Lionel Messi sa so spoluhráčmi raduje z víťazstva Argentíny.
Lionel Messi sa so spoluhráčmi raduje z víťazstva Argentíny. (Autor: TASR/AP)

O postupe Argentíny rozhodol Rojo.

MS vo futbale 2018, D-skupina:

Nigéria - Argentína 1:2 (0:1)

Góly: 49. Moses (11 m) - 14. Messi, 86. Rojo

ŽK: Balogun, Mikel - Mascherano, Banega, Messi. Rozhodcovia: Cakir - Duran, Ongun (všetci Tur.).

Nigéria: Uzoho - Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (Iwobi) - Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu - Musa (90+2. Simy), Ihenacho (46. Ighalo)

Argentína: Armani - Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico (80. Agüero) - Perez (61. Pavon), Mascherano, Banega - Messi, Higuain, Di Maria (72. Meza)

PETROHRAD. Hráči Argentíny zvíťazili v utorňajšom zápase D-skupiny na MS vo futbale 2018 nad Nigériou 2:1 a postúpili do osemfinále z druhého miesta tabuľky.

O ich triumfe rozhodol v 86. minúte stopér Marcos Rojo.

Argentína sa v osemfinále stretne s víťazom C-skupiny Francúzskom (v sobotu 30. júna o 16.00 v Kazani), pre Nigériu sa šampionát skončil.

Argentína na MS postúpila do vyraďovacej fázy štvrtýkrát za sebou, predtým skončila v skupinovej fáze počas šampionátu v roku 2002. Nigéria bola v osemfinále pred štyrmi rokmi v Brazílii.

MS vo futbale 2018: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Nigéria - Argentína: fotogaléria

27.6.2018

Argentínčania išli v Petrohrade do vedenia gólom Lionela Messiho v 14. minúte, ale po vyrovnaní Victora Mosesa z pokutového kopu v 49. minúte boli blízko svojho konca na šampionáte.

Hrdinom Argentíny sa stal Rojo, ktorý v 86. minúte prestrelil z prvej nigérijského brankára.

Tridsaťjedenročný Messi sa stal prvý hráčom vo futbalovej histórii, ktorý na MS skóroval ako tínedžer, dvadsiatnik aj tridsiatnik.

Argentína tak obsadila v D-skupine so štyrmi bodmi druhé miesto a v osemfinále narazí na Francúzov. Nigéria obsadila s tromi bodmi nepostupovú tretiu priečku.

Hlasy po stretnutí:

/zdroje: fifa.com, BBC, DPA/

Gernot Rohr, tréner Nigérie: "Máme veľmi mladý tím, ktorému chýba skúsenosť, ale o štyri roky budeme veľmi silní. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, ktorí absolvovali dlhú cestu až do Ruska, aby boli pri nás a fandili nám."

Bolo by nespravodlivé, keby sme vypadli už v skupine.

Lionel Messi, kapitán Argentíny

Jorge Sampaoli, tréner Argentíny: "Moji hráči dosiahli dôležité víťazstvo do budúcnosti. Vedia, že sú excelentní, a chceli to dokázať. Zdolali sme vynikajúceho protivníka, bojovali sme do poslednej minúty.

Nigérii stačila remíza, takže sme urobili veľa zmien, aby sme si vypracovali šance. Hráči boli statoční a odvaha im umožnila dať druhý gól."

Lionel Messi, kapitán a autor gólu Argentíny: "Bolo by nespravodlivé, keby sme vypadli už v skupine. Boli sme presvedčení, že tento zápas vyhráme. Je úžasné, že môžeme pokračovať na tejto ceste."

Stručný priebeh zápasu:

I. polčas:

Hráči Nigérie mali pred zápasom lepšiu východiskovú pozíciu, zatiaľ čo Argentínčania nastúpili s imperatívom víťazstva. V ich zostave došlo k viacerým zmenám, no už úvodné minúty naznačili aj zmenu vo výkone.

Diváci videli v prvej štvrťhodine skôr medzišestnástkový futbal s miernou prevahou Argentíny. Dôležitý moment prišiel v 14. minúte. Banega načasoval center do šestnástky súpera, ideálne naň nabehol Messi a strelou k vzdialenej žrdi prekonal brankára Uzoha.

