Česko potvrdilo dobrú formu aj v poslednom zápase v skupine, porazilo Rakúsko

Hokejisti Česka nastúpia v semifinále proti Rusku v červených dresoch. (Autor: TASR/AP)

Česko malo už pred zápasom istý postup do štvrťfinále.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2018 - pondelok:

A-skupina (Kodaň/Dán.)

Česko - Rakúsko 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 1. Hyka (Kubalík, Šulák), 3. Chytil (Krejčík), 26. Kubalík (Hyka, Nečas), 50. Hyka (Faksa, Kubalík) - 18. Komarek (Hofer), 51. Raffl (Unterweger, Haudum), 58. Raffl (Komarek, Schumnig)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Schukies (Nem.) - Jensen (Dán.), Otmachov, 3843 divákov

Česko: Rittich - Gudas, Šulák, Hronek, Moravčík, Sklenička, Polášek, Krejčík - Pastrňák, Krejčí, Jaškin - Řepík, Faksa, Červenka - Hyka, Nečas, Kubalík - Horák, Plekanec, Chytil - Kousal

Rakúsko: Kickert - Ulmer, Altmann, Schumnig, Unterweger, Peter, Viveiros, Schlacher - Schneider, Ganahl, Hundertpfund - Raffl, Hofer, Komarek - Rauchenwald, Haudum, Zwerger - Obrist, Woger, Spannring.

<>

KODAŇ. Hokejisti Česka zvíťazili v pondelkovom dueli na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku v rámci kodanskej A-skupiny nad Rakúskom tesne 4:3.

Pre Česko aj Rakúsko bol pondelkový vzájomný zápas posledným v A-skupine.

Kým Česi skončili na postupovom treťom mieste, Rakúšanom patrí predposledná siedma pozícia a istota záchrany v elitnej kategórii MS.

Česi sa dostali do vedenia už po 31 sekundách a prvej šanci, po rýchlej kombinácii sa presadil Tomáš Hyka. Už o necelé dve minúty bolo 2:0, keď Filip Chytil šikovne tečoval nahodený puk z hokejky Jakuba Krejčíka.

V 18. min sa Rakúšanom podarilo streliť kontaktný gól, na konci akcie bol Konstantin Komarek.

V šiestej minúte druhej tretiny sa Česi znovu dostali do dvojgólového vedenia po rýchlej strele Dominika Kubalíka spomedzi kruhov.

Rakúšania v úvode tretej časti nevyužili 100-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, čo sa im vypomstilo v 50. min - v početnej prevahe dal svoj druhý gól Hyka.

Potom previedol svoje umenie hráč Philadelphie v NHL Michael Raffl, ktorý dvoma gólmi v 51. a 58. min upravil na 3:4. Česi si však záver ustrážili a nepustili Rakúšanov k hre bez brankára.

Hlasy po zápase:

Josef Jandač, tréner ČR: "Mali sme výborný vstup a dali rýchle góly. Potom sme sa zastavili a prestali sme hrať. Uspokojili sme sa. Rakúšania sa osmelili, začali hrýzť. S predvedenou hrou nemôžeme byť vôbec spokojní."

Konstantin Komarek, útočník Rakúska: "Uhrať výsledok 4:3 je pre nás veľmi dobré. Chceli sme samozrejme vyhrať, ale favorit musel byť celých 60 minút v strehu a to je pre nás veľmi pozitívne."

Online prenos: Česko - Rakúsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
14.05.2018 o 20:15
Česko
4:3
(2:1, 1:0, 1:2)
60' minúta
Ukončený
Rakúsko
Prehľad
Góly a asistencie: 1. Hyka (D. Kubalík, Šulák), 3. Chytil (J. Krejčík), 26. D. Kubalík (Hyka, Nečas), 50. Hyka (Faksa, D. Kubalík) – 18. Komarek (Hofer), 51. M. Raffl (Unterweger, Haudum), 58. M. Raffl (Komarek, Schumnig). Rozhodca: Olenin (RUS), Schukies (GER) – Jensen (DEN), Otmakhov (RUS). Diváci: 3843.
Je koniec. Zápas, ktorý mal byť jasne v réžii Čechov, sa napokon končí výsledkom 4:3. Rakúšania boli veľmi blízko toho, aby favoritovi body ukradli.

