Slovensko zdolalo Francúzsko a oživilo svoje šance na postup do štvrťfinále

Slovenskí hokejisti - zľava Michal Čajkovský, Andrej Sekera, Dávid Bondra a Dávid Buc. (Autor: TASR)
Sportnet|10. máj 2018 o 00:00

Slovenskí hokejisti majú na konte sedem bodov.

MS v hokeji 2018, A-skupina (Kodaň):

Slovensko - Francúzsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský (Buc) - 34. Claireaux (Perret, Janil).

Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Jeřábek (ČR) - Jensen (Dán.), Kilian (Nór.), vylúčení 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 5855 divákov.

Slovensko: Čiliak - Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík - Jurčo, Krištof, Nagy - Haščák, Hovorka, Bakoš - Svitana, Buc, Bondra - Cingel, Marcinko, Kudrna

Francúzsko: Hardy - Auvitu, Manavian, Hecquefeuille, Chakiachvili, Janil, Raux, Thiry - Fleury, S. Da Costa, Rech - Guttig, T. Da Costa, Treille - Claireaux, Texier, Douay - Perret, Ritz, Leclerc - Lamperier

KODAŇ. Slovensko si vo svojom štvrtom zápase na MS v hokeji 2018 v Kodani pripísalo na konto druhé víťazstvo. Vo štvrtok popoludní si v Royal Arene poradilo s Francúzskom 3:1 a v tabuľke A-skupiny má na konte sedem bodov a priebežne mu patrí štvrtá priečka.

Slovákov poslala do dvojgólového vedenia tretia formácia, keď sa najprv v 6. minúte presadil Dávid Bondra a v 23. pridal druhý gól Dávid Buc. Za reprezentáciu Francúzska korigoval v 34. minúte Valentin Claireaux. V závere strelil gól do prázdnej bránky obranca Michal Čajkovský.

Slovákov čaká deň voľna a po ňom sa v sobotu o 12.15 stretnú so Švédskom. Francúzsko si zahrá v piatok o 16.15 proti Rakúsku.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Francúzsko: fotogaléria

11.5.2018

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: RTVS, TASR/

Craig Ramsay, tréner SR: "Bol to ťažký zápas. Hrali sme veľmi dobre, až pokým sme Francúzom nenechali jednu šancu po buly a hneď dali z toho kontaktný gól. Bol to náročný zápas pre brankára, nešlo na neho veľa striel, čo je pre brankára vždy ťažké. Celkovo sme odohrali veľmi kvalitný duel."

Dávid Buc, útočník SR: "Tridsaťpäť minút sme hrali slušný hokej, viedli sme 2:0. Inkasovaný gól nás pribrzdil a najmä v tretej tretine sme sa už sústredili viac na bránenie, prakticky až do poslednej minúty. Na takomto turnaji už nie je slabý súper, ale dnes nám to vyšlo a toto víťazstvo je vzpruhou do ďalších zápasov."

Marek Čiliak, brankár SR: "Je to ťažšie, keď ide na mňa menej striel. Nemám to rád, ale snažil som sa sústrediť. Viróza už prešla, trošku mi vyskočila teplota, ale už sa cítim dobre. Sme radi, že sme zdolali Francúzsko aj Rakúsko, pretože to nám dáva nádej postúpiť. Pri záverečnej power play súpera sme vedeli, ako máme hrať. Nebláznili sme a nakoniec sme to zvládli."

Päťdesiat minút sme hrali dobrý hokej, posledných desať nás zatlačili a trochu sme si to skomplikovali. Presilovky musíme viac trénovať, je to v nich veľmi zlé, katastrofa. Musíme to v nich zjednodušiť a presnejšie si prihrávať.

Ladislav Nagy, slovenský útočník

Michal Čajkovský, obranca SR: "Záver bol ťažký, ale nakoniec nám to vyšlo. Pri mojom góle mi Dávid Buc krásne prihral a ja som trafil prázdnu bránku. Víťazstvá nás určite povzbudia a pred zápasom so silnými súpermi budeme pokojnejší. Švédi sú veľmi technickí a výborní korčuliari, ale nesmieme sa ich báť a musíme hrať zodpovedne."

