Južná Kórea dostala od Američanov trinásť gólov

Americký útočník Blake Coleman po zrážke s gólamnom Mattom Daltonom v službách Južnej Kórey. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|11. máj 2018 o 00:00

Outsider rýchlo strelil gól, potom prišla smršť lídra B-skupiny.

MS v hokeji 2018: B-skupina (Herning):

USA - Kórejská republika 13:1 (4:1, 4:0, 5:0)

Góly: 9. Lee (Larkin, Gaudreau), 13. Kane (Gaudreau), 14. McAvoy (Kane, Gaudreau), 20. McAvoy (Kreider, Larkin), 24. Ryan (Martinez), 28. Coleman (Martinez, White), 29. Kane (McAvoy), 33. Atkinson (Kane, McAvoy), 46. Thompson (Milano, Jensen), 47. Atkinson (Kane, McAvoy), 50. Pionk (Butcher), 52. Ryan (DeBrincat, Pionk), 59. Milano (Thompson, DeBrincat) - 6. An (Kim Sang-wu, Kim Won-džung)

Rozhodcovia: Sjoqvist (Švéd.), Wehrli (Švajč.) - Lhotský (ČR), Suominen (Fín.), vylúčení: 5:10 na 2 min., presilovky: 5:1, oslabenia: 0:1, 7563 divákov

USA: Darling - McAvoy, Martinez, Murphy, Butcher, Jensen, Pionk, Hughes - Kane, White, Atkinson - Gaudreau, Larkin, Lee - DeBrincat, Ryan, Kreider - Gibbons, Thompson, Coleman

Kórea: Dalton - Plante, O, I Don-ku, Regan, Young, Kim Won-džun, Seo - Šin Sang-hun, I Jung-jun, Džeon - Radunske, Čcho, Swift - An, Kim Ki-sung, Kim Sang-wu, - Kim Won-džung, Park Čin-gjo, Šin Sang Wu

HERNING. Hokejisti USA si v zápase B-skupiny MS v Dánsku poradili s Kórejskou republikou presvedčivo 13:1.

Nováčika elitnej kategórie nešetrili, počas zápasu mali jednoznačnú prevahu a pripísali si najvýraznejšie víťazstvo v doterajšom priebehu šampionátu. So ziskom 12-tich bodov im patrí prvá priečka v herninskej B-skupine, Kórejci sú bez bodu na poslednom 8. mieste.

V zápase sa najviac darilo Patrickovi Kaneovi a Charliemu McAvoyovi, keď obaja zaznamenali po 5 kanadských bodov.

Reprezentanti Kórejskej republiky nastúpia na ďalší zápas už v sobotu od 16.15 proti domácim Dánom, Američanov čakajú od 16.15 Nóri.

Kórejci síce išli do vedenia v 3. minúte, keď sa v presilovke presadil An, ale potom to bola jednoznačná záležitosť Američanov. Tí už v prvej tretine zasypali súpera 29 streleckými pokusmi.

O vyrovnanie sa postaral Lee v 9. minúte a o štyri minúty Kane a McAvoy využili presilovky. V 20. minúte sa presadil opäť McAvoy, čím Američania definitívne zlomili odpor súpera.

Zámorský tím dominoval aj v druhej časti. Ani štvorminútové vylúčenie Milana neznamenalo nebezpečenstvo zo strany nováčika A-kategórie, naopak, Ryan v oslabení zvýšil náskok - 5:1. Po góle Colemana a presilovkových zásahoch Kanea a Atkinsona bolo v 33. minúte už 8:1.

Ofenzívny apetít Američanov bol pre súpera ťažko stráviteľný a góly Thompsona v 46. minúte a Atkinsona v 47. znamenali druhý dvojciferný výsledok na šampionáte. Ofenzívne snahy Ameríčanov neustále zaváňali gólmi, čo potvrdili v 50. minúte Pionk a v 59. Milano, ktorý uzavrel skóre.