Juhoamerický tím prevzal kontrolu nad zápasom, pôsobil sebaisto a držal Nigérijčanov mimo nebezpečných pozícií. V 27. minúte Messi vysunul Higuaina, ale jeho šancu zmaril Uzoho aj za cenu menšieho zranenia.

V 32. minúte najskôr Di Maria neunikol obrane Nigérie a následnú strelu Messiho z priameho kopu vytlačil Uzoho na pravú žrď.

II. polčas:

Argentínčania začali aj druhý polčas s vytrvalým držaním lopty, ale v 48. minúte ostali šokovaní. Po rohovom kope fauloval Mascherano Baloguna a z nariadeného pokutového kopu pohodlne vyrovnal Moses - 1:1.

Argentínčania stratili sebaistotu a hoci sa snažili diktovať tempo, nervozita na ich kopačkách bola zrejmá. V 81. minúte neskóroval Higuain, na opačnej strane sľubnú príležitosť nevyužil Ighalo.

Nigérijčanom sa dlho darilo eliminovať ofenzívne snahy súpera, ale v 86. minúte nechali na hranici šestnástky zakončiť Roja a ten nezadržateľne skóroval na 1:2.

Vytúžené víťazstvo si už Argentínčania nenechali vziať, Nigérii v závere nedovolili gólovú šancu.