Ladislav Nagy, útočník SR: "Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nejako nám to tam nepadá. Určite sme mohli rozhodnúť aj skôr. Musíme sa tlačiť viac do bránky, potom budeme dávať viac gólov. Päťdesiat minút sme hrali dobrý hokej, posledných desať nás zatlačili a trochu sme si to skomplikovali. Presilovky musíme viac trénovať, je to v nich veľmi zlé, katastrofa. Musíme to v nich zjednodušiť a presnejšie si prihrávať."

Dávid Bondra, útočník a strelec prvého gólu SR: "Nemôžem si brať kredit za ten gól. Patrik to dal super do stredu a Buc mi krásne nahral. Bez nich by to nebolo. Ani neviem, či mi niekto zobral puk, ale podstatné je, že sme vyhrali a máme tri body."

Patrik Svitana, útočník SR: "Hralo sa nám dobre celému útoku. Vyhrali sme, takže sme spokojní. Musíme však viac popracovať na presilovkách. Oproti zápasom, ktoré sme hrali s Francúzskom v príprave, to bolo náročnejšie, ľad bol mäkký, ťažko sa korčuľovalo. Ale mali sme rovnaké podmienky obaja, takže s tým sa musíme popasovať aj v ďalších zápasoch."

Online prenos: Slovensko - Francúzsko (MS v hokeji 2018, A-skupina)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2017/2018
10.05.2018 o 16:15
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Francúzsko
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil). Rozhodca: Gofman, Jeřábek – Jensen, Kilian. Diváci: 5855.
Skončil sa dnešný zápas, v ktorom Slovensko zdolalo Francúzsko pomerom 3:1 a do tabuľky si tak pripísalo mimoriadne dôležité tri body.