Hlas po zápase:

/zdroj: IIHF:/

Cam Atkinson, útočník USA: "Síce sme inkasovali gól na 0:1, ale cítili sme, že je iba otázka času, kedy dostaneme zápas pod kontrolu. Pred zápasom sme spravili zmeny v zložení formácií a dnes sme videli, ako fungovala spolupráca. Fungovalo to výborne. Sme na správnej ceste a musíme v tom pokračovať a ustrážiť si pracovnú etiku."

Online prenos: USA - Južná Kórea (MS v hokeji 2018, B-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2017/2018
11.05.2018 o 20:15
USA
13:1
(4:1, 4:0, 5:0)
60' minúta
Ukončený
J. Kórea
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Lee (D. Larkin, J. Gaudreau), 13. P. Kane (J. Gaudreau), 14. McAvoy (P. Kane, J. Gaudreau), 20. McAvoy (Kreider, D. Larkin), 24. D. Ryan (Martinez), 28. Coleman (Martinez, White), 29. P. Kane (McAvoy), 33. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 46. T. Thompson (Milano, Jensen), 47. Atkinson (P. Kane, McAvoy), 50. Pionk (Butcher), 52. D. Ryan (DeBrincat, Pionk), 59. Milano (DeBrincat, T. Thompson) – 6. Jin-Hui Ahn (Sang-uk Kim, Won-čon Kim). Rozhodca: Mikael Sjoqvist (SWE), Tobias Wehrli (SUI) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN).
Slabší tréning amerického tímu. Aj takto by sa dal opísať ich dnešný duel proti outsiderovi celých majstrovstiev sveta Južnej Kórei, ktorý ovládli výsledkom 13:1. Najviac si dnes osobné štatistiky vylepšila dvojica Patrick Kane a Charlie McAvoy, ktorá zhodne zaznamenala bilanciu 2+3. Kórejčanov už zajtra čaká ďalší náročný duel, keď budú čeliť pravdepodobne zaplnenej hale v stretnutí s domácim Dánskom. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem vám pekný zvyšok piatkového večera!
Koniec zápasu.
59:59
importantUž takmer so sirénou mohol pridať štrnásty gól Američanov v dnešnom stretnutí Brian Gibbons, avšak opečiatkoval len konštrukciu bránky.
59:40
Ani záver zápasu nedohrajú kórejskí hokejisti v plnom počte, keď na trestnú lavicu dnes už po niekoľký raz odchádza Alex Plante, tentokrát za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.
59:32
importantAmerickí hokejisti stále nemajú dosť, dokonca sa do zaujímavého zakončenia bekehndom pretlačil aj mladučký obranca Quinn Hughes.
58:50
58:50
goalUSA dalo gól!
Američania si ešte v závere zápasu vylepšujú štatistiky, keď puk do poloodkrytej bránky Kórejčanov po prihrávke od Alexa DeBrincata zasunul SONNY MILANO. Asistencie: DeBrincat, Thompson.
57:38
Kórejksí hokejisti ešte ukázali snahu aj v útočnom pásme, avšak tam sa skutočne ukazuje obrovský rozdiel v kombináciách oboch tímov.
56:55
O strelu od modrej čiary sa ešte pokúsil aj Alec Martinez, avšak jeho projektil vyhnal americký tím z útočného pásma.
55:55
Jonathan Gaudreau sa ešte pokúšal predviesť svoje obrovské individuálne umenie, avšak proti početnej presile súperov sa do zakončenia nepreštrikoval.
54:27
importantConnor Murphy, znova absolútne nikým nestrážený, napriahol k poriadnej delovke z ľavého kruhu a trafil hornú žrdku kórejskej bránky!
53:48
Otočku na útočnej modrej čiare by si obranca za normálnych okolností v zápase dovoliť nemal, to však dnes nie je prípad amerických bekov, čo teraz predviedol aj Neil Pionk.
53:09
Absolútne nepochopiteľnú chybu v rozohrávke Kórejčanov takmer využil Chris Kreider na ďalší gól svojho tímu, avšak Parka Song-čea tentokrát neprekvapil.
