Srbsko po krásnom góle Kolarova z priameho kopu zdolalo Kostariku

Keylor Navas inkasuje jediný gól stretnutia.
Keylor Navas inkasuje jediný gól stretnutia. (Autor: TASR/AP)

Gól: 56. Kolarov

ŽK: Calvo, Guzman - Ivanovič, Prijovič, rozhodovali: Diedhiou - Camara, Samba (všetci Sen.)

Kostarika: Navas - Gamboa, Acosta, Gonzalez, Duarte, Calvo - Venegas (60. Bolanos), Guzman (73. Colindres), Borges, Ruiz - Urena (66. Campbell)

Srbsko: Stojkovič - Ivanovič, Milenkovič, Tošič, Kolarov - Matič, Milivojevič - Tadič (82. Rukavina), Milinkovič-Savič, Ljajič (70. Kostič) - Mitrovič (89. Prijovič)

MOSKVA. Srbsko zvíťazilo v nedeľňajšom prvom stretnutí E-skupiny na MS vo futbale 2018 v Samare nad Kostarikou 1:0. Kapitán Aleksandar Kolarov prekonal kostarického brankára Keylora Navasa z priameho kopu v 56. minúte.

Štvrťfinalista MS 2014 z Kostariky nastúpil so svojou historicky najstaršou jedenástkou na scéne MS.

Priemerný vek Kostaričanov bol 29 rokov a 346 dní, o jeden deň prekonali doterajšie maximum zo zápasu proti Ekvádoru na MS 2006 v Nemecku.

V nedeľu o 20.00 je v E-skupine na programe ešte zápas medzi Brazíliou a Švajčiarskom. V druhom kole sa 22. júna Srbi stretnú so Švajčiarmi a Kostaričania s Brazílčanmi.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Kostarika - Srbsko: fotogaléria

17.6.2018

Hlasy po zápase:

/zdroj: fifa.com/

Oscar Ramirez, tréner Kostariky: "Bolo to tesné stretnutie, mali sme využiť naše šance, ako Srbsko zužitkovalo svoju. Prišli sme s taktickým plánom, snažili sme sa útočiť po krídlach. Súperovi sa podarilo skórovať zo štandardnej situácie, čo sme s tým mohli urobiť?"

Mladen Krstajič, tréner Srbska: "Moji zverenci sa prezentovali správnym prístupom a hrali jednotne. Museli sme hrať kompaktne na oboch koncoch trávnika. Nezaoberám sa štatistikami, ani ma nezaujíma, čo sa stalo v minulosti. Pre mňa je podstatné, že sme bojovali ako kolektív a sústredili sme sa. Treba zostať nohami na zemi a pokračovať ako tím."

Aleksandar Kolarov, kapitán a autor gólu Srbska: "Priamy kop prišiel v dôležitej fáze zápasu. Vedel som, že môžem zmeniť priebeh a presne to som aj urobil."

Stručný priebeh zápasu:

Urenov nábeh hneď v úvode odhalil potenciálne trhliny v srbskej defenzíve, ktoré mohol gólom roztvoriť Gonzalez, ale jeho pokus mieril iba do brankára Stojkoviča.

Srbi nechali toho istého hráča osamoteného aj o pár minút neskôr pri štandardnej situácii, Gonzalez nehlavičkoval ideálne a ani na druhý pokus nepotrestal nepozornosť súpera.

Srbsko najprv otestovalo obranu súpera centrami Ivanoviča a Tadiča z pravého krídla. Naťuklo ju až prihrávkou za hráčov na Milinkoviča-Saviča, Kostarika odolala vďaka zákroku brankára Navasa.

Oba tímy v ďalších minútach zocelili priestor okolo šestnástky, k streleckým pokusom sa do prestávky dostali už iba Urena a Calvo.

V závere polčasu síce aj akrobaticky Milinkovič-Savič na opačnej strane, ale jeho postavenie rozhodcovia posúdili bez konzultácie s videoasistentom ako ofsajdové.