Bernhard Starkbaum

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:46
importantOddychový čas Rakúska.
59:46
59:46
Posledných štrnásť sekúnd, vhadzovať sa ale bude pred rakúskou bránkou. Česi už o víťazstvo neprídu.
58:38
importantO všetkom teraz mohol rozhodnúť Radek Faksa. Ten sa dostal do samostatného úniku, ktorý zakončil dobrou strelou. David Kickert bol už prekonaný, pomohla mu ale konštrukcia jeho bránky.
58:10
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny. David Kickert zatiaľ so svojej bránky vykorčuľovať nemôže.
57:46
Píska sa postavenie mimo hry v podaní Českej republiky.
57:18
57:18
goalRakúsko dalo gól!
Záver môže byť napoon ešte poriadne zaujímavý. Komarek teraz založil ďalšiu rakúsku akciu, na konci ktorej prekonal strelou zápästím Francouza MICHAEL RAFFL. Asistencie: Konstatnin Komarek, Martin Schumnig.
56:25
Na opačnej strane sa do šance dostali dvaja Rakúšania. Zakončovať sa rozhodol Alexander Rauchenwald, ktorého pokus Francouz betónom vytesnil.
55:26
Řepík si pýtal puk na pravej strane, nedostal ho. Česi sa radšej rozhodli zakončiť z pozície centra a opečiatkovali tak mantinel za Kickertovou bránkou.
54:46
Zápas nám však preruší ďalšia reklamná pauza.
54:45
David Rittich sa snažil napádať rozohrávku súpera, nepodarilo sa mu to. Rakúšania budú chcieť založiť ďalšiu útočnú akciu.
53:28
Na ľade sa stále nedeje nič, čo by stálo za zmienku. Snáď len, to že Kubalíkovi puk ušiel do stredného pásma, a tak museli Česi z útočnej tretiny vykorčuľovať.
52:19
importantDnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 3843 divákov. Dnes tá účasť skutočne nie je vysoká.
51:51
Nasleduje komerčná prestávka.
51:49
Oba celky sa prezentovali neprenosťami, puk je teraz za ćeskou svätsyňou.
50:53
50:53
Gól ale prišiel aj na druhej strane. Clements Unterweger ešte síce neskóroval, Rakúšania ale založili ďalšiu útočnú akciu, na konci ktorej bol gólový MICHAEL RAFFL. Asistencie: Clements Unterweger, Lukas Haudum.
49:51
49:51
goalČesko dalo gól!
Čechom sa podarilo skórovať po štvrtákrát, čím si prakticky potvrdili dnešné víťazstvo. Presilovkovým gólom sa prezentoval TOMÁŠ HYKA. Asistencie: Radek Faksa, Dominik Kubalík.
49:24
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Thomas Hundertpfund – 2 min., podrazenie).
48:49
48:49
importantVeľká šanca pre Rakúsko! Francouz sa teraz za vlastnou bránkou zrazil s jedným z jeho hráčov. Bránka Česka tak ostala na malý moment prázdna, gólmana ale výborne nahradil Šulák, ktorý sa obetavo hodil do strely.
47:51
Zasahovať ale musel Francouz. Ten puk prikryl na ľade a hru tak prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.
46:40
Gudas dokorčuľoval odpálenie Rakúšanov, puk sa teraz bude chcieť dostať pred bránku Davida Kickerta.
45:32
Manuel Ganahl s pukom v pásme výborne pribrzdil, zbavil sa obrancu a zakončil. S podobným scenárom Francouz rátal, preto puk vykopol späť do hry.
44:46
Medzičasom má Česko na ľade už päť korčuliarov.
44:04
44:04
Martin Schumnig to mal teraz na strelu, napriek tomu ešte puk posúval do strany. Rakúšania sa sami pripravujú o možnosť skórovať, čo ich môže poriadne mrzieť.
43:40
Česi sa oslobodili, puk letí cez všetky čiary. Postaral sa o to Faksa.
43:04
Až nepochopiteľne dlho si teraz Rakúšania prihrávali. Napokon puk predsa len posunuli pred bránkovisko, odkiaľ strieľal pravdepodobne Dominic Zwerger. Našiel len Francouza.
42:37
Vylúčenie v tíme Česko (Řepík – 2 min., nedovolené bránenie).
42:16
Vylúčenie v tíme Česko (Filip Chytil – 2 min., podrazenie).
42:11
Kubalík zakončoval. Ťažko povedať, či teraz trafil súpera pukom alebo hokejkou, každopádne, český hokejista sa mu prišiel okamžite ospravedlniť. Pekné športové gesto.
41:25
41:25
Neplatilo to o necelú minútu neskôr, keď Kickert puk vykopával. Následne sa ale Česi k dorážke nedostali. Pokračujeme tak v obraze z prostrednej tretiny.
40:48
Tretia tretina sa začala. Pri puku sú Česi, ktorí sa pretlačili pred bránku Kickerta. Nič prevratné tam ale nevymysleli, bolo to bez streleckého pokusu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina, ktorá priniesla napokon jeden gól. Skórovali Česi, tí sa tak súperovi opäť vzdialili na rozdiel dvoch presných zásahov.