52:29
importantNo a americkí hokejisti, ktorí už tento duel berú len ako zábavku na piatkový večer mohli pridať aj trinásty presný zásah, Anders Lee však opečiatkoval len ľavú žrdku bránky Kórejčanov. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
51:40
51:40
DEREK RYAN teraz poslal puk za brankára Parka Song-čea svojou pravou korčuľou, rozhodcovia sa však napokon rozhodli tento gól uznať. Asistencie: DeBrincat, Pionk.
51:00
Kórejčania sa nedokázali dostať z vlastného pásma ani s jasným pukom vo svojej moci, Neil Pionk s Tageom Thompsonom však svoju kombináciu proti jednému obrancovi súpera nevyužili.
49:54
Príde aj dvanásty zásah v podaní Američanov? Ah Jin-Hui teraz zasiahol nepríjemne hokejkou do tváre Willa Butchera a musí tak odísť na trestnú lavicu.
49:52
Až v polovici tretej tretiny si na puk siahol Scott Darling, keď kryl nahodený puk od Kim Ki-Sunga.
49:09
49:09
O pár sekúnd už bolo nedorozumenie Darlinga s Butcherom zabudnuté, keď sa do puku na opačnej strane z celej sily do puku oprel obranca NEIL PIONK a brankár Park Song-če nemal žiadnu šancu. Asistencia: Butcher.
48:50
Ani Američania už po dosiahnutí desiatky v sieti súpera nepôsobia úplne koncentrovaným dojmom, keď teraz dokonca v presilovej hre takmer prišlo k nedorozumeniu medzi brankárom Darlingom a Willom Butcherom.
47:42
Z ľavého kruhu po prihrávke od Nicka Jensena pálil Sonny Milano, jeho pokus ešte tečoval Blake Coleman, avšak puk skončil mimo bránky.
47:07
Toto sa už nedá nazvať ani exhibíciou. Hokejisti z Jžnej Kórey dnes absolvujú doslova univerzitnú skúšku z predmetu zvaného ľadový hokej. Američania si zahrajú ďalšiu presilovú hru, keď dnes už po druhýkrát putuje na trestnú lavicu kapitán U-sang Pak.
46:11
46:11
Desiatka je na svete a do konca zápasu zostáva ešte takmer celých štrnásť minút. Už absolútne rezignovane pôsobiaci Kórejčania len ustupovali pred CAMOM ATKINSONOM, ktorý bez najmenších problémov technickou strelou prekonáva kórejskeho brankára. Asistencie: Kane, McAvoy.
45:06
Po Blakeovi Colemanovi je ďalším hráčom zo štvrtej formácie amerického mužstva so streleným gólom aj TAGE THOMPSON, ktorý zasunul puk k pravej žrdke dokonca spoza Parkovej bránky. Asistencie: Milano, Jensen.
44:22
Dylan Larkin sa znova s pukom prešiel celým útočným pásmom a od modrej čiary sa pokúšal nahadzovať ho na bránku, Jonathan Gaudreau ho však v snahe tečovať len zastavil.
43:51
Do útočnej akcie svojho tímu sa chcel zapojiť aj obranca Neal Pionk, s Chrisom Kreiderom si však pri prechode útočnou modrou čiarou nerozumeli.
43:08
Will Butcher sa znova pokúšal nájsť jedného zo svojich spoluhráčov prihrávkou z vlastného obranného pásma, je z toho však len zakázané uvoľnenie USA.
42:28
Colin White chcel preniesť hru z ľavej strany útočného pásma na pravú, namiesto Patricka Kanea však našiel len hokejku Erica Regana.
41:30
Dylan Larkin sa dokonca vydal na ďalší samostatný únik v oslabení, ani on však už do súboja s Won-Čong Kimom nedal všetky svoje sily.
40:35