Opakované televízne zábery ukázali, že Milinkovič-Savič nebol v ofsajde.

II. polčas:

Po zmene strán si za defenzívu zabehol Mitrovič a pred sebou mal len Navasa, ktorý však naďalej držal čisté konto a kostarické šance na bodový zápis. Srbsko začalo zvierať protivníka a pribúdali nebezpečné momenty.

Aleksandar Kolarov, strelec rozhodujúceho gólu

Bol ním aj priamy kop, ku ktorému sa v 56. minúte postavil Kolarov a na jeho perfektnú strelu ľavačkou nedočiahol ani Navas. Na ťahu sa ocitli Kostaričania, ktorí po počiatočných atakoch hrali príliš pasívne a spoliehali sa na bránenie výsledku.

Po inkasovanom góle rýchlo využili všetky tri striedania, naozaj prebrali iniciatívu a častejšie držali loptu. No srbská obrana sa poučila z úvodných minút a zabezpečila, aby výstavný kop Kolarova postačil na trojbodový zisk.

Najväčšiu šancu na zdvojnásobenie náskoku nevyužil Kostič, keďže Navas mierne pozmenil smer centra, ktorý smeroval na striedajúceho Srba. V nadstavenom čase sa prejavili emócie hráčov a striedajúci Prijovič na základe VAR vyviazol za úder do tváre protihráča so žltou kartou.

Online prenos: Kostarika - Srbsko (MS vo futbale 2018, E-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina E 2017/2018
17.06.2018 o 14:00
Kostarika
0:1
(0:0, 0:1)
90+8 minúta
Ukončený
Srbsko
Prehľad
Góly: 56. Kolarov. ŽK: 22. F. Calvo (CRC), 56. Guzmán (CRC) – 59. Ivanović (SRB), 90+8. Prijović (SRB). Rozhodca: Malang Diedhiou – Djibril Camara, El Hadji Samba (všetci Senegal) – Bamlak Tessema Weyesa (Ethiopia).
Druhý polčas začalo Srbsko veľkou aktivitou a v 56. minúte sa parádnym gólom z priameho kopu prezentoval Kolarov, ktorý tak zariadil víťazstvo Srbska 1:0 nad Kostarikou. Potom sa ešte Kostarika snažila o vyrovnanie, ale vyloženú šancu si nevypracovalo a tak Srbsko získava veľmi dôležité tri body a posilňuje svoje šance na postup zo skupine E.