Ja vám už ďakujem za pozornosť. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák.
Koniec zápasu.
59:51
goalSlovensko dalo gól! Už neprehráme. Do prázdnej bránky skóroval MICHAL ČAJKOVSKÝ.
59:29
importantOddychový čas Slovenska.
59:29
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
59:06
importantOddychový čas Francúzska.
58:50
importantFrancúzska bránka je prázdna, náš súper to skúša hrou so šiestimi korčuliarmi.
58:21
importantGól napokon predsa len neplatí. Pokračujeme tak za stavu 2:1.
58:21
importantLadislav Nagy skóroval, tím Francúzska si ale ešte vyžiadal prezretie videozáznamu. Hlavný arbiter sa tak odchádza poradiť s videorozhodcom.
57:26
Posledné tri minúty tretej tretiny. Puk mal Manavian, ktorý sa pri modrej čiare stretol s nemalými problémami. Napokon ich zvládol a puk pred Čiliaka predsa len pretlačil.
56:16
Dopustili sme sa zakázaného uvoľnenia. Nemôžeme striedať, takýmto momentom sa musíme v závere tretej tretiny vyvarovať.
55:43
Fleury sa v strednom pásme poriadne oprel do puku, chcel ho totiž poslať k zadnému mantinelu. Aj sa mu to podarilo, jeho spoluhráči ale tento zámer nepochopili.
54:55
Prihrávka na Recha bola nepresná. Navyše hral Rech aj so zdvihnutou hokejkou, a tak puk trafiť nemohol. Hra stratila na svojom tempe, čo nám len vyhovuje.
54:01
importantDnešné stretnutie sleduje v Royal Arene 5855 divákov.
53:37
Lukáš Cingel dostal puk do útočnej tretiny, kde pribrzdil. Chcel totiž kombinovať so spoluhráčmi, čo mu nevyšlo celkom podľa predstáv.
52:53
Potrebovali sme to upokojiť, preto sa hralo prevažne v strednom pásme.
51:40
importantToto ale bola veľká šanca pre nášho súpera! Puk sa dostal pred Čiliaka, ktorý musel čeliť zakončeniu z bezprostrednej blízkosti. Našťastie z toho vyrovnávajúci gól nebol.
51:19
Auvitu to myslel dobre, keď na seba naviazal hráča a následne prihrával popri mantineli k slovenskej bránke. Francúzi ale o puk pomerne rýchlo prišli.
Vedeli ste?
Zaujímavým miestom v Kodani je aj miestna zoologická záhrada. Založili ju v roku 1859, a teda sa radí medzi najstaršie ZOO v Európe. So svojou návštevnosťou jeden milión návštevníkov ročne je najžiadanejšou zoologickou záhradou v Dánsku.
50:33
Hardy riešil zakončenie z pravej strany jednoducho. Puk vykopol k mantinelu, kde sa k nemu dostali jeho spoluhráči.
49:05
Pri mantineli bojoval o puk Buc. Ten súboj nezvládal, a tak sa k nemu pridali aj ďalší hráči. Chvíľu to už vyzeralo, že je puk zašliapnutý, arbitri ale nechali hru plynúť.
48:49
Zakončenie Patrika Svitanu teraz skončilo v ochrannej sieti. Hra je prerušená, o slovo sa prihlási ďalšia komerčná prestávka.
47:30
Oba celky potrebovali striedať. Floran Douay preto puk zaviezol za bránku Hardyho, kde musel niekoľko sekúnd počkať. Následne odíde striedať aj on.
46:48
Kudrna sa dostal do osobného súboja s Chakiachvilim. Toho dokázal pri mantineli odzbrojiť, nanešťastie sa ale Francúzi o malý moment k puku vrátili.
45:33
Podstatné však je, že s úvodom záverečnej časti riadnej hracej doby Slováci ožili. Hráme v pásme súpera, ktorý si nedokáže pred Čiliakom vypracovať žiadnu šancu.
44:45
Strela od modrej teraz trafila Jurča. Náš útočník zmenil jej smer neúmyselne, po odraze od jeho tela sa puk odkotúľal do rohu klziska.
44:06
Hovorka sa postaral o to, že puk obranné pásmo francúzskej reprezentácie neopustil. V ničom nám to ale nepomohlo, nedokázali sme totiž lepšie kombinovať.
43:16
importantDo šanca sa dostal Nagy. Ten sa pretlačil pred Hardyho, ktorého skúsil prekvapiť strelou spoza bránky. Puk chcel umiestniť k žrdi, takto ale neskóroval.
42:57
Marcinko čakal pri mantineli na prihrávku, puk k nemu napokon nesmeroval. Slováci sa ale udržali v útočnom pásme, kde vyslali dobrý pokus od modrej.
42:08
Jánošík vyštartoval po puku, ktorý poslali Francúzi cez všetky čiary. Bolo to bez teču, a tak sa muselo pískať zakázané uvoľnenie. Buly pred Hardym.
Vedeli ste?
Druhé majstrovstvá sveta sa konali v roku 1924. Udialo sa tak v rámci zimných olympijských hier v Chamonix. Kanada získala zlato aj po druhýkrát, rovnako tak si po druhýkrát zavesili na krk strieborné medaily Američania. Bronz patril Veľkej Británii.
41:10
Krížna prihrávka Haščáka sa dostala až na zadný mantinel. Tam ju ešte Slovensko dokorčuľovalo, následne už ale presne nekombinovalo.
40:27
Slováci začali tretiu tretinu dobre. K puku sa prebojoval Jurčo, ktorý chcel strieľať. Nanešťastie pre náš výber trafil len hokejku francúzskeho obrancu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Vedeli ste?
Mesto Kodaň je sídlom kráľovskej rodiny. Ponúka viacero kultúrnych pamiatok, ktoré sem ročne prilákajú množstvo turistov. Nájsť tu môžeme napríklad pamätník i miesto posledného odpočinku Hansa Christiana Andersena či bronzovú sochu malej morskej panny z jeho rozprávok.
Skončila sa druhá tretina, počas ktorej skórovali oba celky raz. Naši ale po 20 minútach hry viedli 1:0, teraz preto vyhrávame 2:1. Veríme, že si vedenie postrážime.