Kórejskí hokejisti sa až v tejto chvíli dokázali vo svojej presilovej hre usadiť v útočnom pásme, zatiaľ však ničím nedokázali prekvapiť brániacich sa Američanov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po štyroch góloch v prvej tretine pridali americkí hokejisti rovnaký počet aj v tej druhej, len s tým rozdielom, že tentokrát už neinkasovali, a tak v doslova tréningovom tempe kráčajú za povinnými troma bodmi, keď po 40 minútach vyhrávajú nad Južnou Kóreou vysoko 8:1. V tejto časti hry sa postupne do čierneho trafili Derek Ryan, Blake Coleman, Patrick Kane a Cam Atkinson. Po dvoch tretinách je strelecká prevaha favorita tohto stretnutia ešte výraznejšia, a to v pomere 46:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:59
V absolútnom závere druhej tretiny sa ešte do dobrej príležitosti dostal Tage Thompson, ktorý najskôr neskóroval a následne sa za kórejskou bránkou previnil nedovoleným bránením, a tak vstúpia Kórejčania do poslednej tretiny tohto stretnutia presilovou hrou.
39:15
Američania teraz až príliš špekulovali, ako zakončiť túto kombináciu a keď sa už Jonathan Gaudreau chystal prihrávať spoza bránky "do ohňa", rozhodcovia odpískali postavenie Chrisa Kreidera v bránkovisku.
38:35
Od modrej čiary sa do puku oprel Will Butcher, Park v bránke Kórejčanov si postrážil aj teč od Chrisa Kreidera.
38:09
importantPatrick Kane posielal ponuku na teč Andersovi Leemu, ktorý dokonca triafal puk takmer na úrovni hornej žrdky, no napriek tomu s ním mal Park Song-če veľké problémy.
37:22
Okamžire po vyhratom buly sa do puku oprel Cam Atkinson, jeho projektil tečoval Alex Plante na ochrannú sieť, vhadzovať sa bude opäť pred kórejským gólmanom.
37:15
Ďalšia presilová hra v prospech Američanov. Dnes už po štvrtýkrát sa jeden z Kórejčanov previnil hákovaním, tentokrát svoj tím oslabuje na dve minúty Seo Jong-čon.
36:28
Derek Ryan so Sonny Milanom sú v tejto chvíli na ľade už viac ako minútu, no napriek tomu svojim pohybom robia obrovské problémy kórejským hokejistom.
35:47
Sonny Milano, doslova len tieňovaný kórejskými hokejistami prešiel až pred brankára Parka Son-čea, ktorý jeho strelu mierenú na lapačku, vyrazil späť do hry.
34:58
Americkí hokejisti možno ani sami nepredpokladali, že namiesto ostrého zápasu absolvujú na hlavnej ploche herninskej arény v piatok večer tréning. Presne na ten sa tento duel totiž podobá.
33:55
V týchto momentoch už bude v tomto stretnutí zaujímavá len jediná vec. Či sa dočkáme rekordného víťazstva na pôde majstrovstiev sveta. Američania k tomu majú veľmi dobre nakročené.
32:08
Kvalita amerického tímu je jedna vec, ale výkon Kórejčanov skutočne dnes nie je absolútne hodný najvyššej kategórie majstrovstiev sveta. Spolupráca McAvoy-Kane a CAM ATKINSON prináša ôsmy gól tímu USA. Asistencie: Kane, McAvoy.
32:07
Tak čo teraz išlo hlavou Pak Čin-kjoovi, to snáď nevie ani on. Útočník Južnej Kórey teraz pri pokuse o napádanie v oslabení prešiel americkým bránkoviskom a z ničoho nič podrazil Scotta Darlinga. Američania tak majú k dispozícii ďalšiu dlhočiznú presilovú hru o dvoch hráčov.
31:45
No a po ďalšom pobyte útoku Patricka Kanea v útočnom pásme nemôže prísť nič iné než presilová hra v prospech USA. Na trestnú lavicu si za hákovanie odchádza sadnúť Alex Plante. Početná prevaha Američanov však príde až po ďalšej reklamnej prestávke.
30:38
Štvrtá formácia amerického tímu si toto striedania pretiahla, čo svedčí aj o tom, že favorit si tento duel užíva tak, ako sa len dá.