Pomer striel po 2. tretine: 28:12

Tretia tretina sa začne približne o 21:48.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
Druhotretinové trápenie sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Nám ostáva len veriť, že sa hra v tretej tretine výrazne zmení a prinesie zaujímavejšie momenty.
38:16
38:16
Prebiehajú záverečné dve minúty druhej tretiny.
37:30
Jakub Krejčík sa musel pred Franouzom zohnúť po svoju hokejku. Podstatne zaujímavejšie to ale bolo na opačnej strane, kde sa k zakončeniu dostal Dmitrij Jaškin. Ten len tesne minul priestor troch žrdí.
36:05
Libor Šulák puk prebral v strednom pásme a posunul ho pred Davida Kickerta. Tam to vyzeralo pre Čechov na prvý pohľad zaujímavo, napokon sme ale gólovú šancu nevideli.
35:30
Ani teraz sa Rakúsko v útočnej tretine neudržalo. Pokračujeme tak v hluchej pasáži, ktorá je, nanešťastie, poriadne dlhá.
34:43
Česi dokázali puk odpáliť, dokonca si ho aj sami dokorčuľovali. Do zakončenia sa teraz síce nedostali, trávili ale dlhé sekundy v pásme svojho súpera.
33:45
Vylúčenie v tíme Česko (Roman Červenka – 2 min., podrazenie).
33:40
Faksa naháňal puk v útočnej tretine, Rakúšania si ho preto šikovne poslali poza svoju bránku. Na strane Českej republiky sa ale bude vylučovať.
32:52
Ani teraz ale Česi prechod stredným pásom nezvládli. Bolo z toho rakúske zkaončenie, ktoré bolo zrazené na ochrannú sieť.
32:35
Nečasovi prihrávka nevyšla. Puk sa od Rakúšanov odrazil hlboko do českého obranného pásma, to tak dostane šancu na reparát.
31:41
30:51
David Kickert si ľahol na zem a letiaci puk zastavil. Rakúšania hru následne na opačnú stranu preniesť nedokázali.
30:00
Z riadnej hracej doby uplynula jej presná polovica.
29:30
Až na menšie chybičky teraz Česko prinieslo skutočne krásnu kombinačnú akciu. Dobre prihrávky rozdali Martin Nečas i Tomáš Hyka, ani jedna z nich ale nepriniesla možnosť lepšie zakončiť.
28:49
Patrick Spannring ostal pred rakúskou svätyňou ako prikovaný. Nepustil tam tak žiadneho Čecha, ktorý by mohol zakončovať.
27:18
Na ľade sa v ostatných minútach neudialo, s výnimkou gólovej koncovky Kubalíka, skutočne nič zaujímavé. Oba celky kombinujú zväčša len pri vlastnej bránke, odkiaľ sa skóruje ťažko.
26:23
25:46
25:46
V tomto momente to už ale neplatilo. Česi skórujú tretíkrát a opäť vedú o dva góly. Z medzikružia sa gólovou strelou bez prípravy prezentoval DOMINIK KUBALÍK. Asistencie: Tomáš Hyka, Martin Nečas.
25:35
Filip Chytil puk pomiešal, niekokokrát s ním zmenil smer a napokon zakončil. David Kickert sa oklamať nenechal a túto strelu bezpečne pokryl.
24:05
Medzičasom sa na ľad vrátil aj vylúčený Řepík. Naďalej pokračujeme v hokeji, ktorý divákov príliš nebaví. Niet sa čomu čudovať, na ľade sa nedeje nič zaujímavé.
23:38
Česi sa dobre bránia a puk posielajú pomerne často cez všetky čiary.
22:37
Rakúšania sa v úvode presilovky držali pred Francouzom, ktorého chcel ohroziť Lukas Haudum. jeho zakončenie ale našlo len korčuľu brániaceho hráča.
21:53
Vylúčenie v tíme Česko (Řepík – 2 min., držanie hokejky).
21:27
Na opačnej strane si puk spracoval Konstatnin Komarek. Ten ho nahodil na zadný mantinel, avšak to bol priestor, kde jasne dominovali českí hokejisti.
20:56
Michal Moravčík puk pretlačil na svojich spoluhráčov, ktorí ešte dokázali pred rakúskou svätyňou kombinovať. Nedokázali ju ale ohroziť.
20:13
V úvode druhej treitny sa Rakúšania dostali do postavenia mimo hry, tá sa tak musela prerušiť už po svojich trinástich sekundách.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa zaujímavá tretina medzi Českom a Rakúskom. Na jej začiatku to vyzeralo tak, že budú mať Česi zápas jasne pod kontrolou, kontaktným gólom Rakúska z 18. minúty sa ale môže všetko zmeniť.