Dnešný hrací deň pokračuje ešte dvoma zápasmi, od 17:00 sa do akcie dostane úradujúci majster Nemecko, ktoré odohrá stretnutie s Mexikom v rámci skupiny F a o 20:00 budeme pokračovať boj v skupine E, Brazília bude bojovať o body so Švajčiarskom. Aj tieto zápasy vám ponúkneme formou nášho online textového prenosu.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+8
Koniec zápasu.
90+8
yellowCardŽltú kartu dostáva Aleksandar Prijović (Srbsko).
90+7
Napokon k tomu nedôjde, stále ešte pokračujeme v nadstavenom čase. Kostarika je však ďaleko od brány súpera a už by sa nič nemalo stať.
90+6
Do akcie sa dostane video. Prijović zasiahol do tváre Acostu a tak hlavný rozhodca sa ide poradiť, či tento zákrok treba oceniť kartovým trestom, môže sa pokojne jednať o červenú kartu!
90+5
V pokutovom území Srbska to vyzeralo na nebezpečnú situáciu, ale postranný rozhodca signalizuje jasný ofsajd. Avizovaných 5 minút uplynulo, kvôli menšiemu prerušeniu ešte hra plynie ďalej.
90+4
90+4
Určitú dobu sa tak teraz nehralo a je teda ešte možné, že sa nadstavený čas trocha natiahne. Kostarika už vrhá všetky svoje sily do útoku.
90+3
Pri striedačke Kostariky došlo k menšej potyčke. Matić sa chcel rýchlo dostať k lopte, ale tú mu jeden z členov realizačného tímy Kostariky nechcel dať, pretože lopta bola prisúdená tejto reprezentácii. Našťastie to rozhodcovia zvládli a celú situáciu upokojili.
90+3
Kostarika získala ešte rohový kop, ale Srbsko získava loptu na svoje kopačky a vyváža ju do bezpečia. Vyzeralo to na nádejnú pozíciu pre túto reprezentáciu, ale napokon má loptu vo svojej moci Navas.
90+2
Do stredu brány smerovala prízemná strela od Gamboa, ale s týmto pokusom nemal Stojković žiadne problémy a trošku teraz môže natiahnuť čas.
90+1
Nadstavuje sa ešte 5 minút!
90
90
importantSrbsko sa presunulo pred pokutové územie súpera, k lopte sa dostal Kostić, jeho šikovné zakončenie však putuje tesne nad kostarickú bránu!
89
changeStriedanie v tíme Srbsko: z ihriska odchádza Aleksandar Mitrović, prichádza Aleksandar Prijović.
88
Kostarika sa tak pokúša založiť útočnú akciu, čo sa jej však nedarí a Srbsko stále drží hru ďaleko od svojej brány. Futbalisti v bielych dresoch sa tak už výrazne približujú k trom bodom.
87
87
importantNebezpečenstvo sa črtalo v pokutovom území Kostariky! Mitrović sa dostal k lopte, už sa dostával aj do zakončenia z výbornej pozície, ale napokon sa zamotal a padol na zem. Kostarika tak má ešte akú takú nádej.
86
Srbsku sa darí držať hru ďaleko od svojej brány, teraz navyše má loptu vo svojej moci práve táto reprezentácia a tak sa Kostarika musí brániť.
85
Útočný výpad srbskej reprezentácie teraz zastavuje ofsajd. Čas v tomto zápase sa už rýchlo kráti, Stojković sa ho snaží naťahovať zaväzovaním šnúrok na kopačke.
84
K lopte sa dostávajú reprezentanti Kostariky, ktorím sa však stále nedarí prenikať na súperovu polovicu. Neujal sa ani tento center pred srbskú bránu, ktorý bol ľahkou korisťou pre brankára Stojkovića.
83
changeStriedanie v tíme Srbsko: z ihriska odchádza Dušan Tadić, prichádza Antonio Rukavina.
82