Tretia tretina sa začne približne o 17:54.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:21
Teraz sme museli byť pozorní. Na ľade bola formácia Stephana da Costu, ktorá vie narobiť problémy. Dokázala to aj tentokrát, keď musel Čiliak puk chytiť do lapačky.
37:27
Francúzi sa následne dokázali oslobodiť. Počas tejto presilovej hry už neskórujeme.
37:26
Krížny pokus, bol ale nepresný. Potrebujeme častejšie strieľať, na Hardyho neletia takmer žiadne puky.
36:04
importantNagy pribrzdil a posunul si puk so Sekerom. Následne sa k nemu dostal Jaroš, ktorý to skúsil od modrej. Pred Hardym ešte korčuľoval Nagy pripravený dorážať, škoda, že mu to nevyšlo.
35:28
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Teddy Da Costa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
35:20
Čiliak vykorčuľoval z bránky a skúsil rozohrať. Našiel ale len Stephana da Costu, ktorý už, na naše šťastie, presnejšie kombinovať nedokázal.
34:15
Nasleduje komerčná prestávka.
33:39
33:39
goalFrancúzsko dalo gól!
Tento moment nás rozhodne neteší. Francúzi vyhrali buly v útočnej tretine, posunuli si puk a skúsili zakončiť. VALENTIN CLAIREAUX následne potešil francúzskych divákov. Asistencie: Jordann Perret, Jonathan Janil.
33:38
Opäť bol veľmi aktívny Texier, ktorý to ale skúšal individuálne. Naši chlapci ho od puku odzbrojili, tentokrát sme tak nemuseli riešiť žiadne nebezpečné zakončenie.
32:25
importantToto nebolo vôbec márne! Dvaja Francúzi sa dostali do obranného pásma Slovenska. Napokon to prinieslo zakončenie Alexandra Texiera, ktorý prinútil Čiliaka puk ukryť v lapačke.
31:30
Na Čiliaka teraz smerovalo zúfalé nahodenie, ktoré si náš gólman priklepol svojou hokejkou. Následne puk v rukavici zbytočne neukryl, posunul ho radšej Graňákovi.
30:18
Haščák zabojoval v útočnej tretine a získal puk pre Slovákov. Hrali sme ale len popri mantineli, odkiaľ sa góly streľajú veľmi ťažko.
29:37
Hra teraz mierne stratila na svojom tempe. Dopredu šli Francúzi, tí si ale v ostatných momentoch absolútne nedávajú pozor na postavenie mimo hry. Jedno také prišlo aj v tomto momente.
28:49
Ďaloga stál pred našou bránkou ako prikovaný. Náš obranca skúsene kontroloval priestor, do ktorého mohla kedykoľvek preniknúť prihrávka od modrej čiary.
27:13
Grman sa natlačil k mantinelu, kde bojoval o puk proti dvom Francúzom. Neskôr mu prišli na pomoc ďalší Slováci, budeme tak môcť pokračovať pred Hardym.
26:27
Konečne sa nám ten puk podarilo poslať cez všetky čiary. Francúzi to už následne nemohli stihnúť, pokračujeme s piatimi mužmi na ľadovej ploche.
26:02
Už je hra prerušená, na ľad pošleme čerstvé sily. Vhadzovať sa ale bude po pravici Mareka Čiliaka.
25:33
importantFrancúzsko nám robí poriadne problémy. Formácia vedená Anthony Guttigom si dobre prihrávajú a viackrát aj dobre strieľali. Slovákom dochádzajú sily, puk potrebuheme čo najrýchlejšie vyhodiť.
23:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Haščák – 2 min., nedovolené bránenie).
23:15
importantFrancúzom sa teraz črtala zaujímavá šanca. Medzi kruhy prišla prihrávka na Damiena Fleuryho, našťastie mu ale náš hráč dokázal puk vypichnúť.
22:46
Slováci sa usadili v útočnom pásme súpera, kde sa im podarilo raz zakončiť. Strela ale mierila priamo na Floriana Hardyho, ktorý dokázal puk bez výraznejších komplikácií vyokpnúť späť do hry.
22:03
22:03
goalSlovensko dalo gól!
Hneď je to veselšie. Haščák zaviezol puk do pásma, kde dokázal založiť kombinačnú akciu. Na jej konci sa presadil DÁVID BUC. Asistencie: Patrik Svitana, Christián Jaroš.
21:27
Na ľavej strane zachytil nahodený puk Haščák, ktorému sa podarilo ďalej rozohrať. Puk sa dostal až na modrú čiaru, odkiaľ strieľal Fehérváry do Hardyho betónov.
20:34
Krištof získal puk na svoju hokejku a prenikol s ním do súperovho pásma. Odtiaľ sa Francúzi dostali nedovoleným spôsobom, keď puk poslali cez všetky čiary. Zakázané uvoľnenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina dnešného zápasu. Veľa hokejových momentov síce nepriniesla, ale my po dvadsiatich minútach hry vedieme 1:0. A to je pre nás najpodstatnejšie. Skóroval Dávid Bondra.