Pomer striel po 1. tretine: 18:8

Druhá tretina sa začne približne o 21:02.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:30
19:30
Posledných tridsať sekúnd.
18:50
importantDobre teraz strieľal Daniel Woger. Jeho tvrdú ranu zastavilo ale nanešťastie pre Rakúšanov len plexisklo za bránkou Pavla Francouza.
18:34
Prebiehajú záverečné dve minúty prvej tretiny.
17:45
17:45
Predsa len ale prichádza kontaktný gól Rakúšanov. Tí to vymysleli zaujímavo a puk poslali priamo pred bránkovisko. KONSTATNIN KOMAREK už nemal problém skórovať. Asistencia: Fabio Hofer.
17:30
Michael Raffl posunul puk do útočnej tretiny Rakúska. Jeho tímu to ale nepomohlo, práve naopak. Hráči totiž museli z pásma vykorčuľovať.
16:20
16:20
importantZaujímavá šanca pre Čechov. Prihrávka Červenku mala oči a našla Faksu na ľavej strane. Ten zbytočne nečakal a skúsil zakončiť, prekonať Davida Kickerta sa mu ale nepodarilo.
15:29
Od modrej čiary zakončoval Filip Hronek. Jeho puk ale smeroval len po ľade, a tak nebolo žiadnym prekvapením, že ho dokázali Rakúšania zblokovať.
14:47
Radko Gudas sa s pukom šikovne otáčal v pásme súpera, kde sa Česko ešte na niekoľko sekúnd usadilo. Zaujímavejší moment už ale táto akcia nepriniesla.
13:54
Michal Jordán si prebral puk, ktorý mu pristavil Francouz a dostal ho pred bránku na opačnom konci ľadovej plochy. Tá ale opustila svoje pôvodné miesto, a tak sa hra musela prerušiť.
13:00
13:00
Medzičasom ale hrá Rakúsko s piatimi hráčmi.
12:40
Čechom táto presilovka absolútne nevychádza. Opäť totiž puk prepadol až k ich bránke, odkiaľ sa musia presunúť pred Kickerta.
12:02
Rakúsko sa oslobodilo, puk letí cez všetky čiary.
11:25
importantDvom Rakúšanom sa teraz črtal samostatný únik, keď mohli ísť dvaja proti Francouzovi. Na poslednú chvíľu ale boli výborne zastavení.
10:48
Vylúčenie v tíme Rakúsko (Michael Raffl – 2 min., podrazenie).
10:40
Thomas Hundertpfund musel z pásma vykorčuľovať, signalizovalo sa totiž postavenie mimo hry v tíme Rakúska. Prerušovať sa nemuselo.
09:30
Na opačnej strane ľadovej plochy prikryl puk Pavel Francouz.
09:15
09:15
Zaujímavá šanca pre Červenku. Tomu ale puk absolútne nedosadol na čepeľ, a tak skúsený útočník puk len pohladil. Toto sa gólom skončiť rozhodne nemohlo.
08:06