Po dlhšej dobe uvidíme zmenu na strane Srbska. Samozrejme, vystriedaný hráč sa nikam neponáhľa a pomaly schádza z ihriska.
80
Do konca riadneho hracieho času tohto zápasu ostáva približne 10 minút, určite sa však ešte niečo bude nadstavovať. Srbsko si od 56. minúte zásluhou Kolarova drží svoje tesné vedenie a smeruje tak sa veľmi dôležitými troma bodmi z tohto stretnutia.
79
Kostarika sa teraz dobre presunula pred pokutové územie súpera, o strelu sa pokúšal Campbell či Calvo, ale ani jedna z nich nebola úspešná a Srbi tak ustáli ďalšie nebezpečenstvo.
78
Pri lopte je teraz častejšie Kostarika, ale nedarí sa jej v prechode do útoku. Čas sa už naozaj kráti, čaká nás rozhodujúca časť tohto zápasu.
77
importantMohlo byť definitívne rozhodnuté! Pred bránu Kostariky smeroval nebezpečný prízemný center, ktorý Navas len mierne pohladil, do zakončenia sa ešte dostal Kostić, ale ten už nenamieril presne.
76
Sledovali sme rýchly prechod Srbska pred pokutové územie, ale pokus od Milinkovića-Savića smeroval len vysoko nad bránu Kostariky. Navas tak bude odkopávať od svojej svätyne.
75
Postupne sa však už Kostarike začína čas krátiť, Srbsko sa však takisto dostáva do útoku. Uvidíme teda, či v tomto zápase ešte dôjde k zmene skóre, alebo Srbsko zvíťazí najtesnejším možným rozdielom.
73
changeStriedanie v tíme Kostarika: z ihriska odchádza David Guzmán, prichádza Daniel Colindres.
72
Realizácie priameho kopu sa ujal sám Campbell, ale na jeho center nikto z jeho spoluhráčov nedokázal zareagovať. Kostarika je však stále usadená na útočnej polovici.
71
Campbell je po svojom príchode na trávnik ihneď veľmi aktívny a vypýtal si faul. Kostarika tak získava priamy kop na útočnej polovici a tak sa Srbsko bude musieť brániť.
70
changeStriedanie v tíme Srbsko: z ihriska odchádza Adem Ljajić, prichádza Filip Kostić.
69
Srbsko však naďalej úspešne odráža všetky útoky súpera a drží si tak svoje tesné vedenie o jeden gól. Do konca zápasu ešte nejaký ten čas ostáva, ale Kostarike sa v útočnej fáze stále nedarí.
68
Nový muž na ihrisku Campbell sa ihneď s loptou presunul do pokutového územia súpera, kde padá na zem, ale z toho byť penalta určite nemohla. Kostarika je však aj naďalej pri lopte.
67
changeStriedanie v tíme Kostarika: z ihriska odchádza Marco Ureña, prichádza Joel Campbell.
65
Aj naďalej je na reprezentantov Kostariky bádať, že sa ešte snažia s týmto zápasom niečo spraviť, ale Srbsko hrá v druhom polčase naozaj výborne oboma smermi.
64
Na druhej strane potiahol loptu do pokutového územia Milinković-Savič, loptu následne poslal na Tadića, ale jeho pätička nič nepriniesla a pri lopte je tak už Kostarika.
63
Nový muž na ihrisku Bolaños sa dostal k lopte a po peknom prechode do útoku centroval pred bránu súpera, ale jeho pokus bol nepresný a Stojković si tak chystá loptu k odkopu.
62
Hodina z tohto zápasu je už minulosťou, Srbsko vyťažilo zo svojho veľkého tlaku úvodný gól a tak je momentálne v lepšej pozícii. Kostarika má však určite potenciál, aby ešte niečo s týmto výsledkom spravila.
61
