+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Olivier Giroud (Francúzsko).
90+3
90+3
yellowCardŽltú kartu dostáva Nicolás Otamendi (Argentína).
90+3
90+3
goalArgentína dala gól!

Ale pozor, je tu ešte iskierka nádeje pre Argentínu! Llorisovi nevyšiel odkop od brány, v strede poľa sa do útoku dostalo argentínske mužstvo, Messi úspešne odcentroval pred bránu na SERGIA AGÜEROA a ten ešte zdramatizoval záver tohto zápasu – 4:3!
90+2
Sledujeme pohľad smutných argentínskych fanúšikov, ktorí zrejme nečakali, že ich celok skončí v Rusku už v osemfinále.
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 4 minúty!
90
Argentína zahrávala rohový kop po zásahu Umtitiho, ale žiadnu zaujímavú situáciu to neprinieslo. Francúzsko už pohodlne kráča do štvrťfinále, ale ešte si musí dať pozor v záverečných minútach.
89
89
Z hry už odstúpila najväčšia hviezda tohto zápasu Kylian Mbappé. Ak Francúzsko postúpi ďalej, tak hlavne vďaka tomuto talentovanému futbalistovi. Vybojoval pokutový kop a sám poslal dvakrát loptu do argentínskej siete.
88
changeStriedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Kylian Mbappé, prichádza Florian Thauvin.
87
Di María centroval pred súperovu bránu, ale Hernández upratal loptu do bezpečia. Potom ešte prišlo jedno zakončenie spoza 16-tky, ale to úspešné nebolo. Francúzsko tak prečkalo tento nápor súpera.
86
Ani Agüero v pokutovom území nezaznamenal kontaktný gól, jeho strelu zblokoval do bezpečia Varane. Argentína však ostáva na útočnej polovice a po Hernándezovom faule získava priamy kop. Podobná situácia ako pri góle z úvodu druhého polčasu.
85
85
importantMessi krásne prenikol do pokutového územia, oklamal troch súperových hráčov, ale už nemal dostatok síl na lepšie zakončenie a loptu poslal len do miest, kde stál pripravený brankár Lloris!
84
Spomínaný argentínsky tlak však stále neprichádza a tak Francúzsko kráča za štvrťfinálovou účasťou. Čas sa Argentíne rýchlo kráti, Francúzom však plynie pomaly.
83
changeStriedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Nabil Fékir.
82
Francúzi držia loptu na svojich kopačkách a nikam sa neponáhľajú. Súper sa snaží o vysoké napádanie, ale futbalisti Les Blues chyby nerobia. S pribúdajúcim časom by sme však mali očakávať nápor Argentíny.
81
Desať minút ostáva do konca riadneho hracieho času tohto zápasu. Argentína stále prehráva o dva góly a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, žeby sme ešte boli svedkami drámy. Nechajme sa však prekvapiť.
80
80
Spoza pokutového územia pálil na francúzsku bránu Meza, ale jeho tečovaný pokus smeroval len k pripravenému brankárovi Llorisovi. Francúzsky kapitán už rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
79
Útočný výpad futbalistov Argentíny nebol úspešný, dlhá prihrávku opustila hraciu plochu a Lloris bude odkopávať od svojej brány. Samozrejme, že si dáva na čas.
78
Centrovaná lopta smerovala pred argentínsku bránu, ale žiadne zakončenie sme nesledovali a tak sa už Francúzsko vracia späť na svoju polovicu.
77
Navyše sa Francúzsko aj naďalej dostáva do útoku a tak sa Argentína musí vracať späť na svoju polovicu. Po nedovolenom zákroku sa k priamemu kopu chystá tradičný exekútor Griezmann.
76
Argentína je stále na pokraji vypadnutia. Škoda, že teraz nevidíme reakcie Diega Maradonu na tribúne. V zápase s Nigériou dával o sebe vedieť dosť pravidelne.
75
changeStriedanie v tíme Francúzsko: z ihriska odchádza Blaise Matuidi, prichádza Corentin Tolisso.
74
changeStriedanie v tíme Argentína: z ihriska odchádza Cristian Pavón, prichádza Maximiliano Meza.
73
Navyše, čas už začína hrať proti Argentíne. Kto by to bol povedal v úvode druhého dejstva, že Argentína bude prehrávať o dva góly. Futbal vie byť veľmi nevyspytateľný.
72
72
yellowCardŽltú kartu dostáva Benjamin Pavard (Francúzsko).
71
yellowCardŽltú kartu dostáva Blaise Matuidi (Francúzsko).
70
Momentálne sú však pri lopte reprezentanti Francúzska, ktorí sa snažia držať hru ďaleko od svojej brány. Darí sa im to výborne a smerujú za postupom do štvrťfinále.
69
Toto sú veľké komplikácie pre Argentínu. Francúzsko vyhráva o dva presné zásahy a víťazstvo si len tak ujsť nenechá. Argentína sa musí čo najskôr spamätať a dosiahnuť kontaktný gól.
68
68
goalFrancúzsko dalo gól!