Hra sa teraz prelievala zo strany na stranu. Česko si dokázalo vybojovať buly v útočnej tretine. David Kickert sa musí mať na pozore, vhadzovať sa bude po jeho pravici.
07:39
Jakub Krejčík prehral osobný súboj za bránkou, včas tam ale prikorčuľovali jeho spoluhráči. Tí celú situáciu zachránili, a tak Rakúsko zakončovať nemohlo.
06:28
Na opačnej strane to náš západný sused skúšal strelou pomedzi betóny. Puk ale letel o čosi vyššie, a tak ho Kickert zastavil bruchom. Nasleduje komerčná prestávka.
05:57
Tomáš Plekanec sa musel vrátiť pred Francouza, Česi ale tento moment trochu podcenili. Prišlo tam zakončenie, ktoré však gólové parametre nemalo.
04:38
Teraz si ale pripísal úspešný zákrok, keď puk podržal vo svojej lapačke. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Rakúšanov.
03:26
importantKubalík naháňal puk v tretine rakúskej reprezentácie, kde sa napokon dokázali Česi aj usadiť. David Kickert sa hádzal po ľade. Ťažko povedať, čo takýmito výkonmi sleduje, no mám pocit, že ak sa nespamätá, tak skončí v zápase veľmi rýchlo.
02:27
02:27
Zdá sa, že to dnes bude len o jednom tíme. Od modrej prišlo nahodenie, ktoré skončilo v ľavej šibenici rakúskej bránky. Do listiny strelcov sa po šikovnom teči zapísal FILIP CHYTIL. Asistencia: Jakub Krejčík.
01:45
Veľmi rýchlo to mohlo byť 2:0. Teraz si dal ale rakúsky gólman veľký pozor na to, aby puk na ľade skutočne prikryl.
00:31
00:31
To ale neplatilo na opačnej strane. Česi skórovali zo svojej prvej šance. Postaral sa o to TOMÁŠ HYKA, ktorý puk do siete dotlačil z bezprostrednej blízkosti Kickerta. Asistencie: Dominik Kubalík, Libor Šulák.
00:09
Úvodné buly vyhrali Rakúšania. Tí sa okamžite presunuli pred bránku Pavla Frnacoiza, ktorého ohrozil Thomas Hundertpfund. Puk ale skončil priamo v lapačke českého gólmana.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Francouz (Rittich) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, J. Krejčík – Jaškin, Krejčí, Pastrňák – Červenka (C), Faksa, Řepík – D. Kubalík, Hyka, Nečas – Plekanec (A), Horák, Chytil – R. Kousal.

Rakúsko: Kickert (Starkbaum) – S. Ulmer, Altmann, Schumnig (A), Unterweger, Peter, Viveiros, Schlacher – Schneider, Ganahl (A), Hundertpfund (C) – M. Raffl, Hofer, Komarek – Rauchenwald, Haudum, Zwerger – Obrist, Woger, Spannring.