Po nedovolenom zákroku získala aj Kostarika priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti. Sledovali sme centrovanú loptu pred bránu súpera, ale Srbsko dokázalo odpratať loptu do bezpečia.
60
changeStriedanie v tíme Kostarika: z ihriska odchádza Johan Venegas, prichádza Christián Bolaños.
59
yellowCardŽltú kartu dostáva Branislav Ivanović (Srbsko).
58
Aj po výkope súpera sa ešte Srbsko dostalo na útočnú polovicu a snažilo sa nadviazať na svoju aktivitu. Kostarika si však už teraz dala pozor a preberá loptu na svoje kopačky.
56
56
goalSrbsko dalo gól!
Je tu otvárací gól tohto zápasu! Po nedovolenom zákroku získalo Srbsko priamy kop z veľmi nebezpečnej pozície a Srbi tak svoj veľký tlak pretavili v prvý presný zásah na MS v Rusku. Realizáciu priameho kopu si zobral na starosť ALEKSANDAR KOLAROV a krásnou priamou strelou na bránu prekonáva Navasa, ktorý teraz nemal absolútne žiadnu šancu na zákrok, Srbsko vyhráva 1:0!
56
yellowCardŽltú kartu dostáva David Guzmán (Kostarika).
55
K centrovanej lopte sa dostal Mitrović, ale nemieril presne a lopta opustila hraciu plochu. Navas sa tak už chystá k ďalšiemu odkopu od brány. Srbsko sa usadzuje v strede poľa.
54
Pred bránu Kostariky sledovala zaujímavý center od Kolarova, ale Calvo išiel dobre proti tejto lopte a odvracia ju na rohový kop. Kostarika sa tak bude musieť opäť brániť.
53
Center do pokutového územia putuje do rukavíc brankára Navasa. Ten je teda zatiaľ mužom zápasu, ale do konca stretnutia je ešte veľa času a stať sa teda môže čokoľvek.
52
Pokračuje tlak srbskej reprezentácie, ktorá zahrávala aj rohový kop a momentálne je usadená na útočnej polovici. Kostarika sa tak dostáva do nepríjemností, čo všetko dokáže spraviť jedna gólová šanca.
51
importantObrovská šanca pre Srbsko! Mitrović si krásne nabehol za obranu Kostariky a dostal sa sám pred bránu súpera, ale brankár Navas vytiahol vynikajúci zákrok a loptu vyráža na rohový kop! Brankár Realu Madrid je tak veľkou oporou svojho celku v tomto zápase.
50
50
Pri lopte je však opäť Srbsko, ktoré sa snaží o ďalšie útočné výpady. Aj obrana Kostariky však pracuje úspešne a tak zrejme gólové v tomto zápase neuvidíme.
49
O útok sa tak už pokúšalo aj Srbsko, ale aj v tomto prípade sme videli len nepresnú prihrávku a tak brankár Navas už rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
48
Futbalistom v červených dresoch sa podarilo založiť útočnú akciu, ale napokon sme len sledovali nepresnú prihrávku, ktorá smerovala za postrannú čiaru.
47
Kostarika sa ihneď pokúša o prienik na útočnú polovicu, ale nedarí sa jej prekonať súperovu defenzívu. Podľa štatistík, má Kostarika lepšie druhé polčasy.
46
Druhý polčas otváracieho zápasu skupine E sa už naplno rozbehol, výkop malo Kostarika. Snáď aj druhé dejstvo prinesie zaujímavé situácie a hlavne čakáme na prvý presný zásah.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas tohto zápasu, v ktorom sme napokon gól nevideli. Zaujímavé situácie sme registrovali, oba tímy mali aj po gólovej príležitosti. Pochváliť však treba oboch brankárov, ktorí podržali svoje mužstvo a loptu do brány nepustili. Sledujeme teda zaujímavé stretnutie, o ktorom sa bude rozhodovať v druhom polčase.