Online prenos: Nigéria - Argentína (MS vo futbale 2018, D-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina D 2017/2018
26.06.2018 o 20:00
Nigéria
1:2
(0:1, 1:1)
90+5 minúta
Ukončený
Argentína
Prehľad
Góly: 51. Moses (pen.) – 14. Messi, 86. Rojo. ŽK: 32. Balogun (NIG), 90+1. Obi Mikel (NIG) – 50. Mascherano (ARG), 65. Banega (ARG), 90+4. Messi (ARG). Rozhodca: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (TUR) – Björn Kuipers (NED).
Prenos
Futbalisti Argentíny boli pár minút od konca na 21. majstrovstvách sveta. Victor Moses v druhom polčase vyrovnal a Nigéria dlho držala nerozhodný výsledok. Osudnou sa jej však stala 86. minúta, v ktorej sa do listiny strelcov zapísal Marcos Rojo. Obranca Manchestru United bude minimálne na pár dní národným hrdinom krajiny z Južnej Ameriky. Albicelestes pomohlo aj víťazstvo Chorvátska, ktoré v Rostove zdolalo Island rovnakým výsledkom 2:1. Dvojnásobní majstri sveta tak stále žijú, no v osemfinále si zmerajú sily s Francúzskom. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.
90+5
Koniec zápasu.
90+4
yellowCardCüneyt Çakır udeľuje žltú kartu aj hviezdnemu útočníkovi Barcelony. Lionel Messi teraz až príliš okato naťahovať čas, no v prípade postupu ho udelená žltá karta rozhodne mrzieť nebude.
90+3
Lionel Messi to teraz spravil veľmi dobre. Nechal sa faulovať v strede ihriska a takticky môže zbierať cenné sekundičky pre svoj tím. Nebude ošetrovaný, a tak bude môcť zostať na hracej ploche.
90+2
changeV samotnom závere prichádza ešte jedno striedanie Nigérie. Na trávnik prichádza Simeon Nwankwo výmenou za Ahmeda Musu, ktorý zrejme nevystrieľa africkej krajine postup do vyraďovacích súbojov.
90+1
yellowCardHlavný rozhodca pridáva k druhému polčasu ešte štyri minúty. V tej prvej dostáva žltú kartu John Obi Mikel, ktorému Cüneyt Çakır dodatočne udeľuje trest po faule na Gonzala Higuaína.
90
changeTréner Nigérie reaguje na nepriaznivé skóre striedaním. Na ihrisko sa dostáva Alex Iwobi z londýnskeho Arsenalu a na lavičku náhradníkov smeruje defenzívnejšie ladený Kenneth Omeruo.
89
importantVynikajúca správa pre Argentínu! Chorvátsko sa v Rostove ujalo vedenia po góle Ivana Perišiča, a tak jej stačí na postup udržať svoje tesné vedenie v zápase s Nigériou.
88
Nigéria sa nedokázala presadiť po priamom kope a bude to mať už veľmi náročné. Na postup potrebuje streliť minimálne jeden gól, vďaka ktorému by získala vytúžený bod.
87
Marcos Rojo sa môže stať národným hrdinom Argentíny. Svojim tretím gólom v reprezentačnom drese posunul svoju krajinu na priebežné druhé miesto skupiny, čo by znamenalo postup do osemfinále.
86
86
goalArgentína dala gól!
Obrovská radosť futbalistov v bielo-modrých dresoch. MARCOS ROJO sa vydal podporiť útok svojho tímu a spravil najlepšie čo mohol. Našiel si center Gabriela Mercada z pravej strany a umiestnenou strelou prekonal Francisa Uzoha.
85
85
Po faule Javiera Mascherana mali futbalisti Nigérie výhodu priameho kopu. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Oghenekaro Etebo, ale peknou technickou strelou rozvlnil len bočnú sieť.
83
Nigéria sa teraz dostala do šance, ale rozhodnúť sa jej nepodarilo. Odion Ighalo dostal peknú kolmicu do šestnástky, presadil sa cez Nicolása Otamendiho, ale z ľavej strany trafil len brankára Franca Armaniho.
82
Argentína mala výhodu ďalšieho rohového kopu, ale Éver Banega poslal mimoriadne slabučký do pokutového územia súpera. Loptu bez najmenších problémov odkopol do bezpečia Ahmed Musa.
81
importantAlbicelestes mohli streliť vytúžený druhý gól. Gonzalo Higuaín dostal pekný center z ľavej strany, ale osamotený prestrelil bránu súpera. Za hlavu sa drží aj legendárny Diego Maradona.
80
changeTotálna ofenzíva na strane Argentíny. Nicolás Tagliafico odchádza na lavičku náhradníkov a svoje miesto na trávniku prenecháva Sergiovi Agüerovi pôsobiaceho v Manchestri City.
79