Les Blues vyhráva o dva góly a Argentíne sa sen o postupe ďalej začína vzďaľovať! Francúzsko zachytilo loptu na svojej polovici a tak sme sledovali rýchly protiútok, na konci ukážkovej kombinácie stál kto iný ako KYLIAN MBAPPÉ a hviezda dnešného zápasu dáva svoj druhý gól do siete Argentíny a jeho celok vyhráva 4:2!
67
Messi sa prezentoval priamym kopom, ale nevyšiel mu pokus obstreliť múr a tak sme nič zaujímavého nevideli. Aj tak diváci na štadióne v Kazani vidia veľkolepé stretnutie.
66
changeStriedanie v tíme Argentína: z ihriska odchádza Enzo Pérez, prichádza Sergio Agüero.
65
Argentína je tak teraz v ťažkej situácii, ale presne takú istú už v prvom polčase zvládla. Teraz to však bude o niečom inom, sledujeme zápas ako na hojdačke.
64
64

Fantastické stretnutie pokračuje ďalej, francúzska reprezentácia sa vracia späť do vedenia o jeden gól! Veľký zápas hrá dnes talentovaný futbalista KYLIAN MBAPPÉ, ktorý sa v pokutovom území dostal k lopte a doslova prepálil brankára Armaniho, čím dostáva Francúzsko do vedenia 3:2!
62
Na útočnej polovici sa teraz drží francúzska reprezentácia, ktorá sa už snaží niečo nebezpečné vymyslieť. Oba tímy sa musia mať v obrane na pozore, teraz stačí jedno malé zaváhanie a na svete môžu byť veľké problémy.
61
Do súperovho pokutového územia centroval Pogba, ale jeho pokus smeroval len za argentínsku bránu. Rozohrávať od svojej brány bude teda Armani. Zatiaľ ani jeden z brankárov výrazne zasahovať nemusel, videli sme však už po dva góly na oboch stranách.
60
Po hodine hry však platí vyrovnaný stav 2:2! Do konca zápasu je však ešte dostatok času a oba tímy sa snažia zakladať útočné výpady. Teraz je však už jasné, že jeden z favoritov šampionátu sa medzi najlepšiu osmičku nedostane.
59
Pavard navyše zaznamenal svoj prvý reprezentačný gól a to hneď v takto dôležitom zápase. Ak sa toto stretnutie bude podobne vyvíjať aj ďalej, zrejme sa bude rozhodovať v riadnom hracom čase.
58
Znova sa začína odznova. Zrejem sme toľko gólov v tomto zápase ani nečakali, ale o to viac nás tento fakt môže tešiť. Určite sa tak ešte bude na čo pozerať.
57
57