29:58
importantKórejskí hokejisti sa v týchto chvíľach dokonca bránia aj proti štvrej americkej formácii, Tage Thompson so Sonnym Milanom to už teraz až príliš prekombinovali, keď chceli puk zasúvať už do prázdnej bránky, avšak Park Song-če tentokrát odolal.
28:40
Charlie McAvoy videl pekne na pravej strane útočného pásma postaveného PATRICKA KANEA, ktorý nešpekuloval, oprel sa do puku a aj vďaka teču kórejskeho obrancu Plantea prekonáva Park Son-čea. Asistencia: McAvoy.
28:32
Will Butcher s Jonathanom Gauderauom opäť ukázali skvelú spoluprácu, keď sa tentokrát spoza bránky dostával do zakončenia práve Butcher, Šin Sang-hunovi už nezostávalo nič iné ako ho zahákovať.
28:13
No a Park Song-če si už aj pripísal svoj prvý zákrok, keď kryl vo svojich betónoch strelu z prvej od Alexa DeBrincata z pravého kruhu.
27:20
V tejto chvíli je hra opäť prerušená a pokračovať sa bude vhadzovaním v strednom pásme po prvej reklamnej prestávke v druhej tretine.
27:06
changeŠesť inkasovaných gólov v priebehu necelej polovice stretnutia, to už bolo pre Matta Daltona dosť. Kórejský gólman tak prepúšťa svoje miesto v bránke Park Song-čeovi.
27:06
27:06
Exhibícia v podaní Američanov pokračuje. Po skončení oslabenia sa im naskytla príležitosť na prečíslenie dokonca až 3 na 1, BLAKE COLEMAN to zobral na seba a trafil to nechytateľne. Asistencie: Martinez, White.
26:23
importantTak pri štvorminútovom treste pre Sonnyho Milana to skutočne nevyzerá, akoby hrali v početnej prevahe Kórejčania, Cam Atkinson sa teraz dostal do samostatného úniku, no na Matta Daltona nevyzrel.
25:42
Brock Radunske sa predsa len pretlačil spoza bránky až do bránkoviska, Scott Darling si však situáciu pri svojej ľavej žrdke postrážil.
25:00
Bez akéhokoľvek zhadzovania hry Kórejčanov treba povedať, že v ich hre zatiaľ chýba potrebná kvalita a niekedy vidíme z ich strany doslova až komické chyby. Tentokrát sa v črtajúcom sa prečíslení dopustili postavenia mimo hry.
23:32
23:32
Presilovka či oslabenie, Američania sa hokejom dnes bavia. DEREK RYAN nakopol svoje motory na ľavom krídle a trafil to nechytateľne cez kórejského brankára Daltona. Asistencia: Martinez.
22:54
Zámorskí hokejisti najskôr stroskotali v stopercentnej príležitosti, keď Brian Gibbons netrafil prihrávku od Tagea Thompsona, následne zasiahol Sonny Milano nepríjemne do tváre jedného z Kórejčanov a keďže tam prišlo aj k zraneniu, tak si Kórejčania zahrajú až štvorminútovú presilovú hru.
22:26
Druhá tretina sa už podľa očakávania nehrá v takom nasadení, ako tá prvá. Američania majú nahraté, a tak už hrajú v takzvanom šetriacom móde. Nick Jensen teraz nenašiel Briana Gibbonsa na útočnej modrej čiare, a tak je z toho len zakázané uvoľnenie Američanov.
21:22
Zatiaľ najaktívnejším Kórejčanom v tomto stretnutí je Čin-hi Ahn, ktorý aj tentokrát zamestnal Scotta Darlinga, avšak ten si s jeho zakončením bez najmenších problémov poradil.
21:00
Američania dvakrát za sebou vyhrali vhadzovanie v útočnom pásme a dvakrát sa vďaka tomu dostal do zakončenia Patrick Kane. Táto superhviezda z Chicaga Blackhawks však Daltona nezaskočila.
20:46