Lionel Messi sa teraz spoločne so svojimi spoluhráčmi snažili presadiť stredom ihriska, ale tam nebol prakticky žiaden priestor. Nigéria prehustila svoju šestnástku a ani strela Maximiliana Mezu nebola presná.
78
Argentína má loptu na svojich kopačkách, ale kombinuje príliš ďaleko od pokutového územia súpera. Nevyzerá to s ňou dobre, no jedna šanca môže totálne zmeniť poradie v skupine.
76
76
importantNapokon z toho pokutový kop nie je, hoci brániaci Marcos Rojo evidentne zahral rukou v šestnástke. Cüneyt Çakır teraz doslova podržal dvojnásobných majstrov sveta a ponechal ich v hre o osemfinálovú miestenku.
75
Nigéria sa teraz dostala do brejkovej situácie, ale Odion Ighalo pálil z dobrej pozície nepresne. Vyzerá to tak, že sa situácia bude preverovať ešte za pomoci systému VAR, ktorý dnes už jednu penaltu Nigérii daroval.
74
Nigéria ani v ďalšej minúte nepustila súpera do koncovky. Navyše, Argentíne nezahralo do kariet ani vyrovnanie Islandu, o ktoré sa na štadióne v Rostove postaral z penalty Gylfi Sigurðsson.
73
Juhoameričania mali k dispozícii ďalší rohový kop. Z pravej strany centroval Cristian Pavón, ale v šestnástke súpera našiel len hráčov v zelených dresoch. O pár sekúnd neskôr sa nepresadil ani Maximiliano Meza.
72
changeDruhé striedanie Argentíny, no Paulo Dybala či Sergio Agüero naďalej zostávajú na lavičke náhradníkov. Do hry vstupuje Maximiliano Meza výmenou za v druhom polčase trápiaceho sa Ángela Di Maríu.
71
71
Gonzalo Higuaín získal loptu pred šestnástkou súpera, ale jeho následný center zblokoval Wilfred Ndidi. Následne sa nigérijský hráč dostal na druhej strane k strele zo strednej vzdialenosti, ale mieril nad bránu.
70
Je to obrovské trápenie Argentíny, ktoré sme videli naposledy snáď na MS 2002. Mundial v Južnej Kórei a Japonsku je zatiaľ jediným, kde Albicelestes stroskotali už v základnej skupine. Zmení sa to dnes?
69
Cristian Pavón vybojoval rohový kop, ale Albicelestes sa k ničomu nedostali. Zahrali ho už tradične nakrátko a Lionel Messi sa individuálne nedokázal presadiť proti dvom hráčom v zelených dresoch.
68
Argentínčania sú už zjavne nervózni, čo rozhodne nie je pre nich dobré. Okrem toho by Javier Mascherano mal opustiť hraciu plochu, pretože na jeho tvári vidíme krvavé zranenie.
66
Dvojnásobným majstrom sveta to vôbec nejde. Po prihrávke Lionela Messiho síce centroval z pravej strany Cristian Pavón, ale našiel len pripraveného brankára Francisa Uzoha.
65
yellowCardArgentíne nepridá na pohode ani žltá karta pre Évera Banegu. Jeden z kľúčových hráčov FC Sevilla si počínal nedovolene v hlavičkovom súboji s Wilfredom Ndidim a zápas bude dohrávať pod hrozbou výlúčenia.
64
Cristian Pavón nepochybne priniesol oživenie do hry argentínskeho celu. Teraz sa individuálne presadil po pravej strane, ale následne ho zverenci Gernota Rohra dokázali zdvojiť.
63
Argentína sa naďalej trápi a už jej zostáva na strelenie gólu približne pol hodina. Ángel Di María sa presadil po ľavej strane, ale jeho prízemný pas našiel pred Gonzalom Higuaínom brániaci Wilfred Ndidi.
62
Striedajúci Cristian Pavón sa ukázal v dobrom svetle už po pár sekundách na trávniku, keď vybojoval rohový kop. Ten Argentína zahrala nakrátko, no celú akciu pokazil Ángel Di María nepresným pasom na Lionela Messiho.
61
changePo hodine hry tu máme prvé striedanie na strane Albicelestes. Na ihrisko sa dostane Cristian Pavón, ktorý vymení trošku nevýrazného Enza Péreza.
60
Prihrávka na Ángela Di Maríu bola nepresná, a tak bude nasledovať len odkop od brány Francisa Uzoha. Ten dnes síce raz inkasoval, no nemusel riešiť príliš veľa nebezpečných akcii favorizovaného súpera.
59
Ahmed Musa predviedol svoje individuálne majstrovstvo. Po ľavej strane sa dostal cez Javiera Mascherana do šestnástky, ale jeho následný center odvrátil pred Odionom Ighalom brániaci Nicolás Tagliafico.
58
Futbalisti Nigérie sa v priebehu minúty previnili dvoma nedovolenými zákrokmi. Dôležité bude aj to, aby čo najviac kúskovali hru a poriadne sťažili život argentínskym hviezdam hrou do tela.