Je vyrovnané! Tak druhý polčas je zatiaľ veľmi zaujímavý a opäť sa mení skóre prvého osemfinálového zápasu. Z ľavej strany smeroval úspešný center do pokutového územia Argentíny, lopta sa následne dostala k voľnému BENJAMINOVI PAVARDOVI, ktorý krásnou strelou vyrovnal na 2:2!
56
56
importantNebezpečenstvo pred argentínskou bránou! Došlo k nedorozumeniu v rozohrávke lopty medzi Faziom a brankárom Armanim, k zakončeniu na poloodkrytej brány sa dostal Griezmann, ale jeho pokus ide tesne vedľa brány!
54
Kombinácia francúzskej reprezentácie skončila u brankára Llorisa. Francúzky kapitán zatiaľ čaká na svoj výraznejší zákrok, napriek tomu už musel dvakrát ťahal loptu zo svojej siete.
53
Francúzi operujú na útočnej polovici, ale teraz márne hľadajú recept na pokorenie súperovej defenzívy. Dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli, aj napriek tomu je o drámu postarané.
52
Stále však pretrváva tlak francúzskej reprezentácie, ktorá má teraz nôž na krku. Ako som spomínal, gól zo záveru prvého polčasu bol veľmi dôležitý, ale ešte o ničom nieje rozhodnuté.
51
Griezmannov center do pokutového územia odvrátila argentínska reprezentácia mimo svojej brány. Dlho však netrvalo a Francúzsko je opäť pri lopte. Argentína sa tak teraz musí brániť.
50
Razom je teda Francúzsko vo veľkých problémoch. Les Blues má však dostatok času, aby ešte s týmto výsledkom niečo spravilo. Budeme svedkami priameho kopu aj na druhej strane, ale nebude to z nebezpečnej vzdialenosti.
49
49
yellowCardŽltú kartu dostáva Éver Banega (Argentína).
48
48

Vynikajúci vstup Argentíny do druhého polčasu! Argentína získala priamy kop, ktorý môžme označiť ako skrátený roh. Banega odcentroval pred bránu súpera, kde sa do zakončenia dostal Messi, do dráhy strely výborne vložil voju nohu GABRIEL MERCADO a ten posiela Argentínu do vedenia 2:1! Netradičný strelec dostáva Argentínu do výhodnejšej pozície.
47
Druhý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop mala Argentína, ktorá spravila do druhého polčasu jednu zmenu v zostave, keď potrestaného Roja nahradil Fazio.
46
changeStriedanie v tíme Argentína: z ihriska odchádza Marcos Rojo, prichádza Federico Fazio.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas osemfinálového stretnutia medzi Francúzskom a Argentínou, v ktorom sme napokon videli dva presné zásahy. Francúzi vstúpili do zápasu lepšie, keď v 13. minúte predviedol krásny prienik Mbappé a vybojoval pre svoj tím pokutový kop. Ten sa podarilo Griezmannovi premeniť a Francúzsko sa tak dostalo do väčšej pohody. Argentína sa v útoku dlho nevedela presadiť a veľa nechýbalo, aby inkasovala aj ďalší gól. Prišla však 41. minúta a krásny gól od Di Maríu, ktorý zariadil polčasový výsledok 1:1!

Určite sa tak v druhom polčase máme na čo tešiť, začne sa približne o 17:03.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45
Prvý polčas sa predlžuje o dve minúty!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní, čakáme na údaj o nadstavenom čase. Bola tam penalta a nejaké menšie prerušenia, takže prvý polčas sa určite predĺži.
43
43
yellowCardŽltú kartu dostáva Javier Mascherano (Argentína).
42
Ostávajú záverečné minútky prvého polčasu, Francúzsko stratilo svoje vedenie. Tento moment môže Argentíne veľmi pomôcť, pretože skórovala krátko pred koncom prvého dejstva.
41
41