Kórejskí hokejisti sa pokúsili založiť v úvode druhej tretiny priamočiaru akciu z vlastného obranného pásma, Ton-ko I však vyrobil len zakázané uvoľnenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V úvode prvej tretiny hokejisti Južnej Kórey síce trochu zahrozili svojmu vysoko favorizovanému súperovi zo Spojených štátov amerických, keď sa dokonca zásluhou šťastného zásahu Čin-hi Ahna dostali do vedenia, následne však Američania prebrali absolútne nadvládu nad týmto stretnutím, keď sa postupne presadili Anders Lee, Patrick Kane a dvakrát aj obranca Charlie McAvoy. O tom, ako to na ľade herninskej arény vyzerá, svedčí aj pomer striel z prvej tretiny – 29:8 v prospech USA.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
importantKórejčania však mohli okamžite po inkasovanom góle po druhý raz doslova z ničoho nič udrieť, keď nedorozumenie v americkej defenzíve takmer využil Michael Swift, no Scott Darling vytiahol pohotový zákrok!
19:17
19:17
Tak predsa sa podarilo Američanom ešte raz v prvej tretine skórovať. Teraz si Dylan Larkin spravil v útočnom pásme doslova verejné korčuľovanie, nahodil puk od modrej čiary, Chris Kreider ho ešte do bránky nedostal, no CHARLIE MCAVOY už áno. Asistencie: Kreider, Larkin.
18:55
Dlho sa na ľade nič zaujímavejšie nedialo, až kým neprišlo ľahučké nahodenie Patricka Kanea "žabičkou", ktoré však Colin White v rýchlosti netrafil.
17:02
importantWill Butcher s Jonathanom Gaudreauom si evidentne veľmi dobre rozumejú, keď znova predviedli zaujímavú kombináciu, po ktorej Matt Dalton znova rozosmutnil "Johny Hockeyho", ktorý tam navyše inkasoval aj nejaký úder po pravej ruke.
16:40
Jonathan Gaudreau mohol k trom asistenciám už v prvej tretine pridať aj štvrtý kanadský bod, keď sa pokúšal tečovať nahodený puk od Willa Butchera.
16:20
Nick Jensen sa ako obranca vydal za kórejskú bránku, prihrávkou o mantinel nabil Connorovi Murphymu, ktorého projektil skryl Matt Dalton vo svojich chráničoch.
16:00
O niečo viac priestoru na ľade sa snažil využiť strelec zatiaľ jediného gólu Kórejčanov Čin-hi Ahn, no spoločne so svojimi kolegami sa dopustili postavenia mimo hry, a tak je tu ďalšia reklamná prestávka.
15:27
Brock Radunske si len pred chvíľou odsedel trest pre hráčsku lavicu svojho tímu, po svojom návrate však na ľade dlho nevydržal a po podrazení svojho súpera opäť oslabuje Kórejčanov, čím ich pripravuje o výhodu skrátenej presilovej hry.
14:38
Dylan Larkin toto striedanie nezvládol, keď po následnom vhadzovaní a prechode až za kórejskú bránku narazil jedného zo súperov na mantinel, a tak necelých 20 sekúnd uvidíme hru 4 na 4, následne sa začne presilová hra Južnej Kórey.
14:26
Američania si už v závere prvej tretiny robia na ľade doslova čo chcú, teraz si však Will Butcher s Dylanom Larkinom nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou a je z toho ofsajd.
13:29
Americký stroj sa rozbieha. Jonathan Gaudreau pri tom nemôže chýbať a za necelých štrnásť minút si pripisuje už štvrtú asistenciu, keď tentokrát nabil na premiérový gól na turnaji debutujúcemu obrancovi CHARLIEMU MCAVOYOVI. Asistencie: Kane, Gaudreau.
12:56
Američania sa nenechali dlho ponúkať a okamžite si berú vedenie v tomto stretnutí na svoju stranu, keď prihrávku Jonathana Gaudreaua využil kapitán Patrick Kane. Asistencia: Gaudreau.
12:36