Druhý polčas sa začne približne o 15:02.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú ešte dve minúty!
45
Sledovali sme center do pokutového územia Kostariky, ale pri lopte bol ako prvý brankár Navas a tak zažehnal rodiace sa nebezpečenstvo.
44
Kostarika ešte zakrátko opäť kombinovala na útočnej polovici, ale už nič zaujímavého nevymyslela. Pri lopte je tak Srbsko, ktoré sa však momentálne nikam neponáhľa.
43
importantKrásne nožničky teraz ukázal v pokutovom území Milinković-Savić, ale jeho pokus dokázal vyraziť do bezpečia Navas! Postranný rozhodca však následne ukazuje ofsajd, ale ten v žiadnom prípade nebol. Zrejme, keby ten gól padol, do hry by sa dostalo video.
42
42
Do ďalšieho zakončenia sa dostal Calvo, ale ani on nemieril presne. Stojković sa tak pripravuje k ďalšiemu odkopu od svojej brány.
41
Rohový kop odvracia Srbsko do bezpečia, ale Kostarika je opäť pri lopte a snaží sa ešte niečo vymyslieť na súperovej polovici.
40
Kostarika však ešte ostala na útočnej polovici a po zrazenom centri získava rohový kop. Srbsko sa tak bude musieť ešte brániť.
39
Teraz sme však už boli svedkami zakončenia na bránu Srbska. Spoza pokutového územia sa po zaváhaní obrany súpera dostal do zakončenia Ureña, ale nepodarilo sa mu vyslať presnú strelu.
38
Na útočnej polovici sa tak už usadila Kostarika, ale nedarí sa jej teraz dostať sa až do zakončenia. Dostávame sa už do záverečnej časti prvého polčasu, na gól stále čakáme.
36
Sledovali sme však len center priamo pred bránu, ktorý Navas vyboxoval do bezpečia. Kostarika tak ustála aj tento nápor svojho súpera a tak sa snaží už o založenie útočnej akcie.
35
Nasledoval faul na Tadića a tak Srbsko získava priamy kop v tesnej blízkosti kostarickej brány. Uvidíme, čo po dlhšej dobe príde niečo zaujímavé, toto je dobrá príležitosť pre Srbsko.
34
Srbsko sa presúva na útočnú polovicu a tak stále drží svojho súpera pod tlakom. Pomaly sa blíži záver prvého polčasu, aktívnejšie hrajú futbalisti v bielych dresoch.
33
Opäť sa však k lopte častejšie dostáva Srbsko, ale to stále márne hľadá recept na prekonanie súperovej defenzívy. Dlhšiu dobu sme tak nič zaujímavého nevideli.
31
S pribúdajúcim časom sa však späť do hry už dostáva aj Kostarika a tak si v zadných radoch musí dávať pozor už aj Srbsko. Sme tak ešte zvedaví, čo nám ešte prinesie zvyšok prvého polčasu.
30
Polhodina tohto zápasu tak už uplynula, stále teda čakáme na prvý presný zásah v otváracom zápasu skupine E. Aktívnejšie hrá aj naďalej Srbsko, ale Kostarika sa bráni úspešne.
29
Favorit zápasu tak hrá momentálne veľmi aktívne, ale nedarí sa mu prenikať pred súperovu bránu. Kostarika akoby teraz len vyčkávala a bude sa snažiť ťažiť z rýchlych protiútokov prípadne nejakej chyby súpera.
28
Ale Srbsko je aj naďalej pri lopte a kombinuje na útočnej polovici. Kostarika je tak teraz pod tlakom, ale zatiaľ aj so šťastím zvláda aj ďalšie nebezpečné situácie.
27
27
importantJe tu však gólová situácia pre Srbsko! Milinković-Savić si krásne nabehol za obranu súpera v pokutovom území, prebral si pas od Kolarova, ale sám pred Navasom zaváhal, keď jeho nevydarenú strelu pohodlne chytá brankár Navas!
26
Táto situácia však už vyzerala nebezpečne. Mitrović si prevzal v pokutovom území centrovanú loptu, snažil sa ešte vylepšiť svoju pozíciu, ale do zakončenia sa už nedostal.
25
Aj naďalej je v držaní lopty Srbsko, ale má problémy s prechodom na útočnú polovicu. Kostarika sa dobre rozostavila v strede poľa a tak sme dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli.
24
K videniu však už bolo hneď niekoľko zaujímavých pokusov, ale dobre zatiaľ zasahujú obaja brankári, alebo obrany svojich tímov. Momentálne je pri lopte Srbsko, ktoré by malo byť miernym favoritom tohto stretnutia.
23
Tadić potreboval menšie ošetrenie, ale je už v poriadku a ihneď sa tak zapája do diania n ihrisku. Dostali sme sa už za polovicu prvého dejstva, na prvý gól stále čakáme.
22
22
yellowCardŽltú kartu dostáva Francisco Calvo (Kostarika).
21
Pred pokutové územie súpera potiahol loptu Venegas, ale obrana Srbska už vytlačila svojho súpera preč od svojej brány. Kostarika sa však pokúša o ďalší útok.
20
Napokon však už Srbsko loptu stráca a tak sa o kombináciu smerom dopredu snažia futbalisti Kostariky. Ale aj Srbi predvádzajú úspešnú defenzívu a tak čakáme na ďalšiu zaujímavú situáciu.