Vykúpenie Argentíny v prvom polčase! Francúzsko najprv čelilo rohovému kopu, ale center od Messiho odvrátil hlavou do bezpečia Pavard. Argentína teda získala autové vhadzovanie, ktoré zahrala naozaj ukážkovou, po úspešnej kombinácii sa lopta dostal k ÁNGELOVI DI MARÍOVI a ten krásnou strelou do šibenice vyrovnáva stav zápasu na 1:1!
40
Do konca prvého polčasu ostáva päť minút, zrejme ešte aj nejaký ten nadstavený čas. Argentína sa postupnou kombináciu presúva k súperovej šestnástke.
39
39
Útočný výpad teraz predviedol obranca Pavard, ale jeho center pred súperovu bránu len preletel cez pokutové územie Argentíny. Francúzi sa už teda sťahujú späť na svoje územie.
38
Francúzi kombinujú na súperovej polovici, zatiaľ sa teda moc do zakončenia nehrnú. Predsa len sa táto reprezentácia nemá kam ponáhľať, predbežné skóre hovorí v jej prospech.
37
Teraz sme sledovali center z pravej strany pred francúzsku bránu, ale lopta smerovala len do rukavíc brankára Llorisa. Kapitán svojho celku už posiela spoluhráčov smerom dopredu.
36
36
Argentína sa snaží o prienik na súperovu polovicu, ale ďalej ako po stred poľa sa nedostáva. Francúzi však nemusia vynaložiť veľké úsilie v defenzíve, ich súper sa v útoku stále nevie presadiť.
35
Stále sa však toto stretnutie pre Argentínu nevyvíja dobre. Ako by nadväzovala na svoje výkony zo základnej skupiny, kde sme sledovali niečo podobné. Času na zmenu je však ešte dostatok.
33
33
Útočné výpady sa však postupne striedajú na oboch stranách, zrejme teda budeme svedkami zaujímavého zvyšku prvého polčasu. Stále nieje o ničom rozhodnuté, stačí jedna malá chyba a razom to celé môže vyzerať inak.
32
Pri pokutovom území súpera bojoval o loptu Matuidi, ale napokon ho od lopty včas odstavil Mascherano. Argentína sa tak môže pokúsiť o útočný výpad.
31
Dnes zatiaľ hýri veľkou aktivitou Mbappé, ktorý vybojoval pokutový kop a dva dobré priame kopy. Argentínska obrana má veľké problémy ho ubrániť a Mbappé je často svojimi protihráčmi poslaný k zemi.
30
Polhodina z tohto osemfinálového stretnutia už uplynula, Francúzsko stále vyhráva 1:0! Argentínska ofenzíva je bezzubá a tak futbalisti v modrom nemajú žiadne starosti v obrane.
29
Pri lopte je však už Argentína, ktorá má však problémy s prechodom na útočnú polovicu. Prvý polčas teda zverencom Jorgeho Sampaoliho nevychádza podľa predstáv.
28
Argentína sa snaží o vysoké napádanie súperovej rozohrávky, ale stále hrá bez lopty. Francúzi presúvajú svoju kombináciu do stredu poľa, snažia sa čo najdlhšie držať loptu na svojich kopačkách.
27
Aj naďalej je pri lopte Francúzsko, ktoré sa snaží o prechod na útočnú polovicu. Les Blues sa však nemá kam ponáhľať, vyhráva najtesnejším rozdielom a všetko sa vyvíja podľa predstáv.
26
26
Sledovali sme rýchly francúzsky útok, v pokutovom území sa do zakončenia dostával Griezmann, využil zaváhanie súperovej obrany, ale lopta skončila len u brankára Armaniho. Ten tak dostal príležitosť v tomto zápase pred Caballerom, ktorý v skupine nepodával tie správne výkony.
25
Túto útočnú snahu Argentíny prerušuje postranný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd Peréza. Lloris však išiel pre istotu proti tejto lopte a schoval ju do svojich rukavíc.
24
Aktívnejšie hrá teraz družina okolo Messiho, ale Francúzsko sa úspešne bráni a súpera k ničomu nepúšťa. Tlak Argentíny však stále narastá, ale predbežné skóre zápasu sa nemení.
23
Na center od rohovej zástavky si skákal Otamendi, ale pred ním dobre zasiahol Pogba, ktorý hlavou upratal loptu do bezpečia. Argentína je však už znova pri lopte.
22
Teraz však reprezentácii Argentíny vyšiel rýchly prechod do útoku a získava tak svoj druhý rohový kop v tomto zápase. Francúzi sa tak teraz budú musieť brániť.
21
21
Škoda pre Francúzsko, že Pogba s týmto priamym kopom nenaložil lepšie. Jeho pokus smeroval len vysoko nad bránu súpera a tak Argentína prečkala klinickú smrť. Veľmi zlý vstup tohto celku do zápasu.
20
yellowCardŽltú kartu dostáva Nicolás Tagliafico (Argentína).
19
19
Mbappé ukázal opäť svoj veľký talent. Dostal sa k lopte a krásnym sólom sa prebojoval až pred pokutové územie súpera a vypýtal si ďalší faul. Francúzi získavajú priamy kop na hranici pokutového územie, Armani bude čeliť veľmi nepríjemnej situácii.
18
Rohový kop však nič zaujímavého pre argentínsky celok nepriniesol a pri lopte je už Francúzsko. Futbalisti v modrých dresoch sa už tiež pokúšajú o útočný výpad.
17
Teraz však už Les Blues bude čeliť rohovému kopu. Loptu si k rohovej zástavke presúva Di María, ktorý zatiaľ nepredvádza na tomto šampionáte oslnivý formu.
16
Argentína tak na nič nečká a okamžite sa púšťa do útočných akcií. Francúzsko však dobre bráni svoje územie a súpera do zakončenia nepúšťa. Lloris tak stále nemusel nič vážneho riešiť.
15
Už teraz je však jasné, že tento šampionát vstúpi do histórie, čo sa týka počtu pokutových kopov. Veľmi veľa tomu napomohol aj systém VAR, v tomto prípade si bol však hlavný rozhodca Faghani svojim verdiktom istý.
14
Na úvodný gól tohto zápasu sme tak dlho čakať nemuseli, určite tento gól prinesie oživenie do hry. Argentína je v komplikovanej situácii, potrebuje čo najskôr vyrovnať.
13
13