Tak Kórejčania tieto momenty absolútne nevzládajú. Teraz najskôr daroval Američanom presilovú hru o dvoch hráčov O Hjon-ho a následne dokonca kórejskí hokejisti zle striedali, a tak sa budú musieť veľmi dlho brániť len v trojici.
11:19
Ideálna príležitosť pre Američanov dostať sa prvý raz v zápase do vedenia. Na trestnú lavicu totiž za hákovanie odchádza kapitán Kórejčanov Kim Sang-uk.
10:57
importantKrásny hokejový moment. Všetko sa to začalo už keď Chris Kreider vyskočil z vlastnej hráčskej lavice, výjazdom spoza vlastnej bránky nabral obrovskú rýchlosť, vypýtal si puk "do jazdy" a napálil puk do hornej žŕdky Daltonovej bránky!
10:24
Na Matta Daltona sa to už v týchto chvíľach podľa počakávania valí každú chvíľu. Prihrávku spoza bránky si vypýtal Alec Martinez, ktorého ponuku na teč poslal Colin White len na ochrannú sieť. Nasleduje prvá reklamná prestávka.
09:06
importantNo a netrvalo dlho a Američania už mohli vyhrávať, keď strelu Briana Gibbonsa nedokázal doraziť do bránky Blake Coleman.
08:35
08:35
Američania dosiahli to, čo potrebovali – rýchly vyrovnávajúci gól. Jonathan Gaudreau zaviezol puk do útočného pásma, Dylan Larkin ho poslal okamžite na bránku, kde sa už cez nedôraznú obranu Kórejčanov k puku pretlačil ANDERS LEE. Asistencia: Larkin, Gaudreau.
07:51
Na ofenzívny výlet sa mladučký obranca Quinn Hughes, ktorý si však pri prechode útočnou modrou čiarou nerozumel s Andersom Lee a tak táto dvojica vyrobila postavenie mimo hry.
06:57
Alex DeBrincat prenisol hru na pravé krídlo na Tagea Thompsona, ktorý to skúsil zápästím, Matta Daltona však k zákroku neprinútil, keďže puk skončil len na zadnom mantineli.
06:23
Po ľavom krídle sa pekne preštrikoval k strele Patrick Kane, Matt Dalton puk len vyrazil pred seba, Colin White ho do bránky nenasmeroval ani nadvakrát, keď sa o pár sekúnd neskôr pokúšal doraziť strelu Cama Atkinsona.
05:23
goalJužná Kórea dala gól! Vynikajúco zahratá presilová hra zo strany Kórejčanov prináša, síce trochu šťastný, no predsa vedúci gól v podaní outsidera tohto zápasu, keď sa puk za chrbát Scotta Darlinga dostal od hokejky ČIN-HI AHNA. Asistencie: Kim Sang-uk, Kim Won-čon.
04:36
Ako prvý z kórejských hokejistov sa do zaujímavej streleckej pozície dostal Kim Sang-uk, z ľavého kruhu však bránu Scotta Darlinga netrafil.
03:54
Jonathan Gaudreau dostal peknú hru do jazdy, pri svojej snahe pred bránkovisko to však proti Mattovi Daltonovi až príliš prehnal a prvú presilovú hru v zápase si tak zahrajú Kórejčania.
02:54
Americkí hokejisti pokračujú vo svojom tlaku od začiatku zápasu, Coleman však Matta Daltona ani len nedonútil prerušiť hru.
01:56
importantKórejčania si v prechode do útočného pásma príliš nerozumeli, Brian Gibbons otočil hru na oačnú stranu, kde však puk cez chrániče Matta Daltona neprepasíroval Chris Kreider.
00:23
Úvodné buly zápasu vyhrali Američania. Už v prvých sekundách sme videli náznaky ofenzívnych akcií na oboch stranách, tú zaujímavejšiu predviedli Američania. Jonathan Gaudreau sa však k prihrávke od Andersa Leeho nedostal.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: Darling (Ch. Lindgren) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – Atkinson, White, P. Kane (C) – Lee, D. Larkin (A), J. Gaudreau – Kreider, D. Ryan, DeBrincat – Milano, Coleman, T. Thompson – Gibbons.