19
Momentálne je pri lopte Srbsko, ktoré sa snaží vymyslieť ďalšiu zaujímavú situáciu. Kostarika je tak teraz pod menším tlakom, ale zatiaľ všetko bez problémov zvládla.
18
Po nedovolenom zákroku však Srbsko získalo priamy kop na súperovej polovici. Tadić odcentroval do pokutového územia, ale tam dobre zapracovala obrana Kostariky a loptu upratala do bezpečia.
17
Srbsku však teraz nevyšla kombinácia pred pokutovým územím a lopta len doputovala k brankárovi Navasovi. Kostarika tak na nič nečaká a okamžite sa snaží o prienik na útočnú polovicu.
16
Zatiaľ teda môžme konštatovať, že sledujeme veľmi zaujímavé stretnutie, pribúdajú aj nebezpečné situácie pred jednou či druhou bránou. Dôležité teda bude, komu sa ako prvému podarí v tomto zápase skórovať.
15
importantTeraz však prišla hrozba aj pred kostarickou bránou! Ivanović potiahol loptu až do pokutového územia po kraji obrany, následne prihrával pred bránu na Mitrovića, ale na poslednú chvíľu dobre zasiahla obrana Kostariky a loptu upratala do bezpečia.
14
Opäť však pribúdajú útočné výpady na oboch stranách. Do pokutového územia Srbska smerovala ďalšia nebezpečná lopta, ale obrana tejto reprezentácie si už dala pozor a dostáva ju do bezpečia.
13
Srbi sa tak na druhej strane snažili o rýchly brejk, spoza pokutového územia sa následne k strele dostal Mitrović, ale lopta doputovala len do rukavíc pripraveného brankára Navasa.
12
12
importantDruhá veľká šanca pre Kostariku! Po rohovom kope sa pred bránou súpera dostal do zakončenia González, ale jeho hlavička v dobrej pozícii ide len tesne nad bránu Srbska! Stojković tak mal teraz veľké šťastie.
11
Nebezpečný center do pokutového územia muselo Srbsko odvracať do bezpečia. Kostarika tak ešte získava rohový kop a tak môže pokračovať vo svojom útočnom ťažení.
10
Kostarika sa po zisku lopty rýchlo presunula na útočnú polovicu a získava autové vhadzovanie v blízkosti pokutového územia svojho dnešného súpera. Tempo hry však už mierne opadá.
9
Obraz hry sa teda nemení, sledujeme vyrovnaný priebeh zápas, ale stále úspešne pracujú obrany svojich celkov a tak sme dlhšiu dobu nič zaujímavého nevideli.
8
Na útočnú polovicu sa prebojovala Kostarika, k lopte sa dostal Venegas, ale nepodarilo sa mu už nič zaujímavého vymyslieť a sledovali sme oba nepresnú prihrávku do pokutového územia súpera.
7
Spoza pokutového územia sa do zakončenia na bránu súpera dostal Kolarov, ale jeho pokus ľavačkou nebol úspešný a mieril iba vedľa brány súpera. Navas sa tak už pripravuje k odkopu.
6
Dobre však zatiaľ pracujú aj defenzívy oboch celkov, takže momentálne nič zaujímavé nevidíme. Veľkú šancu na otvorenie skóre však už mala Kostarika, ale dobre zasiahol brankár Stojković.
5
Po rohovom kope sa do zakončenia dostal Venegas, ale pomohol si útočným faulom a tak je snaha Kostariky prerušená. K lopte sa už dostáva Srbsko, ktoré sa snaží preniknúť na súperovu polovicu.
4
Úvod zápasu je veľmi svižný z oboch strán. Kostarika neváhala a po zisku loptu okamžite vyrazila do útoku, po zrazenom centri získavajú futbalisti v červených dresoch rohový kop.
3
Rohový kop tak už teda zahrávala aj Kostarika. Lopta sa dostala na hlavu Gonzáleza, ale jeho pokus mieril len do stredu brány, kde stál pripravený Stojković a pohodlne tak prebral loptu do svojho náručia.
2
2
importantHneď v úvode zápasu zahrávalo Srbsko rohový kop, ktorý však Kostarika ubránila reprezentanti tejto krajiny sa ihneď dostali do útočnej akcie! V pokutovom území postupoval na bránu súpera Ureña, ale Stoković výborným zákrokom posiela loptu na rohový kop!
1
Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop malo Srbsko, ktoré odohrá toto stretnite v bielych dresoch. Kostarika odohrá toto stretnutie v červených dresoch.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Obe reprezentácie sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Pred úvodným výkonom sú na programe ešte štátne hymny oboch krajín, po nich sa už prvé stretnutie E skupiny naplno rozbehne.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.
Prajem príjemné futbalové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Dnešný štvrtý hrací deň odštartuje prvým zápasom v skupine E, o ktorý sa od 14:00 postarajú Kostarika a Srbsko.