57
Po kratšom hernom výpadku sa v Petrohrade opäť bojuje o osemfinálovú miestenku. Éver Banega centroval z ľavej strany do šestnástky súpera, ale našiel len pripraveného Kennetha Omerua.
55
Teraz sme v strede ihriska videli nepríjemný súboj medzi Nicolásom Tagliaficom a Odionom Ighalom. Po ňom zostáva ležať na ihrisku nigérijský útočník a zrejme bude potrebovať ošetrenie.
54
Po rohovom kope sa Nigéria do zakončenia nedostala. O niekoľko sekúnd neskôr to skúšal aj Ahmed Musa, ale centrom z ľavej strany našiel len brániaceho Nicolása Otamendiho.
53
Striedajúci Odion Ighalo teraz išiel do súboja s Éverom Banegom. Ten vo vlastnej šestnástke išiel do riskantného sklzu, ale dokázal loptu poslať na rohový kop afrického účastníka majstrovstiev sveta.
52
Argentína je momentálne mimo postupovej hry. Nemohlo jej ani to, že pred malou chvíľou sa Chorvátsko dostalo do vedenia v zápase s Islandom. Všetko má naďalej vo svojich rukách, no potrebuje vyhrať.
51
51
goalNigéria dala gól!
Je vyrovnané, čo je obrovská komplikácia pre favorita zápasu. Loptu si na biely bod postavil skúsený VICTOR MOSES. Počkal si na pohyb brankára Franca Armaniho, ten išiel doprava a tak pohodlne poslal loptu do opačnej strany.
50
yellowCardZrejme sa na penaltovom verdikte už nič nezmení, ale po drobnej roztržke si musíme na pokutový kop ešte chvíľu počkať. Navyše, Javier Mascherano dostáva za svoj zákrok kartový trest.
49
49
importantCüneyt Çakır nariaďuje pokutový kop. Oghenekaro Etebo rozohrával rohový kop z ľavej strany a Javier Mascherano si pomohol rukami v súboji s Leonom Balogunom. Celá situácia sa ešte bude pozerať na videu.
48
Africký tím mal k dispozícii priamy kop z pomerne veľkej diaľky. Na vysokú loptu do šestnástky sa snažil reagovať William Troost-Ekong, ale vyššie ako on vyskočil brániaci Ángel Di María.
47
Nigéria začala druhý polčas s trošku ofenzívnejším rozostavením. Gabriel Mercado posunul loptu na Gonzala Higuaína, ten mal pomerne veľa priestoru, ale napokon sa s ňou ďaleko nedostal.
46
changeGernot Rohr urobil počas prestávky jednu zmenu vo svojej zostave. Na ihrisku už nevidíme Kelechiho Iheanacha, ktorého vymenil Odion Ighalo. Uvidíme, ako do zápasu zasiahne bývalý útočník Watfordu.
46
Začal sa druhý polčas.
Na štadióne Krestovsky v Petrohrade sme nevideli príliš atraktívne prvé dejstvo. Argentína sa na žiadny výrazný tlak nezmohla a nedá sa povedať, že bola lepším celkom. Podarilo sa jej však skórovať, keď Lionel Messi zužitkoval parádny dlhý pas od Évera Banegu. Hviezdny útočník Barcelony mohol skórovať aj v 35. minúte, ale z priameho kopu trafil len ľavú žrď. Nigéria vystrelila len raz, no Franco Armani nemusel vážnejšie zasahovať.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Po faule na Ahmeda Musu mali domáci výhodu priameho kopu. Po následnom centri Kelechiho Iheanacha sme videli nedôrazné zakončenie, s ktorým nemohol mať Franco Armani žiaden problém.
45+1
Hlavný rozhodca k prvému polčasu pridal ešte 120 sekúnd. V polovici prvej minúty sa futbalisti z čierneho kontinentu snažili zaútočiť stredom ihriska, ale lopta končí len v moci Franca Armaniho.
45
Spomalené zábery skutočne dokázali kontakt medzi Kelechim Iheanachom a obrancom Manchestru United. Pokutový kop sa ale pískať nebude, a tak budeme svedkami len ošetrenia útočníka Nigérie.
44
Kelechi Iheanacho sa snažil dostať k centru z ľavej strany. Marcos Rojo sa však cez neho dobre dostal a trošku vysokou nohou poslal loptu do bezpečia. Zdá sa však, že zasiahol aj útočníka Leicesteru City.
43
Teraz sme videli nepríjemný súboj medzi Kelechim Iheanachom a Javierom Mascheranom. Doplatil naň skôr argentínsky futbalista, ktorý však nebude potrebovať ošetrenie priamo na ihrisku.
42
Super Eagles zo svojej útočnej aktivity nič nevyťažili. Teda, dostali sa k strele spoza šestnástky, ale tá namiesto brány ohrozila akurát len rohovú zástavku. Argentína bude môcť vhadzovať.