Rozhodca: Olenin (RUS), Schukies (GER) – Jensen (DEN), Otmakhov (RUS).
Vážení priaznivci športu, vítam vás pri druhom zápase jedenásteho hracieho dňa. Sily si zmerajú reprezentácie Česka a Rakúska. My si toto stretnutie priblížime, už tradične, z kodanskej Royal Areny.

Česko vstúpi do tohto zápasu z pozície jednoznačného favorita. Napokon, Česi aj naďalej bojujú o čo najlepšiu východiskovú pozícu do štvrťfinále. Momentálne im patrí tretie miesto skupiny A, ktoré Česi okupujú so ziskom dvanástich bodov. V riadnej hracej dobe vyhrali dvakrát, trikrát zvíťazili po predĺžení, respektíve samostatných nájazdov. V jednom zápase Česko prehralo.

Česko – Slovensko 3:2
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Česko – Rusko 4:3 pp
Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov)

Bielorusko – Česko 0:3
Góly a asistencie: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Francúzsko – Česko 0:6
Góly a asistencie: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (J. Krejčík), 22. Horák (D. Kubalík, Šulák), 28. Horák (Faksa, D. Sklenička), 51. Nečas (J. Krejčík, Polášek)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)
Fackovacím panákom turnaja nechcelo byť ani Rakúsko. Faktom síce je, že už vypadnúť nemôže, avšak tohtoročné majstrovstvá sveta mu príliš nevyšli. Rakúsko je totiž v skupine A predposledné, na svojom konte má štyri body. V ich neprospech nehovorí ani skóre 10:26.

Švajčiarsko – Rakúsko 3:2 pp
Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Rakúsko – Rusko 0:7
Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Švédsko – Rakúsko 7:0
Góly a asistencie: 10. Kempe (H. Lindholm), 18. Janmark (Rakell), 23. Rakell (Zibanejad, Janmark), 29. Rakell, 30. Nyquist (Kempe), 48. Zibanejad, 54. Pääjärvi (Jo. Larsson, J. Klingberg)

Francúzsko – Rakúsko 5:2
Góly a asistencie: 10. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. Da Costa), 38. T. Da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) – 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. M. Raffl (Hofer, Heinrich)

Rakúsko – Bielorusko 4:0
Góly a asistencie: 5. Viveiros, 31. Komarek (Unterweger), 35. M. Raffl (Komarek), 40. Zwerger (S. Ulmer)

Nominácia Rakúska na majstrovstvá sveta:

Brankári: David Kickert (Vienna Capitals, EBEL), David Madlener (Klagenfurt, EBEL), Bernhard Starkbaum (Salzburg, EBEL)

Obrancovia: Dominique Heinrich, Layne Viveiros (obaja Salzburg, EBEL), Martin Schumnig, Steven Strong (obaja Klagenfurt, EBEL), Mario Altmann (Linz, EBEL), Patrick Peter (Vienna Capitals, EBEL), Markus Schlacher (Villach, EBEL), Clemens Unterweger (Graz, EBEL), Stefan Ulmer (Lugano, NLA)

Útočníci: Alexander Cijan, Lukas Kainz, Alexander Rauchenwald (všetci Salzburg, EBEL), Fabio Hofer, Brian Lebler, Patrick Spannring (všetci Linz, EBEL), Manuel Ganahl, Thomas Hundertpfund (obaja Klagenfurt, EBEL), Peter Schneider (Vienna Capitals, EBEL), Daniel Woger (Graz, EBEL), Lukas Haudum (Malmö, SHL), Konstantin Komarek (Karlskrona, SHL), Patrick Obrist (Kloten, NLA), Michael Raffl (Philadelphia Flyers, NHL), Dominic Zwerger (Ambri-Piotta, NLA)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Česko potvrdilo dobrú formu aj v poslednom zápase v skupine, porazilo Rakúsko