Potom sú na programe ešte dva stretnutia, od 17:00 odštartuje skupine F zápasom medzi Nemeckom a Mexikom a o 20:00 bude pokračovať skupina E a dnešný program teda uzavrie stretnutie medzi Brazíliou a Švajčiarskom.

My sa však už zamerajme na stretnutie medzi Kostarikou a Srbskom, ktorý veľmi veľa napovie z hľadiska postupu v tejto skupine. Pre oba celky to je tak veľmi dôležité stretnutie, jasného favorita nemá, možno podľa papierových predpokladov to je Srbsko, ale určite nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie.

Zatiaľ si teda prezrite zostavy oboch celkov a tesne pred výkopom sa vám opäť prihlásime.
Úvodné zostavy:

Kostarika: Navas – J. Acosta, G. González, Ó. Duarte – Gamboa, C. Borges, Guzmán, F. Calvo – B. Ruiz (C), Venegas – Ureña

Náhradníci: Pemberton, L. Moreira – Smith, Oviedo, Waston, Ch. Bolaños, Colindres, Wallace, Azofeifa, Tejeda, J. Campbell

Srbsko: Stojković – Ivanović, Milenković, D. Tošić, Kolarov (C) – Milivojević, N. Matić, S. Milinković-Savić – Tadić, A. Mitrović, Ljajić

Náhradníci: P. Rajković, Dmitrović – Antonio Rukavina, Spajić, Veljković, Rodić, A. Živković, Grujić, Kostić, Prijović, Radonjić, Jović

Rozhodca: Malang Diedhiou – Djibril Camara, El Hadji Samba (všetci Senegal) – Bamlak Tessema Weyesa (Ethiopia)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentácie Kostariky a Srbska. Úvodný výkop tohto zápasu je naplánovaný na 14:00.

Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 v Rusku pokračujú štvrtým hracím dňom. Na programe sú tri zápasy a ten prvý sa zameriame v tomto online textovom prenose, keď od 14:00 sa proti sebe stretnú Kostarika a Srbsko, čím sa odštartuje dianie v skupine E.

Kostarika:
Táto reprezentácia pridá v Rusku svoju piatu účasť na MS. Najlepší výsledok dosiahla Kostarika na svetovom šampionáte práve na tom poslednom v Brazílii, keď sa senzačne dostala až do štvrťfinále, kde však už bola vyradená Holandskom. Do Ruska sa Kostarika dostala cez kvalifikáciu v oblasti CONCACAF, kde ovládla svoju skupinu a postúpila na svetový šampionát so stratou len jedného bodu. V príprave sa však už tak Kostarike nedarilo a čaká ju veľmi náročná zrejme najvyrovnanejšia skupina na MS.

Srbsko:
Srbsko sa naposledy na MS predstavilo ešte v roku 2010, kde však skončilo v základnej skupine. Do Ruska sa táto reprezentácia dostala ako víťaz kvalifikačnej skupiny D, ktorú vyhrala s náskokom len dvoch bodov. V príprave sa Srbom darilo striedavo a ťažko teda predpovedať, aké budú mať šance v tejto veľmi vyrovnanej skupine.

Podľa vypísaných kurzov je favoritom tohto zápasu Srbsko. Ako som však spomínal, táto skupina je veľmi vyrovnaná a ťažko tu niečo predpovedať. Určite nás teda čaká veľmi zaujímavé stretnutie, ktoré vám z pozície komentátora tohto prenosu sprostredkuje Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Srbsko po krásnom góle Kolarova z priameho kopu zdolalo Kostariku