V tomto prípade však už ANTOINE GRIEZMANN otvára skóre osemfinálového zápasu! Francúzsky reprezentant premenil aj túto penaltu na svetovom šampionáte, loptu poslal do opačnej strany, akú si vybral brankár Armani, čím posiela Francúzov do vedenia 1:0!
12
Mbappé má menšie zdravotné problémy a odchádza za postrannú čiaru. Ešte prebiehajú samozrejme rozhovory argentínskych hráčov s rozhodcom, Lloris sa však už sústreďuje na túto dôležitú situáciu.
11
11
yellowCardŽltú kartu dostáva Marcos Rojo (Argentína).
10
importantBola nariadená penalta pre Francúzsko! Mascherano fauloval prenikajúceho Mbappého, ktorý po krásnej individuálnej akcii prenikol až do pokutového územia a argentínsky reprezentant sa previnil nedovoleným zákrokom. Do hry nezasiahne ani systém VAR.
9
9
importantA takmer musel kapitulovať! K priamemu kopu sa postavil Griezmann, ktorému sa podarilo obstreliť múr a jeho pokus končí na konštrukcii brány! Argentína tak mala teraz veľké šťastie, veľa nechýbalo a už by musela doťahovať náskok súpera.
8
Ešte tam prebiehajú menšie rozhovory hlavného rozhodcu s hráčmi a tak sa realizácia tejto štandardnej situácii trošku natiahne. Hlavne brankár Armani sa bude musieť mať na pozore.
7
Toto bude veľmi nepríjemná situácia pre Argentínu! Mbappé prenikol s loptou až pred pokutové územie a vypýtal si faul od Mascherana. Francúzi teda získavajú veľmi nebezpečný priamy kop, zrejme budeme svedkami priameho ohrozenia brány.
6
Opäť sa do útoku dostala Argentína, ale ani táto prihrávka pred bránu nič zaujímavého neponúkla, lopta sa dostala do rukavíc brankára Llorisa. Francúzsko sa tak už presúva na útočnú polovicu.
5
Po rýchlom brejku centroval do pokutového územia Di María, ale jeho pokus nebol presný a lopta opustila hraciu plochu. Pred bránu súpera nabiehali Pavón aj Messi, ale na túto loptu nestihli reagovať.
4
Sledovali sme centrovanú loptu až do pokutového územia Les Blues, ale tam sa nikto z argentínskych reprezentantov do zakončenia nedostal. Dlho však netrvalo a Argentína je znova pri lopte.
3
Argentína sa postupne presunula na útočnú polovicu, Matuidi sa previnil faulom na Messiho. Ihneď sa mu však ospravedlňuje a Argentína získava priamy kop na súperovej polovici.
2
Francúzi sa snažilo o útočný výpad po pravej strane, ale Giroud sa previnil útočným faulom. Pri lopte je tak už družina okolo Lionela Messiho. Argentína však momentálne kombinuje na svojej polovici.
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Francúzsko. Les Bleus odohrá osemfinálové stretnutie v tradičných modrých dresoch, argentínske mužstvo má bledomodré dresy s bielymi pásikmi.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche. Na programe sú ešte štátne hymny oboch krajín, po ktorých sa naplno odštartuje tento zápas.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešným dňom sa rozbiehajú osemfinálové stretnutia na MS vo futbale 2018. Ako sa zvykne hovoriť, play-off zápasy nemajú favoritov a prakticky sa začína nový turnaj. Verme tak, že budeme svedkami napínavých a zaujímavých stretnutí.