41
Ahmed Musa sa presadil v súboji s argentínskym obrancom, ale dobrú prácu odviedol Franco Armani. Brankár dobre čítal hru a odkopol loptu na autové vhadzovanie nigérijského mužstva.
40
Prvý polčas sa nám pomaly chýli k svojmu záveru. Argentína kontroluje svoj tesný náskok, ale to sa jej nemusí vypomstiť. Ak by Island skóroval, Albicelestes by spadli na tretie miesto tabuľky.
39
Lionel Messi pekne zakombinoval s Gonzalom Higuaínom. Následne posunul loptu doľava na Ángela Di Maríu, ale jeho strelecký pokus ľavačkou dokázal zblokovať Leon Balogun.
37
Šikovný krídelník Victor Moses sa snažil presadiť po pravej strane. Po strete s Éverom Banegom si pýtal nedovolený zákrok, ale tentokrát zostala píšťalka hlavného rozhodcu nemá.
36
Oghenekaro Etebo sa zamotal do svojich vlastných kľučiek. Napokon ho vyslobodil až hlavný rozhodca Cüneyt Çakır, ktorý odpískal nedovolený zákrok Javierovi Mascheranovi, ktorý pôsobí v čínskej súťaži.
35
Akcia Argentíny nemohla pokračovať ďalej, pretože Ángel Di María sa ocitol v postavení mimo hru. Okrem toho si môžeme povedať, že v Rostove zatiaľ nepadol gól v súboji Island – Chorvátsko.
34
34
importantŠťastie teraz stálo pri Nigérii. Pri lopte zostali Lionel Messi a Éver Banega. Napokon zobral zodpovednosť na svoje plecia útočník Barcelony, mieril na stranu brankára, no Francis Uzoho dokázal jeho pokus vytesnil do ľavej žrde.
33
Argentína má k dispozícii priamy kop z hranice možno sedemnástich metrov. Na jeho zahranie si musíme chvíľu počkať, pretože Cüneyt Çakır si ešte zjednáva rešpekt v šestnástke Nigérie.
32
yellowCardHlavný rozhodca Cüneyt Çakır prvýkrát siaha do svojho vrecka a vyťahuje kartu žltej farby. Leon Balogun môže byť s týmto verdiktom maximálne spokojný, pretože prenikajúceho Ángela Di Maríu fauloval pri tom, ako smeroval sám na bránu.
31
Marcos Rojo sa teraz trošku zahrával s ohňom, ale šikovnou kľučkou sa dokázal zbaviť napádajúceho súpera. Albiceleste naďalej pokračujú v dlhočiznej kombinácii na polovici ihriska.
30
Máme za sebou polhodinu dnešného duelu. Argentína má jasnú územnú prevahu, ale veľmi ťažko sa presadzuje. O to viac ju môže tešiť situácia zo štrnástej minúty, keď Éver Banega parádnym pasom našiel Lionela Messiho.
29
Gonzalo Higuaín dostal loptu chrbtom k bráne, čo okamžite využili hráči v zelených dresoch. Dokázali ho zdvojiť a pripravili ho o loptu. Ich následná kolmica ale skončila len u brankára Franca Armaniho.
28
Teraz sa na trávniku nehrá, pretože Francis Uzoho musí byť ošetrovaný. Opakované zábery ukázali, že pri predošlej šancí ho nešťastne trafil kolenom do hlavy zakončujúci Gonzalo Higuaín.
27
27
importantZ ničoho nič sa dostal do šance Gonzalo Higuaín, ktorý dnes dostal šancu v základnej zostave. Útočník Juventusu Turín si nabehol na krásnu kolmicu Lionela Messiho, ale zakončenie mu zmaril dobrým vybehnutím Francis Uzoho.
26
Ďalšia nepresnosť v kombinácii juhoamerického celku. Ángel Di María nedostal kvalitnú prihrávku do priestoru ľavého krídla, za čo sa patrične hnevá na svojho spoluhráča.
25
Momentálne sa hra odvíja prevažne v strede ihriska. Argentína sa snaží kontrolovať priebeh stretnutia, ale viazne jej kombinácia. Po ďalšej nepresnej prihrávke budú vhadzovať domáci.
23
Oghenekaro Etebo sa snažil presadiť v blízkosti šestnástky súpera, ale až príliš ochotne išiel na zem po súboji s Nicolásom Otamendim. Cüneyt Çakır si toho všimol a žiadny nedovolený zákrok nepíska.
22
Polovicu úvodného dejstva máme za sebou a musíme konštatovať, že nesledujeme nejaký atraktívny duel. Argentíne to ale vadiť nemusí, pretože zásluhou Lionela Messiho vedie najtesnejším rozdielom.
21
Argentínčania sa po ľavej strane nepresadili. Vhadzovať tak mohol Victor Moses, ale po následnom nepresnom výkope Francisa Uzoha sa opätovne dostávajú k držaniu lopty futbalisti v bielo-modrých dresoch.
20