Druhá tretina sa začne približne o 17:02.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Francúzi hrajú v plnom počte.
19:19
importantJurčo prebral prihrávku a s pukom sa natlačil pred francúzsku bránku. Myslel to dobre, jeho zakončenie ale dokázal Florian Hardy vyraziť späť do hry.
18:47
Sekera zachytil puk na modrej čiare hokejkou, mal ju ale privysoko. Muselo sa tak pískať, prichádzame o možnosť hrať v útočnom pásme.
18:09
Naši reprezentanti sa držali v pásme už viac ako minútu. Vôbec ale nestrieľali. Pokúsil sa o to až Graňák, puk mu ale nedosadol ideálne, a tak vo vzduchu zaplachtil. Hardy sa medzičasom stihol presunúť a zakončenie pokryl.
17:16
Graňák puk posunul niekokoľkokrát po modrej čiare, až sa napokon dostal k Haščákovi. Ten sa rozhodol prekorčuľovať pred Hardyho, nanešťastie ale nestrieľal.
16:37
Následne Francúzi puk poslali cez všetky čiary.
16:16
Sekera zakončoval zo svojej tradičnej pozície od modrej čiary. Na strelu z pravej strany bol ale Hardy pripravený a puk vytesnil svojím betónom.
15:40
V úvode presilovej hry opäť prichádzame o útočné pásmo. Teraz ale máme k dispozícii až štyri minúty početnej výhody.
15:28
Vylúčenie v tíme Francúzsko (Antonin Manavian – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
15:16
Sacha Treille prekorčuľoval okolo puku. Nemal ale dostatočnú rýchlosť, preto sa rozhodol odkorčuľovať preč. Následne si už Francúzi nerozumeli úplne ideálne.
14:35
Medzičasom hrajú Francúzi v plnom počte. Táto presilová hra nám nevyšla, nedokázali sme sa počas nej ani len udržať v útočnej tretine.
13:26
Ďaloga chcel prihrávať na modrú čiaru, nevymyslel to ale dobre. Puk prepadol do stredného pásmu, tentokrát sme sa spred Hardyho poslali sami.
12:48
V úvode presilovky sa nám príliš nedarí. Francúzi poslali puk viackrát cez všetky čiary, takéto momenty im budú vyhovovať najviac.
11:52
Vylúčenie v tíme Francúzsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).
11:27
importantZaujímavá šanca. O dobrý teč tesne pred Hardym sa postaral pravdepodobne Hovorka, ktorý zmenil trajektóriu pôvodnej strely. Hardy dokázal zareagovať a puk zastaviť.
10:54
Ladislav Nagy pracoval aktívne okolo skupinky, ktorá sa teraz pretláčala o puk. Náš útočník ho skúsil vypichnúť čepeľou svojej hokejky, čo sa mu nepodarilo.
09:45
Graňákovi prepadol puk cez čepeľ a naši tak prišli o možnosť pokračovať v útočnej tretine. Toto zaváhanie tak využijeme aspoň na striedanie.
08:37
importantĎalšia zaujímavá šanca pre Slovensko. Bol v nej Patrik Svitana, ktorý si do pásma nakorčuľoval z druhej vlny. Následne strieľal do stredu bránky, ktorý mal Hardy dobre vykrytý.
08:16
Čajkovský rozohral do strany, naši si nerozumeli. Slovenskí fanúšikovia si ešte pýtali vylúčenie jedného z Francúzov, všetko ale bolo v rámci pravidiel.
07:27
Nagy prihral na modrú čiaru, odkiaľ prišlo nedôrazné a nepresné zakončenie. Skončilo na zadnom mantineli, Hardy ešte následne svojou čepeľou puk posunul ďalej.
06:46
Po našom góle sa chceli vpredu ukázať aj Francúzi. Tí puk zaviezli k zadnému mantinelu, kde oň ale prišli. Ich útočná akcia sa skončila veľmi rýchlo. Nasledovať bude komerčná prestávka.
05:37
05:37
Po prvom prečíslení prišlo aj druhé, tentokrát dvoch proti jednému. DÁVID BONDRA dostal ideálnu prihrávku na ľavú stranu a umiestnenou strelou nedal Hyrdymu šancu na zákrok. Asistencie: Dávid Buc, Patrik Svitana.
04:50
importantPrvá veľká šanca pre Slovensko! Naši reprezentanti sa teraz dostali do prečíslenia troch proti dvom, ktoré zakončil streleckým pokusom Jurčo. Jeho puk Hardy vyrazil.
04:07
Leclerc sa dostal do pásma, nič zaujímavé tam ale nevymyslel. Francúzi následne chceli striedať, puk sa preto rozhodli zaniesť k vlastnej svätyni.
02:52
importantDobre to teraz skúšal Ďaloga. Jeho pokus priletel z pomerne vysokého uhla, napšiek tomu Hardyho poriadne vystrašil. Puk napokon trafil bočnú sieť francúzskej bránky.
01:58
Buc vybojoval puk pre Svitanu, ktorý sa s ním snažil pred bránkou ešte otočiť. Mal ale málo priestoru, preto pred Hardym nevymyslel nič zaujímavé.
00:56
Z pravej strany chcel strieľať Hovorka. Bolo pred ním ale priveľa hráčov, na ktorých napokon ostal puk stáť. Hardy zasahovať nemusel.
00:36
Ako prví sa k puku dostali Francúzi. Tí zaviezli puk do našej obrannej trtiny, kde pracoval pri mantineli Jurčo. Puj už bol v strednom pásme, Francúzi ale pokračovali v útočení. Pískalo sa preto postavenie mimo hry.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Úvodné zostavy:

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Janil, Raux, Thiry – Lamperier, Rech, S. Da Costa – Fleury, Treille, Guttig – T. Da Costa, Douay, Texier – Claireaux, Leclerc, Perret – Ritz.

Rozhodca: Gofman, Jeřábek – Jensen, Kilian.
Vážení športoví priatelia, vítam vás pri priamom prenose z úvodného zápasu siedmeho hracieho dňa majstrovstiev sveta v hokeji. Ten prinesie súboj Slovenska s Francúzskom a my ho potrebujeme jednoznačne vyhrať. Zápas si priblížime priamo z dánskej Kodane.

Ak chce Slovensko ešte pomýšľať na postup medzi osmičku najlejších tímov turnaja, súperov, ako je Francúzsko, musí jednoznačne poraziť. Naši chlapci majú na svojom konte zatiaľ štyri body, čo im zabezpečilo priebežné piate miesto v tabuľke. Štvrtí sú Česi, ktorí majú rovnakí počet bodov, avšak nás zdolali.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Slovensko – Švajčiarsko 0:2
Góly a asistencie: 12. Scherwey (Diaz, Müller), 21. Müller (Scherwey)

Rakúsko – Slovensko 2:4
Góly a asistencie: 2. Lebler (Hofer, Viveiros), 42. Schneider (M. Raffl) – 5. Haščák (Hovorka, Ďaloga), 23. Jurčo (Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Francúzsko je v tabuľke za nami – konkrétne o jedno miesto, je teda piate. Francúzi majú na svojom konte tri odohrané zápasy, z ktorých jeden vyhrali a dva prehrali. Do tabuľky si tak pripísali zatiaľ tri body. Kartami by mohli výrazne zamiešať v prípade, že by Slovensko porazili.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Francúzsko – Bielorusko 6:2
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nicolas Ritz (všetci Rouen, Ligue Magnus), Guillaume Leclerc (Grenoble, Ligue Magnus)

Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko zdolalo Francúzsko a oživilo svoje šance na postup do štvrťfinále