Osemfinálové zápolenia odštartuje súboj medzi Francúzskom a Argentínou. Ani jeden z celkov nepodával v skupine optimálne výkony, hlavne Argentína sa do vyraďovacej časti dostala na poslednú chvíľu. Teraz však majú oba tímy šancu na reparát, postúpiť ďalej však môže len jeden. Určite sa tak máme na čo tešiť pri sledovaní tohto stretnutia.

Zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch celkov, v akých vybehnú na trávnik. Stretnutie v Kazani povedú rozhodcovia z Iránu a to Faghani – Sokhandan, Mansouri. Všetko je už na úvodný výkop prvého osemfinálového zápasu pripravené, čaká sa len na príchod aktérov a arbitrov tohto stretnutia.

Tesne pred výkop sa vám opäť prihlásime, zatiaľ prajem pekný deň.
Úvodné zostavy:

Francúzsko: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Hernández – Kanté, P. Pogba – Mbappé, Griezmann, Matuidi – Giroud

Náhradníci: Mandanda, Aréola – Kimpembe, Lemar, O. Dembèlé, Tolisso, N'Zonzi, Rami, Fékir, Sidibé, Thauvin, Mendy

Argentína: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico – E. Pérez, Mascherano, Banega – Pavón, Messi (C), Di María

Náhradníci: Guzmán, Caballero – Ansaldi, Biglia, Fazio, Acuňa, Higuaín, Meza, Salvio, Agüero, Lo Celso, Dybala

Rozhodca: Faghani – Sokhandan, Mansouri (všetci IRN)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Francúzska a Argentína. Zápas sa začína o 16:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku sa presúvajú do vyraďovacej časti, na rad prichádzajú osemfinálové zápasy, do ktorých sa prebojovalo najlepších 16 celkov zo základných skupín. Ako sa zvykne hovoriť, play-off zápasy nemajú favoritov a prakticky sa začína nový turnaj. Verme tak, že budeme svedkami napínavých a zaujímavých stretnutí.

Francúzsko:
Les Bleus podľa očakávania vyhralo skupinu, ale podľa mnohých odborníkov, nepredvádza až tak oslnivý výkon. Tento fakt už naznačoval prvý zápas s Austráliou, ktorý síce Francúzsko vyhralo po góloch Griezmanna z pokutového kopu a vlastnom góle Behicha 2:1, ale bolo to veľké trápenie až do konca zápasu. Druhé stretnutie proti Peru vyhralo Francúzsko najtesnejším rozdielom 1:0 po góle Mbappého, ale určite sa očakávalo viacej zo strany Les Bleus. V poslednom zápase sa zrodila remíza 0:0 s Dánskom a Francúzsko sa tak stalo víťazom skupiny.

Argentína:
Takisto jeden z hlavných favoritov na prvenstvo, ale postup do osemfinále Argentína zachraňovala doslova v hodine dvanástej. V prvom zápase v skupine sa zrodila remíza 1:1 s Islandom, najviac sa však rozoberala nepremenená penalta Messiho, ktorá obrala Argentínu o tri body. Nasledovala vysoká prehra 0:3 s Chorvátskom a tak malo argentínske mužstvo vážne problémy, pretože v poslednom zápase s Nigériou muselo vyhrať, ale ani to nezaručovalo postup zo skupiny. Kolovali reči o spore hráčov s trénerom Sampaolim, ale napokon sa všetko urovnalo. Aj tak sa výhra nad Nigériou 2:1 rodila veľmi ťažko, prišla až v samom závere stretnutia a tak Argentína s odretými ušami prenikla do vyraďovacej fázy.

Ako som v úvode spomínal, začína sa prakticky nový turnaj a ťažko favorizovať nejaký celok. Oba tímy majú šancu v osemfinále napraviť si svoju reputáciu. Určite budeme svedkami veľmi zaujímavého stretnutia, ktoré odštartuje osemfinálové zápolenia.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Messi sa majstrom sveta nestane ani v Rusku, Argentína vypadla už v osemfinále