Po spomínanom rohovom kope sa snažili dostať do rýchleho brejku zverenci Jorgeho Sampaoliho. Taktickým faulom zrušil ich aktivitu Oghenekaro Etebo, keď si počínal nedovolene v súboji s Ángelom Di Maríom.
19
Nigéria mala k dispozícii rohový kop z pravej strany. Loptu do šestnástky juhoamerickej krajiny poslal Kelechi Iheanacho, ale našiel len pripraveného obrancu Nicolása Otamendiho.
18
Hráč parížskeho Saint Germain poslal vysoký center do pokutového územia súpera. Tam sa snažil presadiť Gabriel Mercado či Gonzalo Higuaín, no prvý menovaný hráč fauloval.
17
Argentína bude mať výhodu priameho kopu z ľavej strany. Ángel Di María sa snažil presadiť individuálne a len za cenu faulu ho zastavil krajný obranca Leon Balogun.
15
Argentíne musel padnúť obrovský balvan zo srdca. Mužstvo okolo Lionela Messiho strelilo prvý gól v dnešnom zápase a vo virtuálnej tabuľke sa nachádza na postupovej druhej priečke.
14
14
Albicelestes sa dostávajú do vytúženého vedenia. Éver Banega poslal krásnu prihrávku za obrannú líniu súpera, kam si nabehol LIONEL MESSI. Dvoma dotykmi s loptou si vytvoril výbornú pozíciu a cez brániaceho obrancu Nigérie dokázal prekonať Francisa Uzoha.
13
Teraz sa črtala šanca pre Kelechiho Iheanacha. Útočník pôsobiaci v anglickej Premier League sa dostal po chybnej rozohrávke k šestnástke súpera, ale zozadu ho odzbrojil Javier Mascherano.
12
Tentokrát zostanú v držaní lopty hráči z čierneho kontinentu. Nedovoleným spôsobom si počínal Gonzalo Higuaín v súboji s Oghenekarom Etebom.
11
Juhoameričania to skúšali centrom z pravej strany. Jeho autorom bol Enzo Pérez, ale v šestnástke súpera našiel len pripraveného obrancu Kennetha Omerua, ktorý odhlavičkoval loptu do bezpečia.
10
Úvodnú desaťminútovku zápasu nám ukončila ďalšia individuálna akcia Lionela Messiho. Hlavná hviezda argentínskeho tímu sa dostala do šestnástky, ale následný center na Gonzala Higuaína neprešiel.
9
Ahmed Musa dvakrát skóroval proti Islandu a zastreľuje sa už aj dnes. Jeho prvý strelecký pokus spoza šestnástky nebol presný, a tak nasleduje len odkop od brány Franca Armaniho, ktorý nahradil Willyho Caballera.
8
O prvé zakončenie sa nám v zápase postaral Nicolás Tagliafico. Z pozície krajného obrancu si nabehol na hranicu šestnástky, ale tiesnený obrancami Nigérie nedokázal trafiť priestor brány.
7
Lionel Messi sa snažil presadiť individuálne, ale okamžite boli pri ňom ako osy traja hráči súpera. Napokon fauloval John Obi Mikel, a tak budú hráči v bielo-modrých dresoch pokračovať v kombinácii.
6
V Petrohrade zatiaľ nesledujeme nejaké úchvatne futbalové divadlo. Nigéria zachytila začiatok zápasu a dobre vie, že aj nerozhodný výsledok jej dáva veľké šance na postup do osemfinále.
5
Ani táto akcia juhoamerického tímu nebola dobrá. Éver Banega zahnal nepresným pasom Ángela Di Maríu. Ten síce loptu napokon zachytil na hracej ploche, ale postranný rozhodca signalizoval ofsajd.
4
Od začiatku zápasu sme rozhodne čakali väčšiu aktivitu zo strany dvojnásobných majstrov sveta. Argentína zatiaľ smerom dopredu nič nepredviedla a často chybuje v rozohrávke.
3
Tentokrát sa nepresadili Argentínčania cez krídelný priestor. Prihrávka na nabiehajúceho Gabriela Mercada bola nepresná, a tak bude nasledovať len autové vhadzovanie nigérijského celku.
2
V úvode zápasu sme videli množstvo nepresností na oboch stranách. Zľava sa snažil zaútočiť Brian Idowu, ale dobre ho zastavil už na úrovni poliacej čiary súperov hráč Enzo Pérez.
1
Cüneyt Çakır prvýkrát fúkol do píšťalky, a tak sa dnešné stretnutie mohlo začať. Africký tím nastupuje v identickej zostave ako proti Islandu. Naopak, v zostave Argentíny vidíme až päť zmien v porovnaní so zahanbujúcou prehrou 0:3 s Chorvátskom.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nigéria: Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo – Moses, Etebo, Obi Mikel (C), Ndidi, Idowu – Musa, Iheanacho.
Náhradníci: Akpeyi, Ezenwa – S. Abdullahi, Awaziem, Ebuehi, Echiejile, Ighalo, Iwobi, Nwankwo, Onazi, Ogu, Obi.