Južná Kórea: Dalton (Song-če Pak) – Ton-ko I, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante (A), Jong-čon Seo – Sang-uk Kim (A), Ki-song Kim, Č-h. Lee – Swift, Jin-Hui Ahn, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Pak (C), Sang-hun Šin – Won-čong Kim, Čin-kjo Pak, Hjun-čol Song.

Rozhodca: Mikael Sjoqvist (SWE), Tobias Wehrli (SUI) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN).
Vážení fanúšikovia!

Majstrovstvá sveta v hokeji pokračujú ďalším hracím dňom. V rámci neho sa spoločne pozrieme v tomto online prenose na stretnutie jedného zo spolufavoritov celého šampionátu USA proti debutantovi v A-kategórii Južnej Kórei. Zápas sa v Herningu začína o 20:15.

USA

Američania môžu byť so svojími výkonmi na tohtoročných MS zatiaľ celkom spokojní. Mimoriadne im vyšiel najmä úvodný zápas, v ktorom po napínavom priebehu zdolali svojho odvekého rivala Kanadu 5:4 po samostatných nájazdoch, ktorých hrdinom sa stal útočník Columbusu Blue Jackets Cam Atkinson. Následne zaznamenali zverenci trénera Jeffa Blashilla dva pohodové triumfy „na nulu“, keď štyri góly strelili domácej reprezentácii a trikrát sa presadili proti strieborným olympijským medailistom z Nemecka. Prvé menšie zaváhanie si zámorský výber pripísal vo včerajšom dueli, keď sa poriadne natrápil s Lotyšskom, pričom extra bod v predĺžení za výhru 3:2 mu opäť vystrelil spomínaný Cam Atkinson. Najproduktívnejším Američanom na turnaji je zatiaľ Patrick Kane so siedmimi kanadskými bodmi za bilanciu 1+6. Oporou je brankár Keith Kinkaid, ktorého úspešnosť zákrokov je po štyroch duelov nad hranicou 94%. Ako tím vynikajú Američania v presilových hrách, kde využili doposiaľ každú tretiu a rovnako tak aj v oslabeniach. V početnej nevýhode totiž v doterajšom priebehu šampionátu z pätnástich prípadov inkasovali len jediný raz.

KÓREJSKÁ REPUBLIKA

Kórejčania sa po domácej olympiáde zoznamujú so svetovou hokejovou špičkou aj na majstrovstvách sveta v Dánsku. Nováčik v najvyššej kategórii zatiaľ neprekročil svoj tieň a plní úlohu najväčšieho outsidera nielen B-skupiny, ale aj celého šampionátu. V premiére na MS nastúpili zverenci Jima Paeka proti Fínom, ktorým však ako-tak vzdorovali len v prvej tretine, ktorú prehrali „len“ 2:0. Zo zápasu napokon odchádzali s debaklom 8:1. Po Suomi nasledoval pre ázijskeho trpaslíka ešte náročnejší oriešok v podobe Kanady. Hokejisti z kolísky hokeja svojho protivníka nešetrlili a uštedrili ˙mu doslova hanebný výprask 10:0. Ak túžili Kórejčania v niektorom z duelov po zisku nejakého bodu, tak to bolo jednoznačne v súboji s Lotyšskom. Pobalťania sa síce v priebehu turnaja trochu trápili, no zápas proti otusiderovi zvládli s prehľadom po výsledku 0:5. No a o tom, že Kórejská republika zostane bez bodu aj po štyroch vystúpeniach medzi svetovou hokejovou elitou rozhodla stredajšia porážka od Nemecka v podobe 6:1. V prípade Južnej Kórey sa budeme darmo baviť o nejakej produktivite či tímových štatistikách. Defenzíva tohto tímu inkasovala už celkovo 29-krát, čo je na štyri zápasy skutočne obrovské číslo. Keď si k tomu pridáme ešte len dva strelené góly...

Podľa papierových predpokladov sú absolútnym favoritom tohto zápasu americkí hokejisti a pokiaľ sa v herninskej hokejovej aréne nestane zázrak, nedá sa očakávať, že by Kórejčania svojmu súperovi akýmkoľvek spôsobom konkurovali.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.