Argentína: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico – E. Pérez, Mascherano, Banega, Di María – Messi (C), Higuaín.
Náhradníci: Caballero, Guzmán – Acuňa, Ansaldi, Fazio, Salvio, Biglia, Lo Celso, Meza, Pavón, Agüero, Dybala.

Rozhodcovia: Cüneyt Çakır – Bahattin Duran, Tarik Ongun (TUR) – Björn Kuipers (NED).
Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 pokračujú trinástym hracím dňom. Všetkých fanúšikov najpopulárnejšej hry vítam pri sledovaní textového prenosu z dôležitého zápasu medzi Nigériou a Argentínou. Ten sa odohrá v Petrohrade so začiatkom o 20:00 hod.

NIGÉRIA

Futbalistov Nigérie po prvom zápase s Chorvátskom mnohí odpisovali. Nevypracovali si prakticky žiadnu gólovú šancu a zaslúžene európskemu celku podľahli 0:2. V piatok ich čakal Island, ktorý mal osemfinálové karty vo svojich rukách. Zverenci Gernota Rohra sa spočiatku trápili a v prvom dejstve ani raz nevystrelili. Po zmene strán však predviedli diametrálne odlišný výkon. Veľmi im pomohol úvodný gól Ahmeda Musu, ktorý si krásne spracoval center z pravej strany a pohotovo zakončil. Od tohto momentu bola Nigéria lepšia a smerovala za víťazstvom. Pečiatku na zisku troch bodov jej dal opäť útočník Leicesteru City, keď sa preštrikoval islandskou obranou, položil si brankára a chladnokrvne skóroval. Super Eagles po výhre 2:0 poskočili na druhé miesto tabuľky a pokiaľ dnes neprehrajú, majú veľkú šancu na postup. Zaujímavosťou je, že aj pred štyrmi rokmi odohrali posledný zápas v skupine proti Argentíne. Vtedy prehrali 2:3, keď sa o rozhodnutie postaral v 50. minúte Marcos Rojo. Aj v tomto dueli sa dvakrát strelecky presadil spomínaný Ahmed Musa.

ARGENTÍNA

Remíza s Islandom 1:1 a zahanbujúca prehra s Chorvátskom 0:3. Taká je bilancia Argentíny na tohtoročnom svetovom šampionáte. Napriek tomu sú dvojnásobní majstri sveta stále v hre o postup. Osud nemajú len vo svojich rukách, ale ich povinnosťou je zdolať Nigériu. Pokiaľ však Island zdolá Chorvátsko, Juhoameričania musia zdolať afrického súpera vyšším gólovým rozdielom. Od roku 1974 sa im stalo len raz, že by sa ich cesta majstrovstvami sveta skončila už v skupine. V predošlých dňoch rezonovala v médiách najmä téma ohľadom možného odvolania trénera Jorgeho Sampaoliho. Napokon sa nič také neudialo, hoci sa intenzívne hovorilo aj o hráčskom bojkote. Bývalý reprezentačný tréner Čile by mal sedieť na lavičke a podobne ako celá Argentína si bude chcieť napraviť reputáciu. Očakáva sa množstvo zmien v zostave. Na hrote útoku by mal nastúpiť Gonzalo Higuaín, ktorý vytlačil zo základu kanoniera Manchestru City Sergia Agüera. Otázne sú ďalšie posty, pretože sobotňajší tréning vynechalo zranené trio Gabriel Mercado, Lucas Biglia a Nicolas Otamendi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Argentína sa vyhla blamáži, po veľkej dráme ide do osemfinále